מספר שאלות (רב) על SSD, משלב הבחירה עד שימוש/התקנה. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות (רב) על SSD, משלב הבחירה עד שימוש/התקנה.

ha

Recommended Posts

מערכת המחשב שלי כיום היא לוח אם P7P55D של אסוס, i5 עם 4 ג'יגה זיכרון ומספר דיסקים קשיחים המריצה Win7 64bit. זמן העלייה של המערכת ארוך מאוד (כ 5 דקות) ובזמן עבודה שמתי לב לטחינת דיסק רצינית. אני מניח כי תוספת כדיסק איתחול תשפר ותפתור חלק מהבעיות בהן אני נתקל כרגע אך ישנם מספר דברים אותם איני מבין בשימוש/התקנה.

-מהו הגודל הנדרש כדיסק איתחול? האם 128 יוכל להספיק? בדקתי מעט אצלי וה Program Files אצלי (כולל windows והשאר) הם בשטח של כ 40 ג'יגה אבל ה USER תופס 160 ג'יגה (וודאו ואודיאו).

-האם ניתן להגדיר את ה Document ב Win7 בנפרד בממערכת ההפעלה?

-האם ישנו שימוש כלשהו ב Document שמערכת ההפעלה מבצעת ברקע? (לא הייתי רוצה להציב את ה Document בדיסק קשיח ולגלות כי הביצועים ירדו כתוצאה מכך)

-ישנו אזישהו הליך לפני/בזמן ההתקנה של Win7 על הדיסק מבחינת פורמט וכו'?

-האם כדאי יותר להתקין את הWin7 על ה בזמן ששאר הדיסקים מנותקים?

האם להשתמש ב לאיחסון קבצי ה SWAP וה TEMP? (כיום הם מוגדרים בנפרד ומוצבים בדיסקים שונים)

-האם ישנו הבדל מורגש בביצועי המערכת בין SATA 3 ו 6 עם ה (כאשר הוא דיסק איתחול ולמערכת ההפעלה בלבד)?

-האם ישנו מארז שמאפשר להניח את הדיסק בתוך סלוט שאינו בשימוש או בתושבת כונן הדיסקטים?

-מהו אורך החיים הצפויי של דיסק SSD? (בדרישה שהביצועים שלו ישארו טובים כבזמן הקנייה)

-כיצד ניתן לבדוק מצב דיסק SSD מבחינת ביצועים ואיכות (סקטורים/תאים דפוקים) כאשר הוא מותקן במערכת?

-האם ניתן וכדאי להזמין את הדיסק מחו"ל מאשר לקנות בארץ?

-שכחתי לשאול משהו?

הייתי שמח לקבל המלצה לדיסק שעונה על הדרישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה דיסק של 256 ואז כל השאלות על מיקום חלק מהספריות מיותרות.

לגבי הדיסקים - אני חושב שזה תמיד הימור, אין עדיין מספיק מידע ולכל חברה היה פה ושם פלופ עם כונן ,

תמיד תגבה לכונן נוסף או לרשת.

לגבי אורך חיים - זה תלוי כמובן במידת השימוש.

אני מאוד מקווה שזה יותר מ-3 שנים בשימוש רציף, אבל לא יודע לכמה אנשים יש את הדגם שאתה רוצה יותר משלוש שנים, כמו שאמרתי - אין מספיק נתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר, קודם כל, אם לוקח למחשב שלך 5 דקות לעלות, סימן שמשהו לא בסדר אם עם הסיסטם או עם הדיסק שלך. יכול להיות שאתה מעלה הרבה יותר מדי דברים עם אתחול המחשב שלא לצורך. ייתכן גם והתקנה מחדש של מערכת ההפעלה תפתור את הבעיה.

