ספרים שלדעתכם כל אחד צריך לקרוא - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספרים שלדעתכם כל אחד צריך לקרוא

MasterDK

Recommended Posts

1984 בלי שום ספק. במיוחד הטקסט של גולדשטיין "התיאוריה והפרקטיקה של הקולקטיביזם האוליגרכי". ספר מעולה גם כרומן וגם כמעט עיוני.

2 ספרים נוספים שהשפיעו עליי עמוקות, אך הם עיוניים ולא רומנים:

פרידריך האייק - הדרך לשעבוד:

כתוב מאוד מיושן וקשה להבנה לפעמים אבל מדגיש יפה את הדומה בין הגישות הקולקטיביסטיות ומראה איך שמאל קיצוני(קומוניזם/סוציאליזם) וימין קיצוני(נאציזם פאשיזם) הם בעצם ענפים של אותו שורש ושל אותה פילוסופיה.

תומס סוואל - עימות בין השקפות:

ספר מדהים שגם כתוב בצורה מאוד נוחה לקריאה. כתבתי עליו קצת כאן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=523429.0

מבחינת רומנים, אני אישית מאוד מסמפט את הג'ון גרישמים למינהם וממליץ גם על "קלאסיקות" מתח/בלשים - למשל "עשרה כושים קטנים" של אגאתה כריסטי הוא ספר מעולה שאפשר לבלוע ממש בקריאה אחת/שתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נץ

מצטער, קראתי את הארוקי מוראקאמי south of the border west of the sun לא התרשמתי בכלל..

טוב, אולי באמת זה לא הספר הראשון להתחיל עימו את מוראקאמי.

אולי כדאי שתנסה את "יער נורווגי" ואז תחליט אם הסופר מתאים לך אם לאו.

המלצות נוספות:

תעלוליה של ילדה רעה מריו ורגס יוסה

פנטליאון ושירות המבקרות מריו ורגס יוסה קצין פרואני יבשושי מקבל משימה סודית לספק זונות לחיילים, ודיווחו היבשושי למפקדיו על התקדמות

המשימה הם שעושים את הספר למיוחד ומשעשע כ"כ.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx?forumid=276&aId=105461

עריכה:

איך שכחתי את הספר הפסיכי מכולם:

איש הקובייה / לוק ריינהרט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא המון ספרים אך יחד עם זאת מספר לא גדול של ספרים הצליחו להחקק בתודעה שלי כמתאימים להגדרה שלך.

ביניהם אפשר למצוא את:

מלכוד 22 (לא חושב שצריך להכביר במילים, ואם יש צורך אז אפשר למצוא די והותר מידע בויקיפדיה)

נוטות החסד (השואה ובעיקר מלחה"ע II מנקודת מבטו של קצין SS. מאלף וקשה מאוד לקריאה. מעבר לתיאורים הגרפיים, מעולם לא קראתי רומן היסטורי עם פירוט היסטורי כה עשיר [לאו דווקא מדויק] ויחד עם זאת עלילה מרתקת).

שלושת ספרי שר הטבעות+ההוביט-ספרי פנטזיה משובחים שביחד עם הסרטים (בנוסף ההוביט שיוצא עוד שבוע) יכניסו אותך לעולם אחר ומעניין בהרבה מהעולם שלנו... למיטיבי לכת - יתר המיתולוגיה של שר הטבעות, אבל לא חובה.

בית האלוהים - שיעור מעניין על חייהם של הרופאים, אתיקה רפואית ואנושיות.

על 1984 דיברו כבר

בנימה יותר קלילה- מעריץ אדוק של סדרת ספרי ג'ק ריצ'ר של לי צ'יילד, אלה ספרי המתח (יותר בילוש) היחידים שאני קורא ולמרות שאני מודע לזה שהם קצת שטחיים, אי אפשר לא להתחבר לגיבור המדהים. אני חושב שיש לי בבית את כל הספרים שתורגמו (בערך 14) ועוד כמה שלא תורגמו עדיין.

מבחינת ספרי עיון - נדיר שאני נתקל בספר עיון שנכנס לקטגוריה הזאת, אבל הספר "מלחמה בשלוש חזיתות" הצליח. מתאר את הכרונולוגיה המדויקת של מלחמת ששת הימים, מתחילת ההסלמה עד לניצחון הסוחף בכל החזיתות. מדהים ומעורר רגשות עזים בקורא הישראלי..

תהנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נץ

אכן שמעתי שזה לא הספר הכי מוצלח שלו. יער נורווגי נמצא אצלי ברשימה של הספרים שצריך לקרוא, אבל תן לי זמן לשכוח את south of the border west of the sun.

תודה על הממלצות!

נראה לי הספר הבא שלי יהיה 1984.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספרים שכל אחד חייב לקרוא?

המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה-מארק האדון

לוחמי החלל-רוברט היינליין

שיחות על תורת המשחקים-חיים שפירא

ספרים שישנו את תפיסת העולם שלך?

The Game של ניל שטראוס ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדמיין, או שאיש לא רשם את סדרת מדריך הטרפיסט לגלקסיה האגדתי?!

אני בשוק. :o

מי שלא קרא מוכרח עכשיו ללכת לספריה הקרובה ולהשאיל. "זה לא מעניין אותי שהעותק כבק מושאל! אני רוצה אותו עכשיו!"

אני ממליץ בנוסף על "כאוס" של ג'יימס גליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול פה להמליץ/לא להמליץ על הספר WHITE TIGER?

מן הסתם עדיין לא קראתי.

זה הספר על ההודי? (בעברית הטיגריס הלבן).

אם כן- אהה... תשמע זה ספר יחסית קליל (יש קלילים ממנו), לא התרשמתי במיוחד לטוב ולרע, אבל ספרים קלילים מעצם הוייתם הם קריאים, כך שאם יש לך הזדמנות לקרוא- אני ממליץ. ולו רק בשביל לסמן עליו וי.

אישית יש לי רתיעה מקריאה של ספרי סיפורת שמתארים מציאות אמיתית איפשהו בעולם כיוון שמקורות כאלה מעצבים את תפיסות העולם והאקטואליה של הקורא לגבי מה שקורה באותו המקום ובעלי השלכות אמתיות על הסביבה כיוון שהרבה פעמים נשכחת העובדה שמדובר בסופר שממציא את הסיפור ואת המציאות לפי ראיית העולם שלו. בייחוד עם אותו הספר הוא המקור היחיד שלך למידע. סתם משהו שכדאי לזכור במהלך קריאת הספר הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדריך לטרמפיסט? ספר קולח והכל ואפילו קצת משעשע אבל אישית אהבתי הרבה יותר את דירק ג'נטלי..

בכל מקרה בהודעה הראשונה שלי הבאתי רשימת ספרים קצרה אשר השפיעו עלי, אם תרצה סתם ספרים טובים לקרוא אז רק תגיד את הזאנר ואפילו תתמקד באילו שנים אתה רוצה כי באמת ספרים זה עולם ומלואו. אין, פשוט אין עוד תחום בעולם עם כל כך הרבה דברים מדהימים בו כמו בספרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...