העיתונות החרדית מודה: ההטבות למשפחה חרדית בחודש - יותר מ-6,000 שקל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העיתונות החרדית מודה: ההטבות למשפחה חרדית בחודש - יותר מ-6,000 שקל

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קל דעת? אפילו ציטוט לא הביאו ..ולראות מהן ההטבות וכמה משפחות באמת זכיות לסכום הנלמד ,האם בכלל מדובר במשפחה שמוגדרת כזכאית כמו כל משפחה בישראל בעוני.מה קרה שפתאום זה אמת מוחלטת מה שכותב עיתון כזה או אחר שהנו חרדי. האם מדובר במשפחה חרדית או משפחת אברך(?)האפם כל משפחת אבךר או רק עם X ילדים ואישה לא עובדת. עצם לכתוב משפחה חרדית בכותרת כבר ניתן לסמן באדום את הכותב ואת העומתה חדו"ש הכל כך מוכרת "ביושרה" .

ציטוט

"שר האוצר יכין תוכנית לשילוב קריטריון 'מיצוי ההשתכרות', לפיו רק מי שעובד - ויכול לעבוד – יהיה זכאי לתמיכות"

איך האברך היה יכול לעמוד בזה? אם אתם אסרתם עליו לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו אסרנו לו לעבוד ?

אני אסרתי אליו לעבוד כמו ש"אסרתי" לאם חד הורית לעבוד או לנכה לעבוד

או במילים אחרות אני בעד לאסור על מיסתננים לא חוקים לעבוד ,אבל בטח לא רוצה להגביל אחרים לעבוד ,או לחלופין לקשר עבודה בשכר נמוך עם קיצבות לדעתי זה נורא ,ותיזכור ש15 שנה האחרונות החרדים היו חלק מהממשלה

מבחינתי עם מישהו מרוויח פי 3 או יותר מהשכר הממוצע במשק (ממוצע לא מינימום ) ,אז אפשר לצמצם או לבטל לו קיצבאות מסוימות

תלוי בצרכים

לדוגמה מישהו שמרוויח מעל מיליון שקל בשנה לטעמי לא צריך לקבל קיצבת זיקנה כל עוד הוא עובד

ואפשר להפנות את הכסף הזה לזקנים ענים

או אחד כמו פרס לדוגמה שכל עוד הוא נשיא מתפלים בכל הצרכים שלו על חשבון המדינה גם לא צריך לקבל קיצבאות והטבות של זקן עני

אבל אני כבר גולש למקומות אחרים

בפועל אני חושב שהמדינה צריכה לעודד אנשים לצאת לעבוד ולא לאפשר מצב כזה שכמות מאוד גדולה ממיגזר בריא גופנית ונפשית

לא יצא לעבוד ,והמדינה תיתמוך בו על גב הציבור העובד

ואני לא מדבר רק על החרדים אלה באופן כללי

יש לי שכן לטעמי מפוקפק ,נגדיר את זה ככה שהוא ואישתו לא עובדים ,וגם אין להם בדיוק כמויות של כסף

אבל אני מעריך שהם מגרדים מיחיה דרך כל מיני הטבות מהמדינה ואני לא יתפלא בכלל עם גם "מדרכים יצירתיות"

במדינה נורמלית לדעתי זה לא צריך להיות

בימקום קיצבאות ילדים ,היתי לוקח ילדים מאנשים שלא יכולים לממן אותם ,כדי לא לעודד עשית ילדים בימקום לעבוד

בסופו של דבר זה מציף את המדינה בעוני ,שהילדים האלו גודלים

הרוב לא מצליחים לחמוק ממצב כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוק שהיה ..אסר לאברך לעבוד. מה שכתבת מה קשור?

אני ציינתי רק דבר אחד ,מדוע אתה מקבל משהו בלי לבדוק או אפילו שאין פרטים בכתבה, זה הכל. על תיהיה כמו 90 אחוז מהטוקבקיסטים

החסרי דעת .

וכל שאר דברייך אינם קשורים לכתבה אלא לדעתך הכללית של קצבאות וכדו'..באופן כללי אציין על זה ן. יש הרבה אנשים שפתאום לא מוציאים עבודה וכל מיני דוגמאות של קושי הכנסה.. אז ניקח להם את הילדים או נאסור ילודה.. לא פלא קרירין שאתה כל כך מחובר לתאילנד/סין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה אנשים שפתאום לא מוציאים עבודה וכל מיני דוגמאות של קושי הכנסה.. אז ניקח להם את הילדים או נאסור ילודה.. לא פלא קרירין שאתה כל כך מחובר לתאילנד/סין .

