ייעוץ רכיבים לקירור מים + TEC\פלטייה [עמוד 5] - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ רכיבים לקירור מים + TEC\פלטייה [עמוד 5]

NuXeR

Recommended Posts

אתה הולך לרכוש שני רדיאטורים בודדים כרגע לכרטיס מסך ומה בעתיד ? איפה תתקין עוד רדיאטורים ?

למה לא לרכוש רדיאטור כפול או משלוש כבר עכשיו ?

אל תשכח שיש לו מארז הרדיאטורים הבודדים בקושי יכנסו אז על כפולים או משולשים אין בכלל מה לדבר אלא אם כן הם יהיו מחוץ למארז,

ואז באמת זו טעות גם מבחינה כלכלית וגם יכולת :bash: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כרגע יהיו 2 רדיאטורים. יש לי אפשרות לדחוף בקלות עוד רדיאטור 120 ואולי אפילו שניים (או אחד כפול) במארז.

אבל קודם נראה שיש בזה צורך... בכל אופן אני לא מתכוון להוסיף קירור מעבד עד לאחר השדרוג ואז אבחן את האפשרויות לגבי רדיאטורים נוספים בהתאם לטמפ', אם יהיה צורך אין לי בעיה להוציא גם רדיאטור מחוץ למארז (מאחריו).

יש לי מארז זה נכון אבל הוא גדול יחסית ועם מאווררים 120 ו-140 כך שלדעתי הוא מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני יכול להגיד לך שאתה מאוד מאוד אופטימי אם אתה חושב שתוכל להכניס אליו מים נורמלי, של נדבר על שני רדיאטורים משאבה וכו.

אני אישית ממליץ לך או להחליף מארז, או להיסגר על מה לקרר בדיוק כי לקרר גם מעבד וגם כרטיס מסך אני בספק שתצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שציינתי אין לי בעיה להוציא רדיאטור של 4x140mm מחוץ למארז. למיטב הבנתי הוא אמור להתמודד עם כרטיס ומסך ומעבד.

(לא בטוח שיהיה OC בכלל)

לטעמי אפשר להכניס שם רדיאטורים של 120 ו-140 על מאווררי ה-Exhaust, ועוד רדיאטור של 120 באיזור של חזית המארז בקו ישיר לכרטיס המסך.

בגלל זה חשבתי מלכתחילה על הפתרון של למקם את מיכל המים בתוך מקרר, בהתחשב בעבודה שללא רדיאטורים החום שיגיע מהמחשב יאזן את טמפ' המים וככה הם לא יהיו קרים מידי על מנת לייצר עיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול למקם גם רדיאטור של 100X100 בחוץ, הכל עניין של אסתטיקה, אני אישית חושב שזה לא ממש יפה וסתם גורר סיבוכים.

בכל מקרה וכמו שציינתי כבר אתה אופטימי גם לגבי הרדיאטורים הקיימים וקצת "מחמיא" למארז, אבל שוב, תנסה ותראה :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום בערב אגיע הביתה ואבדוק את המידות של הרדיאטורים לעומת המקום שיש / אין במארז ואז אדע בוודאות.

במידה והם נכנסים - אני מאמין שהם יעשו את העבודה (Alpha nexxxos UT60) אחד 120, השני 140, והשלישי צריך לבדוק מה נכנס... יש מצב לכפול.

במידה וכל הסיפור הזה לא הולך, אני שוקל לשים דבר כזה:

$T2eC16VHJI!E9qSO8wtlBQUdcpliF!~~60_12.JPG

על מנת "להוציא" את הלופ מחוץ למארז... ולתוך רדיאטור גדול.

חשבתי במקום לשים מאווררים... לשים את הרדיאטור בלבד בתוך מקרר יין קטן שמתבסס על TEC.

על מנת למנוע עיבוי, אולי שווה לשים רדיאטור קטן כדי לא להביא את המים לטמפ' שתייצר עיבוי ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר על מקרר עם מדחס, אלא על מקרר יין (תרמו-אלקטרי, למיטב ידיעתי מדובר ב-TEC אבל יכול להיות שאני טועה)

אם כבר אני מוציא את הרדיאטור מהמארז... לא עדיף שישב בתור מקרר יין? (יחד עם עוד בקבוק או שניים...)

אני יכול גם לשים אותו מאחרי המארז אבל נראה לי מכוער יותר, פחות יעיל, ודורש מאווררים = רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיט של רדיאטור אחד 120 עם בלוק + משאבה לעומת מים נורמלי עם שתי משאבות ושני רדיאטורים זה משהו אחר לגמרי, אתה תצטרך הרבה יותר מקום, וגם אם באיזשהו קסם לא ידוע תצליח לדחוף הכל פנימה, זה לא יהיה נוח ןהתחזוקה תהיה קשה עד בלתי אפשרית (להחליף מים לפחות פעם בשנתיים, תלוי באיכותם או לשטוף את החלקים מדי פעם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתרד מכל האחסון במקררים כאלו ואחרים הסיבות ברורות, ואתה בגדול מתחמק מעובדה פשוט, שכל הקיט פשוט לא ממש יכנס במארז שלך.

