בדקתי נכון את תקינות הזיכרון ב MEMEST86? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדקתי נכון את תקינות הזיכרון ב MEMEST86?

TAMIRRR013

Recommended Posts

genia - למרות שאנחנו מסיתים את הדיון

1. הכוונה היא בפריסה. אגב - כשמכונת כביסה או מקרר מתקלקלים אצלי - אני לא מתקן אם לא בתקופת אחריות.

3. דרישות מינימום זה נחמד - אבל אם כל הכבוד שאני מגיע למחשב בבית אני לא רוצה עגלה.

4. חולק על דעתך - יש הרבה דברים מקבילים בהשוואה שהבאתי. אין שום סיבה (חוץ מאשר נוסטלגיה) להשתמש ברכב ישן.

5. לאחר 3 שנים הוא הופחת במלואו - עסק משתמש בפחת כהוצאה - ככל שההוצאה שלו קטנה יותר הוא פחות יכול להתחשבן עם שלטונות המס. וזו רק דוגמא אחת...

7. אני לא יודע מה איתך - כשאני חוזר הביתה - הדבר האחרון שמעניין אותי הוא להתעסק עם איזה תקלה טורדנית במחשב - יש לי אישה וילדים - וגם תחביבים שאינם קשורים למחשוב. כל דקה מבחינתי חשובה.

מאחל לך שאראלה תתקשר אליך (לי יש 2 כרטיסים כבר 15 שנה היא מעולם לא התקשרה אלי - אבל אני זוכה בסכומים קטנים מדי פעם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשו גם לי להסיט את הדיון. :)

3. דרישות מינימום זה נחמד - אבל אם כל הכבוד שאני מגיע למחשב בבית אני לא רוצה עגלה.

גם אני לא, אבל אנחנו כבר מזמן עברנו את התקופה שבהם מחשב בן 3 היה עגלה. מחשב high-end בן 5 יסחוב גם היום בצורה שלא תבדיל בינו לבין מחשב mainstream חדש.

7. אני לא יודע מה איתך - כשאני חוזר הביתה - הדבר האחרון שמעניין אותי הוא להתעסק עם איזה תקלה טורדנית במחשב - יש לי אישה וילדים - וגם תחביבים שאינם קשורים למחשוב. כל דקה מבחינתי חשובה.

טיעון חסר משמעות, בהתחשב ש99% מהתקלות במחשבים הם תקלות תוכנה, ושהן מתרחשות במחשבים חדשים וישנים בלי הבחנה, ושאבחון והטיפול בתקלת תוכנה לרוב ארוך יותר מטיפול בתקלת חומרה.

וקצת חזרה לדיון - אין לי ממש בעיה עם הגישה שלך של "מתקלקל - זורקים וקונים חדש". ככה העולם היום מתנהל. גם אין לי ממש בעיה עם זה שקבעת איזה רף חצי-שרירותי של "3 שנים" (אולי כי זו תקופת האחריות הסטנדרטית על לוחות אם, למרות שתקלות יכולות להיות גם ברכיבים אחרים). הדבר היחיד בדיון שיש לי קצת בעיה איתו הוא שקבעת ללא שום מידע דיאגנוסטי שמדובר בתקלת חומרה הנובעת מגיל המחשב ועל כן שווה לזרוק אותו ולקנות חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%97%D7%AA

"בישראל, שיעורי הפחת לכל סוג נכס נקבעו בתקנות מס הכנסה. לדוגמה, שיעור הפחת השנתי על מחשבים הוא 33%, ריהוט - 6% וכלי עד 3,000 ק"ג - 15%."

אגב עשיתי כמה קורסים בחשבונאות - יש יותר מהגיון בריא לא להחזיק נכסים לאחר תום תקופת הפחת

כלומר, המספר הוא אכן שרירותי ולא מייצג ערך אמיתי או שימושיות של המוצר, ומיועד לחישובים כלליים.

בנוסף, בדף שקישרת אליו כתוב במפורש שאופן החישוב הוא אכן החסרה מהיתרה (ולא מהסכום המקורי) כפי שטענתי. יש שם גם טבלה לדוגמה שמראה מוצר שהפחת עליו 43.77%, ואורך החיים שלו בדוגמה הוא 4 שנים. אז מאיפה הטענה שמוצר שהפחת שלו הוא 33% יגיע לאפס תוך 3 שנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב הוא כבר הגיב...

"...אבל יש לי שאלה, יכול להיות שמתאם כרטיס רשת שקצת שבור ועקום יכול ליגרום לזה? כי בעבר אותו מתאם שבירשותי היה במחשב אחר וגם שם היו מסכים כחולים ובאייבורי הטכנאי אמר שהוא כניראה מקצר זה יכול להיות?"

לא מבין למה לשים חומרה עקומה ואו שבורה במחשב - יכול להיות מאוד שזה הגורם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...