החלפת קבלים פגומים בלוח אם - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת קבלים פגומים בלוח אם

Moty_p

Recommended Posts

שלום לכם.. :hi:

יש לי שיש עליו 6 קבלים מנופחים..

הצלחתי להוציא 4 מהם ולהחליף בקבלים חדשים אבל נתקלתי במחסומים הבאים:

רק קודם כל, למה זה כל כך קשה להוציא קבל? ההלחמה שם זה פשוט לא רוצה לצאת :bash:

בעיה א') יש לי כמה פינים מאוד קטנים שתקועים ואני לא יודע עדיין איך להוציא אותם בשביל להכניס את הקבל החדש, באסה..

בעיה ב') נראה כאילו הקבלים לא מחוברים, אלה רק בצד אחד של הקבל

אני מתסכל טוב טוב בודק מקדימה (פרונט הלוח) ומאחור ואין, הקבל נוגע רק בצד אחד של הלוח אם במקום מוליך,

זאת אומרת שרק רגל אחת של הקבל נוגעת במקום מוליך השניה לא נוגעת בכלום...

יכול להיות שזה הגיוני? יש לי עוד 3 קבלים להחליף אבל זה נראה חסר טעם..

אשמח לתשובות שלכם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משאבת בדיל תעזור לך, אבל יש עוד דרך, תוסיף כמות יפה של בדיל על ההלחמות, יותר קל לגרום לבריכת בדיל להיות נוזלית מאשר לכמות קטנה, ככה תוכל להויצא את הרגליים התקועות, פשוט תמשוך קצת עם פלייר מהצד השני.

לגבי ב' אין לי מושג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוח אם יש לא רק את המוליכים שאתה רואה, יש גם 2-6 שכבות בפנים, והשכבות ההן בדרך כלל משטחים גדולים של מתח או אדמה שסופגות הרבה חום מנקודת ההלחמה ומוליכות אותו משם יתר הלוח

אז בגלל כל המוליכים האלה החימום של מלחם 25W רגיל לא מספיק. וזה גם ההסבר למה רגלח אחת של הקבל לא מחוברת. היא כן - בעומק של הלוח ולא על השטח החיצוני. בדרך כלל זה הרגל של ה - (המשטחים הפנימיים הם בדרך כלל אדמה)

תנסה להלחים אם 2 מלחמים (ותוודא שהם נקיים)

תוסיף בדיל חדש בנקודת ההלחמה כדיי ליצור מגע תרמי טוב

תוך כדיי שאתה מלחים את הנקודה, תדחוף משהוא לחור כדיי לפתוח אותו - יכול להיות מחט / סיכה משרדית / כל דבר אחר (לדברים כמו מחטים וסיכות יש יתרון שבדיל לא נתפס עליהם ולכן אתה יכול למשוך אותה החוצה בזמן שהבדיל מתקרר והחור יישאר פתוח)

http://ompldr.org/vN3V1MA/Untitled

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לכם טעות קטנה, במקרה לפני חודש הזמנתי לחבר קבלים מאיבי לצורך החלפה של קבלים נפוחים בלוח אם.

לאחר שהגיעו ניגשתי לעבודה וכאחד שמלחים בלי להשתחצן כמו מכונה, באתי בשיא הביטחון עם מלחם מצויין של weller ובמחשבה

שתוך 10 דקות אני גומר עם זה.

נתקלתי באותו בדיל בעייתי שהבחור דיבר עליו, לא שואב בדיל, לא flax, לא משחת הלחמה ולא כמות נדיבה של בדיל עזרו לי להוציא את כל הקבלים.

לוח אם מסריח ופשוט שחבר שלי התעקש עליו... :kopfpatsch:

למחרת לקחתי את הלוח למלחימה מקצועית אצלי בעבודה (אלביט) ובעזרת מלחם מקצועי ולא רגיל היא הוציאה את הקבלים והחליפה בחדשים.

אני לא זוכר אם היא אמרה לי שקיים שם עוד חומר חוץ מבדיל או לא.

שורה תחתונה הלוח לא נדלק :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא טועה ואין שום חומר מיוחד חוץ מאשר בדיל.

הקושי בפירוק הקבלים נובע בגלל שהקדחים במעגל המודפס מצופים בבדיל ולכן בזמן ההלחמה בדיל נוזל גם לתוך הקדח ולכן הדבר מקשה על פירוק הקבל.

חימום מסיבי ושימוש בפלקס לפעמים עוזר אם לא אז שואב בדיל חשמלי פותר כול בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תרכובות הלחמה שנקודת ההתכה שלהם גבוהה. אני למשל משתמש בבדיל נטול עופרת, ועובד ב400 מעלות ומעלה. מלחם רגיל פשוט לא מזיז לחומר הזה. וד"א כבר ראיתי לוחות אם בתקן RoHS. זה נדיר אבל קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עכשיו עם המלחימה והיא אומרת שבגלל האדמה בלוח, צריך חימום מאסיבי של ההלחמה וראש מלחם רחב.

שאלתי אותה אם זה בדיל רגיל והיא אמרה שבמקרה הזה כן(לפעמים יש בדיל שנקרא רוס והוא קשה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר שנים רבות כול ייצרני הלוחות מלחימים בבדיל נטול עופרת. אכן נקודת ההתכה של הבדיל היא ב-20 מעלות צלזיוס גבוהה יותר מבדיל עם עופרת.

בדרך כלל שימוש בראש בצורת מברג ברוחב של 1.6 מילימטר ובטמפ' של 420 מעלות צלזיוס פותרת כול בעיה בפירוק של קבלים.

בדרך כלל בכול תחנות ההלחמה ניתן לכוון את הטמפ' עד 450 מעלות צלזיוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובגלל זה עם מלחם רגיל זו בעיה, דרך אגב מי שיודע להלחים לא ממש צריך שואב בדיל.

הנה פרוייקט שעשיתי שכמעט והלך לי בגלל משחת הלחמה שלא הייתי צריך להשתמש בה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=552893.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני רואה את האשכול ההוא בפעם הראשונה.. יפה. רק שמשחת הלחמה לא מקצרת. אולי משהו אחר.

מלבד זאת, ספר לי איך מוציאים רכיב 16 רגליים ללא שואב בדיל כלשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני רואה את האשכול ההוא בפעם הראשונה.. יפה. רק שמשחת הלחמה לא מקצרת. אולי משהו אחר.

מלבד זאת, ספר לי איך מוציאים רכיב 16 רגליים ללא שואב בדיל כלשהו?

אז בו אני אגלה לך משהו... :yelclap: בכדי לפרק הלחמות או רכיבי SMD צריך הרבה יותר ניסיון וטכניקות מאשר להלחים.

או במילים אחרות מי שיודע להלחים לא בהכרח יודע לפרק רכיבים מבלי לגרום נזק לרכיב או המעגל המודפס.

לפירוק הלחמות צריך ציוד יותר מקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...