דילמת לקנות כבר מחר או לחכות לדור הבא - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דילמת לקנות כבר מחר או לחכות לדור הבא

xcalibur

Recommended Posts

אז ככה,

המחשב הנוכחי שלי כנראה שכבר התפגר ומה שנשאר לי ממנו הם זוג כרטיסי 260 GTX.

יש לי כבר מפרט קומפלט שהוזמן ומוכן להרכבה אצל חבר שמנהל את אחד מסניפי KSP.

הדילמה היחידה שנותרה לי היא בנוגע לכרטיס המסך.

במקור התוכנית הייתה לקנות את ה-7970 לייטנינג ואחרי חודש להוסיף עוד אחד.

עכשיו כשיצאו עם על דגמים קצת פחות טובים של 7970 אבל זולים ב-800 שקל לפחות מהלייטנינג,

חשבתי שאקנה 2 כאלו במקום.

בעודי מתקשר ל-IQPC חשבתי לעצמי שבכלל מה הטעם לקנות כבר עכשיו כשבעוד מס' חודשים בודדים אמורה להיכנס סדרת 8000?

עדיף "לסחוב" עם שני 260 ומחשב חדש דנדש, וכשיצאו החדשים אז לפעול בהתאם.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך זמן ובא לך לסחוב עוד כמה חודשים אז תעשה את זה, אם אתה מרגיש שממש בא לך על ה7970 לך על זה, זאת החלטה אישית, כל רבעון יוצאת סדרה חדשה ואי אפשר לעמוד בקצב גם ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי עד כמה הכיס שלך עמוק..

אם אתה מתכנן על ביצועים גבוהים אז שני 7970 במחיר של הקניה הקבוצתית כרגע זה הדבר הכי טוב שאתה יכול לקבל ועם יחס מחיר/ביצועים גבוה מאוד.

אם תחכה, אז כנראה לא תקבל תמורה כזאת משתלמת לכסף שלך.

ושני 7970 כנראה יחזיקו לך עד למערכת החדשה הבאה שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מחזק, אתה יכול אמנם לסחוב עם שני 260, זה כרטיסים חזקים למדי (משחקים מודרניים על בינוניות נמוכות) אבל כשיצא הדור החדש הוא יהיה יקר בהרבה מהדור הישן ופחות משתלם. אני לדוגמא, קניתי את הGTX680 קצת אחרי שהוא יצא, אמנם שילמתי די הרבה (580 דולר) ואני קצת אוכל את עצמי על זה שהיום הוא נמכר ב-450 דולר אבל אני שמח בכל זאת על הרכישה.

אתה לא תמצא משהוא משתלם כמו ה-7970 או 670 בקנייה הקבוצתית, זה בטוח, דור חדש יעלה לפחות 2300 ומעלה לכרטיס אבל כנראה ייתן ביצועים טובים יותר בלפחות 30%.

אז כמו שנאמר, זה תלוי בסבלנות ובעומק הכיס שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיכוי שבעולם לעלייה של 30% בביצועים ביחס לסדרה הקודמת.

בנתיים כל הסדרות שיצאו נתנו שיפור של 10-15% (גג!!) בביצועים לעומת הסדרה הקודמת.

האם זה שווה השקעה של 500+ ש"ח? לא נראה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אלה השמועות\דליפות שרצות ברשת. לפעמים השיפור משמעותי יותר ולפעמים לא. כמובן שלבשלות הדרייברים

יש לא מעט תפקיד בשיפור עתידי ועם הזמן אחוזי השיפור עולים די משמעותית.

אף אחד לא יודע מה יהיו עדיין המחירים, לדוגמה ה-5870 עלה ביציאתו כמה? 2400 שקל? וכמה עלה ה-6870 ביציאתו?

הרבה פחות. נכון, יחסי הכוחות לעומת הדור הקודם לא היו מעודדים, אך המחיר היה נמוך משמעותית.

