בחירת מחשב נייד לימודים 5000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מחשב נייד לימודים 5000 ש"ח

bigkatan

Recommended Posts

חברים אני מחפש מחשב נייד שעיקר שימושו יהיה אופיס, קצת תיכנות, וסרטים

הוא יהיה על הגב שלי הרבה אז רצוי שיהיה נייד.

גודל המסך?13.3-14

* משקל רצוי?עד 2 קג

* האם נדרש זמן סוללה ארוך (מומלץ להגדיר מהו זמן סוללה ארוך לטעמכם)?

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (ESATA, וכו) hdmi

* בלוטות? לא

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? (HDD, , או שילוב - דורש mSata) תלוי במחיר אם נכנס אז יתקבל בברכה

* כונן CD/DVD? צורב? לא חייב

* כונן Bluray? לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? להחלטתכם

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? לא

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? לא

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יותר חשוב לך -

לחסוך קצת במשקל ולשלם הרבה יותר במחיר (נייד במשקל 1.4 ק"ג שעולה 5000 שח) או,

לשלם קצת יותר במשקל ולחסוך הרבה יותר במחיר (נייד במשקל 1.7 ק"ג שעולה 3000-3500 שח)

נ.ב. חשוב לציין שהשאלה שלי הזניחה ביצועים, כי אני מדבר על מחשבים קרובים מאוד מבחינת ביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אנחנו נשארים מקסימום בטווח של 2 קילוגרם לא אכפת לי...

עד 2 קילוגרם כמה שיותר ביצועים מן הסתם וישאר בתחום ה5000 ש"ח

בכללי אני כבר בערך שלושה שבועות בחיפושים ובדיקות בפורום והשוואות וכרגע אני רק עם כאב ראש חחחח

מקווה שתוכלו לכוון אותי קצת יותר!

תודה על העזרה...!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.zolprice.co.il/product-1689-Lenovo_ThinkPad_Edge_E330_3354_A53.aspx

זו דוגמה לנייד שעדיף בהרבה בביצועים, זול ביותר מ-40 אחוז (גם אחרי שקיזזת את המע"מ מה-ux32) ושעומד בדרישות המשקל שלך.

ישנם הבדלים לא קטנים בין המחשבים. קודם כל המעבד של הכבוד יותר חזק ישנו כרטיס מסך נפרד, רזולוציה גבוהה יותר, קל יותר, כונן sad ומערכת וו ינסו ס 8 (למרות שהייתי מעדיף לרכוש בלי מערכת).

אז כרגע אני נוטה לאסוס . עוד מישהו עם הצעה אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל המעבד של הכבוד יותר חזק ישנו כרטיס מסך נפרד

אני לא מבין מה כתבת. אבל בכל מקרה המעבד באסוס חלש ב-30 אחוז או יותר (תלוי שימוש) מהמעבד בלנובו.

מה היתרון של כרטיס מסך נפרד עבורך? לא ציינת בדרישות משהו אחד שדורש ביצועים גרפיים.

גם אם תוסיף כונן בנפח 128gb לדוגמה (בפורמט mSats כדי לא להרוויח גם את הכונן המכני) ל-E330 תגיע לסכום של כ-4100 שח וזה עדיין זול בהרבה מהאסוס שמגיע עם כונן 24gb בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה כתבת. אבל בכל מקרה המעבד באסוס חלש ב-30 אחוז או יותר (תלוי שימוש) מהמעבד בלנובו.

מה היתרון של כרטיס מסך נפרד עבורך? לא ציינת בדרישות משהו אחד שדורש ביצועים גרפיים.

גם אם תוסיף כונן בנפח 128gb לדוגמה (בפורמט mSats כדי לא להרוויח גם את הכונן המכני) ל-E330 תגיע לסכום של כ-4100 שח וזה עדיין זול בהרבה מהאסוס שמגיע עם כונן 24gb בלבד.

כנראה שלהגיב מהסמרטפון לא תמיד מסתדר כמו שאתה רוצה :).

בכל מקרה התכוונתי שהמעבד של האסוס יותר חזק(לפחות לפי מה שראיתי בבאנצ'מארק, תקן אותי אם אני טועה).

אמרתי שבנוסף יש לו כרטיס מסך חיצוני(האומנם גם הכרטיס המובנה יענה על הציפיןת שלי אבל לא היה אכפת לי בטווח של התקציב "להרוויח" כרטיס מעט יותר חזק, תמיד טוב.)

לגבי ההוספה של כונן לא כל כך הבנתי מה שאמרת אבל אני חושב שהתכוונת שיהיה משתלם יותר להוסיף כונן כזה ללינובו?!.

ויש את נושא המשקל שיש בנינהם הבדל של 400 גרם שזה עוד פלוס קטן מבחינתי אבל ממש לא סוף העולם.

בקיצור די בלבלת אותי עם נושא המעבד אני אשמח אם תוכל להתעמק בזה טיפה?

בכל מקרה תודה רבה על העזרה עד כה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה התכוונתי שהמעבד של האסוס יותר חזק(לפחות לפי מה שראיתי בבאנצ'מארק, תקן אותי אם אני טועה).

אתה טועה. אני חושב שאמרתי את זה דיי ברור...

המעבד באסוס חלש ב-30 אחוז או יותר (תלוי שימוש) מהמעבד בלנובו.

