המלצה למקלדת גיימינג - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למקלדת גיימינג

naoriko

Recommended Posts

לדעתי אין מה להשוות בין מקלדת מכנית למקלדת רגילה.

מקלדת מכנית מציעה לך הרבה יותר אפשרויות כמו בחירת הסוויצ'ים המועדפים עליך וכמובן איכות גבוהה.

השאלה היא מה נותנים לך הסוויצ'ים באמת מבחינת נוחות שימוש, יחסית למקלדת ממברנה.

זה עניין של נוחות והעדפה. ברור שאפשר להסתדר גם עם מקלדת של 50 ש"ח.....

לא, זה דווקא לרוב אי-אפשר (אם נוחות ואיכות כן חשובים לך). עם זאת, בטווח מחירים של 150-200 שקלים יש מקלדות ממברנה טובות ונוחות שמתאימות ל99% מהמקרים.

היתרון האמיתי האובייקטיבי היחיד שאני מכיר למקלדות מכניות הוא הrollover. לא ניתן לממש NKRO במקלדת ממברנה (לפחות עוד לא ראיתי כזו), ואפילו 6KRO בעייתי. זה משהו שיכול להיות חשוב לקטגוריה מסוימת של , וזהו פחות או יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו מקליד על מקלדת K200 של לוג'יטק שקניתי בבלאק פריידי לפני שנה ב-50 ש"ח (מחיר מלא 99 ש"ח, המבצע על 1+1 מתנה).

אחלה מקלדת ממברנה. מ.ש.ל.

השאלה היא מה נותנים לך הסוויצ'ים באמת מבחינת נוחות שימוש, יחסית למקלדת ממברנה.

זה עולם אחר, ברגע שתרגיש תבין. בפשטות, נוח יותר.

חוץ מזה:

במכניות יש את האפשרות להחליף מקשים מתי שבא לך ולאיזה סוג שבא לך.

איכות הבניה של המכניות בד"כ גבוהה יותר.

וכמובן, מקלדת מכנית אמורה להאריך ימים יותר ממקלדת סטנדרטית וגם אם לא, יש חלפים זמינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי את הK200, אך ניסיתי לא מעט מקלדות ממברנה בטווח מחיר הזה ובעלות מבנה דומה, ולא התרשמתי, כך שיש לי ספק רב שהיא באמת נוחה. יכול להיות ואף סביר שיחסית למקלדות כאלה תרגיש הבדל גדול במעבר למקלדת מכאנית. עם זאת, ייתכן שאני טועה, אז לא אמהר להעביר גזר דין. :)

האם יצא לך לנסות מקלדות של IBM/לנובו למשל?

לא הייתי בעלים של מקלדת מכאנית בשנים האחרונות, אבל יצא לי להקליד על כמה ולא הרגשתי "וואו".

במכניות יש את האפשרות להחליף מקשים מתי שבא לך ולאיזה סוג שבא לך.

כן, אבל למה שיעניין אותך לעשות את זה, אם מראש יש לך מקלדת נוחה וטובה? זה לא חולצה שמחליפים כל יום. זה לא שבוקר אחד מתחשק לך מקלדת רכה ולמחרת מתחשק לך מקלדת קשה.

איכות הבניה של המכניות בד"כ גבוהה יותר.

וכמובן, מקלדת מכנית אמורה להאריך ימים יותר ממקלדת סטנדרטית וגם אם לא, יש חלפים זמינים.

איכות בנייה גבוהה יותר בממוצע - אתה כמובן צודק, כי מדובר במוצרים עם עלות התחלתית גבוהה יותר, אז לרוב גם משקיעים בתחומים אחרים (או יותר נכון - לא מנסים לחסוך כל גרוש בכל מקום).

לגבי אריכות ימים - אני עובד עם מחשבים בצורה זו או אחרת קרוב ל20 שנה, ומעולם לא ראיתי מקלדת - מכאנית או לא - שאפילו מקש אחד בה הפך לבלתי-שמיש עקב שחיקת המנגנון. בכל המקלדות שהייתי עד להליכתן לעולמן זה קרה מקשל אלקטרוני או מנזק פיזי (מישהו חבט במקלדת בעצבים או ניסה לפרק מקש ושבר אותו). אז קשה לי להאריך את החשיבות בפועל של הנקודה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי בעלים של מקלדת מכאנית בשנים האחרונות, אבל יצא לי להקליד על כמה ולא הרגשתי "וואו".

