ייעוץ רכיבים לקירור מים + TEC\פלטייה [עמוד 5] - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ רכיבים לקירור מים + TEC\פלטייה [עמוד 5]

NuXeR

Recommended Posts

שלום,

אני לקראת תהליך של שדרוג המחשב ומעבר לקירור מבוסס מים.

אני רוצה להתחיל לקנות את החלקים שאפשר כרגע, ותוך כדי להתקדם לאט בשדרוג המחשב ואז רכישה של בלוקים מתאימים לחומרה.

קשה לי כרגע להכניס תקציב, אני לא מחפש להשתולל יותר מידי אבל בהחלט מחפש רכיבים איכותיים. עד 1000 שקלים לכל הסיפור נשמע לי הגיוני. וכרגע אני רוצה להתחיל עם: Tubing, Fittings, Pump , Reservoir, Radiator+Fans.

בנוסף... ראיתי במקום העבודה מכונת קפה, ששואבת את החלב דרך צינור שנכנס למקרר יין קטן שהוצב במקום. הוא חרישי לחלוטין ומקרר לאיזור ה-11-13 מעלות את החלב שיושב בפנים. הצינור נכנס דרך חור שקדחו בצד המקרר (עלותו 500 ש"ח בערך).

חשבתי שאם הביצועים יהיו סבירים אולי אוכל למקם את כל הרכיבים הנ"ל בתוך המקרר. ויהיה צינור IN ו-OUT שיכנסו לתוך המחשב.

אשמח לשמוע את דעתכם הכללית, כמו כן המלצות לציודים שביקשתי להתחיל איתם...

הבנתי שכדאי ללכת על משאבה של Swiftech MCP655 + PWM , צינורות 0.5 אינץ'... וקונקטורים שעובדים על Compression.

אשמח לשמוע אתכם :) תודה!

עריכה: עדכון בעמ' 5, אני מנסה כל מיני פתרונות שונים משימוש ברדיאטור.

אשמח לעזרתכם, כמובן שיהיו של ההרכבה והמערכת הסופית!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

על המקרר תוותר זה לא הפעם הראשונה שמישהו חושב על זה, עיבוי לא יתן לך לבצע את זה.

לגבי איזה רכיבים יש המון תרדים בפורום תריץ חיפוש תבדוק המלצות וכו.

כמו כן ולפני הכל לא ציינת איזה חומרה אתה חושב לרכוש ? מה גם שתתכנן טוב איזה מארז לרכוש (אם אין לך מארז קיים) ואיפה תמקם תחלקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה הבעיה עם העיבוי ?

כל מה שישב שם זה משאבה/מיכל מים/רדיאטור/צינורות... (לא המחשב עצמו!!!)

יש לי מארז HTPC של , דיי גדול ומרווח... 2 מאווררי 120 צמודים למעבד.

לגבי חומרה אני אחליט בשלב מאוחר יותר ,ואז אזמין בלוקים מתאימים ל-CPU ולכרטיס המסך.

כרגע אני רוצה להרכיב את כל הציוד חוץ מזה...

אשמח לשמוע דעות או ניסיון של אנשים עם משאבות בתור התחלה. עשיתי חיפושים וקראתי את הסטיקי על איך לבחור משאבה אבל אני מחפש משהו יותר מזה כי מגוון המשאבות באתרים שנתתם בחו"ל גדול מאוד... ואני לא רוצה לבחור רק ע"פ נתונים יבשים.

מחפש ניסיון של אנשים, במיוחד חשוב לי נושא השקט....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די טירון בתחום אבל לפי מה שהבנתי על מנת לקבל ביצועים ולא רק יופי (אם זה הכיוון) אתה אמור לדאוג למינימום 240 מ"מ שטח פנים של רדיאטור פר רכיב .

ובגלל זה הייתי חושב ומחליט מה אתה רוצה לקרר ובהתאם איזה גודל של רדיאטור \ ים תצטרך ומשם להתחיל למדוד את המקום שיש כי בדרך כלל המיקום של הרדיאטור \ ים הוא החלק שלפעמים דורש אילתורים שכדאי לקחת בחשבון הרבה לפני שמזמינים חלק ואז מגלים שלא ייכנס.

אחרי שתדע איזה גודל של רדיאטור אתה צריך \ רוצה ויודע בדיוק איפה הוא ימוקם במארז או מחוצה לו אז הייתי ממשיך לכיוון הבלוק\ים משאבה וכו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תשים את המערכת קירור במקרר ואז מה? הרי הבלוק יושב בתוך המארז הוא יותר חם הרבה יותר חם מהמים.

בכל מקרה לגבי משאבות אין יותר מדי מה לחפש, כמו שהציעו הD5 או אחת מדגמי ה3 יספיקו בהחלט.

ובדומה למה שציינתי ואמרו גם מעלי, זה שהמארז גדול לא אומר שהכל יכנס חלק, במיוחד לא במערכך ען שני שדורש רדיאטור נוסף.

לפני שאתה קופץ להזמיופן תחשב טוב מיקומים וכו.

