כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014) - עמוד 7 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014)

YairZ

Recommended Posts

• תגובות 178
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

Samsung 850 EVO 1TB אצל KSP במחיר הכי זול בעולם ?! למעשה, הכי זול ל- 1TB באופן כללי ? (1360ש"ח)

http://ksp.co.il/?uin=25809

^ פורסם בפייסבוק שלהם.

זה מחיר בליגה של חצי טרה לסדרות הישנות, אז הזמנתי אחד שיהיה. פשוט לא יכולתי להתאפק :nixweiss:

ישנו חיסרון אחד והוא 3 שנים אחריות במקום 5 שסמסונג נותנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מעונין לרכוש SSD בנפח 128G עבור מערכת הפעלה בלבד וכמה תוכנות (ADOBE)

אולי גם איזה משחק או 2 שאני הולך להתקין עליו וזהו. לכן מה שחשוב לי זו מהירות הקריאה.

(למיטב הבנתי, תקנו אותי אם אני טועה) התקציב 400~300ש"ח +20% חריגה (אלה אם היא תצדיק את עצמה).

*קיימת אפשרות לרכוש באילת. שווה להמתין שבועיים ?@!#

אז מהגבוה לנמוך:

850EVO

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=14817

490ש"ח

VS

840EVO

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=11556

390ש"ח

VS

Force 120GBLS

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=11580

320ש"ח

זה מתוך סקר השוק הקצרצר שערכתי.

מה לקחת ולמה? חשוב שיצדיק את המחיר >< .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MX100 256GB הכונן הכי משתלם.

ואני אסביר לך למה.

לכל הכוננים שהבאת ברשימה(ולצורך העניין כל כונני ה128GB הקיימים) יש חולשות בולטות.

או מחיר יקר מאוד יחסית לנפח/ביצועים, או כונן דור ישן עם ביצועים נמוכים במיוחד.

ע"י קפיצה ל256GB MX100 אתה מעלים את כל החולשות האלו.

זה כונן ללא חולשות משום בחינה.

מבחינת מחיר לנפח הוא חזק.

מבחינת ביצועים למחיר נפח הוא חזק.

אין לו חולשה בכתיבה כמו שיש לכונני 128GB בדרך כלל(חוץ מהיקרים מאוד).

ואם תרצה להתקין עליו כמה משחקים(במידה סבירה), אז שלא כמו כונני 128GB אתה לא תרגיש מוגבל מול המשחקים החדשים שתופסים עשרות גיגהבייט כל אחד.

ולכן גם לא תמצא עצמך רוצה לשדרג בעתיד הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחוץ לתקיצב לצערי.

האם גרסאת 128GB תהווה חסרונות מלבד הנפח שאלמד להסתדר בו?

(נכון לעכשיו אני נוהג לפצל את ה HDD שלי לכנון מערכת בעל 100GB והשאר בכונן מדיה כך שיהיה בסדר..)

http://wellcom.co.il/catalog/product_info.php/crucial-mx100-128gb-sata-6gbs-internal-ssd-p-17232?aff=Ret&language=he&utm_source=retcoil

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מביא את ה850 EVO ב490 שקל כאופציה, אז 256GB MX100 שעולה רק 75 שקל יותר הוא גם אופציה.

לדעתי חבל יהיה להתפשר על פחות, לא מוצא בכונני 128GB הגיון.

אם כבר לחסוך אז עם כונן זול ב300 שקל.

אבל זאת פשרת ביצועים שאני באופן אישי מעדיף להימנע ממנה.

אולי למחשב נייד או מחשב תקציבי הייתי דוחף כונן כזה.

לא למחשב מרכזי MEDIUM/HIGH END בו מתבצעת פעילות מגוונת כבדה וממושכת יותר.

אתה לא קונה כל יום.

רוב הסיכויים שהכונן הזה יהיה איתך ב5 שנים הבאות, אולי יותר.

ל256GB יש יתרונות נוספים, כמו חיים ארוכים יותר, ופחות איבוד ביצועים עקב התמלאות.

וכמובן מהירות הכתיבה תהיה טובה יותר מכונני 128GB.

אתה רוצה תו "הקניה הטובה"?

זה מה שאני ממליץ.

לא הייתי נותן תו "קניה טובה" לאף אחד מדגמי ה128GB שהבאת(ודגמי 128GB באופן כללי).

אולי אם היית מביא מחול איזה כונן 128GB משתלם במיוחד במבצע, ובהתחשב בכך שמתחת למחיר מסויים יש פטור ממיסים שאי אפשר לקבל על כונן 256GB בשלב זה של מפת המחירים, אז היה אפשר לומר עליו קניה משתלמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממממ קודם כל ראיתי את העריכה רק עכשיו, ואני מקבל את הטעיון שלך. יכול מאוד להיות שבנוגע למשחקים אתה צודק.

אבל בגדול האמת היא שהגעתי ל850EVO רק בגלל שבטעות הייתי על חיפוש סניפי אילת וזה הציג לי מחיר של 420 אז כבר אמרתי שיהיה פה כאופציה.

נכון לעכשיו אני לא עובר את ה50GB בכונן מערכת. מקפיד לשמור עליו נקי מכל משמר ומתקין עליו רק תוכנות ADOBE בלבד כאשר כל הסורסים והאוטפוטים נמצאים בכונן המדיה.

בכל אופן, אני לא רואה צורך ביותר מ128G מבחינת שימוש שותף ואני לא מייחס חשיבות רבה מידיי למהירות כתיבה.

זאת מפני שרק לעיתים רחוקות אני מתעסק עם קבצים בנפחים גדולים וגם אז זה יהיה על מנת להעביר אותם לכונן המדיה או לדיסק ,

כך שמהירות הכתיבה נשארת מוגבלת ולא רלוונטית בין כה וכה, אף על פי שהביצועים ישתפרו משמעותית לטענתך.

