סיסמת אדמיין ubuntu 12.10 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיסמת אדמיין ubuntu 12.10

o1

Recommended Posts

היי

היה לי סיסמת אדמיין ל- ubuntu 12.10 לאחר מכן החלטתי להסירה, ובחרתי ללא סיסמא.

עכשיו יש מקומות שהוא אומר לי שצריך הרשאת מנהל, לפי מה שהבנתי ממדריכים (פעם ראשונה שאני מתקין לינוקס)

צריך להיכנס לטרמינל ולרשום שורות פקודות, ניסיתי גם להכניס את הדיסק ללחוץ ctrl+alt+f4

נכנסתי לטרמינל והרצתי סדרת פקודות, אני לא מצליח להגיע לכל הפקודות כי הוא מבקש סיסמא אחרי שאני כותב את הפקודה הראשונה, ניסיתי את המדריך הזה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=541270.0

וראיתי גם מדריך לאיפוס סיסמא, להפעיל את המחשב מחדש ללחוץ shift ולהגיע לאיזה תפריט, ניסיתי ולא הגעתי לשום תפריט.

ייתכן והמדריכים האלה הם ישנים או משהו, אני לא מצליח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באובונטו חשבון root אינו פעיל אלא אם כן הפעלת אותו ונתת לו סיסמה.

פעולות שדורשות הרשאה עובדות ע"י מנגנון sudo ודומים לו (gksudo kdesudo) הם מבקשים את הסיסמה של המשתמש הנוכחי.

אם הגדרת כניסה למחשה ללא סיסמה עדיין לא ביטלת את הסיסמה שהיית לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

בגדול - ב אין יוזר root.

מה שאתה צריך תעשה עם sudo עם הססמא הרגילה שלך.

אם מעצבן אותך לכתוב כל פעם sudo, תכתוב פעם אחת sudo -i.

בלי יוזר root המערכת לא תעבוד.

יש יוזר כזה כמובן וכל sudo גורם לתהליך לרוץ כתהליך של root.

מה שלא מוגדר הוא סיסמת root ולכן אתה לא יכול לפתוח session עם יוזר כזה.

אפשר לשנות את זה בקלות ע"י הקלדת sudo passwd root , לקבוע סיסמה מאובטחת ואז תוכל להכנס כroot

יש לך סיסמה ליוזר?

באובונטו הססמה הדיפולטיבית לSuper user זה הססמה של היוזר הנוכחי

זה לא נכון. היוזר הראשון בהתקנה שייך לקבוצת המנהלים ואז sudo מכיר אותו ומאפשר לו לעשות פעולות אדמיניסטרציה. למשתמש root עצמו אין סיסמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להריץ sudo passwd root ולקבוע ל root סיסמה חדשה

זה לא יעבוד בחשבון שSUDO כבר לא עובד בו.

במקום, צריך פשוט להשתמש במדריך לשחזור סייסמה:

http://www.psychocats.net/ubuntu/resetpassword

באופן כללי, אני גם חושב שלמשתמשים חדשים באובונטו, עדיף שלא לעפיל את הגישה לroot, כי זה סתם מסבך, ומקשה על העוזרים כמונו.

מי שרוצה לקרוא מדריך על sudo באובונטו, מוזמן:

https://help.ubuntu.com/community/RootSudo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושבת זה לנכון.כשמשתמשצריך לעשות משהוא כ root, הוא אמור לקבל גישה נוחה לעשות את זה

לא יודע אם היום זה עדיין ככה, אבל לפחות בעבר היה מקובל לחשוב שכניסה כ root לדסקטופ היא מעשה שלא ייעשה כי קל מאוד לעשת טעויות ולמחוק חצי מערכת

לדעתי ? ההיפך הוא הנכון. עדיף לעשות דברים חשובים כ root מהדסקטופ. למה ? כשאתה בקונסול והכול רק טקסט, לוקח בדיוק טעות של לכתוב sda במקום sdb ואתה פירמטת את הדיסק הלא נכון. כשאתה בדסקטופ, על כל קליק ליפה שהו אתה רואה את הקבצים שעליהם אתה תעשה פעולות. ואז יש פחות סיכוי שהמשתמש יעשה שטויות

שימוש ב sudo זה כמו לנהוג ברכב שבו צריך לסובב את המפתח להצתה בשביל כל פעולה קטנה - רוצה לפנות שמאלה ? מפתח ורק אז ניתן לסובב את ההגה. רוצה להעביר הילוך ? מפתח ורק אז ניתן ללחוץ את הקלאצ. עבודה אם root מהקונסול או מהדסקטופ זה כמו לתנהוג באוטו רגיל - מתחברים פעם אחת אם root וסיסמה ואז ניתן לעשות את כל מה שצריך, ביעילות ובתשומת לב לדברים החשובים. ובלי שיהיה צריך לבזבז תשומת לב על לסובבאת המפתח כל הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ענין של נכון או לא. לשם פשטות ואחידות, נוח יותר, גם לעוזרים וגם לנעזרים, לתמוך במודל הקיים באובונטו, כמו שנוח יותר לתמוך בקיים בדביאן או ארצ', במקום כל הזמן לשנות ולהפוך. אין בכונתי לשכנע אף אחד, זאת רק דעתי, מה גם שמשתמשי אף פעם לא מסכימים על שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...