השימוש הכי נוח - הרבה , בלי SWAP וCACHE וPAGE FILE, יש לי חבר שיש לו SSD 60GB קטן, 32GB של והוא עובד ככה, רק תוכנות והWINDOWS על הSSD, כל השאר על קשיחים מכאניים, והמערכת שלו טסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. 128GB יספיקו בהחלט. כרגע יש לי 35GB פנויים, כשעל הדיסק מותקנות מערכת ההפעלה, כל התוכנות שלי ומשחקים.

2. הייתי ממליץ לך להוסיף עוד 4GB (או אפילו יותר) ולוותר כליל על קובץ SWAP - יתן לך עוד שיפור ביצועים מטורף בתמורה ל200₪.

3. ניתן להגדיר את כל ה-Libraries שיטענו מתיקיות אחרות על גבי כוננים אחרים, תהליך פשוט מאוד.

4. לא יודע אם יש הבדל מורגש בין חיבורי הSATA, אבל מומלץ לעבוד עם 6Gbps.

5. דיסק "נשחק" במחזורי כתיבה, כמה? תלוי בכונן הספציפי, הנתון הזה מתפרסם באתר היצרן. בכל אופן לפחות מספר שנים טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוודא ש AHCI מאופשר בביוס.

-האם כדאי יותר להתקין את הWin7 על ה בזמן ששאר הדיסקים מנותקים?לטעמי כן.

האם להשתמש ב לאיחסון קבצי ה SWAP וה TEMP? (כיום הם מוגדרים בנפרד ומוצבים בדיסקים שונים).

נתון לשיקולך.אני ביטלתי SWAP.

-האם ישנו הבדל מורגש בביצועי המערכת בין SATA 3 ו 6 עם ה (כאשר הוא דיסק איתחול ולמערכת ההפעלה בלבד)?

עדיף סאטה 6 GB/S.

-האם ישנו מארז שמאפשר להניח את הדיסק בתוך סלוט שאינו בשימוש או בתושבת כונן הדיסקטים?בחלק מהמארזים יש חיבור לכונן 2.5 אינץ,אחרת קונים מתאם.

-מהו אורך החיים הצפויי של דיסק SSD? (בדרישה שהביצועים שלו ישארו טובים כבזמן הקנייה)כמה שנים טובות

-כיצד ניתן לבדוק מצב דיסק מבחינת ביצועים ואיכות (סקטורים/תאים דפוקים) כאשר הוא מותקן במערכת?מבחן ביצועים כמו AS SSD

-האם ניתן וכדאי להזמין את הדיסק מחו"ל מאשר לקנות בארץ? לא כדאי.תהיה בעיה עם האחריות.-שכחתי לשאול משהו?שאלת מעל ומעבר :) הייתי שמח לקבל המלצה לדיסק שעונה על הדרישות.כל דיסק 128 גיגה מהדור הרביעייתאים בהנחה שתגדיר את מיקום ההורדות של הוידיאו לHD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-מהו הגודל הנדרש כדיסק איתחול? האם 128 יוכל להספיק? בדקתי מעט אצלי וה Program Files אצלי (כולל והשאר) הם בשטח של כ 40 ג'יגה אבל ה USER תופס 160 ג'יגה (וודאו ואודיאו).

יש כאלו שמשתמשים גם ב-20GB (שזה המינימום), לי יש של 128GB, הוא בהחלט מספיק לי. חיברתי את הספריות השונות למיקומים בדיסק הקשיח וכך אין לי עם זה בעיה.

-האם ניתן להגדיר את ה Document ב Win7 בנפרד בממערכת ההפעלה?

כן, כך עשיתי.

-האם ישנו שימוש כלשהו ב Document שמערכת ההפעלה מבצעת ברקע? (לא הייתי רוצה להציב את ה Document בדיסק קשיח ולגלות כי הביצועים ירדו כתוצאה מכך)

לא מתבצע שימוש מערכת.

לפני ההתקנה צריך לשנות בביוס את בקר ה-SATA ל-AHCI (מ-IDE).

-האם כדאי יותר להתקין את הWin7 על ה בזמן ששאר הדיסקים מנותקים?

