תיקון מסך 19״ - סטטוס: תוקן! - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון מסך 19״ - סטטוס: תוקן!

YTZ

Recommended Posts

מסך 19״ של מדגם 931c שאחד משכניי תכנן להשליך לזבל-

לא נדלק ועשה זמזום בעת חיבור למתח.

לאחר פתיחה של המסך התגלו 3 קבלים נפוחים (תמונה 1)

470uf, x2 820ur

שלושתם של חברת capxon.

הוחלפו בקבלים חדשים, ולהלן התוצאה בתמונה 3-4 :)

עלות: 5₪

זמן שהושקע: 40 דקות (רוב הזמן על הפתיחה של המסך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם החלפת את הקבלים כנראה שלא "יעוף" משהוא נוסף בזמן הקרוב

כשממשיכים להפעיל מסך אם קבלים מנופחים מתחילים להישרף דברים אחרים, בדרך כלל זה מתחיל מהציפ של הספק (בסמסונג הציפ של הספק נמצא בתוך הרכיב של המוספט - בצד מתח גבוה יש רכיב הספק 1 אם 6 רגליים), דיודות בצד מתח נמוך וכו'. או המוספטים של הממיר תאורה

גם מנורות (תאורה אחורית) יכולות להישרף וגם את זה ממש זול להחליף לבד, אבל כנראה שאתה עדיין רחוק מזה

לי יש מסך של proview שהחלפתי לו מפסק הפעלה (על זה זרקו אותו - מפסק הפעלה לא היה סוגר מגע ולכן מהסך לא היה נדלק), ולא מזמן (אחריי 3+ שנים שהוא עבד אצלי) נשרפה מנורה אז החלפתי (החלפתי את כל ה 4, המסך גם נראה בהיר פי 2 אם המנורות החדשות)

דא בתקופה האחרונה תיקנתי כמות עצומה של מסכים אם תקלות שונות אז יצא לי להכיר הרבה תקלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר פתיחה של המסך התגלו 3 קבלים נפוחים (תמונה 1)

470uf, x2 820ur

שלושתם של חברת capxon.

הוחלפו בקבלים חדשים

קנית קבלים של אותו יצרן?

או פשוט קבלים עם אותם פרמטרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמשנה זה :

uF אותו דבר או גבוה יותר

מתח אותו דבר או גבוה יותר

דירוג ESR נמוך - ניתן להשוות את הדירוג מה datasheet של הקבלים המקוריים והחדשים, אבל כמה כללים מהירים : 1. כמה שהנפח החיצוני של הקבל גדול יותר יש לו ESR נמוך יותר (אם למשל יש לך 1000uF 25v שהגודל שלו משהוא ו 1000uF 25v שהגודל החיצוני שלו נראה גדול יותר, אז הוא בדרך כלל אם ESR נמוך יותר), ו 2. כמה שהקיבול והמתח גבוהים יותר ה ESR נמוך יותר - למשל אם המקורי היה 470uF 25v ואתה שם 1000uF 25v אז זה טוב מ 2 סיבות גם בגלל uF וגם בגלל ESR, אם אתה שם 470uF 35v אז המתח לא כזה משנה כל עוד הוא מספיק גבוה אבל המתח הגבוה יותר בדרך כלל אומר גם ש ESR נמוך יותר. בכללי כמה שפחות ESR ככה יותר טוב

וטמפרטורה - אם המקוריים היו לטמפ 105C אתה לא רוצה לשים שם חדשים של 85C כי כנראה שהמקום חם ויהיה להם אורך חיים קצר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגניב

אז הסיבה שהקבלים בתמונה נראים גדולים יותר מהקבלים שאני מכיר בד"כ(עם קיבוליות באותו ערך - 470uF),

היא בעיקרה ESR נמוך יותר?

או עוד סיבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני אומר "שהקבלים בתמונה נראים גדולים יותר מהקבלים שאני מכיר בד"כ",

הכוונה לא לעובדה שהם נפוחים,

אלא לעובדה שהם גדולים מהגודל הרגיל המוכר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך מנתקים/מחברים קבל?

(הלחמה?)

כן.. הלחמה, כמו שאר הרכיבים.

ומאיפה קונים קבלים?

כל חנות לרכיבי אלקטרוניקה..

שיש בכל עיר.

וגם בשדרות הר ציון, כרגיל =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקבלים יש הרבה תכונות "הנדסיות" מעבר ל uF ו V. וזה משפיע על הגודל שלו

למשל, משיעור פיסיקה אתה יודע מה הנוסחה לקיבול - C = eA/x. אבל מה למשל אם עובי של הלוחות ? זה לא משפיע על הקיבול (נכון ? בנוסחה לא כתוב על זה כלום), אבל זה כן משפיע על דברים כמו התנגדות של המוליכים (ESR), הולכת חום וכו והנה כבר יכולים להיות קבלים שיש להם אותו קיבול (שטח לוחות / מרחק בין הלוחות), אותו מתח (בגדול - מרחק בין הלוחות), והגודל שלהם שונה כי העיובי של החומר של הלוחות שונה - קבל אחד מיועד להיות קבל קטן וקומפקטי שייכנס לדברים כמו ויכול להחזק מעגל שעובד מסוללה (מתח יציב), וקבל אחר מיועד לפולסים ברוטליים בספק כוח ישר על היציאה של השנאי והמיישר....

אם למדת בפיסיקה-חשמל על , נכון יש לסוללה e שהוא מקור המתח הקבוע ויש r שהוא התנגדות פנימית. באלקטרוניקה קוראים ל r בשם ESR. בדיוק כמו בסוללות, רוצים להקטין אותו כמה שיותר אם רוצים קבל שיכול להגיע לביצועים גבוהים ולא להתחמם. כדיי להקטין את r שמים מוליכים עבים יותר (הלוחות) וכו ומכאן גודל חיצוני שונה של הקבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל הם לפעמים כן מחזיקים. ואם אתה שם קבלים טובים יותר מהמקוריים שהיו אתה מעלה את הסיכוי שהם יחזיקו בלי בעיות

כמובן שאם אתה יכול לשים ELNA/Fujitsu/Sanyo/Rubycon ודומיהם לך על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאת הקבלים זאת הבעיה הגדולה , אני מתקשה בזה.

בכרטיס מסך שתיקנתי , החלפתי את כל הקבלים , ויש כאלה שפשוט לא רצו לצאת , זה היה פשוט סיוט.

להלחים את הקבלים זה שטויות.

יש לי חבר שהתקלקלה לו הטלוויזיה lcd של (לקח איזה שעה עד שהיא נדלקה) , והוא רצה לזרוק אותה , החלפתי לו את הקבלים בספק כוח בתוך הטלוויזיה והיא חזרה לעבוד כמו חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...