מבחינתי בן אדם צריך לעבוד בכל עבודה לתמוך הילדים שלו ,עם הוא בריא ולא מוכן לעשות את זה ,המדינה לא צריכה לתת לו אגורה

עם הוא באמת לא מוצא אף מקום עבודה כולל ניקוי רחובות\שומר בקניון\ניקיון וכו ,והמדינה יודעת על זה ,רק אז צריך לתת לו קיצבא

אבל גם אז שיעשו עבודות מטעם המדינה שיעבוד בהם ,כי הרבה עובדים בשחור למרות שמקבלים השלמת הכנסה

הקטע הוא ככה- אם אתה לא יכול לממן נגיד 6 ילדים- ועשית 6 ילדים- זה בעיה שלך- לא צריך לממן אותך.

אבל זה בדיוק העניין ,היום אתה עושה 10 ילדים ויכול לגרד מיחיה מהמדינה ,בדוחק נוראי אבל בכל זאת

לוקח תרומות מפה קיצבאות משם וחי בלי לעבוד ,מה שמעודד עוד ילודה ,מה שגורם ליותר עוני במדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לכם פעם לבדוק מה ההטבות מהמדינה למשפחת עופר בחודש? (רמז: יותר מהתקציב לחרדים)

צריך להטריד אותנו הרבה יותר מהחרדים שכל הזמן אור הזרקורים מופנה אליהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מייצרים מקומות עבודה :s05:

דמגוגיה זולה. משפחת עופר קיבלה מהמדינה, בין היתר, את מפעלי ים המלח והפכה אותם לשוק עבדים.

כיום מתנהלים מגעים למכור את המפעלים לחברה קנדית.

זהב לבן עבודה שחורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתשלומי העברה לחרדים לא יוצא כלום

בעלי הון שיש להם כסף מייצרים מקומות עבודה בשביל להגדיל לעצמם את ההון

לא בעדם אבל לפחות יוצא משהו

לעומת זאת מהעברות הכספיות לחרדים בשביל שילמדו בישיבה ולא יעבדו לא יוצא כלום, אפס מאופס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו להגיד שמיגזר מסוים טוב לישראל רק כי מיגזר אחר רע מימנו

אני לא מאמין לתאוריה של ביבי על כסף שמטפטף מהגדולים לקטנים

שהתאוריה הזאת תיפעל ,צריך שהגדולים יהיו נדיבים בלי קומבינות מס ובלי קמצנות לעובדים הזוטרים שלהם

בפועל רואים בהרבה מקומות בכירים עשירים מאוד וזוטרים עם משכורת מינימום

שאבדלי השכר והתנאים עצומים ,ובהרבה מיקרים בכירים מקבלים משכורת ענקית גם שהחברה בהפסדים

אבל זה לא קשור לאברכים ומסחור הדת

בזה צריך לטפל וגם בבטלנות של חלק מהמיגזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה זה בחיים.

יש עובדים זוטרים שהתרומה שלהם מינימאלית ויש מיליון כמוהם , ויש את העובדים המוצלחים והאיכותיים שרודפים אחריהם ויש להם אפשרויות עבודה אחרות והם אלה שמקבלים משכורות גבוהות.

דרך אגב , דרגות המס במדינת ישראל גורמות לכך שאנשים יהיו יותר קרובים אחד לשני מבחינת המשכורת.

עובד שמרוויח 5 אלף שקל , כמעט שלא ישלם מס , אבל עובד שמרוויח 10 , כבר ישלם סכום נכבד.

http://www.meyda.org.il/%D7%9E%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%AA_%D7%9E%D7%A1_%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%94/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובד שמרוויח 5 אלף שקל , כמעט שלא ישלם מס , אבל עובד שמרוויח 10 , כבר ישלם סכום נכבד.

