שאלה שמטרידה אותי - מחשב לא נדלק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה שמטרידה אותי - מחשב לא נדלק

TalmoR

Recommended Posts

שלום,

לפני מספר חודשים פירקתי כרטיס קול מהמחשב שלי, לאחר הפירוק, בלי סיבה מובנת, הספק התחיל לאותת לי שהוא מתקרב לסוף ימיו במארז.

לפני כשבוע הוא מת סופית (או לפחות כך אני סבור), המחשב לא נדלק יותר...

סוף סוף מצאתי זמן לקנות ספק כח חדש, החלפתי אותו בישן, חיברתי הכל בפנים וחיברתי אותו לחשמל - והמחשב לא נדלק!

ניסיתי לשחק עם החיבורים האלו של הפאנל הקדמי ללוח אם, חיברתי לפי ההוראות במדריך של הלוח (gigabyte us3l) והפכתי אותם (אני לא באמת יודע איפה הפלוס ואיפה המינוס כשהם לא כתובים...) ושום דבר...

רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה מתחילות כל הצרות...

עדכן אותנו כשתיפול עליך נברשת, באמצע הצרחות של מנהל הבנק...

אגב,למה אתה מתכוון בדיוק כשאתה אומר שהספק אותת לך שהוא מתקרב לסוף ימיו? אתה מתקשר אתו בטלפתיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ה- מומחה, אבל אם עדיין לא השלמת עם אובדן לוח האם של המחשב על ידי הספק ז"ל ;), אני הייתי מנסה לפרק את המחשב לגורמים ומרכיב אותו מחדש במצב מינימלי.

כל זה בהנחה שהמחשב לא עובד בכלל, וניסית את הפתרונות המקובלים, כגון חיבור כל הרכיבים היטב, אולי גם ניקוי מאבק, וכו'.

כלומר, להוציא כל חיבור אפשרי מהלוח אם, ולחבר:

ספק,

RAM בודד, הטוב ביותר שיש לך, עדיף כזה שלא הומהר. את הראם מחברים חזק.

הדיסק הקשיח שעליו מותקן הווינדוס בלבד. (כאן ישנו מוקש, מכיוון שאם התקנת את הווינדוס כאשר היה מחובר למחשב עוד דיסק קשיח, לעתים הוא מוגדר כמחיצת שחזור, מה שימנע ממך לאתחל בלעדיו).

מקלדת ועכבר.

מסך, שיחובר דרך הכרטיס המובנה בלוח, ולא דרך כרטיס המסך, אם קיים.

עובד? יופי.

עכשיו תתחיל לחבר רכיב אחר רכיב ותפעיל בין פעם לפעם, עד שתגיע לרכיב הבעייתי.

לא עובד?

תנסה להחליף עם חלקים ממחשב תקין. תנסה גם להפעיל מחשב תקין עם הספק הזה.

עדיין לא עובד? תשלים עם זה שאתה קונה מחשב חדש.

לא משלים? שייך ל OFF TOPIC...

אגב, אני יודע שהנושא שייך ל OFF TOPIC אבל הייתי חייב, אפשר בכלל להתקין כרום 23 על NT 6.2?

זה פשוט מה שהאתר מראה לי בגרסת מערכת ההפעלה ליד התגובה...

בסך הכל אני גולש ממחשב של חבר בגלישה הנסתרת של , כדי לא להשאיר את הקוקיס שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נדלק = כלום לא קורה.. כאילו הוא בהפסקת חשמל ארוכה

אותות לסוף חיים של הספק היו כשהמחשב לא הצליח לעלות או להדלק והייתי מנתק לו חיבורים (usb/מסך אחד) ואז הוא היה נדלק

יכול להיות שהלוח אם באמת זה מה שנהרס?? שוב פעם לא קורה כלום כאילו אין בו חשמל...

תודה על העזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האותות שראית מאותתים יותר על בסוף חייו מאשר ספק.

וכן, לוח מת יכול להיות מת חשמלית ברמה כזו שכלום לא יקרה, כמו שזה אצלך. היה לי לוח של גיגהבייט שמת באותה צורה.

אין שום סיבה לנסות כל רכיב במחשב כשהוא בכלל לא נדלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מכיוון שלא נראה לי שאלו שאר הרכיבים כדאי שתבצע את הבדיקה הזו, כדי לוודא היכן בדיוק הבעיה. (למשל, אם היה לך מסך שאינך יודע האם הוא תקין, ברור שלא היית מנסה לבדוק אתו את המחשב. זה רק יסבך אותך).

אם אתה רוצה, תנסה להדליק את המחשב עם ספק תקין ממחשב אחר, ורק אם המחשב לא נדלק תנסה את השאר.

כתבתי את האפשרות הזו בסוף מכיוון שחשבתי שיותר קשה להשיג ספק מאשר לנתק או לחבר חוטים.

בלי קשר, מניסיוני שעובר חוויות מזעזעות כאלו בדרך כלל גם אם הוא עובד הוא יתחיל לזייף בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...