ת'רד הלכות משעשעות - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד הלכות משעשעות

MiniMizer

Recommended Posts

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

98.5 אחוז מהdna שלנו משותף עם שימפנזות ,וזאת עובדה , אבל האם זה קשור בכלל לבחירה של אנשים לקיים מנהגים בדת שלא פוגעים באף אחד , מבחינת הדת יש בהם הגיון מסוים , ולמרות שהם נראים לכם מגוחכים ואולי אפילו קצת מצחיקים , החרדי שעשה את המעשה מרגיש טוב עם עצמו ואני מניח שהוא דיבר עם רב לפני זה.

מבחינה הלכתית נטו יש הגיון במעשה שהוא עשה , למרות שהרוב מסכימים שמטוס משמש כ"צמיד פתיל" , ולכן המנהג הזה יכול להיות שמיותר , אבל בהחלט לא מנוגד להלכה.

אם אתם בוחרים לא להאמין ולא לקיים את מצוות הדת , ולזלזל בדת זה משהו אחד , אבל כשאתם בוחרים להגיד למישהו שמשהו מסוים שהוא מקיים בדת הוא מגוחך , אז זה סתם לא מתאים.

באותה מידה אתם יכולים להגיד שזה מגוחך לחשוב שאדם חזר מהחיים 3 ימים אחרי שהוא מת , או שאלוהים עיבר אישה.

ככה זה דת , משהו שאם אתה מחליט להאמין , אז אתה חייב להאמין בכל חלקי הדת , ואם אתה לא מאמין , אז אין שום משמעות לשום דבר מעבר למה שהעין שלך יכולה לראות.

מבחינתכם אם אני אגיד שקיים עולם אחרי החיים האלה ,אז מבחינתכם אני מניח שזה יראה מגוחך , אבל זה חלק עיקרי מהאמונה.

כל העניין של טומאת כהנים הוא מאד רציני בדת היהודית , כי לכהנים יש חשיבות עצומה , אז אל תצחקו על דברים שאתם לא מבינים כלום בהם.

אני מניח שהמטרה של כל הדיון הזה זה פשוט להתנגח בדת , אבל מה יש לכם כל כך הרבה להתנגח בדת שאתם לא מאמינים בה??

מה זה אכפת לכם מה אנשים עושים?? לצחוק על בנאדם שעושה מה שהוא חושב לנכון מתוך האמונה שלו , ושהוא לא פוגע באף אחד במעשה הזה , זה מה שעושה לכם טוב בחיים??

אני ממליץ לכם לראות סדרות קומדיה מצחיקות יותר , כי אותי אישית זה בכלל לא מצחיק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואותנו כן. אם "זה עושה לנו טוב" ו"אנחנו לא פוגעים באף אחד", מה זה כזה מפריע לך? :nixweiss:

אני גם לא מבין כל כך את הקטע של "זו הדת ואם מאמינים בה צריך להאמין בה ב 100%". יש המון יהודים בעולם וחלק מאמינים שצריך לבצע את מנהג X וחלק חושבים שלא צריך לבצע את מנהג X וחלק חושבים שמותר להקל במנהג Y וחלק חושבים שלא - וכן הלאה. האם האם הם לא "באמת מאמינים"?

נ"ב

ואני בטוח שיש לא מעט אנשים דתיים ואף "חרדים" שהיו צוחקים על מנהגו של האדם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איאפשר להקל בכל דבר. למשל לאכול חזיר אף פעם לא יהיה היתר לדבר. כל עניין היתר הוא בדברים שלא אסורים באופן החלטי מהתורה .. יש פעמים שזה חומרות יש פעמיים שזה מנהג (כמו שציינת) .יש פעמיים שרב כזה על פי הבנתו בדבר "חדשני" יש חשש לאיסור ולרב אחר אין חשש. לרבנים יש סמכות הלכתית לקבוע את ההלכה על פי כלליה כמובן.

אם אדם כבר מתלוצץ על חשבונו של האחר...אז שזה יהיה כבר משהו עם ידע... אבל אדם שמנותק בדברים הפשוטים (לא יודע)... בעצם צוחק על עצמו. תנסה לחשוב על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכה כמו כל תחום אחר, היא מקצוע בעל כללים ולוגיקה פנימית, ומי שמתמחה בו יודע כיצד לפסוק. לא מדובר בענין אסתטי או פוליטי אלא בכללים ברורים.

וכן לא מדובר על הקצנה ולא על החמרה אלא על היררכיה, כללי פסיקה, בלי כללים אין שום משמעות למערכת, כל אחד 'יפרש' איך שבא לו. התורה ניתנה בצורה של חוקים מחייבים.

לשם כך ..כל מערכת משפטית צריכה היררכיה איאפשר שכל אחד יחליט על הפרשנות שמתחשקת לו או שנראית לו . לכן ההלכה

נקבעת לפי רוב חכמי התורה .

