עזרה בזיהוי רכיב - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בזיהוי רכיב

itaysp

Recommended Posts

הקבל הזה צמוד לחיבור מתח של ה PI, אז ברוב טיפשותי ניסיתי לנתק אותו מהחשמל ביד אחת, והפעלתי לחץ על הקבל.. והוא עף. הוא ממש לא חזק, בדקתי גם ב PI השני וזה גם ככה.

אני לא מכיר את הלוח הזה בדיוק, אבל נתקלתי בכמה בסגנון.

ההתלהבות הראשונית מה PI הייתה שהוא עולה 25 דולר, ואז זה בעצם 35 אם אתה רוצה כרטיס ..

אני ממש נכנסתי לכל העולם הזה לא מזמן, התחלתי עם הארדואינו ואז חשבתי שזה יהיה נחמד אחרי הארדואינו לעבור למשהו עם קצת יותר "כח" עיבוד, אבל בקצב שאני מתקדם אני עדיין לא ניצלתי את הארדואינו בכלל וחסר לי המון ידע באלקטורניקה..

אבל בסוף הרוב שוכב בבית ומידי פעם בסופ"ש אני משחק עם זה קצת כי מאז שהתחילה שנת הלימודים אין לי יותר מידי זמן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לנתק אותו מהחשמל ביד אחת, והפעלתי לחץ על הקבל.. והוא עף.

אני חייב לציין שזה מצחיק :)

להעיף ככה קבל

ההתלהבות הראשונית מה PI הייתה שהוא עולה 25 דולר, ואז זה בעצם 35 אם אתה רוצה כרטיס ..

זה לא רק זה..

אתה צריך להוסיף לו כרטיס ,

אתה צריך להקתין על הכרטיס הזה משהו(אבל טוב, זה פחות נורא)

אתה צריך לקנות לו ספק,

וכנראה גם קופסא.

ה-35$ שלהם קצת מטעה.

אבל בסוף הרוב שוכב בבית ומידי פעם בסופ"ש אני משחק עם זה קצת כי מאז שהתחילה שנת הלימודים אין לי יותר מידי זמן..

מה אתה לומד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדליק.

האמת, את הטעות שעשית אני עשיתי בצורה דומה עם הפלאפון שלי.

תמיד כשהיה צלצול, הייתי מוציא אותו מהכיס, והאצבע שלי הייתה לוחצת על מין כיסוי פלסטיק שיושב מעל הרמקול שלו.

הכיסוי פלסטיק הזה הוא פלסטיק נפרד משאר הגוף של הפלאפון,

ואז בסופו של דבר זה נשבר פנימה..

הלכתי וקניתי מברג מיוחד שפותח פלאפונים(בצורה כמו של כוכב עם 6 קצוות),

פתחתי את הפלאפון,

ואז הדבקתי את הפלסטיק מבפנים, בחזרה, עם קצת דבק מגע.

מאז אני לא מוציא את הפלאפון באותה צורה..

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך משחת הלחמה וכו. תעקוב אחריי המוליכים ותלחים את הקבל לאותם מוליכים במקום שבא לך

מנסיוני משחת הלחמה מקלה מאוד על הלחמת רכיבי SMD. משחת הלחמה גורמת לבדיל לזרום טוב יותר על גבי הפדים והרגלים של הרכיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה עדיף פלקס נוזלי. לעיתים נדירות נתקלתי בצורך אמיתי במשחת הלחמה. סתם מאריך את זמן ההלחמה, ומייצר עבודה מיותרת לפני ואחרי (בניקוי) עם מלחם מהיר ומקצועי וידיים טובות אין כמעט שימוש לזה. ד"א, כמות הרעלים הנפלטת מהפלקס (הסטנדרטי) בעת ההלחמה, גרועה לא פחות מזו הנפלטת מהעופרת בחומר ההלחמה, ככה שרצוי מאוד להמעיט בו, או לעבור לפלקס Rosin Free.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מצתרף להמלצה על הפלאקס הנוזלי. המשחת הלחמה בקופסה) שמוכרים טובה לייצור ענני עשן אם המלחם (בשיעורי אלקטרוניקה) אבל לא להלחמה

עכשו מכיוון שהרגל של הבל שבורה אין כאן אפשרות להלחים אותו למקום. מה שאני ממליץ (אם אין קבל SMD אחר בהישג יד) זה לקחת קבל TH ולהלחים אותו "גבוה" לנקודות מתאימות על המעגל (על הפדים של הקבל המקורי, על הלחמות של רכיבים אחרים או לחשוף קצת את המוליכים המתאימים ולהלחים עליהם), ניתן לעשות את זה גם בלי פלאקס

בהלחהמ מקצועית אנשים שעובדים אם זה כל הזמן משתמשים אם כמו שואב אוויר חלש שכל הזמן שואב את המקום שהם מלחימים. בהלחמה אחת ל.... פשוט צריך שהמקום יהיה מאוורר ולא להסניף את החומרים בכוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הפלקסים האיכותיים הנמכרים בימינו בצורת משחה, ג'ל או נוזל הם NO CLEAN ורמת הרעילות שלהם נמוכה.

למה אני לא אוהב את הנוזל ?

1. המחיר יקר.

2. הנוזל מרטיב את כול המעגל גם אם משתמשים במזרק.

למה לפי דעתכם האתרים המקצועיים אשר מלמדים איך להלחים רכיבי SMD בצורה ידנית תמיד מדגישים את השימוש בפלקס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מת על סרטוני ההדגמה והאתרים ה"מקצועיים". הם מראים לך לוח PCB נוצץ וחדש, כולו ירוק וגדול, ובריבוע במרכזו מקום רחב להלחמת רכיב SMT מרובה רגליים. טוב ויפה. במציאות צריך להתמודד עם - נניח - סוקט PLCC עשוי פלסטיק שצריך לשלוף, רגליו בקושי מציצות, והוא יושב בין 87489462 נגדים, דיודות וקבלים בגודל ממוצע של 2 מילימטרים. עכשיו לך תחמם את האזור עם בלוואר בלי להעיף את כל הרכיבים, בלי לשרוף את הPCB, בלי להמיס את הסוקט, ובלי לקרוע את המוליכים. אה, וגם להכניס אחד חדש במקומו... גם למקצוען הכי גדול שעשה בימיו עשרות סרטוני הדגמה זה כאב ראש לא קטן.

למה אני מספר לך את כל זה? כי לא מספיקים סרטוני הדגמה לכל מצב. לכל אחד יש הטכניקה שלו. יתכן שלמה שלך יצא להלחים התאימה משחת הלחמה. אני ראיתי ממנה בעיקר נזק. והלחמתי לא מעט. וגם הרסתי לא מעט :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאראד הוא יחידה ענקית - כמעט לא משתמשים אם קבלים בגדלים כאלה. הקבלים שאתה מוצא הרבה באלקטרוניקה הם הכל מכמה pF (0.000000000001F) עד 3300uF (0.0033F)

וקבל של 2F יהיה בגודל הרבה יותר גדול מזה גם אם הוא למתח נמוך מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...