עזרה בתמחור מחשב מבוסס i5-650 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתמחור מחשב מבוסס i5-650

yair1

Recommended Posts

אני שוקל למכור את המחשב הנייח שלי והייתי מעוניין לשמוע חוות דעת לגבי התמחור.

המפרט:

מעבד אינטל i5-650 כולל מאיץ גרפי מובנה intel HD.

לוח אם ג'יגהבייט ga-h55m-ud2h.

זכרון קינגסטון ddr3, 1333Mhz, 2X2gb (סה"כ 4 ג"ב).

כונן קשיח סיגייט 320gb 7200rpm.

קירור למעבד scythe mugen 3.

מארז mini p180 + מעמד למארז lanboard.

ספק כוח neo eco 450W.

אשמח לשמוע דעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

מעבד חדש כמו שלו עולה היום בחנויות סביב 800 ש"ח.

איך הגעת לרבע מחיר?

בעיקרון מערכת חדשה כמו שלו עולה בערך 2000-2500 ש"ח.

תוריד בערך 30% מהערך ותגיע ל1800 ש"ח.

אתה סתם הגזמת בטירוף, כי לפי החישוב שלך המערכת שלו שווה 1,000 ש"ח והלוואי שהייתי מוצא מערכת כזו במחיר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד חדש כמו שלו עולה היום בחנויות סביב 800 ש"ח.

איך הגעת לרבע מחיר?

זה לא משנה כמה המעבד הזה עולה כחדש. מה שמשנה זה כמה עולה מעבד חדש עם ביצועים דומים. וכפי שאמרו כאן, עולה הרבה פחות.

בגדול, צריך לבדוק כמה עולה מחשב עם ביצועים מקבילים, והמחיר הוא בערך 50%.

זה כשאתה מוכר כאן לציבור שמבין. כמובן, אם תמצא מישהו לא מבין ותחרטט אותו, תוכל להשיג גם מחיר יותר מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מחזק! אם זה לא מספיק, אז נכון להיום ה-I5 650 (וכל דור ה-I הראשון), לא שווים כמעט כלום, זאת הפלטפורמה ש"נעלמה" הכי מהר.

נו באמת, זו עוד אחת מההגזמות שלך?

לא שווה כמעט כלום?

זכור לי שלמערכות ישנות יותר ונחותות משמעותית עם תושבת 775 נתת מחירים מכובדים.

מעבד I5-650 זה פחות הוא יותר I3-2100

ראיתה כמה עולה מעבד I3-2100 כזה בזאפ-469 שקל חדש

אז נראה לי ש 250 שקל על I5-650 זה אפילו יותר מידי.

מעניין, כשיש נגיעה אישית ההיגיון כבר לא כל כך עובד:

http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/24741

gt 9800 ב-200 ש"ח (לא גמיש), כשכרטיס זהה נמכר ב-ksp ב-202 ש"ח:

http://ksp.co.il/?select=.1215.&list=1&sort=2&glist=1&uin=6945&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

אני חושב שכדאי להיות זהיר יותר גם כשזה נוגע לכספם של אחרים.

בכל מקרה, את השילוש אני כנראה לא אמכור, לא שווה את המאמץ כנראה.

את הקירור פרסמתי, אני משתמש ממש מעט במחשב הנייח ואין לי ממש צורך בכזה עצבני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגזמתי, אבל זה משקף את המציאות. התושבת הזאת מתה, שלא נדבר על המעבד הזה שאף פעם לא היה מומלץ.

נכון ש-775 עוד "שווה" משהו, אבל יש לזה סיבה והיא היכולת לשדרג אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה ב-KSP

אבל עדין 9800 משומש שווה 200 שקל.אחרת אתה מערער את יתר הכרטיסים שמתומחרים פחות.

מה גם שבשיטה הישראלית חייב להוריד משהו אחרת הקונה לא מרגיש טוב.

עובדה שפירסמתה גוף ב-130 שקל כאשר אתה יודע שתמכור אותו ב-100

אני מבין את הכעס על התימכור הנמוך.תפנה את הכעס לאינטל שמוציאה תושבת חדשה כל שנה ושורפת את הערך של הקודם.

אני אישית עבדתי הרבה זמן עם I5-670 ונהנתי מכל רגע.אבל ידעתי מתי למכור אותו כדי לא לאבד יותר מידי ערך.הבנתי בזמן שזאת הולכת להיות תושבת נחשלת

לפעמיים תושבת LGA775 שווה יותר כי הכמות של האנשים שמשתמשים בתושבת הזאת גדולה מאוד.לעומת תושבת שחיה שנה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה עם מעבדים ולוחות מבוססי LGA1156 היא שאף אחד לא יקנה אותם כסט לשדרוג המערכת, אם המחיר שלהם הוא לא מחיר ריצפה, שזה 200 ש"ח לשניהם ביחד.

לעומת זאת, מי שיש לו מערכת מבוססת על הסוקט, ונדפק לו המעבד או הלוח בהחלט עלול להסכים לשלם 400 ש"ח על כל אחד מהם בנפרד.