תראה לי איפה ראית השוואה אחת שלפיה ה-3517u אפילו מתקרב בביצועים ל-3210m. אולי אני אכיר משהו חדש.

אמרתי שבנוסף יש לו כרטיס מסך חיצוני(האומנם גם הכרטיס המובנה יענה על הציפיןת שלי אבל לא היה אכפת לי בטווח של התקציב "להרוויח" כרטיס מעט יותר חזק, תמיד טוב.)

למה בדיוק אתה קורה פה "להרוויח"? אתה משלם המון כסף בשביל כרטיס מסך חלש יחסית שבלאו הכי לא ישמש אותך.

אם זה רווח, ההגיון שלך לא ברור לי במקרה הזה.

לגבי ההוספה של כונן לא כל כך הבנתי מה שאמרת אבל אני חושב שהתכוונת שיהיה משתלם יותר להוסיף כונן כזה ללינובו?!.

בדיוק.

האסוס מגיע עם כונן נוסף על הכונן הרגיל בנפח 24gb בלבד.

היתרון במחיר הזול של הלנובו - שתוכל להוסיף לו כונן בנפח 128gb ועדיין להשאר הרבה מתחת לתקציב.

חשבון פשוט אומר שכונן 128gb מהיר כמו ה-m4 יתן ביצועים הרבה יותר טובים מכונן 24gb בינוני.

ויש את נושא המשקל שיש בנינהם הבדל של 400 גרם שזה עוד פלוס קטן מבחינתי אבל ממש לא סוף העולם.

ציטוט שלך:

כל עוד אנחנו נשארים מקסימום בטווח של 2 קילוגרם לא אכפת לי...

עד 2 קילוגרם כמה שיותר ביצועים מן הסתם וישאר בתחום ה5000 ש"ח

מבחינת ביצועים, הלנובו עדיף ובמיוחד אם מכניסים שיקול של מחיר לקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מחדד את העובדה שבמחשב האסוס ישנו שימוש בכונן קשיח "היברידי".

האסוס מגיע עם כונן נוסף על הכונן הרגיל בנפח 24gb בלבד.

The effects of the cache can be seen in the HD Tune hard disk benchmark where the Hitachi HTS545032A7E scored a tuned maximum transfer rate of 200 MB/sec. By comparison, both mSATA and SATA drives offer markedly better performances and are noticeably quicker in everyday use than the hybrid solution used here.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי למה התכוונת.

אם אתה טוען שהכונן היברידי ממש (הכוננים הם בעצם ישות אחת) זה לא נכון. ה-SSD במחשב הוא כונן נפרד.

אסוס מקנפגת את שניהם לעבוד ביחד באופן דיפולטיבי.

אני חושב (לא בטוח לגמרי) שניתן להפריד אותם ולהשתמש ב-24gb ככונן SSD לכל דבר.

אם זה לא נכון, יש כאן הפסד ביצועים דיי רציני לעומת האופציה של כונן SSD נפרד בנפח 128gb ועוד כונן מכאני רגיל.

נ.ב. ה-SSD עליו אני מדבר - http://ksp.co.il/?store=talpiot&uin=17003

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי למה התכוונת.

אם אתה טוען שהכונן היברידי ממש (הכוננים הם בעצם ישות אחת) זה לא נכון. ה- במחשב הוא כונן נפרד.

אסוס מקנפגת את שניהם לעבוד ביחד באופן דיפולטיבי.

אני חושב (לא בטוח לגמרי) שניתן להפריד אותם ולהשתמש ב-24gb ככונן לכל דבר.

אם זה לא נכון, יש כאן הפסד ביצועים דיי רציני לעומת האופציה של כונן נפרד בנפח 128gb ועוד כונן מכאני רגיל.

לפי הביקורת שקראתי ומשם הציטוט, אכן מדובר בכונן היברידי ישות אחת באסוס הזה ומכאן גם מה שרשמו על החיסרון מאשר כונן עצמאי + כונן מכאני.

הוא משמש כ-CACHE בלבד, לפחות במקרה הספיציפי הנ"ל באסוס.

אתה מוזמן לחפש מידע נוסף אולי בביקורות נוספות, אך זה מה שאני הבנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר כונן היברידי של היטאצ'י וממה שיצא לי לקרוא ה-SSD בנפח 24gb מיוצר על ידי sandisk.

מה שכנראה קורה, שאסוס לא מאפשר בהגדרות שימוש בכונן ככונן נפרד אלא רק בשימוש כ-cache של הנייד המכאני.

כך שיש כאן הפסד ביצועים מול כונן SSD אמיתי.

הסתכלתי באתר של benchmark סתם בכללי כי רציתי להבין אולי אני לא מבין את הדברים בדיוק,

פשוט כאן מראים שהמעבד i7 יותר חזק או פשוט מדורג יותר גבוה, תסתכל.

ההפרש אכן לא כמו שזכרתי אבל לא הייתי מסתמך על השוואה של תוכנת בנצ'מרק בודדת כדי לקבל תמונה מלאה.

אתה מוזמן לראות מבחנים נוספים בלינק הבא - http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

גם במקרה הזה הפרש המחיר לטובת ה-E330 והאפשרות להתקין בו אמיתי לשיפור ביצועים עוד יותר מכריעים לדעתי את הכף לטובתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...