עזרה בסיור קבצים בHD שלי - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בסיור קבצים בHD שלי

Lyor

Recommended Posts

אני רואה שיש לי המון מידע להשלים... :cwm10:

יש לך שמצ איפה אני יכול לקרוא על ההבדלים בין כל המערכות הפעלה שהצעת לי?

כל הנתונים שאמרת לי מאוד מרשימים אבל נורא כלליים מידיי עבורי כדי להבין מה הכי מתאים בשבילי

העדפה שלי כמובן לטבלת יתרונות/חסרונות אבל כל דבר אחר גם יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה... יש באתר שהבאת לי מליון מערכות (כביכול שונות אחת מהשנייה) וזה לא ממש פרקטי לבדוק אותם אחת אחת בצורה מלאה, יש תמיד את ה"דברים הקטנים" שאי אפשר באמת לשים לב אליהם בצורה חדה כמו ניצול (כמו שאמרת) כי בתוכנה אחת X ינצל אותה יותר טוב ובתוכנה אחרת Y ינצל את המשאבים שלה יותר טוב.

זה בדיוק כמו עולם האנדרואיד לפלאפונים, רק שלעשות בדיקה מקיפה על פלאפון עם MIUIv4.1 מול CyanogenMod 10 לדוגמה, זה "קצת" יותר קל ממערכת הפעלה של מחשב. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכמה מערכות הנפוצות למשתמשים "של GUI" הם Fedora, Opensuse, Mageia

חוץ מהם יש את אלה שצריך לשבת בקונסול כדיי להתקין או כדיי להתקין בהן דברים. אני משתמש באחת כזאת - arch , ויש מערכת שמבוססת עליה שנקראת chakra - התקנה דרך GUI אבל אם אתה רוצה להתקין תוכנות וכדומה זה דרך קונסול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי תירגע, אם לא שמת לב אני כולה משתמש מתחיל...

כמה שזה נראה לך קל, למשתמשי (לא משנה כל כך באיזה רמה) תמיד יש העדפה כמה שפחות להתקרב לטרמיל/קונסול.

אני לא בהכרח אומר שאובונטו היא המערכת הפעלה הכי טובה כי היא הכי דומה לממשק ההתקנה של , אבל אם יש משהו יותר טוב ממנה שהGUI שלה דומה, אז יעדיף אותה בתאכלס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ב GUI יש הרבה אפשרויות - כלי ניהול שונים במערכות שונות, ודסקטופים שונים (וזה ההבדל היותר משמעותי כי אתה לא מתעסק אם ניהול והגדרות כל הזמן שאתה במחשב, אבל כן משתמש בדסקטופ כל הזמן ואתה רוצה שהוא יהיה הכי מתאים לך)

מעבר לזה הקונסול הוא כלי שימושי בלינוקס (בכל מערכת - כפי שראית גם באובונטו שנחשבת ל "הכי GUI"), ואם אתה מכיר אותו לא תהיה לך בעיה להשתמש גם במערכת שבה יש פחות כלי ניהול אם GUI אם המערכת עצמה טובה לך יותר בשימוש קבוע (זה למה בחרתי ב arch למשל)

ולא תמיד למשתמש מתחיל יש העדפה להתרחת מהקונסול... אני בעצמי היתי יוצא דופן, התחלתי אם מערכת שכל ההתקנה והניהול שלה מהקונסול והיא היתה בסדר (gentoo)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון שהקונסולה היא הכלי הכי שימושי בכל ובעזרתה אתה יכול להתאים את אותה מערכת בדיוק מרבי לצרכים שלך ובקיצור אתה יכול לעשות שם פשוט הכל, אבל כל זה נכון רק בתיאוריה.

באמת שאין לי מוסג למה אתה יוצא דופן, אבל הפעולה הפשוטה יחסית (כך אני מאמין) שנתת לי לכתוב בקונסולה בדיון זה ממש, אפילו אותה לא הייתי יכול לבצע כי יש הידע שלי בסקריפטים של הקנסולה (במיוחד עם לינוקס) שואף ל-0.

