אז למי אתם מצביעים? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז למי אתם מצביעים?

shaypoi1

Recommended Posts

אם תהיה ממשלה בלי חרדים, עוד מנדט או שניים ללפיד מקביל לפחות שני מנדטים ללפיד ועוד שני מנדטים לקדימה בקואליציה. כנ"ל לגבי לבני. בקשר למה עשו או לא עשו באופוזיציה עכשיו - צריך לזכור שהייתה קואליציה יחסית רחבה וחזקה רוב התקופה שדי שיתקה את האופוזיציה. מעבר לזה כמובן שזכותך לטעון שמופז/לבני אפסים וכו'. רק תזכור שהאלטרנטיבה שלהם זה לא לפיד, אלא מספר 14/15 ברשימה שלו או מקום 35 בליכוד וכו'.

אני למשל הייתי שמח לראות את מצנע בכנסת ואפילו את עמיר פרץ. אבל זה אני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 371
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא ברור מה היכולת שלהם לשנות מחוץ לממשלה (למרות שאני די בטוח שלבני תעשה כל מה שהיא יכולה בשביל בכל זאת לשבת בממשלה. כל ההתנהלות שלה מתחילת הקמפיין מובילה לזה- כל פעם אומרת רק את מה שישמע פופולרי בלי דעה אמיתית, רק בלי לסתור כניסה לממשלה). בקשר למופז- כל כבוד שהיה לי אליו כפוליטיקאי התפוגג בפארסה האחרונה שלו עם הזיגזג פנימה והחוצה מהממשלה.. לא קשור לדעה פוליטית, הוא פשוט איבד תאמינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם קדימה תעבור את אחוז החסימה, הם יהיו בקואליציה.

קדימה לא הוכנסה לקואליציה בממשלה הנוכחית כדי לרסק אותה - מה יצא לביבי מזה? ממילא את רוב המנדטים המפלגה כבר איבדה באותו שלב - אלא כדי לאפשר לקואליציה לשרוד את השנה האחרונה שלה. עם עוד 28 ח"כים משמאל, אף מפלגה מימין לא היתה יכולה לאיים בפרישה מהקואליציה ולצפות שהאיום הזה יעבוד כי גם בלעדיה תהיה קואליציה יציבה.

גם למופז זה היה הסיכוי היחיד - לבני חיסלה את המפלגה והשאירה אותה עם מספר נמוך מאוד של מנדטים בסקרים. מופז חשב שתהיה לו שנה פלוס לשקם את המפלגה, אבל בכמה חודשים? אי אפשר. הדרך היחידה היא להבטיח שהבחירות ידחו ואת זה אפשר לעשות רק ע"י הצטרפות לקואליציה. כדי שזה יעבוד לטובת קדימה, צריך להבטיח לבוחרים שהכניסה הזו תניב תוצאות חיוביות - וגם לקיים כמובן. אז מה קדימה רצתה? קידום המו"מ המדיני (לא יצא מזה כלום כמובן, אבל לפחות יעשו קולות של כאילו), שינוי שיטת הממשל ושוויון בנטל, שלושה דברים שהבוחרים הפוטנציאליים של קדימה מאוד אוהבים. תן להם את שלושתם וקדימה תקבל הרבה מנדטים. גם שניים יהיו טובים מאוד. אפילו עם מטרה אחת המפלגה תצליח לשרוד.

גם לביבי זה היה טוב: מו"מ עם אבו מאזן ממילא לא יהיה כי אבו מאזן לא רוצה, שינוי שיטת הבחירות יכול לעזור גם לו אחרי הבחירות הבאות עם קואליציה יציבה יותר ושוויון בנטל זה משהו שלטווח הארון יכול רק לעזור (לא השירות בצה"ל של החרדים, שהוא ממש מיותר, אלא ביטול הסדר "תורתו אומנותו" שבגללו החרדים תקועים שנים בישיבות, אסור להם לעבוד ולכן צריך לתת להם קיצבאות) אבל בלי שיהיה רוב משמעותי גם ללא החרדים ועוד עם המתחרה העיקרית של הליכוד, כך שלא יהיה מי שיוכל להבטיח להם לבטל את זה אם רק יצטרפו אליו - מה רע בזה? הוא יכול רק להרוויח.

אלא מה, התקשורת צלבה את מופז. כי לשנוא את ביבי זה יותר חשוב מכל דבר אחר. אז בסופו של דבר, כשהוא הגיע למסקנה שההישג שיצא לו מהתחליף לחוק טל לא יהיה חזק מספיק (למרות שההבדלים בין הצעת הליכוד לעמדה האישית של פלסנר היו די מינוריים), מופז קיבל רגליים קרות ופרש.

הבעיה של מופז, אם כן, לא היתה ההצטרפות לקואליציה - את זה לא היתה לו ברירה אלא לעשות - היא היתה הפרישה מהקואליציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לניתוח הפוליטי המעניין שסיפקת, ברמה האישית מופז פשוט סתר את עצמו בצורה רצינית כשהוא נכנס לקואליציה של ביבי (בניגוד גמור להצהרות המפורשות שלו). ואצלי זה פשוט ריסק אותו לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אענה לכולם , שהתייחסו אליי , כי אני אחרי לימודים ..

רק אומר שלליכוד - אני לא אצביע , בגלל כל הבעיות במרכז הליכוד שיש לאחרונה ( התפקדות המונית של מתנחלים , תופעת הכץ וכדומה ..)

לשלי - אין פשוט מצב , שאני אתן את הקול שלי ( כמה שהוא לא משמעותי)

ליברמן - יותר גרוע מהליכוד ..

ש"ס ונגזרותיה - אין מצב ..

יאיר לפיד - יאיר חדש , ולאור רמתם הנמוכה של הפוליטיקאים וזלזולם הגורף בנו , לא ייגרם נזק ע"י הכנסת מישהו שמתיימר להיות טוב עם הציבור .

אמסלם - רק על זה שהוא הופיע בטלוויזיה וחשף לעיני כל , את כל הקומבינות של ש"ס ומשפחת יוסף , מגיע לו להיות בכנסת .

קדימה - ( על קצה המזלג )

מפלגה עם פוליטיקאים שכרגע עם חרב על צווארם , שזה תמיד גורם למוטיבציה . שאול מופז - מדובר באמת על אדם שאם תשוו אותו לביבי , שלי , לבני , יאיר והאחרים . עשה פשוט המון למען המדינה היה רמטכ"ל , היה חיייל 26 שנה (אם אני זוכר נכון) ועל קצה ההמזלג פשוט לא מגיע לו (שאול מופז ) ולהם ( קדימה ) להעלם מהמפה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה מצחיק

שראש הממשלה אחרי הבחירות יהיה בנימין נתניהו כולם מסכימים (לפחות כמעט כולם)

נשארה השאלה אם תהיה לו מפלגה חזקה שתוכל למנוע סחטנות, או שיאלץ לנהל משא ומתן עם המון רסיסי מפלגות על מנת להקים קואלציה.

אני חושב שכולם מבינים שהתשובה ברורה.

עדיף מפלגה אחת חזקה שתנהל את הקואליציה והמדינה, מאשר רסיסי מפלגות שיכרמו לנו לבזבז המון כספיםפ מתקציב המדינה.

אם כן, הברירה היחידה היא להצביע הליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...