התייעצות לגבי השקעה בבורסה - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי השקעה בבורסה

uri_the_unguru

Recommended Posts

QTTP, כתבת ש "אני בדיסקונט. אבל זה פחות משנה."

אז איך אתה יודע אם התנאים מחייבים חידוש כל שנה או תקפים לנצח? שאלת ?

גם אני בדיסקונט, לקוח אח"מ, והמקסימום שרצו לתת זה להשוות תנאים לבית ההשקעות בו אני פועל כיום ,

וגם זה לשנה בלבד על תיק גדול מאד, ולא שהם אמרו לי מראש שזה לשנה, אני שאלתי כי אני מכיר את אופן התנהלותם, ואז אישרו שאכן כל שנה צריך לבקש חידוש תנאים ואז הם בוחנים אם אתה ריווחי עבורם.

מציע לך לבדוק בבנק שלך נושא זה.

ישנם עוד שיקולים לטובת בית השקעות:

מערכת מסחר טובה לאין ערוך מזו של הבנק

ריבית יומית על יתרות מזומן ללא צרך בהפקדה לפקמ

תנאי המסחר ועמלות כתובות ומפורטות בחוזה חתום בינך ובין בית ההשקעות. אין הפתעות.

בתקופות שאני מתלבט מה לעשות בכסף, הריבית האוטומטית על יתרות מזומן מצילה את המצב, והינה גבוהה לאין ערוך מריבית שתוכל להשיג בבנק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

QTTP, כתבת ש "אני בדיסקונט. אבל זה פחות משנה."

אז איך אתה יודע אם התנאים מחייבים חידוש כל שנה או תקפים לנצח? שאלת ?

כן, שאלתי. שאלתי במיוחד כי הבנק הקודם שלי עשה לי את התרגיל המסריח הזה (אז הייתי טירון לא מנוסה), בין היתר על התרגיל המסריח הזה עברתי בנק.

בתקופות שאני מתלבט מה לעשות בכסף, הריבית האוטומטית על יתרות מזומן מצילה את המצב, והינה גבוהה לאין ערוך מריבית שתוכל להשיג בבנק.

זה בהחלט שיקול חשוב. כמה בערך הם נותנים? האם יש הגבלת סכום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון הבסיסי מאחורי "ניתוח טכני" הוא שאפשר לנבא את התנהלות המנייה בעתיד לפי ההתנהלות שלה בעבר. יש מחירים שהיא לא יורדת מהם או שרואים מגמה (בתקופה של חודש/שבוע/שנה) ואפשר לשרטט כמה ואיזה קווים שרוצים. לדעתי זה ממש קרוב לאסטרולוגיה. גם שם יש שרטוטי מפות והרבה חישובים (כמו נומרולוגיה) שאמורים להקנות לעניין צבע מדעי.

אני זוכר שלא מזמן מנית הייתה ב 700 דולר והיו "מומחים" שצפו לה 1000 דולר. טוב, אולי הם לא נתנו טווח זמן והכוונה שבחמש שנים הבאות היא תגיע לשם (או שלא). היום היא 420 דולר. אז כל מי שקנה אותה ב 700$ לפני כמה חודשים כבר הפסיד 40% מכספו (תיאורטי אם לא מכר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שלא מזמן מנית הייתה ב 700 דולר והיו "מומחים" שצפו לה 1000 דולר. טוב, אולי הם לא נתנו טווח זמן והכוונה שבחמש שנים הבאות היא תגיע לשם (או שלא). היום היא 420 דולר. אז כל מי שקנה אותה ב 700$ לפני כמה חודשים כבר הפסיד 40% מכספו (תיאורטי אם לא מכר).

כל מי שקנה אותה ב - 700$ לפני כמה חודשים ממזמן כבר מכר את המניות בערך הסטופ לוס שהוא קבע מראש במקרה של ירידת ערך המניה.

מהסתכלות על המניה כעת, אני יכול לומר לך שמנתח טכני טוב היה רוכש את המניה בסביבות ערכי ה - 620, ומוכר אותה אחרי שהיא הייתה יורדת מה - 700 לכיוון ה - 680. כלומר במצטבר הוא היה עם רווח של 60 נקודות. למה אתה שואל? כי זה מה שניתוח טכני עושה. אפשר לראות שבסביבות ה - 620 מתחילה מגמת עליה לאחר שנשברת רמת התנגדות כלשהי בלה בלה שלא יבינו.. ואין ספק שעל הנייר למכור כשהיא הייתה שווה 700 זה אופטימלי אבל ניתוח טכני לא מסוגל לעשות את זה.. אבל הוא כן מסוגל להגיד לך שאתה במגמת ירידה ואין לך מה לחפש יותר עם המניה הזו. תצא!. ולכן במצטבר משקיע נבון יוצא עם רווח. קובעים מראש יעדי מימוש ויעדי יציאה (סטופ לוס- הפסק הפסד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתוח טכני לא מנבא שום דבר.

אילו היה מנבא מוצלח כולם היו משתמשים בו ואז ממילא היה הופך לחסר ערך.