לי יש מקלדת מכנית ואני גם לא מרגיש שהיא נוחה משמעותית (או אולי בכלל) ממקלדות פשוטות אחרות. מצד שני, יש לי גם מסך ואני לא מרגיש את הייתרונות שלו יחסית למסכי TN, אז היחס שלי למי שממליץ על מקלדת לפי העובדה שהיא מכנית יהיה דומה ליחס שלי למי שממליץ על מסך לפי העובדה שהוא .

מעולם לא ראיתי מקלדת - מכאנית או לא - שאפילו מקש אחד בה הפך לבלתי-שמיש עקב שחיקת המנגנון.

אני ראיתי, כמה פעמים. מקשים שנעשו קשים ללחיצה או הפכו לבלתי שמישים לחלוטין, ולא בגלל נזק פיזי או שבר. מצד שני, כמובן שקשה להצדיק מחיר של עד פי 10 על מקלדת רק כדי שתחזיק יותר זמן.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי את הK200, אך ניסיתי לא מעט מקלדות ממברנה בטווח מחיר הזה ובעלות מבנה דומה, ולא התרשמתי, כך שיש לי ספק רב שהיא באמת נוחה. יכול להיות ואף סביר שיחסית למקלדות כאלה תרגיש הבדל גדול במעבר למקלדת מכאנית. עם זאת, ייתכן שאני טועה, אז לא אמהר להעביר גזר דין. :)

אני מסכים איתך שבטווח מחירים הזה רוב המקלדות לא משהו בלשון המעטה. למרות זאת יש כמה יוצאות דופן.

האם יצא לך לנסות מקלדות של IBM/לנובו למשל?

IBM "כמעט מכנית" של פעם? או ממברנה?

זה מאוד תלוי בסוויצ'ים ובמי שמקליד עליהם. לי למשל, השחורים עשו turn off רציני...

אבל השאר לעומת זאת, (כחולים, חומים, אדומים) מאוד הרשימו אותי לטובה, ברמה כזאת שהייתי מעדיף כל אחד מהם על פני מקלדת ממברנה רגילה. גם האיכותיות שביניהן.

כן, אבל למה שיעניין אותך לעשות את זה, אם מראש יש לך מקלדת נוחה וטובה? זה לא חולצה שמחליפים כל יום. זה לא שבוקר אחד מתחשק לך מקלדת רכה ולמחרת מתחשק לך מקלדת קשה.

שים לב שהתכוונתי למקשים (keycaps) ולא לסוויצ'ים.

לגבי אריכות ימים - אני עובד עם מחשבים בצורה זו או אחרת קרוב ל20 שנה, ומעולם לא ראיתי מקלדת - מכאנית או לא - שאפילו מקש אחד בה הפך לבלתי-שמיש עקב שחיקת המנגנון. בכל המקלדות שהייתי עד להליכתן לעולמן זה קרה מקשל אלקטרוני או מנזק פיזי (מישהו חבט במקלדת בעצבים או ניסה לפרק מקש ושבר אותו). אז קשה לי להאריך את החשיבות בפועל של הנקודה הזו.

אני דווקא מכיר תופעה מאוד נפוצה של בלאי מקשי ממברנה שמאבדים את הנוחות עם הזמן ומתחילים להיתקע או להתקשות. כמובן שזה לא total loss אך מבחינתי, זו סיבה מספיק טובה לעבור למכנית. ציוד היקפי זו נקודה רגישה אצלי....
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי למקלדות הממברנה של IBM/לנובו. ספציפית אני מוצא אותן נוחות מאוד להקלדה.

