ייעוץ רכיבים לקירור מים + TEC\פלטייה [עמוד 5] - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ רכיבים לקירור מים + TEC\פלטייה [עמוד 5]

NuXeR

Recommended Posts

יש ללמוד מאחרים ולהתקדם ויש להיות תקוע על רעיון (ע"ע להכניס הכל למקרר :) ).

בכל מקרה המשאבה והבלוקים שציינת יספיקו, מה שכן אתה תזדקק להרבה רדיאטורים (כפול לכל רכיב בערך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעולה.

אז אלך על המשאבה הזו, עם ה-TOP וה-Reservoir שציינתי.

גופי הקירור למערך ה-CF גם כן ידועים, כאשר מחומר באינטרנט קראתי שעדיף להשתמש בתצורה מקבילית בחיבור הכרטיסים על מנת לאפשר זרימה טובה יותר = טמפ' טובות יותר.

אני רוצה להשתמש ב-Bridge של EK (קישור)

שאלה שעלתה לי כרגע בראש - מדוע קיים Tubing עם ID של 2\1, אם המחברים עצמם בתקן G1\4 והם צרים יותר מהצינור עצמו? ה

אם יש בזה יתרון כלשהו או שזה מיותר ? (או מהווה יתרון רק לבעלי ציוד מיוחד עם מחברי G1\2?)

* עריכה: קראתי במקום אחד שאם אתה משתמש ב-G1\4 אין טעם לקחת 2\1"... אלא 8\3.

במקום אחר קראתי שG1\4 לא אומר שזה ה-Diameter של החיבור.

מבולבל :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יוכל למדוד מה ה-ID של ההברגה?

אני לא רוצה לקחת Tubing עבה יותר מהפתח של ההברגה - בעיני אין בזה הגיון.

לפי זה נע בין 9 ל-11 ממ' תלוי ב-Fitting.

עריכה:

חשבתי על פתרון נוסף. אם אקח רדיאטור מרובע של 140mm, ואעמיד אותו מהרצפה כלפי מעלה (גובה של 60 ס"מ) , האם הדבר יצור בעיה מבחינת לחץ המים ויכביד על המשאבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למדוד ? למה הרי אמרתי לך שאין קשר G1/4 זה סוג הברגה אין קשר לקוטר הצנרת, בפירוט של הפיטיניג רשום לך בבירור סוג ההברגה G1/4 או G3/8 ואת התיאמות לצנרת 1/2 ID וכו.

וכל דבר שיאריך את הדרך או "יכביד" על זרימה חלקה יעשה עבודה קשה למשאבה, עד כמה ? קשה לנחש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שזה תקן הברגה.

השאלה שלי היא כזו - מה הקוטר של ההברגה בתקן הזה?

אני יכול לשים צינור בקוטר 10 ס"מ אבל אם ההברגה קטנה יותר היא תגביל את זרימת המים... לכן אני מנסה להבין מה קוטר הפתח בהברגת G1\4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההברגה זה סוג ההברגה, מה הגודל של הפיטינג תסתכל בכל חברה יש משהו אחר, זה למשל של סוויפטק.

ובגלל זה אין צנרת "גדולה" מדי, כל צנרת שתבחר בתחום הזה תתאים בהתאם לפיטינג שתיקח, כבר בדקו את זה וההבדל בין גודל השצנרות כמעט ולא משפיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה! אני אבדוק בכל החברות וזה יהיה שיקול בבחירת ה-Fittings.

ולפי הגודל שלהם אני מעדיף לקחת 2\1 אינץ' אפילו שהוא טיפה יותר גדול, מאשר לקחת משהו קצת יותר קטן...

לגבי CPU BLOCK, אני מתלבט בין:

Koolance CPU-380I

MIPS IceForce HF

DT Sniper

האם יש המלצות בעד\נגד ?

ה-Koolance נראה כי מתפקד הכי טוב מבחינת טמפ'. אבל ל-2 האחרים יש זרימה משופרת משמעותית. אני פוחד שהבלוק יגביל את הזרימה בכל ה-Loop ויוריד את ביצועי הבלוקים של כרטיסי המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצה.

משער שאלך על הבלוק הזה, כיוון שהוא הכי קל להשגה מבחינתי וכנראה שאין פה לאף אחד חומר בנושא או ניסיון מעשי עם הבלוקים הנ"ל.

אני מנסה בכל כוחי להתרחק מקירור הרדיאטורים הסטנדרטי כיון שאני מחפש כמה שפחות מאווררים/רעש, וגם פתרון שיתפוס פחות מקום ושטח פיסי.

נתקלתי בשרשור המדהים הזה (לינק) שבמשך 14 עמודים בחור בשם Ryan (שימו לב להודעה בעמוד 14) עשה כל מיני ניסויים בקירור מים לא קונבנציונאלי.

הפרוייקט הסופי שלו כולל 2 GPU ו-CPU באוברקלוק, המחוברים למערכת קירור מים שמצוננת לא ע"י רדיאטורים, אלא ע"י פלטות TEC.

המימוש כולל 2 פלטות TEC שהורכבו על בלוק מים (שהוציאו ממנו את הJetPlane ע"מ לאפשר זרימה משופרת שהמים לא ייקפאו)

מלמעלה יש Ultra 120 ששומר את ה-TEC בטמפ' עבודה טובה ומאפשרת לצד השני שלו להגיע לטמפ' קרות מאוד.

