ת'רד הלכות משעשעות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד הלכות משעשעות

MiniMizer

Recommended Posts

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תמיד מציינים שהבעיה היא בארץ וגם נראה לי שלא בכל בית קברות.

בחול נוהגים לקבור עם ארון מעץ ואין הטומאה עוברת דרכו. מעיקר הדין גם אין בעיה לכהן להכנס לבית קברות של אינם יהודים.בכל אופן .. רק פעם אחת הוא שם.

הכהנים בודקים תמיד את מסלול הטיסה. תמיד אפשר לדעת מראש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אתה שם לב לזה שאתה "מגן" על אנשים שחושבים שיש משהו לא בסדר בלטוס בגובה אלפי מטרים במסלול שבו אולי הם יעברו בו מעל לבית קברות - לפי ההלכה אסור להם להכנס לתוכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק המושג ההזוי שדיברתי.

יש מושגי טומאה וטהרה בהיהדות מבחינת רוחנית. למה שתבין.האם אי פעם למדת את הנושא. קרינה אלקטרומגנטית גם לא נראת לעין ואם היית משוחח בפלאפון ליד אדם אינדיאני בעבר--הוא היה חושב שאתה הזוי.

The Avatarאני לא צריך להגן, הבעיה היא אצל רובכם.הדברים לא מדויקים. לא רק שאסור לכהן להכנס לבית קברות ..אלא שהטומאה מגיעה עד עד לרקיע.. לכן גם ייש בעיה בטיסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור....החבר הדימיוני שלך וקרינה אלקטרו-מגנטית זה אותו דבר.

בוא ותראה לי בבקרשה מד טומאה וכמה מטרים טומאה תופסת.

כי קרינה של מישהו שמדבר בטלפון הסלולרי שלו בקרקע, אינה משפיעה על מטוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שאסור לכהן להכנס לבית קברות ..אלא שהטומאה מגיעה עד עד לרקיע.. לכן גם ייש בעיה בטיסה.

רגע, אם כבר מדייקים אז עד הסוף - היא מגיעה עד הרקיע, אבל יש שני חומרים ייחודיים בעולם שמסוגלים לסנן אותה - דיקט עץ (גם אם הוא התפרק לפני מאות שנים), ושקית ניילון. חומרים אחרים, כגון אלומיניום, סיבי פחמן וסגסוגות קלות שונות, לא מסוגלים לחסום את הטומאה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני , ארון עץ לא מוגדר כקבר , וזה לא שהוא חוסם את הטומאה , פשוט ההלכה כלפיו שונה.

בכל מקרה מטוס לפי הרוב משמש כצמיד פתיל , אז רק אם הוא רוצה להחמיר ולצאת ידי חובה מכל הדעות , אז הוא צריך להשתמש בשקית.

מדברים פה על דברים רוחניים , אז אם אתם לא מאמינים בקיום יישות אלוהית , אז ברור שמבחנתכם כל הדברים האלה מיותרים , אבל זה עדיין לא נותן לכם את הזכות לקבוע לאנשים במה להאמין ובמה לא להאמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שרק אלו ולא דיברתי בכלל על ניילון. תעשה לי טובה 'מיני' אני ואתה יודעים שזה לא מעניין אותך מה מטמא ואיך (מושגים רוחניים).תפסיק לחפש עקיצות ותמשיך לפרסם "הלכות" .

לא ראיתי את הענין השקית בהלכות.. כנראה זה בכלל לא מקובל.

עץ אכן לא חוסם טומאה אלא לא נטמא. אני גם לא מבין גדול בהלכות הללו.

אנשים רבים בשם החופש.. באים בגישה של כבדו את אורך חיינו אבל זה לא נראה הפוך. כל מקרה שנראה "הזוי" ישר נזרקים חצים וכותרות

תעזבו אותם כבר בשקט. אם חרדים היו עושים רעש תמידי שהטיסה לא תעבור על בית קברות. זה לא היה מקובל... אם אחד שם ניילון אז גם ככה כולם משוגעים. זאת אומרת כל מה שהם יעשו -זה לא טוב. הם כנראה צריכים לנהוג בדיוק כמו חילונים בשביל שלא יקבלו לעג? :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, צריך להבחין בין אמונה כלשהי - שלפחות יש בה סוג של עקביות והגיון פנימי כלשהו, לבין אמונה ש.. לא.

נניח שהחלטת שלכהן אסור להכנס לבית קברות. אוקיי. אבל להחליט ש"הטומאה" מתפשטת רק בכיוון מסויים, זה דבילי. אין פה שום דבר שקשור לאמונה באלוהים ואין פה שום קשר לדת היהודית. זה סתם משהו דבילי. להחליט שלאחר שהטומאה עוברת מאות ואלפי מטרים של אוויר ואבק ועוד טיטניום וחומרי מרוכבים למינהם, שקית פלסטיק חוסמת את הטומאה הזו, זה דבילי. אין קשור לאמונה באלוהים, אין קשר לדת היהודית.

נ"ב

אצל האוכלוסיה החרדית לא חסרות שטויות שכאלו - ולכן העקיצות עליהם כאוכלוסיה. לכן השם "חרדים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התורה מתיחסת לזה באריכות (במיוחד לטומאת מת) .אף רב לא עושה מה שבא לו .וכבר הבאתי לינק שהרב אלישיב לא פסק את הניילון. וגם לא ראיתי בשום מקום שכך פסק.

השם חרדים מובא כחרד לדבר ה'.

אתה בעצם בא ללעוג להם אך לא מבין.. שזה הפוך. אתה מדבר על מושגים שאף פעם אפילו לא שמעת (ולא רק לא למדת)... לנהוג כך זה לדעתי לא חכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר שעשה לפני כמה שנים סטאז' ברפואה בבית החולים הפסיכיאטרי מזרע. הוא סיפר לי על מטופל כלשהו שמאושפז שם שמאמין בכך שיש שוטר שגר בכרמיאל ומתנכל לו על ידי שליחת מכות חשמל (או משהו בסגנון).

האמונה של החרדים בכך ששקית ניילון יכולה לסנן טומאה אבל גוף של מטוס לא, שקולה לכך בדיוק. את אותו אדם שהתעטף בשקית ניילון צריך לאשפז בבית חולים פסיכיאטרי, יחד עם כל מי שמאמין בכך שבית קברות שקבורים בו יהודים מפיץ סוג מסוים של טומאה שמגיעה (ככל הנראה, אף אחד לא בדק את זה אמפירית מעולם) לשכבות העליונות של האטמוספרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...