ולומר שאני "תמיד יכול ללמוד" זה גם נכון בתאוריה, כי בתאכלס אני ממש לא מעוניין ללכת למסע חיפוש ברשת (שיכול להימשך מ15 דקות במקרה הטוב) על כל פקודה מסכנה שאני רוצה לעשות במחשב.

בנוסף לזה, אני לא מתכנן בזמן הקרוב להפעיל שרת בבית או משהו בסגנון, אז תקן אותי אם אני טועה אבל... אם אתה אומר שהGUI של הוא הכי קרוב לווינדוס אז אין באמת צורך ממשי לשנות שם שום דבר בגדול...

מצטער עם התחלתי לחפור על זה יותר מידיי בדיון ::) , אבל אתה מוזמן להמשיך לדסקס על זה בפרטי אם תרצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל משתמש מתחיל ממה שקל לו, אם אתה רוצה מערכת אם GUI אז הכיוון שלך הוא + מערכות אחרות של GUI כמו Fedora, Opensuse, Mageia, שלא פחות טובות

אבל גם בהן אתה יכול להגיע למקרים שתצתרך את הקונסול. בשביל זה יש פורומים - שבהם אתה יכול לשאול איך עושים משהוא

ולחכות לתשובות ממשתמשים אחרים. אני נותן תשובות לפי מה שאני מכיר, יכול להיות שגם את הדברים שאני אומר ניתן לעשות דרך GUI בדרך כלשהיא....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר לי נורא שאתה חושב שזה כל כך קל...

הכוונה היא שאני חושב שלא צריך לדעת את להפעיל את מהיסוד (לפחות לא הרוב המוחלט של המשתמשים) כי זה גם מיותר במקרים מסוימים וגם לא ידידותי בעליל למשתמש.

לצורך העניין זה כמו שאני יאמר לך שאתה חייב לדעת JAVA 100% כדי כולה להתקין על הפלא' שלך, או למשל לדעת HTML+CSS 100% כדי לבנות את האתר שלך בזמן שיש לך כלים שחוסכים לך מלא זמן כמו wordpress.

בלי קשר שהרוב המוחלט בארץ עובד עם ולא , אני חושב שככל שהGUI יותר טוב ככה המערכת נותנת אפשרות למשתמש הפשוט לגשת לתכנים שרק עם הקונסולה היית יכול לעשות, ואת זה אני מעדיף לחזק.

אני יבדוק את המערכות Fedora, Opensuse, Mageia כמו שהמלצת לי(הנה, כבר חסכת לי 997 מערכות נוספות לבדוק :) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מערכת הפעלה, לפעמים אתה צריך אקסטרה כלים. במקרה של וינדוס אלה regedit, services.msc, msconfig, ..... וכשאלה לא מספיקים אז עוברים לכל הדיסקים כמו hirens וכדומה. בלינוקס רוב הדברים האלה נמצאים בקונסול

כשאתה משתמש אם מערכת שיש בה GUI לניהול (כמו אובונטו) אתה לא אמור לעשות דברים ב CLI, אבל קורה שתצתרך. בדיוק כמו שבוינדוס אתה לא אמור להיכנס לרגיסטרי או לעשות על המחשב דברים על ידיי hirens אבל קורה שתצתרך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא צריך להחליף הפצה אם היא עובדת לך והיא נוחה לך. בכל מקרה רוב ההפצות הם 90% אותו דבר.

למשפחת אובונטו יש יתרון לא מבוטל של בסיס משתמשים רחב שאומר שיש הסתברות שמישהו כבר נתקל בבעייה שלך ופתר אותה.

אם אתה לא מרוצה מאובונטו ורוצה להתנסות בהפצה אחרת יש את השאלון הזה

http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?lang=he

הוא טוב בדיוק כמו כל המלצה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...