לעומת זאת, ניתוח טכני בהחלט יכול לשמש ככלי החלטה נוסף להבנה לאן מועדות פני השוק, וגם להערכת רמת הסיכון בשוק.

לדעתי האישית, לניתוח טכני אין כל ערך מעשי בהתיחס למניה בודדת, אלא רק להסתכלות על מדדי שוק, לקביעת החלטת כניסה או יציאה מהשוק,

וגם אז יש צורך לבחון תמיד בנוסף משתנים כלכליים כמו:

שער ריבית,

שערי חליפין,

גידול\קיטון בכמות הכסף בשוק,

מצב שוק העבודה,

אפשרות גלגול חובות הקרובים לפרעון (או היפוכה: תספורות צפויות) ,

והכי חשוב: מהו האפקט הפסיכולוגי העכשווי? (הסנטימנט של המשקיעים) : חיובי , אופוריה , אדישות, פחד , היסטריה.

בכל מצב שוק לעיל ניתן להרוויח.

לא צריך תואר בכלכלה (אם כי רצוי) אבל כן צריך הבנה בסיסית של המושגים הנ"ל, וניתן לרכוש הרבה ידע מהעיתונות הכלכלית הרגילה

אבל נדרש הרבה זמן לכך, ו"צריך" גם להפסיד במפולת אחת או שתיים כדי לפתח הבנת שוק ואת התכונות הנדרשות לסוחר או משקיע (אין הבדל ביניהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתוח טכני באמת לא מנבא. הוא רק כלי טכני כדי לבחור מתי להיכנס ומתי לצאת ממניה. מעולם לא הייתה התייחסות שלי כאילו יש ערך לשימוש עבור מניה בודדת. נראה שאתה מתכוון לתעודות סל ומדדי S&P וכו'.. זה לא רלוונטי.. גם מדד ת"א וגם מניה בודדת ניתנים לניתוח בצורה טכנית, ועל כן ראוי שמנתח טכני ידע מתי להשקיע במניה בודדת כלשהי ומתי במדד ולא בצורה בודדת ועיוורת אלא כחלק מתיק השקעות המנוהל על פי רמת סיכון ותכנון מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו חלוקים בעיקר בנקודה אחת:

לדעתי אף אחד (אלא אם כן אתה וורן באפט) לא צריך להשקיע במניה בודדת מאחר ואין לנו כלים להעריך את הסיכון.

מחלקות מחקר עתירות משאבים טועות תדיר בהערכותיהן על התנהגות עתידית של מניה בודדת.

טובי האנליסטים מקשקשים עצמם למוות בשטויות, ולפעמים אף הטיות מכוונות מטרה.

גם אם חלקם צודקים בדיעבד בהערכותיהם, הפלא ופלא, זה לא עוזר לי במאומה היות ואף פעם לא ידעתי מי מהם יצדק בפעם הבאה.

בוא נגדיר למצער השקעה במניה בודדת כהימור, והשקעה בסל מניות כהימור מושכל יותר.

לתעודות סל העוקבות אחר מדד דוגמת TA25 ו- S&P יתרונות רבים על פני השקעה במניה בודדת:

1. פיזור סיכונים

2. ניתוח מגמה קל ואמין יותר ממניה בודדת

3. היצמדות אוטומטית לשינויי משקל של מניה בודדת במדד

4. ביצוע פחות פעולות ק\מ

5. פחות סיכון להיות מוגדר כסוחר בני"ע

6. גמירת דעת קלה יותר בדבר סנטימנט השוק התומך בכניסה או הימנעות

7. חשיפה קטנה יותר להרצת מניה

8. סיכון נמוך מפני נפילה ל- Stop Loss עקב תנודה חדה ספקולטיבית (קלה לתזמון במניה בודדת, אך קשה לביצוע במדד)

9. אפשרות קלה ביותר לגידור התיק בדיוק במקום בו אתה מעוניין, מפני תנועה חדה מעלה או מטה (כאשר התנועה היא נגד הפוזיציה שלך לונג\שורט)

10. אפשרות להרוויח גם בשוק יורד ע"י תעודות סל בחסר

נראה לי מספיק לעצור פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מלא ניסיון אבל ב-3/4 חודשים האחרונים עשיתי תשואה נחמדה של 6.3%. מ-55 אלף שקל ששמתי עליתי ל-58500.

אלא החוקים:

מחלקים את הכסף ל-10 (אני חילקתי ל-11 כדי שכל חלק יהיה שווה ל-5000 ש"ח).

כל 5000 ש"ח מושקע בקרן אחרת. איזה קרן?

הולכים לפה:

http://www.calcalist.co.il/stocks/home/0,7340,L-4356,00.html

מבקשים פרמטרים לסינון לפי 3 חודשים ו-12 חודשים תשואה. רושמים ב-12 חודשים את הספרה 6 וב-3 חודשים את הספרה 7.

לוקחים את תוצאות הסינון ומסננים לפי הקרנות הטובות ב-3 חודשים האחרונים.

עכשיו משקיעים כל קרן ב-5000 ש"ח אחרים (או חלק אחד ממה ששמתם).

