התקנת ממשק גרפי בRed Hat 6 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת ממשק גרפי בRed Hat 6

davidcohen

Recommended Posts

שלום,

התקנתי שרת Red Hat ובזמן ההתקנה לא בחרתי לו ממשק גרפי.

אני רוצה עכשיו להתקין GNOME או KDE מתוך הדיסק התקנה ואין לי מושג איזה RPM-ים להתקין ובאיזה סדר.

מחיפוש בגוגל מצאתי שמתקינים דרך yum אבל אין לי חיבור לאינטרנט מהשרת הזה ...

ראיתי שיש בתוך הדיסק של Red Hat שיש ברשותי (red hat 6.0 x86_64 ) תיקייה בשם Packages שבה יש קבצי rpm.

הפקודה להתקין היא rpm -ivh אבל אין לי מושג איזה rpm-ים להתקין ובאיזה סדר...

אפשר עזרה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה mount ל cd לתיקיה כלשהיא ותוסיף אותו ב etc/yum.repos.d. ב 2 האתרים האלה מתארים את התהליך אם centos אבל זה אמור ליהות אותו דבר וא דומה

http://openbysource.blogspot.co.il/2007/02/configuring-yum-in-rhel5-for-dvd-source.html

http://blog.sriunplugged.com/linux/adding-redhat-dvd-as-repository/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את זה.

yum group list מוציא לי תוצאות סוף סוף.

עשיתי yum groupinfo על Desktop (מסתבר שזה GNOME ) ויש לי גם "KDE Desktop" . העיניין הוא שבשניהם, אני מנסה להתקין, מקיש yum install Desktop, לצורך העיניין, והוא מחזיר לי פלט של no packgae available. no thing to do ...

יש לך רעיון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהחבילות נקראות אחרת (תבדוק מה השמות של דברים שיש בתיקיה)

עוד משהוא, יש טריק שנקרא groups בארצ' ויתכן שיש משהוא דומה ברד האט : כדיילהתקין kde אתה צרילך להתקין "kde" רק שלא קיימת חבילה בשם הזה.... במקום זה יש חבילות של kde (כמו kdebase-workspace, kdenetwork וכו) שבכל אחת מהן כתוב בקובץ התיאור שהיא חלק מ kde. כך שתנסה לבדוק בתוכן הקבצי תיאור (שיכולים להיות חלק מה "קובץ אינדקס" בתיקיה)אם יש משהוא שנראה כמו שם של קבוצה

וכמובן תבדוק בגוגל מה השם של החבילה....

אוליי תנסה להתקין חבילות כמו kdebase-workspace ותבדוק מה קורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא דואג לתלויות כמו qt' kdelibs וכדומה. אם תתין למשל kdebase-workspace הוא אמור להתקין kdelibs וכו לבד ואתה אמור לקבל כנראה איזה שהוא KDE בסיסי וריק, אבל לפחות לראות שהוא עובד

הבעיה היא לא שהוא לא מקשר לך בין חבילות אלא שאין לו שמץ מה אתה רוצה כי אין לו חבילה או קבוצה בשם שאתה מנסה להתקין. תחפש מה הוא כן יכול לעשות או תנסה למצוא את השם הנכון של מה שצריך מתוך הקבצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לכוון אותי קצת יותר בעזרת פקודות ?

איך למצוא את השם הנכון ?

הכוונה שלך היא לעשות ls -l על התיקיה של ה Packages בתוך הדיסק ולנסות להתקין איזשהו קובץ עם אזכור ל GNOME/KDE בעזרת yum כך שהוא יתקין את שאר החבילות שהוא צריך אוטומטית?

עריכה:

ניסיתי לעשות את זה. yum install kdebase.....rpm והוא באמת מצא תלויות ושאל אותי אם להתקין איזה 70 חבילות בערך. לחצתי y אבל הוא לא מצליח.

warning: rpmts_HdrFromFdno: Header V3 RSA/SHA256 Signature, Key ID fd431d51: NOKEY

public key for kdebase....rpm is not installed

רעיון ?

עריכה 2:

גוגל עזר לי. עשיתי import לקובץ שהיה בדיסק.

אם תוכל להסביר לי מה בדיוק עשיתי ומה הקובץ הזה אני מניח שזה יעזור לי בהתקנות עתידיות ...

אבל איך אני מעלה את ה Desktop :s05:

פשוט הקלדתי init 5 ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לעזור בצורה מוגבלת כי אנילא מכיר את redhat, רק דברים שהם כלליים לכל מערכות הלינוקס (אני משתמש arch)

תתקין לפי מה ש Dolev אומר. כמו כן תנסה kdebase ולא רק kdebase-workspace

אחריי זה תנסה :

תעתיק את /etc/skel/.xinitrc ל home של המתשמש

תערוך את הקובץ ותתקן שם ל startkde לפי מה שצריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

התקנתי גם את kdebase וגם את kdebase-workspace ...

את שאר מה שרשמת לי לא הבנתי כל כך אבל אני אנסה להסתכל שוב ...

ד"א הפקודה startx נכשלת לי. זה קשור ? כי לא התקנתי שום חבילה שקשורה ל X או משהו כזה ...

עריכה:

יש לי חבילה של qt-x11 מותקנת (כנראה הייתה חלק מהתלויות של ה KDE) ...

ד"א, אין לי קובץ בשם שציינת.

מחיפוש בגוגל מצאתי שיש קובץ /etc/sysconfig/desktop שבו הוא בודק את ה Display Manager שצריך לעלות. יצרתי אותו ורשמתי KDE ... לא עבד :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי עוד משהו של xorg server ואז startx עבד אבל הציג ממשק מוזר עם חוסר בצבעים ורזולוציה גרועה + ההקלדה הייתה בדיליי מסויים .

בנוסף init 5 לא עבד .

התייאשתי מזה. אני מתקין מחדש את כל מערכת ההפעלה מהדיסק ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אמור להעתיק את הקובץ מ /etc/skel לתיקיית הבית, ואז לערוך את העותק. הקובת הזה נקרא על ידיי startx וממנו זה יודע אחיזה דסקטופ להריץ - אמורה להיות בו שורה של exec אחת מאופשרת, והיא צריכה להיות exec startkde - בדרך כלל בקובץ יש הסבר ודוגמאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...