תיקון מסך 19״ - סטטוס: תוקן! - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון מסך 19״ - סטטוס: תוקן!

YTZ

Recommended Posts

הוצאת הקבלים זאת הבעיה הגדולה , אני מתקשה בזה.

בכרטיס מסך שתיקנתי , החלפתי את כל הקבלים , ויש כאלה שפשוט לא רצו לצאת , זה היה פשוט סיוט.

להלחים את הקבלים זה שטויות.

יש לי חבר שהתקלקלה לו הטלוויזיה lcd של lg (לקח איזה שעה עד שהיא נדלקה) , והוא רצה לזרוק אותה , החלפתי לו את הקבלים בספק כוח בתוך הטלוויזיה והיא חזרה לעבוד כמו חדשה.

בכרטיסי מסך ולוחות אם זה באמת קשה, בגלל הסיבות שפורטו באשכול הזה http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=556194.0

אבל בשאר כרטיסים וספקים זה די קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב זו תקלה מאוד נפוצה במסכי סאמסונג, אפילו אפשר לחשוב שהם תכננו ככה את המסכים שלהם מראש, כדי שנצטרך לזרוק את הישן ולקנות חדש.

גם לי זה קרה, ולעוד מלא עם מסכי סאמסונג.

קצת אחרי 3 שנים, בדיוק עם סיום האחריות המסכים האלו מתחילים להתפגר, לי למזלי, זה קרה חודש לפני סיום האחריות.

בזיון לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר חברה גדולה מאוד בארץ (סדר גודל של אלפי מסכים) שעובדת עם מסכים של ואייסר (שזה בעצם די אותו דבר). כל שלוש שנים בממוצע מסך נשלח לתיקון, ומחליפים את אותם שלושה קבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תיקנתי כמה עשרות מסכים בחברה שבה עבדתי + עוד איזה 15 בהזדמנויות שונות

סמסונג :

הם ממש אוהבים את FSDM0565R - דיי כל הספקים שלהם מבוססים עליו - זה המוספט מתח גבוה והציפ מחוברים במארז משותף שנראה כמו TO220 אם 6 רגליים

- בסמסונגים כמו 203B/204B הולכים קבלים, חוץ מהם הכול מושלם

בסמסונגים קטנים יותר כמו 17 אינצ' וכו יש כמה גרסאות של ספק+תאורה, נתקלתי עד עכשו ב 2 כאלה אם תקלות "מעניינות" :

- מעגל שבכרטיס תאורה משתמש אם שנאי 1 ארוך שיש לו 2 סלילים משניים (על כל סליל יש 2 מנורות), ואחד מהסלילים של השנאי קיבל נתק - מה שגרם ל 2 מנורות לא להידלק (מעבר לפריקה חלשה לייד האלקטרודה) ולציפ "לקפוץ" על הגנת מנורה מנותקת כלומר הוא היה מכבה את האור אחריי שניה. אם מקצרים את הקבל שאחראי על ההגנה ניתן להמשיך להריץ את המעגל בלי בעיה (כשרק 2 מנורות דולקות). ניסיתי למצוא (לצורכי סקרנות בלבד) את המקום של הנתק בסליל על ידיי דקירת הסליל אם הפרובים של המולטימטר, הניתוק נמצא אי שם באמצע ולא צמוד לאחד מהקצוות. לא היה לי שנאי כזה אז שמתי במקומו 2 "פשוטים" כשהסלילים הראשוניים שלהם מחוברים במקביל (חשוב לשים לב לכיוון של הסלילים כדיי שהפאזה של הזרם ביציאה תהיה נכונה)

