אני צריך לעדכן ביוס? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני צריך לעדכן ביוס?

Googleness

Recommended Posts

אף פעם לא טרחתי ...

זה הלוח אם שלי http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3850#bios

עכשיו ממה שהסתכלתי יש לי ביוס בגרסה F4, ואני רואה שיש הרבה שדרוגים שם לביוס. נתקלתי בעמוד הזה במקרה כשהורדתי חדשים לווינדוס 8.

אז יש טעם? ואם כן איזה גרסה לקחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה בדיוק מאחר ואני משתמש דרך הטלפון עכשיו.

באופן עקרוני בשביל לעדכן ביוס צריך נייד dok.

הרעיון הוא להעתיק את קובץ הביוס לזיכרון הנייד. ואז לבצע ריסטארט ולהכנס לביוס ומשם לבצע העדכון.

יש הוראות מפורטות באתר היצרן.

יש מגמה של החלפת הביוס לאחד כזה שניתן לעבוד איתו עם עכבר. במקרה כזה חשוב לבדוק בדיוק איך את ההחלפה.

אם יש לך זמן עד מחר. שלח לי הודעה אישית ואעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון שאני צריך לקחת DOK כלשהו להתקין עליו DOS מגרסה כלשהי ולאחר מכן לטעון את המחשב משם ואז להפעיל את הקובץ?

אגב יש לי תוכנה שהגיעה מגיגבייט בשם @Bios אבל שמעתי סיפורי זוועה ממנה, ובאופן כללי הבנתי שיש גם ביוס משני אם משהו נדפק בדרך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה לי בדיוק DOK אז השתמשתי בכרטיס SD-HC של 16 ג'יגה על קורא כרטיסים של קינגסטון.

השתמשתי בתוכנה של כדי ליצור דיסק אתחול של DOS באמצעות קבצי ההפעלה של חלונות 98.

בסוף קיבלתי את הדיסק עם מערכת הקבצים וכולי ורק שמתי בתוכו את 3 הקבצים מהאתר של היצרן לוח אם.

אתחול קצר וטעינה מ -HDD, כל התהליך לקח 2-3 דקות בצורה אוטומטית.

בסיום התהליך כיביתי את המחשב וניתקתי את הכבל חשמל לכמה שניות.

הדלקתי מחדש ועלה לי התפריט הראשוני של המערכת החדשה שם כיוונתי את ההגדרות. לאחר מכן הכל עבד מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל המחשב שלי מחובר לUPS, אם יש לך אופציה להפעיל את המחשב מUPS או אם זה נייד אז עם סוללה.

תכין DOK בתור דיסק אתחול דוס לפי המדריך הזה:

http://www.bay-wolf.com/usbmemstick.htm

לאחר מכן תיכנס לאתר היצרן של לוח האם שלך ותוריד את הביוס החדש.

לאחר מכן (אצלי זה היה בזיפ אז חילצתי את הקבצים מהארכיון) תשים את הקבצים של הביוס על הDOK שהכנת.

לאחר מכן תפעיל מחדש את המחשב ותבחר בתפריט בוט לטעון את המערכת מהDOK, באותו רגע הכל אוטומטי ולא לגעת בכלום.

אתה תראה בסיום התהליך הודעה שהתהליך הושלם ועליך לכבות את המחשב. תלחץ על הכפתור הפעלה כמה שניות ותכבה. לאחר מכן תנתק את הכבל חשמל מהמחשב פיזית ואם יש לך בספק כוח מתג 1\0 תעביר אותו למצב 0 (כבוי). חכה 10 שניות.

תחבר מחדש את הכבל חשמל ותעביר את הספק למצב 1.

חכה כמה שניות תדליק את המחשב ולא להילחץ ייקח לו בערך חצי דקה עד שהוא יעלה עם תמונה על המסך.

בפעם הראשונה שהפעלתי מחדש עם הUEFI אז עלה לי תפריט שאני יכולתי לטעון הגדרות אוטומטית או להיכנס למערכת ולתת הגדרות ידנית. תיכנס ותן הגדרות, תשמור ותפעיל את המחשב מחדש.

ווינדוס יזהה מחדש את רכיבי החומרה אחרי ההפעלה הראשונה (חלונות 8 אצלי). שוב פעם 2-3 דקות עד שחלונות יקנפג את עצמו ואז שוב כיבוי והפעלה מחדש לראות שהכל רץ טיפ טופ.

אחרי השדרוג הזמן שעובר בין לחיצה על הפתור הדלקה עד שעולה מסך הלוגין בחלונות אצלי הוא בין 3 ל5 שניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכנתי ואני מתגעגע לישן...

בנוסף להתעסקות בהגדרה מחדש (אני אוהב לשנות דברים), יש את החלק שבו אתה לומד על הפונקציות... זהו שלמדתי שהורידו הרבה מהן.

בכללי עולה הרבה יותר מהר ואפשר לדלג גם על הלוגו. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...