מספר שאלות (רב) על SSD, משלב הבחירה עד שימוש/התקנה. - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות (רב) על SSD, משלב הבחירה עד שימוש/התקנה.

ha

Recommended Posts

בסדר, אז זה מה שאני עומד לבצע (בסופ"ש הקרוב. התקנת מערכת הפעלה מניסיון בעבר זה עינין של יום+). קודם כל, להוסיף סטיק זיכרון נוסף. ולאחר מכן...

-האם יש מתאם 2.5" למקום של כונן דיסקטים? זה מאוד קריטי לי כי אין לי מקום פנוי חוץ מ 5.25" שכמעט ללא גישה.

-אז מה הוא הדיסק המומלץ?

את ה Samsung לא מצאתי בזאפ וזה קצת מוזר. מצאתי מספר כוננים של בנפח 120 ולא הבנתי מה ההבדל בניהם:

CSSD-F120GBGT-BK (מהירות כתיבה 130 מגה? זה כמעט כמו דיסק קשיח...)

(מהירות כתיבה 500 מגה)

CSSD-F120GB2-BRKT (הכי יקר וללא שום מאפיינים מיוחדים...)

יש המלצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה זורק שטויות לאוויר כדאי שתבסס אותן על משהו.

אם יש לך מספיק זכרון RAM (ו-4GB זה לא מספיק כי זה גבולי מאוד), אין לך שום צורך ב-Page File.

ובטח שזה לא יגרום לקריסת המערכת, אם כבר זה יעשה את הפעולה ההפוכה ויגרום להאטה שלה.

בהחלט גורם לקריסות, מניסיון שלי ושל אחרים (אפילו היה כאן ת'רד על זה), זה בהחלט גורם לקריסות.

אני הגדרתי את זה ידנית ל-2GB במינימום ומקסימום של 4GB.

את ה Samsung לא מצאתי בזאפ וזה קצת מוזר. מצאתי מספר כוננים של Corsair בנפח 120 ולא הבנתי מה ההבדל בניהם:

CSSD-F120GBGT-BK (מהירות כתיבה 130 מגה? זה כמעט כמו דיסק קשיח...)

(מהירות כתיבה 500 מגה)

CSSD-F120GB2-BRKT (הכי יקר וללא שום מאפיינים מיוחדים...)

(רק שתדע, שהיום הקשיחים החדשים של סיגייט, מגיעים לאזור ה-200MB בכתיבה)

עזוב את אלו, הבאתי לך שתי אפשרויות מצוינות:

830:

http://www.tms.co.il/product/11100

840:

http://www.tms.co.il/product/12117

אני הייתי הולך על ה-830.

בסדר, אז זה מה שאני עומד לבצע (בסופ"ש הקרוב. התקנת מערכת הפעלה מניסיון בעבר זה עינין של יום+). קודם כל, להוסיף סטיק נוסף. ולאחר מכן...

-האם יש מתאם 2.5" למקום של כונן דיסקטים? זה מאוד קריטי לי כי אין לי מקום פנוי חוץ מ 5.25" שכמעט ללא גישה.

אני הייתי מדביק אותו עם דבק דו צדדי או משהו כזה לרצפת המארז וסוגר עניין, כך עשיתי באחד המחשבים הישנים שלי. אני מכיר מספר אנשים שהדביקו אותו לדלת ועוד כמה שסתם הושיבו אותו במארז. ההיגיון מאחורי זה הוא שאין לו חלקים זזים לכן אין בכך כל בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם סתם אניח אותו במארז או בכל זאת אנסה למצוא פיתרון אלגנטי. אבל תודה בכל מקרה.

בכל מקרה אשאל שוב פעם, מה הוא הדיסק המומלץ? מכל הרשימה בזאפ הייתי שמח לקבל המלצה נוספת (עד 800 ש"ח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, אז נקנה דיסק אחד (Samsung 128GB 2.5" 840) ו 8 ג'יגה ראם. תוספת הזיכרון משפרת את הביצועים משמעותית אך בכל מקרה אתקין את מערכת ההפעלה בסופ"ש הקרוב.כרגע הדיסק מחובר למחשב אך לא מוגדר כפעיל, האם ישנו משהו אותו צריך לבצע לפני שאני מתקין את מערכת ההפעלה עליו? (נדמה שראיתי כי ישנן תוכנות המגדירות את הדיסק כמהיר יותר על חשבון הנפח וההיפך, אשמח לוותר על מספר ג'יגות תמורת שיפור ביצועים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעייה...

עד אתמול הכל עבד בסדר, הגעתי היום הבייתה וגיליתי כי המחשב עבר הפסקת חשמל ואותחל. חיברתי דיסק מנותק (בכוונה, הייתי מספיק טיפש לרכוש את ה VIA_V-RAID הבעייתי שלאחר התקנת הווינדוס גרם להמון בעייות), הדלקתי את המחשב, הוא התחיל לעלות ו... כלום. כניסה ל SETUP של גילית כי הדיסק פשוט נעלם!

הכנסה והוצאה של הדיסק מה SATA והספק לא ממש עזרה ובסופו של דבר הצלבתי בין חיבור ה SATA של דיסק אחר לSSD ואז הוא חזר לעבוד. אותי זה מתחיל להפחיד, למישהו יש רעיון מה קרה, איך זה קרה וכיצד למנוע מזאת לקרות שוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...