עכשיו יש לכם את נקודת ההתחלה הזאת.

הלאה:

מחכים שבועיים.

נכנסים לפה כל יום - http://www.globes.co.il/finance/analysts/searchrecommend.asp

בודקים אם ישנה המלצה לקניית מניה. אם יש אז קונים אותה במקום הקרן (או מניה כשתהיה) שעשתה את התשואה הנמוכה יותר עד עכשיו.

ככה כל יום בודקים אם יש משהו חדש ומחליפים במה שהכי נמוך בתיק.

בנוסף, כל 1, 10, 20 לחודש לוקחים קרן ומחליפים במה שעשה את התשואה הכי נמוכה בתיק לפי מסנן הקרנות שהדגמתי קודם.

בינתיים זה עובד לי ואין לי יותר מדי מושג בבורסה. עובד פשוט לפי הגיון מסוים.

מקווה שתראו בהצאה זו כמשהו קצת יותר פרקטי...

לצורך העניין, הנה התיק שלי:

http://clip2net.com/s/4TNl26

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל התשואה שעשית יפה מאוד, ישר כח!

אני בחודשיים האחרונים הפסדתי 6,000 ש"ח מהתעסקות עם המסנן קרנות הזה, השקעתי ב- 3 קרנות שנסקו, בדיוק כאשר הן החלו לרדת.... אז ברחתי מהר כדי לא להפסיד יותר.

החלטתי לשנות אסטרטגיה ואני מחפש את הקרנות שירדו הכי הרבה ונושקות לקו התחתון ביותר וקונה אותן בתקווה שיעלו - הימור....

החלטתי לפצל קצת ולהשתמש גם בשיטה שלך :-)

אם תוכל לפרט אני אשמח.

במסנן קרנות היכן להזין 6 ו- 7? ב"מקסימום" של 3 ו- 12 חודשים? מה בנוגע ל"מינימום"?

ומהי כוונתך בסינון שאח"כ: "לוקחים את תוצאות הסינון ומסננים לפי הקרנות הטובות ב-3 חודשים האחרונים."? מה זה בשבילך "טובות"? מה שעשה תשואה הכי גבוהה או הכי נמוכה?

אהבתי את הפיצול המאסיבי שלך ל- 10, אני בד"כ מפצל ל- 3 או 5. אתחיל לפצל יותר בתקווה שזה יחסוך לי הפסדים גבוהים כמו שקרה לי לאחרונה.

יפה הדף של ההמלצות, לא הכרתי אותו, תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו חלוקים בעיקר בנקודה אחת:

לדעתי אף אחד (אלא אם כן אתה וורן באפט) לא צריך להשקיע במניה בודדת מאחר ואין לנו כלים להעריך את הסיכון.

בוא נגדיר למצער השקעה במניה בודדת כהימור, והשקעה בסל מניות כהימור מושכל יותר.

נראה שאני ממש לא מצליח לחדור ולהגיע אלייך. אני מעולם לא טענתי ולא אטען שניתוח טכני הוא השקעה במניה בודדת. אני מקפיד לציין שמדובר בהשקעה במספר רב של מניות (בין אם מניות או מדדים, קרנות, תעודות וכו'), לאחר חלוקת ההון על פי חישוב סיכונים בין כמה וכמה אפיקים. אני לא מבין מדוע אתה טורח לחזור שוב ושוב שניתוח טכני הוא השקעה במניה בודדת כי אתה מטעה את הקוראים וזה לא נכון בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתוח טכני באמת לא מנבא. הוא רק כלי טכני כדי לבחור מתי להיכנס ומתי לצאת ממניה.

אולי לא הובנתי טוב, אז אבהיר כוונתי:

לדעתי, ניתוח טכני אינו שווה דבר כדי לבחור מתי להכנס ומתי לצאת ממניה, והסתמכות עליו במקרה דנן יוצרת אשלייה של החלטה מושכלת.

גם אם אתה מנתח טכנית 10, 20 או 100 מניות (כל אחת בנפרד!) דעתי היא כי אין ערך חיובי לתוצאה, כי התנודות במניה בודדת הן אניגמה עבור משקיע פרטי.

זאת לעומת שימוש בכלי ניתוח טכני על מדד דוגמת TA25 שם פועלים כוחות שוק אחרים לעומת המניה הבודדת, לרבות פסיכולוגיית המונים של השוק כולו , ובמקרה זה הניתוח הטכני יכול להוות כלי מועיל להחלטת כניסה \ יציאה.

הנ"ל מהווה דעתי הפרטית על סמך נסיוני שלי בלבד, וכמובן שכל אחד מוזמן לחשוב אחרת מסיבותיו הוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי לשנות אסטרטגיה ואני מחפש את הקרנות שירדו הכי הרבה ונושקות לקו התחתון ביותר וקונה אותן בתקווה שיעלו - הימור....

רעיון גרוע.

אם כבר יש ירידות ומגיעים לקו נמול מאוד, לא קונים כל עוד לא מתחילים לראות עליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...