עזרה/חוות דעת בהרכבת מפרט מבוסס AMD FX-8350 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה/חוות דעת בהרכבת מפרט מבוסס AMD FX-8350

op_111

Recommended Posts

שלום לכולם,

הגיע הזמן של המחשב הוותיק שלי להשתדרג

המטרה: פעולה חלקה, שקטה והפעלת משחקים ברמה סבירה

אני מעוניין לרכוש חלקים בנפרד ולהרכיב בעצמי....זה כל הכיף במחשב חדש :)

ברשותי (בדרך מחו"ל) לוח אם: 990FXA-GD65

שאר הרכיבים אותם אני מתכנן לרכוש (תלויים בהמלצות שאקבל כאן):

מעבד - +AMD FX-8350 ,8- AM3

זיכרון - 1x8GB Vengeance -1600

כ.מסך - HD7850 DUAL-X FAN 2GB GDDR5

דיסק קשיח - SSD M4 128GB (יש לי כבר דיסק של 2TB)

קירור - אין לי מושג עדיין

ספק - Seasonic X-560 80+ Gold

מארז - אין לי מושג עדיין

התקציב המקסימלי שלי הוא 4,300-4,500 ש"ח

אז מה אתם אומרים?

1. מה התקציב המקסימאלי? 4,500 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? כמובן שעדיף לחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? לא ניתן לחרוג

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? שימוש ביתי ומשחקים ברזולוציה 720p מקסימום

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. Call of Duty MW3, Simcity, GTA

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 720p

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוניות-גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? פירטתי מעלה

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 9

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? בינוני

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך בתוכנות ו/או בהרכבה

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה כל עוד משלוחים

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? תמיד טוב לשמור על אופק שדרוג עתידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך בעיה להזמין את החומרה ממספר חנויות (לקבלת החומרה הטובה/משתלמת ביותר:

מ-TMS קח את כרטיס המסך הבא אשר קרוב לביצועיו של 7950 ועולה משמעותית פחות. כמו כן, הספק שאתה רוצה לא משתלם ואתה לא תרגיש הבדל בינו לבין ספקי אקו/S12II של החברה. הנה לדוגמא מארז מצויין ושקט (מקווה שהגודל לא מפריע לך) ביחד עם ספק אקו 600W מצויין של סיסוניק.

מארז:

Fractal Design Define XL R2 Black

כמות: 1 - מחיר: ₪491

ספק כוח:

SeaSonic ECO 600W Active PFC, 2X PCI-E 6/8, 46A / 12V Single Rail 220V Only

כמות: 1 - מחיר: ₪351

כרטיס מסך:

Sapphire 7870 XT 2GB GDDR5 with BOOST DP Retail - מחיר למזומן בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1099

מ-KSP תקנה את המעבד הנ"ל, קירור חזק ושקט, זיכרון 8 ג'יגה בסטיק אחד וכונן SSD ניוטרון של קורסאייר- אשר מהיר יותר מה-M4 של קרושל.

מעבד AMD: מעבד AMD FX Eight-Core FX-8350 Socket AM3+ 4.0GHz 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Scythe Mugen 3 CPU Cooler Rev.B 1

זכרונות: זיכרון למחשב Corsair XMS 8GB DDR3 1600MHz CL11 1

כונני SSD: כונן Corsair Neutron GTX Series 120GB SSD Sata III MLC 2.5'' Retail 1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :xyxthumbs:

מספר שאלות:

האם המארז שהמלצת מגיע עם מאווררים?

האם הקירור עליו המלצת יעשה את העבודה? האם יעמוד בימי אוגוסט החמים?

לגבי כרטיס המסך, נראה לי שהתבלבלת כי רשמתי את 7850 שעולה 1,099. אגב, מה ההבדל בין 7850 ל-7870?

האם סטיק אחד של 8gb ראם זה בסדר, או שכדאי לקחת שניים של ארבע?

בכל מקרה תודה רבה על ההתייחסות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- המארז מגיע עם 3 מאווררים שקטים. המארז איכותי מאוד וכולל לא מעט תכונות כמו חומר מבודד רעשים, מסנני אבק וחיבורי USB3 מקדימה. קרא כאן למידע נוסף עליו.

- שמתי לך קירור אויר חזק אך גם שקט. בכללי, הוא אמור גם להחזיק אוברקלוק כבד. בתוספת קטנה אתה יכול גם לקחת קירור מים כמו זה שלמיטב ידיעתי אמור להיות חזק אף יותר, אך אמליץ לך לשאול בפורום או בחנות לגביו.

-לא התבלבלתי בכרטיס המסך. 7870 חזק יותר מ-7850, כאשר גרסת ה-XT ששמתי לך חזקה אף יותר. מדובר על כרטיס שקרוב לביצועי GTX660TI/HD7950 ועולה כמה מאות שקלים פחות. אומנם הוא די אוברקיל לרזולוציה שלך, אבל הוא אחד הכרטיסים היותר משתלמים בטווח המחירים הללו.

