עזרה בזיהוי רכיב - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בזיהוי רכיב

itaysp

Recommended Posts

שלום :)

הייתי קצת לא עדין עם שלי והפלתי לו איזה רכיב מהלוח..

החלטתי לנסות להחלים אותו למרות שזאת הפעם הראשונה שלי, וחשבתי שיצא לי דווקא די טוב, אבל עדיין המכשיר לא עבד (רק נדלקה מנורה אדומה ולא ראו כלום במסך)

אז חשבתי שאולי לא הלחמתי טוב, וניסיתי להלחים טוב, ונראה לי שעשיתי רק נזק ובסופו של דבר גם שבתי לרכיב הזה את הרגל..

ניסיתי להלחים לרגל איזה ג'אמפר ונראה לי שגם אם הייתי מצליח, הרכיב הזה כל כך התחמם שהוא בטח לא יעבוד כבר :S

אני עדיין לא מבין גדול אז קשה לי לזהות מה זה, ולהזמין את זה מאיביי כדי לנסות להחלים שוב.

50a7414642514.jpg

50a7414647234.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהלחמה הראשונית הכל נראה טוב והלך לי "חלק" בלי התמזמזות יותר מידי על שטח ההלחמה,

אבל בפעם השניה קצת פחות טוב, אבל הלוח נראה חיצונית כרגיל.

איך אני יכול לדעת איזה קבל זה?

מהחיפוש של המספרים האלה באיביי לא מצאתי תוצאה, ומהעמוד של ה RP מצאתי את העמוד הזה

http://elinux.org/RaspberryPi_Boards

שתחת ה C6 כתוב את המספרים האלו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

220 uF 16V

ה - זה הצד השחור

אתה יכול לשים סתם קבל אם נתונים זהים או טובים יותר (אותו דבר או יותר ב uF וב V)

תבדוק שלא נקרע פד הלחמה מהלוח - כי יכו להיות שהקו ממשיך דרך הפד הלאה. אם כן אז תצתרך להלחים אם חוט מעל המקום שנפגע כדיי לסגור את המעגל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה,

אני לא זוכר באמת איך הוא היה מולחם, איפה הפלוס והמינוס אבל יש לי עוד RPI אחד בבית אז אני אוכל להשוות.

להזמין את זה:

http://www.ebay.com/itm/3x-SMD-Aluminum-Electrolytic-Solid-Capacitor-Surface-Mount-16V-220uF-6-3x7-7mm-/150921882417?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item2323a52b31

או את זה:

http://www.ebay.com/itm/10-X-220uF-16V-Radial-Electrolytic-Capacitor-6X8-/220820517948?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item3369edb43c

הראשון יותר דומה למה שהיה לי על הלוח, והוא בא עם התושבת הזאת (שיש לי אותה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכדי להלחים קבל אלקטרוליטי באריזת SMD צריך קצת מיומנות (אצלך במעגל היה מולחם קבל SMD).

בפעם הבאה שאתה מנסה להלחים קבל SMD רצוי למרוח משחת הלחמה בשני צידי הפדים ולהוסיף טיפת בדיל לאחת מרגלי הקבל.

לאחר מכן לחמם את הפד קרוב לרגל של הקבל עם הבדיל ולאחר מכן את הרגל השנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהוא מתכוון לFlux, חשוב שתנקה את הלוח גם לפני העבודה וגם אחרי (מהשאריות flux).

הרעיון בהלחמת SMD, כפי שכבר נאמר, זה לשים כמות קטנה של בדיל על pad אחד (pad זה המקום עם הנחושת החשופה על הלוח, המגע לרכיב בעצם) לחמם את אותו הבדיל ולהניח עליו על הקבל לאחר מכן להלחים את הרגל השניה באופן רגיל.

אני לא בטח שהflux הוא חובה בשביל להלחים קבל פשוט כזה, אבל הוא רק יעזור. במיוחד אם אתה צריך להזמין את הקבל מאיביי או משהו בסגנון אז באותה הזדמנות אתה יכול להזמין מעט flux.

יש הרבה מדריכים להלחמת רכיבי SMD ביוטיוב, כדאי להכנס לראות את הטכניקות.

הנה סרטון לדוגמא:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מעדיף משחת הלחמה לא קורוזיבית על פני נוזל או ג'ל הלחמה. למשחת הלחמה יש צמיגות גבוהה אשר 'מדביקה' את הרכיב למעגל המודפס ולפעמים אפשר לוותר על החזקת הרכיב בעזרת פינצטה/פומפה או כלי אחר בכדי למנוע את תזוזת הרכיב בזמן ההלחמה.

משחת הלחמה משפרת מאוד את טכניקת ההלחמה של רכיבי SMD.

קפוץ לשדרות הר-ציון בת"א וקנה לך קבל+משחת הלחמה במקום לחכות חודש ימים עד שהרכיב יגיע מ-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן :-)

יפה שקיבלת אותם כל כך מהר.

כמה אנשים פה הזמינו ועדיין לא קיבלו אחד אפילו..

ואחד בשביל באמת ללמוד ולשחק איתו ולחבר ל arduino.. אני לא מוצא לזה זמן אבל, ובדיוק שהתפנה לי קצת זמן הרסתי הכל :'(

מעניין: למה לחבר RPI לארדואינו?

הרי ב-RPI יש לך GPIOs..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמנתי את הראשון ביוני, את השני באוגוסט.

את הראשון קיבלתי בספטמבר ואת השני רק באוקטובר, ואז בדיקו התחילו לשלוח את הPI עם ה512 מגה :/

בתכלס אין לי ממש מושג למה, אולי החיבורים שעל ה PI יספיקו אבל ראיתי כבר כמה פרוייקטים של אנשים שחיברו בינהם.

עוד לא ניסיתי להשתמש בכלל בPI חוץ מה XBMC וגם זה הכל נעשה באופן אוטומטי כמעט, ככה שאין לי יותר מידי מושג מה היכולות ואיך בכלל לתקשר עם כל היציאות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה שקיבלת ממש מהר..

לא ברור איך :)

לגבי האחד שהתקלקל לך - איך הצלחת להעיף קבל???

בכל מקרה זה אמור להיות פשוט לתקן אותו, בהנחה שמשהו אחר לא נפגע גם. נקווה.

דרך אגב אתה מכיר את Neo-ITX של VIA?

via-apc-8750,Y-2-338186-13.jpg

http://www.tomshardware.com/news/VIA-APC-8750-WonderMedia-ARM-Neo-ITX,15721.html

הוא כולל הכל, בניגוד ל-RPI שצריך לקנות לו מגוון דברים ולהתקין עליהם וכל זה.

הוא מריץ ,

ויש לו כמובן GPIO Pins.

49$

רק שמשום מה אי אפשר להזמין אותו, למרות שכבר הגיע התאריך של ה-Shipping שלהם.

לא ברור מה הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...