והתשובות שאתה מקבל מחפש הם בעקבות תגובות של אנשים עם ניסיון (-;

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן השקט חשוב לי. האם כדאי לשקול משאבה טבולה או שאלו עברו מן העולם?

הקטע של למקם את מערכת הקירור בתוך מקרר היא שמיכל המים והרדיאטור ישהוו בטמפרטורה של 11 מעלות, לדוגמא.

מה שאומר שהפרש הטמפרטורה בין המים שמגיעים לבלוק ובין הבלוק עצמו יהיה גדול יותר = טוב יותר.

(למשל חשבתי על מיכל של כמה ליטרים טובים שישב במקרר, להערכתי זה יעזור משמעותית)

המקום במארז לא נראה לי נושא בעייתי כיוון שכפי שציינתי אני רוצה להוציא כמעט את כל הרכיבים מחוץ למארז ולתוך המקרר ;D

משאבה-

אני מבין שD5 מדובר על אותה סוויפטק MCP655 שדיברתי עליה? (רק בלי ה-PWM)

האם יש עדיפות מיוחדת למשאבה כזו מול MCP355 למשל? ראיתי שיש לה HEAD חזק יותר, אבל הקוטר של הקונקטורים קטן יותר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שיש הפרשי טמפ' גדולים (מה שיהיה בשעת מאמץ) בין "המקרר" לבלוקים שלך והפרש יותר גדול אומר התעבות חבר :-\

MCP655 של סוויפטק מציעה שני גירסות אחת עם בלי בורר (עובדת במצב 4 קבוע) השניה עם בורר (יש מצב 5), ויש D5 עם השליטה.

ההבדל הוא שהMCP655 מציגה יותר ליטר לשעה, ה3 מציגה יותר לחץ ראש, תריץ חיפוש דובר על זה רבות כאן :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי שלחץ הראש יותר חשוב ומשמעותי.אני אלך על D5 עם השליטה (PWM) , אמור להספיק נכון? (רדיאטור, מעבד, כרטיס מסך ואולי עוד אחד בעתיד)

לגבי התעבות - אתה צודק.

חשבתי אולי "לייצא" את כל הרכיבים חוץ מהבלוקים לתוך המקרר, ואז מהרגע שהצינורות נכנסים למארז לעטוף אותם בחומר בידוד על מנת למנוע עיבוי.

הבעיה שלי היא בבלוק עצמו - שם עדיין יהיה עיבוי.

האם יש פתרונות לנושא? מה עושים בקירור עם חנקן נוזלי למשל?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחץ הראש חשוב ברגע שאתה עובר מספר בלוקים שמגבילים את הזרימה, בכל מקרה ה-D5 תספיק.

חנקן נוזלי ? מצפים את האזורים הרגישים בגומי מונע אבל זה בדיוק לכמה דקות ולא ל24/7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם האופציה של המקרר רלוונטית במידה ואקבע את הטמפ' ל-18 מעלות למשל, או שזה גם עלול לגרום לעיבוי ?

בהנחה שהאופציה הזו לא ישימה,

יש לי במארז 2 מאווררי exhaust אחד 120 והשני 140.

במידה ואשים 2 רדיאטורים (30 FPI) זה אמור להספיק או שצריך לשקול פתרון אחר?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקבוע איזה טמפ' שתרצה בכל זמן, אתה באמת רוצה להתעסק עם זה ? ומה יקרה בקיץ שהטמפ' הם 30-40 מעלות ? תעלה תמקרר ל25 לפחות ? לא פרקטי.

כמו שציינו קודם אתה זקוק בערך לרדיאטור כפול לכל רכיב, כמובן בהתאם לרכיב אבל זה בערך המדידה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי תודה.

שאלה תאורטית - כיצד משתמשים בפלטייה ? האם זה גם דורש בידוד של כל העסק ?

האם יש חברי פורום שחיברו פלטייה עם קירור מים ויוכלו לספר קצת/להעיד ?

בנוגע למפרט, החלטתי בשלב ראשון לחבר את מערכת לכרטיס המסך שמגיע השבוע. ובהמשך לאחר שדרוג השילוש אקנה גם בלוק למעבד ובמקרה הצורך עוד רדיאטורים. כרגע התכנון הוא:

1. MCP655 D5 with PWM

2. EK GPU 7970 Full coverage waterblock

3. רדיאטורים של Koolance 30FPI - אחד 120 ממ והשני 140 ממ, יחוברו למאוורי הExhaust של המארז.

4. אני מתכנן להשתמש ב-compression fittings עבור כל החיבורים.

5. Reservoir הבנתי שכאשר משתמשים באחד שהמשאבה משולבת בתוכו משיגים שיפור ניכר מבחינת הזרימה ומאמץ המשאבה. נכון לעכשיו אני מתלבט בין:

א. XSPC_Tank_Reservoir

ב.XSPC DUAL 5.25 bay reservoir

6. צנרת של 2\1 אינץ' פנימי עם 8\5 חיצוני.

אשמח לשמוע את דעתכם ולקבל פידבקים במידה ועשיתי טעויות בשילוב הרכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...