- מעגל של ספק עושה "ריסטים" כלומר נדלק, ופתאוםמאבד את המתח ביציאה ונכנס להגנת עומס יתר, שוב נדלק ונכנס להגנה וכו. המתח על הקבל הטן בצד מתח גבוה משחק בין 7-10V והמתח ביציאה נופל. המתח על הכניסות של ה OC מגיע לכמה V והציפ נכנ למצב הגנה, למרות שה OC תקין (כפי שניתן לראות אם מחברים את המעגל ללא עומס). ממש נראה כמו אם הצד הראשוני של המעגל "אנמי" כלומר שולח פולסים ולא עובר כלום לצד השני. אם מסתכלים טוב ניתן לראות שהם סיבכו דיי הרבה את המעגל משוב בצד מתח נמוך - איפה שבדרך כלל יש TL431 ו 3 נגדים, כאן יש יאזה 5 נגדים + קבלים, כשאחד מהם הוא אלקטרוליט קטן שמייצב את ה 2.5V ב 431.... כנראה שהמעגל עשה להם מספיק בעיות כבר בשלב הפיתוח והם היו חייבים לייצב אותו מהמצבים האלה. בכל מקרה, אם מחליפים את כל הרכיבים הקטנים בצד מתח גבוה + את ה 0565 עצמו זה יכול להסתדר (סתם דוגמה : נדפק ה snubber ואז הרכיב עצמו התחיל להתדרדר) ויכול להיות שלא.... המבים שלא נראים ממש כיאלו שהכרטיס עצמו התחיל להיות מוליך ומוסיף זרם זליגה בין vcc של צד מתח גבוה וכניסות של הציפ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

שלום 1101

מה שלומך?

יש לי שאלה לגבי הנושא..

עבור קבלים לתיקון מסך/טלויזיה, אתה כמה וכמה פעמים המלצת על המוכר הזה באיביי:

http://www.ebay.com/usr/sen08091990

בנוסף, ממה שאני זוכר, אמרת שכדאי לבחור למטרה הזו קבלים שהם 1000uF, 25v,

ושזה בסדר לשים קיבוליות יותר גבוהה מאשר הקיבוליות המקורית של הקבל(ים) שנשרפו..

אז מבין הפריטים שהמוכר הזה מוכר,

(כשלוחצים בעמוד שלו על Items for Sale"")

יש משהו שכדאי לקנות?

(כי יש שם כמה יצרנים)

אני שואל כי אני רוצה לקנות עכשיו ולהחזיק כמה כאלה בבית..

עדיף שיהיה לפני, מאשר להתקע כשזה קורה..

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה ימים הזמנתי שוב קבלים, ונראה שאין לו הרבה דברים במלאי עכשו... הזמנתי ממנו את ה Suncon 1000uF/25V, את היתר הזמנתי ממוכר אחר שאין לי עדיין ניסיון איתו, לא זוכר את השם אבל בתמונות הוא חותם כ PCMCS. נראה איך הקבלים שלו כשהם יגיעו

החברות המועדפות עלי נשארו כפי שהיו :

Elna

Sanyo/Suncon (זאת אותה חברה)

Nippon Chemicon

וקבלים אחים שגם הם טובים :

Rubycon

Nichicon

בקשר לחברות שלמעלה, במיוחד Elna : יש להן הרבה קבלים מסוגים שונים "לאודיו", הם אמורים איכשהוא לתת איכות צליל טובה יותר במעגלי אודיו אנלוגיים (למרות שאני בספק אם בגלל הקבלים יהיה איזה שהוא הבדל). בכל מקרה, "קבלי אודיו" _לא_ מתאימים לשימוש בספקי כוח או לוחות (והם יקרים פי כמה מקבלי ה Low ESR/High Ripple הסטנדרטיים שכן מתאימים). תבדוק את סוג הקבל, אל תלך סתם לפי חברה. כשעברתי על הקבלים של PCMCS ראיתי שכמעט כל הקבלים שלו הם "קבלי אודיו" ולא מהסוגים שמתאימים ללוחות וספקים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה

אזמין את זה:

http://www.ebay.com/itm/Suncon-25V-1000uF-Low-ESR-Electrolytic-Capacitor-x-10PCS-Japan-New-FreeShipment-/131088070634

ותודה על ההערה לגבל קבלי Audio, אדע להזהר מהם עבור המטרה הנ"ל (ספקי כוח)

אגב תראה תופעה מעניינת:

המוכר שאתה מחבב - sen08091990, מוכר 10 כאלה, במחיר (שיוצא בשקלים) 29שח

יש מוכר אחר, שנקרא hkpartspipe2011, ומוכר ב-5שח יותר, כמות של 50 קבלים כאלה, במקום 10:

http://www.ebay.com/itm/50-SUNCON-25V-1000UF-Electrolytic-Capacitor-10-20mm-/131021337531

קצת מפתה להוסיף עוד 5 שקלים ולקבל 50 במקום 10...