עובד שמרוויח 10 זה בכלל לא הדוגמה פה

אני מדבר אתך על מנכל שמרוויח כמה מיליון בשנה גם שהחברה מפסידה ,לאומת עובד שמרוויח 4300 כי זה המינימום

העובד מינימום הזה ריווחי לחברה ,כי אחרת לא היו מחזיקים אותו

לאומת זאת המנכל יכול לעשות טעויות ענק ולגרום לחברה הפסדים גדולים ,ובכל זאת בדרך כלל אין השלכות חוץ מפיטורים ,שהוא יקבל גם פיצוי מנופח

זה ניבדק מדעית שכר הבכירים לא קשור לביצועי החברה ברוב המיקרים

ועל זה אני מדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קל דעת? אפילו ציטוט לא הביאו ..

בזה אתה צודק. עמותה אנטי חרדית טוענת שגורם חרדי כלשהו מדבר על סכום נכבד? כן, וכל עבריין שנעצר טוען שהוא חף מפשע והשוטרים תקפו אותו.

יכול להיות שזה לא כתוב. יכול להיות שזה כתוב אבל זו טעות. יכול להיות שהם מפריזים בכוונה כדי לחמם את הקהל שלהם נגד לפיד. יכול להיות שזה נכון רק בתנאים מסויימים ורק למשפחות ספציפיות. ויכול להיות שזה לגמרי נכון.

"שר האוצר יכין תוכנית לשילוב קריטריון 'מיצוי כושר ההשתכרות', לפיו רק מי שעובד - ויכול לעבוד – יהיה זכאי לתמיכות"

איך האברך היה יכול לעמוד בזה? אם אתם אסרתם עליו לעבוד.

אם כך אז אין בעיה - מי שאסרו עליו לעבוד אינו יכול לעבוד... אבל האמת היא שזה לא מדוייק וכבר לא נכון. לא מדוייק כי נאסר עליהם לעבוד רק אם הם רצו שלא להתגייס. תמיד היה להם מותר להתגייס ואח"כ לעבוד. לא נכון כי בג"צ ביטל את חוק טל. כלומר אין שום דבר שמונע היום מאברך צעיר ללכת לעבוד.

בנוסף, לפיד לא מדבר על גיוס אברכים מחר, הוא מדבר שיעשו את זה בעוד חמש שנים. כרגע הוא מציע לתת להם פטור מוחלט, כלומר להוריד את מספר המתגייסים לצה"ל מקרב החרדים. הצד הטוב של ההצעה שלו היא שאברכים יוכלו ללכת לעבוד בלי חשש שיגייסו אותם כי יש להם פטור מוחלט משירות צבאי או לאומי.

אם לימוד תורה הוא הדבר החשוב ביותר, מה הבעיה? שימשיכו ללמוד והקב"ה ידאג להם. "צדיק באמונתו יחיה", לא?

אבל האמת היא שהסעיף הזה, אם יעבור, יחסוך המון כסף. החרדים זה הכסף הקטן, הערבים יפסידו הון. מה שאומר שהחרדים יתנגדו, הערבים יתנגדו, השמאל יתנגד, הכאילו-חברתיים יתנגדו, הביטוח הלאומי יתנגד, משרד הרווחה יתנגד - יהיה מאוד מעניין לראות אם יצליו להסכים על התוכנית הזו.

מייצרים מקומות עבודה :s05:

דמגוגיה זולה. משפחת עופר קיבלה מהמדינה, בין היתר, את מפעלי ים המלח והפכה אותם לשוק עבדים.

כיום מתנהלים מגעים למכור את המפעלים לחברה קנדית.

זהב לבן עבודה שחורה

ושוב הגיע זמן הפפפחחחח. זו לא דמגוגיה זולה, אלו סתם שקרים. האחים עופר לא "קיבלו" את מפעלי ים המלח מאף אחד - הם קנו אותם (כחלק מחברת כימיקלים לישראל). והם לא קנו אותם מהמדינה אלא ממשפחת אייזנברג.

ממשלת ניסתה למכור את כי"ל במשך שנים ואף אחד לא רצה לקנות. מחיר הדשנים שהחברה הפיקה היה נמוך והביקוש לא היה גבוה. מאז המצב השתנה, יש הרבה ביקוש והמחירים עולים ולכן ההכנסות של החברה הרבה יותר גבוהות היום. אז מה? כשמכרו את החברה, היא היתה שווה הרבה פחות.