ומה קרה יחסית לא הרבה זמן לאחר מכן? צניחה של מחירי ה-5870 בעשרות אחוזים והפיכתו לכרטיס משתלם ומומלץ מאוד.

לפי מה שרץ ברשת, ה-8870 יעלה בערך 280 דולר ביציאתו, עדיין לא סומך על כלום עד שאני לא רואה בעיניים.

חוץ מ"ההפסד הכספי" שיכול להכאיב כאן במידה ותיהיה ירידה חדה במחיר ה-7970 לאחר זמן לא רב יחסית, יש לקחת

בחשבון שגם כרטיסים זולים יותר כמו ה-8950, או על פי מה שמדברים גם ה-8930, יתכן ויהיו חזקים יותר מה-7970 אך יעלו

בדומה למחיר של ה-7970 כיום. כמובן שעדכניים בכל הדברים הידועים.

אני לא מתיימר פה להביא מידע חדש, כי אין עוד כזה. אבל זה ממש מעבר לפינה. לא מדובר באיזה המתנה ארוכה.

ולא כל רבעון יוצא כרטיס חדש..

דעתי היא להמתין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוות כרגע שני כרטיסים לא קשורים בכלל .

5870 הוא כרטיס קצת יותר חזק מ6870...

5870 היה כרטיס החד הכי חזק של סדרה 5000

6970 היה כרטיס החד הכי חזק של סדרה 6000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו? ומה זה משנה? הפירמידה השתנתה, המיתוג השתנה. אבל מי שקנה את ה-5870 במחיר מלא לפני יציאתו של ה-6870 לא נדפק? נדפק..

ה-6870 צימצם פערים עם יציאת דייברים חדשים והוא כרטיס קר יותר ופחות צרכני. ובהבדל עצום בהפרשי המחיר.

ומאיפה אתה יודע מה יהיה הפעם, כבר מדברים על איזה דגם או שניים שידחפו בין הדגמים הקיימים כיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד עדיין לא יודע מתי תצא סדרה חדשה ומתי היא תגיע לארץ בכלל, וכולנו יודעים מה יהיו המחירים...(גבוהים כמו תמיד..)

כרגע 1760שח לכרטיס דגל 7970 זהו מחיר מציאה והתמורה הטובה ביותר לכסף שלך. (אגב ה6970 עדיין נמכר בסביבות המחיר הזה בחנויות...).

לחכות(מי יודע כמה זמן) ולהסתכן שאולי במקרה הטוב תקבל את אותה התמורה לדעתי לא שווה, במקרה הפחות טוב תקבל ביצועים פחות טובים לסכום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מקשיב לעצמך? ״להסתכן שבמקרה הטוב תקבל את אותה התמורה״... נו באמת אתה לא חושב שאתה מגזים?

הכרטיסים יודעים להגיע מהר מאוד לכאן מרגע ההשקה. כאמור מדברים על מספר דגמים חדשים שמחירם

אינו ידוע ויתכן שיהיה מגוון מחירים רחב יותר מבעבר. כמו שציינתי יתכן ויהיה כרטיס בסביבות המחיר של ה-7970 כיום אך חזק ומעודכן ממנו.

זה לא חייב להיות דווקא 8970.

ההשקה קרובה, כבר מתחילים לצוץ יותר ויותר פרטים. ביחס לזמני השקה קודמים זה בדיוק אזור הזמן.

דרך אגב, מדברים על 40% הבדלי ביצועים בין ה8970 ל-7970. כמובן שלא ניתן לדעת, אבל אני רק מהסקרנות הייתי מחכה.

אני אישית לא מבין מה בוער, מה הוא תקוע עם fx5200? לבנאדם זוג כרטיסי 260gtx שירוצו בסדר לתקופה זמנית מאוד.

אני לא רוצה להתחיל פה להספים עם דיון חסר תועלת של בעד או נגד. זאת דעתי. כל אחד שיעשה את השיקולים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...