אבל איתו אני מניח שאין לך נסיון עדיין?

(מצד שני תראה כמה הוא מכר כבר.. 22668 מכירות באיביי ממתי שהוא פתח את החשבון..)

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קצת לא אוהב את איך שהם נראים :

- אורך הרגליים ב 2 הקבלים שונה (תראה את ההבדל בין הארוכה והקצרה של כל קבל)

- על צד ה - יש הדפסה של - / - / - /. באמיתיים שיש לי (מ sen) יש רק את ה / / /

- ההדפסה נראית לא משהוא (קצת מחוקה)

אלה סימנים פוטנציאליים לקבלים מזויפים, והמחיר גם הוא מעלה ספק. אני אשלח בהמשך היום תמונה של הקבלים האמיתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת ששמתי לב שההדפסה קצת מרוחה וחלשה, בניגוד להדפסה של הקבלים שאצל sen08091990..

זה העלה חשד, אבל מנגד צריך לזכור שלפעמים ההדפסה מרוחה פשוט כי זה Batch אחר, או ממכונת הדפסה אחרת, וכו'.

האינטואיציה אומרת שהם מזויפים..

אגב פעם היה לי מקרה הפוך:

חבר נתן לי במתנה ספק כוח מקורי של שהוא לא היה צריך, והכיתוב על המקוריים האלה היה תמיד כיתוב חלש מאד וקשה לקריאה,

ודווקא במזויפים של הספק הזה, שנראים אותו דבר מבמחינת הצורה של המארז פלסטיק, הכיתוב היה ממש חד וברור וחזק..

כך שהזייפנים בעצם שיפרו את המצב..

של הכיתוב לפחות.. לא יודע אם הם שיפרו את המעגל גם :)

אבל טוב הבנתי את הרעיון, אז נקנה את של sen08091990

הרי גם ככה מה הסיכוי שאצליח לגמור את ה-10 קבלים שאקבל... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון קטן

הזמנתי לפני כמה שעות את הקבלים מהמוכר sen08091990 (הילנק הראשון שהבאתי)

קיבלתי עכשיו אימייל עם Tracking Number של החבילה...

זה אומר בעצם, שמתוך ה7.5$ ששילמתי, 3$ הולכים לעובדה שזה דואר רשום..

מה שאומר שהמחיר של הקבלים האלה נמוך משמעותית,

מה שיכול להפוך דווקא את המחיר של המוכר השני (hkpartspipe2011) למחיר הגיוני מאד...

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה?

7.5$ פחות 3$ זה 4.5$

אם תתחשב בעובדה ש-sen08091990 כתב שהוא נותן 25% הנחה על קנייה של 3 סטים ומעלה,

אז זה מוריד לנו עוד יותר את המחיר, מ-4.5$ לסט, ל-3.4$.

במחיר כזה, נכנסים לנו 3-4 סטים (כל אחד של 10 קבלים), במחיר של המוכר השני שמוכר סט אחד של 50 קבלים..

כמו כן, עקב העובדה שהוא מוכר 50 בפעם אחת, הגיוני שהוא נותן הנחה טובה יותר מ-25%.

כך שמבחינת מחיר דווקא, זה מסתדר שהם לא מזויפים :)

אבל מבחינת הפרמטרים האחרים, כגון מראה, או דברים אחרים, זה לא עוזר לנו לדעת כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ZiggyMan:

האמת שאני דיי נדיב לגבי פתיחת thread-ים,

פשוט כאן דיברו על איזה קבלים, ואני רציתי לקנות אותם, אז נראה לי הגיוני להמשיך

דרך אגב,

הגיעו היום הקבלים.

לקח להם בדיוק שבוע..

(זה הגיע מהר בגלל שזה דואר רשום, ובגלל שזה נשלח מ-HK ולא מסין)

אני חייב לציין שהגודל שלהם מפתיע, ציפיתי לקצת יותר גדולים..

מעניין אם הקבלים של Tayda יהיו יותר גדולים פיזית, עבור אותו קיבול..

http://www.taydaelectronics.com/capacitors/electrolytic-capacitors.html

אזמין משם אחד בהזדמנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...