ואן גוך, למשל, בקושי מכר ציורים בחייו. היום כל ציור שלו שווה הרבה מיליונים. אז אם המשפחה שלך קנתה ציור של ואן גוך מזמן בגרושים, אתה חייב למישהו משהו בגלל שהיום הציור שווה הון?

בכל מקרה, שינו את התנאים של כי"ל. כמעט הכפילו את התמלוגים שהחברה משלמת למדינה, החריגו אותה (ורק אותה) מהחוק לעידוד השקעות הון, מה שהכפיל עבורה את מס החברות, והכריחו אותה לממן כמעט את כל איסוף המלח לצורך הצלת המלונות, עוד הוצאה של כמה מיליארדים.

הוויכוח כרגע הוא האם כי"ל תשלם למדינה את השיעור הגבוה בעולם מבין מפיקות האשלגן או שתהיה "רק" במקום השני.

ובנוגע לעובדים, גם זה שקר. יש בכי"ל שני סוגי עובדים: העובדים המאורגנים, שבשכר ובתנאים שלהם אתה יכול רק לקנא ועובדי קבלן, שתקווה שלא תצטרך לעבוד בתנאים שלהם. זו התוצאה של ועד עובדים חזק מידי: כדי לאזן את העלות של העובדים היקרים, מביאים עובדים זולים.

זה כמו להגיד שמיגזר מסוים טוב לישראל רק כי מיגזר אחר רע מימנו

אני לא מאמין לתאוריה של ביבי על כסף שמטפטף מהגדולים לקטנים

שהתאוריה הזאת תיפעל ,צריך שהגדולים יהיו נדיבים בלי קומבינות מס ובלי קמצנות לעובדים הזוטרים שלהם

בפועל רואים בהרבה מקומות בכירים עשירים מאוד וזוטרים עם משכורת מינימום

שאבדלי השכר והתנאים עצומים ,ובהרבה מיקרים בכירים מקבלים משכורת ענקית גם שהחברה בהפסדים

הקשבת יותר מידי לשלי יחימוביץ' לדעתי.

ראשית, מי אמר לך שהתאוריה של ביבי היא שכסף מטפטף? זו לא תאוריה ולא של ביבי. זו עובדה. אין כלכלן (שלי לא כלכלנית, מה לעשות) שלא יאמר לך את זה. כל עוד אתה לא מחבירא את הכסף מתחת לבלטות, הכסף שלך מתגלגל.

נאמר שקיבלת תוספת שכר בעבודה והחלטת לקנות בכסף כרטיס מסך חדש ב- 800 ש"ח. מה קורה לאותם 800 ש"ח אחרי שיצאו מהכיס שלך? הם מתנדפים? מה פתאום. הם נכנסים לחנות שממנה קנית. היא מעבירה חלק מהם ליבואן - נאמר 700 ש"ח - והשאר נשאר אצלם כרווח. היבואן מעביר חלק מהכסף ליצרן - נאמר 600 ש"ח - והשאר הוא הרווח שלו. אז עכשיו לחנות יש 100 ש"ח שלא היו לה קודם וליבואן יש 100 ש"ח שלא היו לו קודם (אם המוצר היה מיוצר בארץ, כל ה- 800 היו נשארים כאן). עכשיו בעל החנות והיבואן יכולים לקנות משהו שהם לא יכלו לקנות קודם כי יש לכל אחד מהם 100 ש"ח שלא היו להם קודם וזאת בזכות התוספת למשכורת שאתה קיבלת. כשהם יעשו שימוש בכסף, מי שהם יקנו ממנו גם ירוויח משהו וגם לא יהיה עוד כסף וכך הלאה. כסף תמיד מסתובב.

קח למשל את עמיר פרץ. כשהוא דרש להגדיל את שכר המינימום, מה היה הנימוק שלו? שהכסף מתגלגל. תן עוד כסף לעובדים והם יוציאו אותו כדי לקנות ואז לשאר יהיה עוד כסף. זה מה שכסף עושה. אבל קל יותר לעשות את זה למי שיש לו כסף - למי שאין צריך לתת, ממי שיש צריך פשוט לא לקחת (או לקחת פחות). יש עוד סיבות שלפיהן עדיף לא לקחת מהעשירים מאשר לתת לעניים, אבל זה בהחלט לא שייך לנושא וממילא תכף חצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...