בהחלט, אחרת ישמרו לך על הקשיחים קבצים שיכולים לפגוע במערכת בעתיד.

האם להשתמש ב לאיחסון קבצי ה SWAP וה TEMP? (כיום הם מוגדרים בנפרד ומוצבים בדיסקים שונים)

כן, אחרת זה סתם יאט את המערכת אם הם ישבו על הקשיחים.

יש הבדל כמובן, אבל לאומת דיסק קשיח גם על SATA דור ראשון יהיה הבדל גדול מאוד. זה נובע מכיוון שדיסק קשיח יכול לבצע פעולה אחת בו הזמן, לאומת זאת SSD יכול לקרוא ולכתוב ללא תלות במחט המגנטית...

-האם ישנו מארז שמאפשר להניח את הדיסק בתוך סלוט שאינו בשימוש או בתושבת כונן הדיסקטים?

כן, יש מפרצי 2.5'.

-מהו אורך החיים הצפויי של דיסק SSD? (בדרישה שהביצועים שלו ישארו טובים כבזמן הקנייה)

על ה-SSD שלי בשביל להגיע לכמות מחזורי הכתיבה המקסימלית צריך לכתוב 40GB כל יום במהלך 5 שנים... תעשה את החשבון.

-כיצד ניתן לבדוק מצב דיסק SSD מבחינת ביצועים ואיכות (סקטורים/תאים דפוקים) כאשר הוא מותקן במערכת?

ל-SSD אין סקטורים אלא "דפים", לא יודע איך בודקים, אבל זה לא צריך לשנות לך.

-האם ניתן וכדאי להזמין את הדיסק מחו"ל מאשר לקנות בארץ?

זה מאות תלויי, במקרה כזה האחריות מאוד חשוב, אז לא הייתי קונה מחו"ל.

-שכחתי לשאול משהו?

את זה רק אתה יודע... ;)

הייתי שמח לקבל המלצה לדיסק שעונה על הדרישות.

יש לך את NEUTRON GTX (או הרגיל) של , יש לך את הסמסונג 830, וה-840 PRO, וגם את ה-M4 המזדקן (לא כל כך מומלץ היום, אבל פעם הוא נחשב למצוין), לי יש C400...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

-AHCI כבר מאופשר.

-המארז שלי הוא ANTEK P180 ישן ללא מפרצי 2.5'. אני זקוק למתאם 2.5' לכונן דיסקטים (עדיף) או מתאם לסלוט. אשמח להמלצה

-"הייתי ממליץ לך להוסיף עוד 4GB (או אפילו יותר) ולוותר כליל על קובץ SWAP - יתן לך עוד שיפור ביצועים מטורף בתמורה ל200₪." לא ממש הבנתי, כיום רוב הזמן אני מנצל בקושי חצי מהזיכרון הקיים (4 ג'יגה) אז כיצד תוספת תסייע? בזמנו העפתי את קובץ SWAP ולא הרגשתי שיפור דרסטי בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה השימוש שלך במערכת.

אם אתה לא מנצל הרבה (תבדוק ב-Resource Monitor בדיוק מה קורה עם הRAM שלך), אז באמת אין טעם להוסיף ומומלץ מאוד לבטל את השימוש בקובץ מטמון (Page File), שיתרום לשיפור בביצועי המערכת.

לפני שאתה קונה מתאם 3.5 => 2.5 תיהיה סגור על כונן, כי רובם מגיעים עם מתאם ואז חבל על הכסף שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לבטל כלום, חוץ מקריסות זה לא יתרום בכלום...

כשאתה זורק שטויות לאוויר כדאי שתבסס אותן על משהו.

אם יש לך מספיק זכרון (ו-4GB זה לא מספיק כי זה גבולי מאוד), אין לך שום צורך ב-Page File.

ובטח שזה לא יגרום לקריסת המערכת, אם כבר זה יעשה את הפעולה ההפוכה ויגרום להאטה שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...