הקור מועבר דרך CPU BLOCK למים... שמקררים את רכיבי המחשב בתורם.

מאוד מעניין אותי לנסות משהו בתצורה הנ"ל, ברור לי שזה משחק עם כמה W יהיה ל-TEC ולאיזו טמפ' הוא יביא את המים. הרעיון הוא למצוא איזון שאולי יוריד 2-3 מעלות מטמפ' החדר אבל לא יביא לנקודה שבה יווצר עיבוי.

הצנרת כמובן תבודד וכל הדבר הזה יישב מחוץ למארז.

אשמח לשמוע דעות/המלצות/טיפים לכאן או לכאן. תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למערכת של 24/7 לא הייתי פוזל לכיוון הזה. אתה הולך על חבל דק מאוד.

אתה ממש לא רוצה להתחיל לבודד את הלוח עם גריז דיאלקטרי או "פלסטלינה" למקרה שאולי יהיה לך עיבוי ותרוויח עוד כמה מעלות.

זה פשוט לא שווה את זה, לא בהתעסקות, לא באמינות, לא בצריכת חשמל שתעלה פלאים.

מערכת מים עם רכיבים איכותיים ולא משהו סגור ב300 שקל, יתנו לך תוצאות מעולות.

אם חשקה נפשך במערכת רצינית יותר לשבירת שיאים או אין לי מושג מה, זה משהו אחר.

בנוגע לנידוף החום. על HEAT EXCHANGER שמעת? זה רכיב שמעביר חום בין 2 לופים, ללא מגע בין הנוזלים של המערכות.

תוכל לבנות מערכת פנימית בתוך המחשב, ובעזרת הרכיב הזה - לבנות משהו חיצוני (נניח, רדיאטור של / אופנוע , צינור באורך 50 מטר שירוץ מתחת לאדמה הקרה - מה שעובר לך בראש), המערכת החיצונית צריכה אך ורק לנדף את החום - בדרך שאתה תבחר.

יש דגמים שונים וכ"א מהם יכולה לנדף כמות מסויימת של חום - תבדוק את זה. לדעתי זה יתן לך פיתרון ראוי.

בכל מקרה - הייתי כן מתקין רדיאטור במערכת (אפילו עם מאווררים כבויים, או רצים על מתח נמוך וחרישי ) כדי לגבות את המערכת החיצונית

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

הרבה יותר מעניין אותי לנסות משהו כמו בלינק הזה, אגב הבחור שם הגיע לטמפ' מתחת לטמפ' החדר כי זו הייתה המטרה שלו והוא חיבר 2 רכיבי TEC עצמתיים מאוד בשביל זה.

רכיב אחד, או רכיב פחות עוצמתי לא יקררו לטמפ' כזו של 10 מעלות אלא מבחינתי מספיק שיבצעו את אותה עבודת כמו רדיאטור. זה פתרון עדיף מבחינתי. ואם לא מגיעים לטמפ' נמוכות מידי אין צורך לבודד שום דבר..

עריכה:

החלטתי ללכת על פתרון עם 2 משאבות, מלחיץ אותי לחשוב מה יקרה אם תתקלקל משאבה... מה גם שאם אני מוציא רדיאטורים או כל פתרון אחר לקירור - לגובה של מטר\מטר וחצי מעל המחשב אני רוצה שיוכלו להתמודד עם הלחץ הנדרש.

אלו החלקים שאני רוצה להזמין, אשמח לשמוע את דעתכם:

Koolance CPU-380I

EK 7970 Nickel CSQ X 2 + Dual Parallel Bridge

EK D5 Dual Top + Reservoir X3

Swiftech MCP655 D5 PWM X 2

Indigo Xtreme Lga 1155\1156

Indigo Xtreme Lga 2011

Koolance VL3N Quick-Disconnect No-Spill Fittings for PCI Bracket to external case

EK Compression Fittings for Internal tubing

אני מאוד רוצה לנסות TEC עם בקר במקום רדיאטורים לקירור. העלות של הסיפור הזה היא בערך 50-80$ ככה שזה לא בשמיים.

אני לא בטוח אם עדיף למקם את ה-TEC על בלוק ל-CPU ולקרר את המים באמצעותו, או לחילופין "להדביק" רכיב TEC , או אפילו שניים חלשים יותר על FINS של רדיאטור כדי לקרר בצורה הזו.

אשמח לשמוע דעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי פלטת TEC, לא זוכר את העוצמה, נראה לי 150W (או שזה 80W) לא זוכר..

אני יכול לתת לך אותה מתנה (אם אני אזכר באיזה מגירה שמתי אותה :) .

תשלח לי מסר מאיפה אתה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הזמנתי בקר טמפ' שנועד לעבוד עם TEC מ-, עלה 90 שקלים.

לגבי פלטת TEC - תודה על ההצעה, אשמח אם תוכל לבדוק את העוצמה כי אני מתלבט באיזו עוצמה להזמין.

עוד דבר שחשבתי עליו - תמי 4 יד שנייה עולה 600 שקלים.

מעניין איך הוא מקרר את המים... יש לו , יש לו בקר טמפ', ויש לו את כל מה שדרוש בפנים!

אולי אוכל להשתמש בו... למישהו יש מושג איך מחשבים אם עוצמת הקירור מספיקה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...