לגבי כרטיס המסך, אני לא מסכים לא עם פותח הת'רד ולא עם free_me_0. כרטיס מסך, שהוא לא עדכני מבחינת תמיכה, לא באחריות כאשר כרטיס חדיש יותר שווה ביצועים עולה 343 ש"ח:

http://www.tms.co.il/product/8131

כך ש200 ש"ח זה מחיר רע. אולי ב150 ש"ח זה כרטיס משתלם וגם זה אולי. חשוב להבין כמה דברים:

1. לא חיים לנצח, וכאשר אתה קונה כרטיס מסך בן למעלה מ3, שהוא כרטיס שסביר שכן שיחקו עליו לא מעט, אתה קונה חתול בשק.

2. כל כרטיסי הGT210 / 5450 / 4350 / וכד'... כרטיסי ה200-260 ש"ח כאשר הם נקנו, לא שווים יותר מדי כסף כיום. ולמעשה אם הם לא נמכרים במחירים של 50-80 ש"ח הם לא שוים את הכסף.

3. גם כרטיסי 9600GT / 8800GT / 4670 / 9800GT... לא באמת ימכרו במחירים של 200 ש"ח וצפונה בדיוק בגלל כרטיסים כמו ה5670 שהבאתי קישור אליו למעלה.

4. כרטיסים ברמת ה4850, GTS450, GTS250, 8800GTX וכד'... שעולים כחדשים כ500 ש"ח היום, מה שעדכני מבחינת טכנולגיות ו/או באחריות, שווה את ה250 ש"ח שלו, מה שלא, שווה כ200 ש"ח.

כל אלו שחושבים שאת ה4870 שלהם הם ימכרו ב500 ש"ח, חיים בסרט.

די לגרגרנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה ב-KSP

אבל עדין 9800 משומש שווה 200 שקל.אחרת אתה מערער את יתר הכרטיסים שמתומחרים פחות.

מה גם שבשיטה הישראלית חייב להוריד משהו אחרת הקונה לא מרגיש טוב.

עובדה שפירסמתה גוף ב-130 שקל כאשר אתה יודע שתמכור אותו ב-100

אני מבין את הכעס על התימכור הנמוך.תפנה את הכעס לאינטל שמוציאה תושבת חדשה כל שנה ושורפת את הערך של הקודם.

אני אישית עבדתי הרבה זמן עם I5-670 ונהנתי מכל רגע.אבל ידעתי מתי למכור אותו כדי לא לאבד יותר מידי ערך.הבנתי בזמן שזאת הולכת להיות תושבת נחשלת

לפעמיים תושבת LGA775 שווה יותר כי הכמות של האנשים שמשתמשים בתושבת הזאת גדולה מאוד.לעומת תושבת שחיה שנה אחת.

מה שאתה בעצם אומר זה כשזה נוגע לאחרים אתה תחתוך במחיר כאילו אין מחר אבל כשזה נוגע אליך אתה תחפש את הפראייר שתוכל לעבוד עליו.

לא יפה.

וזה לא שאני לוקח את מה שאתה אומר כתורה מסיני, פשוט אני לא אוהב את הצביעות הזו.

מאיפה החלטת שאת הקירור אני אמכור ב-100? אני לא חייב למכור אותו בכל מחיר, זה לא שהוא תופס לי מקום על המיטה ואין לי איפה לישון. הוא מחובר למחשב ואני יכול להמשיך להשתמש בו.

אני לא מבין את ההשוואה ל-775. מה זה משנה כמה אנשים משתמשים בה (זה לא ש-1156 נדירה ביותר וגם אותה אפשר לשדרג)? משנים הביצועים והמחיר. מעבדי 775 היחידים שנותנים שיפור משמעותי מ-1156 הם q9xx. אנשים דורשים עבורם מחיר כמו כל השילוש שלי.

תבין, אני לא כועס על התמחור הנמוך. אני לא מחפש להתעשר מהחומרה הזו. מכרתי הרבה דברים ותמיד זה היה במחירים הוגנים (יש גם משתמשים בפורום שיכולים להעיד על כך).

חשבתי לפרסם את השילוש ב-500-550, אולי 600 ₪ ורציתי עוד חוות דעת (ההתלבטות בעיקר על שאר הרכיבים), אבל לא נראה לי שאת השילוש אני אמכור.

ב-KSP זה במציאון וללא אחריות, אז...

אז מה? הם לא אמינים? תעשה לי טובה.

הם נותנים חודש אחריות. חוץ מזה, זה לא שאמינותו של free_me_0 מפורסמת בכל רחבי תבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה? הם לא אמינים? תעשה לי טובה.

הם נותנים חודש אחריות. חוץ מזה, זה לא שאמינותו של free_me_0 מפורסמת בכל רחבי תבל.

ראית באיזה הקשר זה היה? הכוונה הייתה שאפשר לומר שזה שווה ערך ליד שנייה, בגלל זה המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק.

אבל עדיין, אני לא מאמין שהם ישבו עם הכרטיס בחנות ושיחקו איתו שעות במשחקים כבדים, בניגוד לבן אדם פרטי.

סביר להניח שהבלאי נמוך, והם נותנים חודש אחריות וזה מספיק זמן כדי לוודא שאין פגם מיוחד בכרטיס.

לא שאני אומר שהמחיר שלהם משתלם במיוחד, אבל המחיר של free_me_0 ודאי שלא משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...