- זה לא ממש משנה אם תקח סטיק אחד של 8 או שניים של 4. תוספת הביצועים שנותן לך דואל-צ'אנל כיום הוא קרוב לאפסי, לך אני בד"כ ממליץ על סטיק בודד בנפח גבוה ע"מ לחסוך סלוטים, כמובן אם המחיר זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה, אני כנראה אבחר בכרטיס שהמלצת עליו

שאלה נוספת: מכיוון שאני מזמין את החלקים בנפרד ייקח זמן עד שהכל יגיע. האם כדאי לי להרכיב את כרטיס המסך 7870 על המחשב שברשותי כרגע?

האם הספק והלוח יעמדו בעומס?

ועוד אחת לגבי הקירור למעבד: ראיתי דגם של זלמן שקראתי עליו ביקורות טובות, האם כדאי לבחור בו במקום מה שהמלצת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממליץ לחבר את ה-7870XT למחשב הנוכחי שלך. ספק האיזיקול שלך לא כ"כ איכותי ולא מספק מתח רב ויציב.

לגבי הזלמן- קשה לי להמליץ כי אני פחות מכיר אותו. המוגן שהמלצתי עליו יותר פופלארי וידוע זה מספר שנים ביכולת הקירור והשקט שלו. אתה כמובן יותר ממוזמן לשאול בפורום לגבי הזלמן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, כך המערכת אמורה להיראות:

Case - Fractal Design ARC - ₪447

MB - MSI 990FXA-GD65 - ₪552

CPU - FX-8350 ,8- AM3+ - ₪1,096

COOL - Zalman CNPS10X Extreme - ₪178

MEM - 1x8GB Vengeance DDR3-1600 - ₪199

GPU - Sapphire 7870 XT 2GB GDDR5 with BOOST DP - ₪1,099

SSD - M4 128GB - ₪440

HDD - 1TB Caviar Blue - ₪0

PSU - Seasonic ECO 600W (SS-600BT) - ₪351

סה"כ 4,362 ש"ח

האם כדאי לשנות משהו?

ומה לגבי מה ששאלתי קודם? האם כדאי בינתיים לחבר את הספק וכרטיס המסך למערכת הנוכחית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- לא הבנתי למה בחרת דווקא במארז הזה.

- למה אתה מתעקש על הזלמן?

- בתוספת כספית קטנה יחסית יש לך כונן SSD סמסונג 840 אשר מהיר יותר.

- הכונן קשיח מצויין, אבל הסיגייט מהיר יותר (נסיון עבר עם החברה הזאת לא רלוונטי, הם קנו את חטיבת הקשיחים של (אשר בשנה שעברה היה לה סדרת כוננים מצויינת- F3). בכל מקרה, לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המארז בחרתי מכיוון שהמארז שהמלצת לי עליו קצת יקר לטעמי. וכן, אני מעדיף מארז בגודל בינוני ולא ענק

אם יש המלצה לאחד אחר עד 500 ש"ח אני אשמח

לגבי הקירור, אני לא מתעקש...עכשיו ראיתי שהגיבו לי בפורום קירור שה-Mugen עדיף.

דבר נוסף בקשר לקירור, אני מתלבט אולי להרכיב את הקירור המקורי שמגיע עם המעבד של ובהמשך לשדרג לקירור מים כלשהו. מה אתה אומר?

דיסק קשיח כבר יש לי ואני לא מתכנן לרכוש עוד אחד מלבד ה-. אני אבדוק מחירים לדגם של ואם זה יהיה בגדר הסביר אבחר בו. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה לגבי מה ששאלתי קודם? האם כדאי בינתיים לחבר את הספק וכרטיס המסך למערכת הנוכחית?

אם משעמם לך.

דבר נוסף בקשר לקירור, אני מתלבט אולי להרכיב את הקירור המקורי שמגיע עם המעבד של ובהמשך לשדרג לקירור מים כלשהו. מה אתה אומר?

אם שאתה רוצה. קח בחשבון שאם אתה רוצה עם רדיאטור "כפול" (כמו קורסאייר H100i למשל), אתה תצטרך מארז תומך אחרת תצטרך לאלטר וככל הנראה אף לדחוף אותו מאחורי המארז איכשהו. בכל מקרה בכללי, אני לא רואה סיבה לדחוף מים. אויר טוב ואיכותי אמור לעשות את העבודה.

אם יש המלצה לאחד אחר עד 500 ש"ח אני אשמח

כמו שרשמנו לך בעמוד הקודם- יש לך את ה-R3. יש לך גם את האנטק P280 שגם כולל תכונות משתיקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח...לגבי הספק וכרטיס המסך, התכוונתי האם זה ישפר במשהו את הביצועים של מה שיש לי כעת?

בכל מקרה, תודה על כל ההמלצות

אני אתחיל בהזמנת החלקים (הלוח כבר בדרך) השבוע ונראה איך זה יתקדם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח...לגבי הספק וכרטיס המסך, התכוונתי האם זה ישפר במשהו את הביצועים של מה שיש לי כעת?

מן הסתם שזה ישפר, אתה מחבר כרטיס מסך חזק הרבה יותר לכן משחקים יעבוד בצורה טובה משמעותית (המעבד יגביל פה ושם מעט).

בכל מקרה- למה לחבר לזמן כה קצר? חכה עד שכל החלקים יגיעו וחבר פעם אחת וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...