הפצת לינוקס למשתמשי מחשב חדשים - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפצת לינוקס למשתמשי מחשב חדשים

Recommended Posts

היי.

ברצוני לקנות מחשב נייד לסבא וסבתא שלי, שמעוניינים במחשב בעיקר לגלישה באינטרנט.

המחשב האחרון שהם השתמשו בו היה עם 3.11, כך שאין פה עניין של הרגל למערכת הפעלה מסויימת. בכל מקרה אצתרך ללמד אותם מאפס איך להשתמש במחשב.

האם יש הפצת שטובה למשתמשי מחשב חדשים, שנוח ללמוד להשתמש בה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשתמשים כאלה משנה בעיקר המרחק מ "הפעלת המחשב" ל "אייקון של הדפדפן"

אם אלה משתמשים בעייתיים משנה גם בכמה דברים לא קשורים הם יכולים לגעת בדרך ולהגיע למצב שמשהוא לא יעבוד להם כי הם הזיזו את האייקון וכדומה

אז אני רואה כאן 2 כיוונים בנוגע לדסקטופ - לפחות שאני מכיר טוב :

KDE :

- מכיל הרבה כלים (לשימוש שלך)

- ניתן לשחק הרבה אם הדסקטופ אבל גם לנעול אותו כדיי שלא יהיה ניתן להזיז איקונים וכו

- ניתן לקבוע שהמחשב יעלה כל פעם אם דסקטופ ריק - כלומר אם בכיבוי הקודם היה פתוח, הוא לא יעלה מחדש (כדיי למנוע מצב שיש 20 דפדפנים פתוחים ב minimize)

LXDE :

- מינימליסטי מאוד

- ללא "הגדרות ברגע" כלומר דברים כמו גובה ה taskbar נקבעים בחלון הגדרות ולא על ידיי הזזה וגרירה של עכבר

ההפצה היא יותר בשבילך - תבחר משהוא שאתה מסתדר איתו כי אתה זה שתהיה ה root/מנהל/מתקין/טכנאי של המחשב הזה, והם יהיו יוזר מוגבל שבכל מקרה לא יכול "לגעת" בהבדלים בין הפצות שונות

לינוקס מתאימה לשימוש דסקטופ, וכבר נתקלתי בכה מקרים שבהם דברים בסיסיים שעליהם בלינוקס חשבו ובוינדוס לא. היתרון הממשי היחיד של וינדוס הוא ש "הילד של השכנים מכיר רק וינדוס" מה שאומר שאוליי לא תהיה הטכנאי היחיד של המחשב הזה, אבל לא בטוח אם זה יעזור כי עדיין הוא יכול להיות צריך יותר תחזוקה ממחשב וינדוס מקביל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שאתה הולך בכיוון הנכון.

לינוקס, בניגוד למה שהרבה אנשים טועים, לועלם לא היה מיעדת כמערכת הפעלה ל "desktop use".

לא ברור מה אתה מנסה להרוויח פה...

לינוקס טובה בהחלט להיות מערכת בשימוש דסקטופ והיא טובה גם למשתמשים שלא מכירים מחשב.

כפי שנאמר כבר קודם, עבור רבים השימוש העיקרי הוא דרך הדפדפן - זה כולל אימייל, חדשות מולטימדיה וכו' - אין שום בעיה להשאר על לינוקס באופן בלעדי.

יש לי מספיק דוגמאות (ממקור ראשון) של אנשים שלא מבינים במחשב שעובדים רק בלינוקס לשביעות רצונם.

לשאלה המקורית - אם אתה יודע איך להגדיר ולהתקין, זה לא משנה מה תתקין. אם אתה יודע מה יהיו הצרכים תוכל להתקין את התוכנות הספציפיות וזהו. אני מציע לך קצת להשקיע ולהכין מערכת לשימוש דסקטופ כללי. תוכל למשל לעקוב אחרי המדריך הזה:

http://www.howtoforge.com/the-perfect-desktop-fedora-17

(יש באתר דוגמאות להגדרות והתקנת מערכת דסקטופ כללית עבור כל הפצה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...