3/4 מפרט למשחקים\HD ב5K לגיימר זקן - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3/4 מפרט למשחקים\HD ב5K לגיימר זקן

Sting

Recommended Posts

שלום חבר'ה, אז אחרי המון זמן שזנחתי את המחשב שלי לטובת אחזקת דירה שכורה, רכב ושאר חיים שדורשים היום המון כסף החלטתי לכבוד היום הולדת לנסות ולפנק את עצמי סוף סוף אחרי המון שנים במחשב מועדכן יותר שיכול להריץ משחקים בצורה מכובדת.

המטרה היא מחשב בעל תמורה טובה למחיר שיכול להריץ בכבוד משחקים חדשים, שיחזיק כמה שנים טובות. על מנת לנצל את התקציב בצורה הטובה ביותר אני אדחה קניית רכיבים אשר אני יוכל לקנות בעתיד ללא בעיה (ארד-דיסקים\מסך וכו') על מנת להשקיע ברכיבים שיהיה יותר קשה לשנות אחר כך (מעבד\זיכרון\כרטיס מסך).

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? עניין של תועלת אם זה שווה את זה אז אפשר לחרוג למעלה אם לא אז אפילו למטה

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, HD

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). לא ידוע, אני אקנה מסך מאוחר יותר כנראה

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות (לא אקסטרים)

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

יש לי ציוד מהמחשב הישן שאני חושב להעביר למחשב החדש על מנת לחסוך בהוצאות, הדברים שאני יכול להעביר לדעתי

1.ספק כוח איכותי Enermax 620W

2.כונן SSD 120GB +ארד-דיסקים רגילים כך שאני לא זקוק לכונני אכסון לפחות בהתחלה

3.מקלדת\עכבר

4.מארז ישן Thermaltake VA1000RWA LANMOTO Aluminum Case

אם הוא עדיין מתאים אז אולי אני אנסה לחסוך עוד כמה מאות שקלים על מארז איכותי במקום.

5. מסך, יש לי מסך 17 אינצ' ישן אבל איכותי מאוד, כך שאדחה את קניית המסך קצת על מנת להשקיע יותר בדברים שלא יהיה ניתן להחליף אחר כך.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 6 המחשב ינוח לו בסלון אך עם זאת שלא יעשה רעש של שואב אבק

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא, אין לי כוח להתעסק עם זה כבר.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? לא, אזור רחובות עדיף, וכמו כן חנות אמינה ועמידה שלא תעלם עוד שנה.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). כן, הרבה , יש לי תחביב לפתוח המון דברים במקביל, נראה לי 16 יספיק.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא ידוע עוד

אני מקווה שיש לכם את כל הנתונים הדרושים

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעה אפשרית

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il

מעבד:

Intel Quad-Core i5 3470 3.2Ghz 6MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪889

קירור למעבד:

Intel Original 1155 ליבת נחושת - עד 95W

כמות: 1 - מחיר: ₪44

לוח אם:

Gigabyte GA-B75M-D2V for 1155 Sata3/USB3.0

כמות: 1 - מחיר: ₪308

זיכרון:

Corsair 8Gb CMV8GX3M1A1600C11 CL11

כמות: 1 - מחיר: ₪299

כרטיס מסך:

Gigabyte GTX670 2GB WIND FORCE 2 - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1740

מסך:

DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM

כמות: 1 - מחיר: ₪899

סה"כ: ₪4179

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4096 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/3p9bka2e

אתה יכול לעשות שימוש חוזר במארז, אין כל מניעה.

הספק מצוין, כוננים יש...

אתה יכול לשדרג את גוף הקירור למעבד לתוספת שקט, ואת לוח האם במידה ותרצה אחד שעמוס ביותר פ'יצרים, אף על פי שעל פניו לא נראה שיש צורך.

לגבי פנימי, אתה יכול לקחת 16GB, אבל למען האמת פשוט אין כל צורך....לפחות לא מהדרישות שציינת.

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגיימינג ברמה גבוהה\מקסימלית ברזולוציה הזו ובדגש גדול על יחס עלות\ביצועים, במיוחד אם חיסכון לא יזיק הייתי הולך

על המפרט מעל עם ה-7870XT.

לא יודע אם איזו כמות אתה עכשיו, אבל גם אני ממליץ להישאר בשלב זה עם 8 ג'יגה שזה המון. לא יספיק, תוסיף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המפרט, זה נותן לי כיוון לגבי מה צריך... חשבתי בהתחלה ללכת על ה I7 אבל הבנתי שאין שינוי משמעותי בביצועים והפער כמעט כפול.

לגבי הזיכרון בשביל עוד 300~ שקל אני מעדיף לסגור את הפינה הזאת וללכת כבר על ה 16GB

לגבי , מה ההבדלים בין לוח כזה ללוח קצת יותר יקר?

ומסך אני כרגע לא אקח, יש לי עוד מלא הוצאות בזמן הקרוב כך שאני אדחה מה שאני לא חייב עכשיו.

