"תחנת עבודה" לצורכי פיתוח עד 5500 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"תחנת עבודה" לצורכי פיתוח עד 5500

My Gnexi

Recommended Posts

שבוע טוב,

1. מה התקציב המקסימאלי? 5500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 0

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? פיתוח קוד בפרויקטים גדולים (שלוקח שעות לקמפל), גלישה כבדה (עשרות לשוניות פתוחות), אולי בעתיד הרצת Win 8 ב VM (או להפך, הרצת Linux מתוך Windows)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). Eclipse/Browsers/Compilers under Ubuntu

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. לא מיועד למשחקים

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1920x1080

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 8 אני רוצה גם לישון באותו חדר...

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? ממש לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? מערכת הפעלה לא, הרכבה כן לפחות לחלקים שמסובך (לי) להרכיב: לוח אם, מעבד, קירור. אם אפשר לחסוך בחלק אחר (למשל כוננים למיניהם) ע"י קניה מחנות אחרת זה סבבה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים

לא. חיפה (אבל לא צריך להיות חנות מקומית)

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

חשבתי לשים 32GB זיכרון נראה לי זה ייתן למחשב לסחוב גם בעוד הרבה שנים?

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

לא. אני מחליף בעיקר מה שמתקלקל (ובדר"כ אין הרבה כאלה)

אציין שראיתי שרשור עם דרישות דומות http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=551463.0 ואחרי שינויים שעשיתי יצא פחות מ5000 אז אם משתמשים בכל התקציב רצוי שזה יהיה בתמורה לשיפור ביצועים.

תודה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכמה קוד מדובר? או, באיזה גודל הפרויקטים שאתה מקמפל?

כרגע לא מקמפל כלום אבל מעוניין לקמפל ROMים של Android. מחיפוש באינטרנט הבנתי שעם חומרה לא חזקה זה עניין של הרבה שעות וגם עם מחשבים חזקים זה לוקח זמן. דוגמה לדיון כזה: http://grokbase.com/t/gg/android-building/127bd115x3/aosp-build-times

וגם זה: https://groups.google.com/forum/?hl=en&fromgroups=#!topic/android-building/N1exifTpPfA

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע בדיוק, המטרה לעבוד על זה באופן חובבני מדי פעם וחוץ מזה מן הסתם לא עושים clean build שלוקח את הרבה זמן כל פעם. אני פשוט לא רוצה להתבאס מהאיטיות כל פעם.

מצטער שאני לא יכול להביא לך use case מדויק, כרגע המחשבים שלי כל כך ישנים שאני לא יכול אפילו להתחיל לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון, הבעיה העיקרית בקימפול קוד נעוצה בשני גורמים עיקריים:

1. ביצועי ליבה בודדת של המעבד שתלויים לינארית בתדר המעבד והיתרון היום אצל באופן בולט. נדיר שיש ריבוי-נימים כאן.

2. גישה להרבה מאוד קבצים קטנים בזמן הקומפילציה - מאוד איטי עם HDD. ה- בהחלט משפר אבל RAMDISK עוד מהיר בהרבה.

לכן, לביצועים מקסימליים קח מעבד I5 שניתן להמהרה (K) עם לוח Z77 טוב, כמות גדולה ככל האפשר בשביל RAMDISK ורצוי גם למערכת ההפעלה (אם כי די מיותר אם אתה משתמש ב-RAMDISK ממילא).

עם זאת, לא בטוח בכלל שהשקעה כזו כדאית לשימוש חובבני מזדמן ורצוי מאוד שבאמת תיגש

לעשות שיעורי בית לפני שאתה רץ לקנות מחשב.

אולי יש צווארי בקבוק אחרים (CACHE למשל), אולי יש משמעות לריבוי נימים באפליקציה ספציפית או שהיא מותאמת במיוחד למעבדי :nixweiss:

נדיר, אבל לך תדע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק משהו ראשוני ברוח הזו + רמת איכות/שקט מצויינת:

מעבד:

[..] INTEL 3570K : IVY BRIDGE, CORE I5, S1155, 3.4Ghz - TRAY ₪1098

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-Z77M-D3H - זמין במלאי ₪552

זיכרון:

[..] KINGSTON 8GB DDR3 1333 CL9 - זמין במלאי ₪262

כמות:4

מארז:

[..] ANTEC SONATA III w/o PSU ₪349

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 430W - BULK - זמין במלאי ₪275

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN III REVB - זמין במלאי ₪223

דיסק קשיח:

[..] OCZ SSD VERTEX3 MAX IOPS 120GB SATA III - לרכשי מחשב חדש ! ₪553

דיסק קשיח 2:

SEAGATE/SAMSUNG (SPINPOINT F3) 1TB SATA2 - זמין במלאי ₪304

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקות במעבדה + חיווט ברמה גבוהה - בקניית מחשב מעל 3,500 ש"ח ₪56

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪4509

אפשר לוותר על יכולת ההמהרה אבל זו נראית לי שטות - במיוחד כשזה כל כך קל היום, קשור ישירות לביצועים הנדרשים והתקציב שלך מאפשר את זה בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון, הבעיה העיקרית בקימפול קוד נעוצה בשני גורמים עיקריים:

1. ביצועי ליבה בודדת של המעבד שתלויים לינארית בתדר המעבד והיתרון היום אצל אינטל באופן בולט. נדיר שיש ריבוי-נימים כאן.

זה בפירוש לא נכון. ביצועי קומפילציה (בפרוייקטים גדולים) תלויים ביחס ישר לכמות הליבות של התחנה שמבצעת את הBUILD. כל קובץ C (או שפה אחרת זה לא משנה) מתקמפל לרוב בתהליך/נים אחד אבל כאשר יש עשרות ומאות כאלה זה מתבצע במקביל.

הנה דיאגרמה של זמני קומפילציה של הקרנל של לינוקס (מאות/אלפי קבצי C) במעבדים שונים - ראה בדיאגרמה אחרונה:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_fx8350_visherabdver2&num=8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...