אפשר לעבור על הלינק (בלי לעיין במקורות אם זה ארוך מידי) לראות איך נפסקת הלכה בדור אחר...

http://www.daat.ac.il/daat/mishpach/hagigat/6.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהלכה אולי יש "לוגיקה" פנימית כלשהי (בדגש על כלשהי, כי אם הלוגיקה היתה ברורה לא היית כ"כ מתקשה להסביר לחבר'ה כאן על סמך מה אותו חרדי חשב שניילון מבודד מטומאה ומטוס לא, ומלכתחילה למה הטומאה מתפשטת דווקא למעלה ולא לצדדים), אך אין זה אומר שמדובר ב"לוגיקה" שעונה להגדרה של כזו. אם היה מדובר בלוגיקה אמיתית, התבססות על דברים הדורשים הוכחה או ראיות מבלי הוכחה או ראיות, היתה פסולה מיסודה, וכך גם הרחבה של הגדרות מסויימות באופן כמעט שרירותי (למשל, בשביל לקבוע האם המטוס מהווה בידוד מספק או לא, שכן מן הסתם המקורות לא מזכירים , ויתרה מכך, הרבנים שקבעו את הכללים הללו כנראה לא יודעים איך בדיוק בנויה מעטפת המטוס).

ואם כבר הזכרת את מערכת המשפט, הרי שכאן אתה דווקא צודק - אלא שהמערכת אכן סובלת מכל הבעיות שהזכרת. שופטים אכן בוחרים לפעמים לפרש חוקים באופן שונה לחלוטין מכוונת המחוקק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תסביר לי-

1. לאיזה גובה "מתפשטת" הטומאה, ולמה דווקא למעלה, כאשר אין בעיה עם נוכחות כהן ליד בית העלמין. ומה קורה אם בונים כל גבעה? זה מתפשט בצידה?

2. למה הטומאה עוברת דרך גוף מתכתי של מטוס אך לא דרך שקית פלסטיק פשוטה? האם משתמע מכך שכוהנים יכולים להכנס לבתי עלמין כשהם עטויים שקית ניילון קשורה?

3. למה רק מתי מעט מהחרדים מקפידים על העניין, ולמה רוב הרבנים לא מסכים עם הרעיון?

אם תסביר לי את כל אלה, אוכל אולי לאצור את הזלזול שבי כלפי אותו "רב קוקי" כפי שהוא מכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. הרעיון שיש רווח של שכבה נוספת של אוויר בין הקבר לנקודה שבא הכוהן נמצא. אך עדיין הניילון מיותר, כי גם במטוס תא המטען התחתון הוא נפרד מתא הנוסעים, ויש בו אוויר נפרד מהאוויר בחוץ.

3. רק כוהנים מחוייבים לא להיטמות, לא כל החרדים. ולמה רק חלק מהכוהנים? עוד סוג של הקצנה כמו אצל נשות הטאליבן בבית שמש לדוגמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תסביר לי-

1. לאיזה גובה "מתפשטת" הטומאה, ולמה דווקא למעלה, כאשר אין בעיה עם נוכחות כהן ליד בית העלמין. ומה קורה אם בונים כל גבעה? זה מתפשט בצידה?

2. למה הטומאה עוברת דרך גוף מתכתי של מטוס אך לא דרך שקית פלסטיק פשוטה? האם משתמע מכך שכוהנים יכולים להכנס לבתי עלמין כשהם עטויים שקית ניילון קשורה?

3. למה רק מתי מעט מהחרדים מקפידים על העניין, ולמה רוב הרבנים לא מסכים עם הרעיון?

אם תסביר לי את כל אלה, אוכל אולי לאצור את הזלזול שבי כלפי אותו "רב קוקי" כפי שהוא מכונה.

aliens-meme.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אלא להציג את הנקודה שמלכתחילה :

האמת היא ששאלות הלכתיות יש להפנות לפוסק הלכה .גם אם איני (כל אחד) בקי אין זה עושה אותי מוסמך לזלזל. וגם אין בי צורך לכך שכן יש הרבה טפשים שמזלזלים בכל דבר שאינם מבינים

כשאני רואה מוסלמי שמוריד את נעליו לפני כניסתו למסגד, אני לא ילעג ויזלזל , כיוון שאיני יודע את הסיבות לכך ואין זה קשור לאמונתי האישית .כל עוד אותו מוסלמי הולך על פי כללי אמונתו באופן ברור והגיוני. מי אני שאצחק עליו . זה כמו לקחת השבט ' זולו ' (רק דוגמא) שמעולם לא ראו אישה ערומה לגמרי רצה בחוץ .. ואחרי סיור שעשו להם בחוף נודיסטים... נוכחו לראות את הדבר המוזר בעיניהם ... אפילו לראות על שלט בחוצות העיר תמונה חושפנית של אישה אשר גרם להם לצחוק וללעוג למעשה . אגב עשרות בני -אדם "לבנים" היו שם בעירום בחוף.... מה שגרם לאותם שבט ליפול מצחוק . בקיצר לא קשה לצחוק אם רוצים .