במקום ללכת עם הראש בקיר פשוט תמצא פתרון רלוונטי, אם זה החלפת מארז או של חלק מהחלקים, ואם האסתטיקה לא מפריעה אז תשים הכל בחוץ ולא בתוך מקרר וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי יכולת להחליף מארז כרגע. אולי בעתיד תהיה ואעשה זאת.

כרגע זה מה שיש ועם זה אני מנסה להסתדר.

לא יכנס כל הקיט? אין בעיה אוציא חלקים החוצה.

אני מבקש את עזרתכם יותר בפן הטכני של כל העניין ופחות בפן הויזואלי או איך לדחוף את כל הדברים במארז.

אני תמיד שמח לשמוע דעות, ומודה לכם על כך, אבל מבקש מכם סיוע בדברים שאני צריך כרגע...

האם יש לי צורך בשני משאבות? זה ייתן יתרון כלשהו? הבנתי שמשאבה אחת של D5 אמורה להספיק.

תיכננתי לרכוש איתה Reservoir+Top של EK שאמורים לשפר את הזרימה, לטענתם ב-20% בערך. (ספק?)

במידה והמלצתכם היא לקחת 2 משאבות, אני אקנה Reservoir אחר, שמתאים ל-2 משאבות.

לגבי רדיאטורים - אני לא מתכוון לעבוד עם אחד של 120...

במקרה הגרוע יהיה 120 ו-140, ובעובי כפול, לא הסטנדרטי.

במקרה היותר טוב יהיה רדיאטור של 140X3. או קומבינציה כלשהי עם מקרר יין. (שאני רוצה לרכוש ולמקם צמוד למחשב בכל מקרה.)

קשה לי להאמין שרדיאטור של 140X3 בתוך מקרר יין, ללא מאווררים, יוריד את הטמפ' כל כך משמעותית שזה יצור עיבוי בתוך המחשב. אבל בשלב ראשון אנסה למצוא פתרון ללא המקרר. נראה לאן אגיע ומשם אחליט האם לערב קומבינציה שכוללת מקרר או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסביר לך מה הבעיה..וזה מה שציינו מלחתחילה..הבעיה היא שאתה לא יודע ולא סגור על עצמך מבחינת ..

כבר סיכמת שאתה לוקח משאבה אחת כי היא תספיק למעבד ולכרטיס מסך אז למה אתה מעלה את זה שוב ? אתה רוצה לקרר עוד משהו ?

והTOP של EK לי אישית הוריד בין 3-5 מעלות במאמץ מעבר לזה הוא יותר נוח מבחינת היציאות/כניסות..זה בחירה שלך מבחינת תקציב.

מה שכן אתה תמיד יכול לרכוש מיכל שמאפשר חיבור של שני משאבות ולהשתמש רק באחת, אבל שוב זה אתה צריך להחליט כבר בתכנון :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאני לא סגור על עצמי - אני לומד תוך כדי ואני מבקש להיעזר בכם כדי לקבל החלטות נכונות יותר מבעלי ניסיון :)

ההחלטות האלה רלוונטיות לאיזה ציוד לבחור, רדיאטור X או רדיאטור Y, משאבה אחת או שניים, ופחות על איפה למקם את החלקים או להחליף מארז.

הרכיבים שאני רוצה לקרר כרגע: מעבד, 2 כרטיסי 7970.

*ייתכן שבלוח החדש שארכוש תהיה הכנה לקירור מים, במידה וזה יקרה ייתכן שארצה גם לחבר אותו.

לכרטיסי המסך: הבלוק הפייבוריט שלי כרגע זה ה-EK הזה, עבור כל כרטיס, ויש להם מחבר מיוחד שמחבר את 2 הכרטיסים בתצורה מקבילית ומשפר את הזרימה לפי מה שקראתי.

ההחלטה עליו התקבלה בעקבות כמה Reviews, שהציגו 2-3 מעלות הבדל בין גופי הקירור השונים.

אבל בתצורה זהה, ה-EK העביר 158 ליטרים בשעה בעוד שהאחרים הציגו 130-140.

הוא הרבה פחות Flow Restrictive מהאחרים.

לגבי משאבה כבר החלטתי על Swiftech D5 with PWM. המלצתכם הייתה ללכת על משאבה אחת...

האם כדאי לשקול שתי משאבות? או שאין צורך בתצורה שכזו?

לפי זה אדע לבחור TOP\RESERVOIR.

בהמשך איסגר על בלוק מעבד + רדיאטורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...