אתה מעלה נקודה טובה לגבי הסוויצ'ים - בניסויים המעטים שעשיתי לא התעמקתי מספיק כדי לבדוק את סוג הסוויצ' שעליו הקלדתי. אני בהחלט אחפש הזדמנות להתנסות בצורה יותר משמעותית, אם כי לא אקנה מקלדת מכנית רק בשביל זה, כאשר יש לי מקלדת שמספקת את צרכיי לחלוטין.

לגבי בלאי של מקלדות ממברנה - המצב שאתם מתארים נובע כמעט תמיד מהצטברות לכלוכים / שמנים שמפריעות למנגנון של המקש. נראה לי סביר שמקלדות ממברנה יותר רגישות לזה ממכניות, כך שזו נקודה משמעותית למי שעובד בסביבה לא נקייה במיוחד ולא מתכוון לנקות את המקלדת שלו לעיתים קרובות.

ציוד היקפי זו נקודה רגישה ביותר אצלי גם כן. עברתי לא מעט מקלדות ועכברים עד שמצאתי כאלה שמספקים אותי. המסקנה שהגעתי אליה הייתה שדגמים סופר-זולים הם גרועים ביותר, ויש להשקיע מעבר, אך קיים איזשהו סף מחיר שמעליו מפסיקים לקבל תמורה. ונכון לעכשיו לא מצאתי שמקלדות מכניות תורמות משהו משמעותי יחסית למקלדת ממברנה טובה בשימושים כלליים.

ומשום שהימים שבהם הייתי משחק משחקים של שני שחקנים על אותה מקלדת עברו מן העולם, גם הrollover כבר לא ממש מעניין אותי, כל עוד הוא לא דפוק לגמרי (שוב - מקלדות סופר-זולות). אני גם לא מספיק רציני כדי להזדקק למקשי מקרו במקלדת או כפתורי מקרו בעכבר או כאלה דברים מיוחדים אחרים. אז אני מסתפק במקלדת ממברנה טובה עם כמה מקשי מולטימדיה מועילים ועכבר אופטי 5 כפתורים פשוט. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי לספור את כמות המקלדות שנתקלתי בהן שהלכו לעולמן בגלל מקש קריטי שהפסיק לעבוד/נשבר לו מנגנון פנימי כלשהו.

מקש כמו רווח, אנטר או בקספייס. לפחות 4 רק אצלנו בבית. עם זאת יש ילדים שמתעסקים במחשב, המקלדות נשארות מטונפות ולא עדינים אליהם במיוחד (בכל זאת, מקלדות של 50 שקל). היקרה שבהן הייתה של מייקרוסופט ב140 שקל ומקש הרווח "נגמר" אחרי פחות מחודשיים של שימוש.

עם כל זאת, אני כן מבין את הנקודה שלך, מה גם שיש גורם פסיכולוגי - אתה לא תתעלל במקלדת שעלתה לך 400 שקל - אני יודע שאני לא אתן לאחיינים שלי להתקרב בכלל למקלדת שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציוד היקפי זו נקודה רגישה ביותר אצלי גם כן. עברתי לא מעט מקלדות ועכברים עד שמצאתי כאלה שמספקים אותי. המסקנה שהגעתי אליה הייתה שדגמים סופר-זולים הם גרועים ביותר, ויש להשקיע מעבר, אך קיים איזשהו סף מחיר שמעליו מפסיקים לקבל תמורה. ונכון לעכשיו לא מצאתי שמקלדות מכניות תורמות משהו משמעותי יחסית למקלדת ממברנה טובה בשימושים כלליים.

צריך לדעת מתי לקנות. אפשר במבצע טוב או בקניה קבוצתית מוצלחת להשיג מקלדת מכנית במחיר של מקלדת רגילה. והנה קיבלת ערך גבוה במחיר נמוך יחסית.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה G400 למחיר שלו נראה לי מאוד כדאי

מה שבאמת חשוב לי שיהיה מדויק ברמה גבוהה והלחצנים יהיו רכים ללחיצה ולא קשים

בכל מקרה יש לי כמה התלבטויות בין 6 העכברים הבאים :

STEEL SERIES SENSAI

, G400,

G9X

Steelseries WoW MMO Legendery Edition

Steelseries Ikari Optical

Steelseries Ikari Laser

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...