נ.ב לגבי כרטיס מסך חזק... מה הכי משתלם באמת ביחס של עלות\תמורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי זיכרון, שיקולך שלך, אבל בו בזמן כדאי לציין כי לא זו התוספת שתתן את הקול המכריע במערכת הגמורה.

לא אפרט מה ההבדל בין לוח ללוח, מאחר וכל יצרנית לרוב משנה את התוספות מלוח ללוח, את ההשוואה אתה יכול לעשות בעצמך, יש ביקורות, לא חסר.

אני כן אגיד מה ההבדל בין ערכות השבבים השונות (שזה נתון קבוע ללא קשר ליצרנית)

B75, תומך ב-SATA 3.0 בודדת, כל השאר SATA 2.0

H77, עד שתי יציאות SATA 3.0, אם אתה מתכוון להוסיף כונן SSD נוסף בעתיד, הרי שלוח מבוסס H77 הוא מתבקש, חוץ מזה יש עוד יציאות USB 2.0.

בקצרה

http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155#Ivy_Bridge_chipsets

חוץ מזה כל לוח שונה על ידי התוספות שהיצרנית בוחרת, ואתה צריך לבחור מה נחוץ לך על סמך הדרישות שיש לך מהלוח,

כל עוד מדובר בכרטיס מסך בודד, ללא כרטיסי הרחבה נוספים, עד 5 קשיחים פלוס בודד, כל לוח בסביב ה~300 ש"ח יעשה את העבודה.

לגבי כרטיס מסך,

אם בעתיד תשדרג את המסך, אזי שה-GTX 670\HD 7870XT יכול להיות רלוונטי בהתאם לדרישות שלך,

אם לא תשדרג את המסך, אפשר לרדת גם ל-HD 7850 1GB וגם פחות מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת עלות\ביצועים ה-XT הכי משתלם כרגע. אפשר להשוות אותו מבחינת ביצועים ל-660TI\7950

והוא עולה כמה מאות שקלים פחות. החיסרון שלו שהוא די ב-limit שלו מבחינת OC, מה שאומר בתוספת ביצועים

משמעותית כתוצאה מ-OC אתה לא תקבל.

התקציב המקורי היה בסביבות ה-5K, אם תלך על המפרט שקיבלת עם ה-XT כל העסק יעלה לך בערך 3.6K

מה שיכלול כמובן מסך עדכני ואיכותי מה שלדעתי יגביר את חווית הגיימינג לדעתי מקצה לקצה ממעבר מ-17" ל-23" FHD

איכותי, וחשוב לא פחות ינצל את יכולות הכרטיסים ברמות האלו כמו שצריך.

אם אתה לא רוכש מסך עכשיו ועדיין הולך על מערכת גיימינג חזקה כמו זו, מומלץ שתשדרג את המסך בהקדם האפשרי

על מנת לממש את יכולות הכרטיס, אחרת זה יהיה סתם בזבוז לקנות כרטיס עוצמתי ולא לממש את הפוטנציאל שלו כראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שגם אני לא מסכים עם הגישה שלך כלפי המסך וכלפי כמות הזכרון.

16GB לעומת 8GB לא ישפרו לך את החוויה מהמחשב בשום דבר. 8GB זה פשוט מספיק, דיי והותר. זה גם משהו שבאמת ממש ממש פשוט לשדרג בעתיד. גם בעוד 4 שנים אתה עדיין תוכל למצוא סטיקים של במחיר סביר.

את ההפרש הזה אתה יכול להשקיע במסך נורמלי שישפר לך את חווית השימוש במחשב בצורה משמעותית בהרבה מכל מני שיפורים חומרתיים. אני לא מבין איך אתה עובד עם מסך 17". זה עושה כאב ראש, זה לא נוח. עדיף, לדעתי, לשחק על הגדרות קצת יותר נמוכות על מסך שכיף להסתכל עליו מאשר עם הגדרות קצת יותר גבוהות על מסך קטן.

לגבי כרטיס מסך, לא הייתי הולך על כרטיס שעולה 1600-1700 שקל ולא משנה מהו התקציב הסופי. גם אני כמוך, שוכר דירה ומתקיים לבד ואני יודע כמה זה קשה לחסוך אפילו איזה 300 שקלים לאיזו שטות שבא לך. חבל על הכסף, לקנות חומרת high end זה בזבוז. לך על ה 7870XT, זה כרטיס חזק שיריץ כל משחק חדש וכבד בכבוד רב מאוד. הוא עולה מאות שקלים פחות וחבל על הכסף הזה. ה bang for the buck שלו כרגע הוא המיטבי.

סתם לצורך סיפוק הסקרנות, איזה מחשב לך יש כרגע? אני "מתכנן" לבצע שדרוג ודוחה את זה כבר שנה. החיים יקרים. :lol:

זו דעתי וכמובן שכל אחד עם הגישה שלו בחיים. בהצלחה. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...