זאת הנקודה שלי. חברים כאן באים מראש בלעג ..אחד למעלה כתב "אם תענה לי על א' ב' ג' אני אפסיק".

מה תפסיק? את היצר הטיפשי הזה .בדיון האחרון (רפורמים) שהגבתי לך הדוד משה.. האם זה לבסוף מנע את הלעג והחששות מלכתחילה על הלכות ורבנים? לא. אז מה זה יתן לי לשבת שעה ולסכם סגוייה איך טומאה עולה ויורדת ומדוע לצד לא.מה זה יתן. מה איכפת לי שאתה צוחק אל איזה כהן אחד ששם ניילון (בכלל אין קשר לחומר של הניילון )על עצמו.

המשתמש HENRY55 הציג כבר את העניין

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%93_%D7%A4%D7%AA%D7%99%D7%9C

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%90%D7%94_%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%A6%D7%94

http://www.elhamikdash.com/49876/%D7%98%D7%99%D7%A1%D7%AA-%D7%9B%D7%95%D7%94%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A2%D7%9C-%D7%A7%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D---%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%90%D7%9C-%D7%95%D7%95%D7%9C%D7%A3-

וש'ויק' כותב לאיסתרא .."האם הוא הפך לדתי"? מה זה אומר,האם כל אדם צריך לדבוק לאמונתו או דרך חייו בצורה עיוורת?

אדם המשתדל להיות ישר עם עצמו.. יציג זאת בכל מקום ובכל דרך .

בסך הכל.. מכל הדיונים סביב רבנים/הלכות .. תמיד זה מסתכם מהחבר'ה כאן באופן אוטומט (כיון שמעולם לא נוכחו ליד רבנים ולא שמעו ולמדו סוגיות כאלה)בחוסר אמון ברב.. כאילו מדובר באדם שפועל/פוסק רק על פי שיקול דעותיו וכן ללא שום היגיון. ואם דנים על מטוס ..אז עוד לומר -שלא יודעים ממה הוא מורכב.

אין דבר כזה. בלהגיע להלכה צריך חפיפה של כל הסוגייה.

http://www.hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=20399&st=&pgnum=570&hilite=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי איך טומאה מגיעה לגובה של קילומטרים מעל פני הקרקע, ולמה לשים ניילון אם החומר לא משנה?! זה הופך אתותו לאטום יותר מגוף של מטוס? מפאת חשש? זה טיפשי להניח שעוד איזו שקית ניילון היא מה שיבודד אותך מטומאת המת. במטוס. קילומטרים מעל בית קברות.

וקרא נא היטב: לא אמרתי כי אפסיק, אמרתי כי אשמור את הזילזול בליבי. זאת כיוון שיש בי זלזול בדתות באופן כללי, אך אני לא נוהג לבוא ולבקר אנשים בפניהם על גודל טיפשות מנהגיהם והרגליהם (ובינינו, לכולם יש הרגלים טפשיים, גם אם אין להם קשר לאמונה).

לעומת זאת, על תוכיים כאלה אשר מוותרים על החשיבה העצמאית שלהם, וההיגיון הכי בסיסי שלהם, בשביל ללכת אחרי הלכות המבדרות של איזה רב הזוי, שאפילו אין הסכמת רוב עם הלכתו. אין רע בללכת אחרי הרב שלך, יש המון רע בלוותר על החשיבה העצמאית שלך (מאבות העוני והנבערות), כלומר אין בעיה לדעתי שתהיה מאוד מושפע מדמות מסויימת, יש בעיה שרצונך יתבטל בפניה כך שתוותר על כל חוש של ביקורת או חשיבה חופשית. ולכן בעיני אותו "רב קוקי" ראוי לכל סוג של זלזול.

כל החוקים המקוריים של טומאת מת היו מצויינים והיוו את הבסיס להיגינה אישית, שהיא דבר מצויין- ח"ח לתורה.

אבל להפוך את זה לאיזה טימטום כזה של טומאה שנעה אנכית לאדמה עד לקצה האטמוספירה (ואולי אפילו מעבר-מי יודע איזה פסק הלכה הזוי יקבלו ראשוני האסטרונאוטים החרדים בעניין), זה פשוט מנותק מהמציאות ומושא הכרחי לזלזול. לאשפז בבהילות. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי איך טומאה מגיעה לגובה של קילומטרים מעל פני הקרקע, ולמה לשים ניילון אם החומר לא משנה?! זה הופך אתותו לאטום יותר מגוף של מטוס? מפאת חשש? זה טיפשי להניח שעוד איזו שקית ניילון היא מה שיבודד אותך מטומאת המת. במטוס. קילומטרים מעל בית קברות.

אני ממליץ בחום שתפסיק לנסות, אתה עלול לשרוף תאים במוח, ואותם קצת בעייתי לכסות בניילון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...