בנוגע לאורך החיים, בעוד 3~4 שנים אני יחליף מחשב ואני משתדל מאוד שלהחמיר ולא לסחוב איתי דיסקים קשיחים ממחשבים ישנים לחדשים בכדי להימנע מאיבוד מידע.

פעם אחת בחיים חוויתי את זה עם דיסק שסחבתי ממחשב קודם ויום בהיר השתנו לי כל החיים.

בקיצור אני רוצה את הזול ביותר ובעל הביצועים הטובים ביותר שבתקציב.

כנראה שאני עדיין נשאר במסגרת ה128G אך בכל זאת אשקול 256G למרות ההתאמה הלקוייה לצרכים שלי בפעול. .

ולשאלתי: האם הMX100 מתעלה על EVO840 כשמדברים על 128G?

האם ה850 שווה את ההפרש במחיר?

או שבכלל ללכת על הCROSAIRE מכמת הפרשי הביצועים הזניחים מול השאר ולסגור עניין?

*זיהיתי את הCROSAIR למכירה כאן בפורום. זה מעיד על משהו ??

*אגב כל השוואות הביצועים הרלוונטיות עבורי הן במהירות הקריאה בלבד -> עד כמה מהר התוכנות ומערכת ההפעלה יפתחו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו כונן מערכת היה 50GB כי לא היה שום הבדל בינו לבין כונן לא מערכת.

שניהם היו הרדיסק.

עכשיו שיהיה לך כללי המשחק משתנים.

החשיבה הקודמת אינה רלוונטית.

יש דברים שעדיפים משמעותית על הSSD, כחלק מהתוכנית להאצת סביבת העבודה והעיסוקים שלך.

לאיבוד מידע והחלפת מחשב אין שום קשר לSSD.

ממילא אתה אמור לגבות אותו, ומכיוון שנפחו קטן מאוד בהשוואה להרדיסקים, אין שום בעיה לעשות זאת.

SSD שימושי כל עוד הוא תקין.

גם אם תקנה עוד 4-5 שנים, הקודם עדיין יהיה שימושי מאוד בשבילך.

בין אם למחשב משני, בין אם למחשב נייד.

תמיד יש מה לעשות איתו.

ב128GB הMX100 לא בהכרח יותר משתלם מה840 EVO.

יש שיקולים לכאן ולכאן.

ב256GB היתרון שלו ברור בגלל ההפרש במחיר.

כל כונן 128GB שנמכר ב300 שקל מעלה סימני שאלה, שמאחוריהם גם יש תשובות.

ולמרות שאפילו כונן כזה עדיף על הרדיסק פי 100, יש הבדל בין כוננים מדורות קודמים עם ביצועים נחותים, לבין כוננים חדשים עם פחות חולשות.

בלי קשר לדגם, לנפח ה128GB יש יותר חולשות מנפחי ה256GB.

אך גם שם כמובן יש עדיפים על אחרים, וכאלו שעדין להימנע מהם אם אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו כונן מערכת היה 50GB כי לא היה שום הבדל בינו לבין כונן לא מערכת.

שניהם היו הרדיסק.

עכשיו שיהיה לך כללי המשחק משתנים.

החשיבה הקודמת אינה רלוונטית.

יש דברים שעדיפים משמעותית על הSSD, כחלק מהתוכנית להאצת סביבת העבודה והעיסוקים שלך.

נקודה קטנה - לא ירדת לסוף דעתי:

משחר ההיסטוריה אני נוהג לחלק את הדיסק הקשיח שלי כך שכל המדיה ומה שלא יידפק בזמן פירמוט מצוי בצד אחד (מלבד משחקים בנפח עצום)

ואת מערכת ההפעלה תוכנות (קטנות לרוב וגם אם גדולות זה מסתכם בג'יגבייטים בודדים) אני נוהג להניח בכונן C שמקוצה לטובתו 100GB.

כך קל לי לפרמט את C כשאני עושה רענון או שדרוג למערכת ההפעלה ולנדוד עם כל המידע שבכונן D בשלמותו אל הסיבוב הבא.

המעבר לSSD יהיה מושלם עבורי כיוון שאני גם ככה עובד בתצרוה הזו, אז למה לא להנות מכונן C שנותן ביצועים טובים בהרבה?

ואם עד היום הסתדרתי טוב מאוד עם 100GB כשאני נוהג לאחסן בהם את כל התוכנות (מלבד משחקים), אני מאמין שלא תהיה בעיה להסתדר עם 120GB באותה תצורה.

אתה צודק בנוגע למשחקים, הפעם התקנתם על כונן C עשוייה להוביל לשיפור בביצועים ואכן היה לי בעיה להתקין משחקים גדולים על 128GB ש למערכת. זה יישקל בהתאם לתקציב.

העניין הוא שחוץ מזה ומקצב הכתיבה שלא כלכך רלוונטי עבורי, אני לא רואה סיבה להגדיל את סכום ההשקעה ב2.

במיוחד אם מתחשבים בעובדה שעוד 5 שנים סביר בהחלט שהתכנולוגיה תשתנה מכףרגל עד ראש ולא בטוח שהכונן הזה יהיה אטרקטיבי אפילו בשביל הלפטופ שאין לי.

דרך אגב, גם בעניין המידע לא ירדת לסוף דעתי - אם אעביר אותו בעוד 5 שנים לללפטופ (שוב - שאין לי) הייתכן ששם הכונן מות יומת ביום מן הימים ואז יילך לי מידע.

אני לא תמיד מוכן עם גיבויים להכל מראש, מה לעשות? כשאני קונה חומרה אני מצפה שהיא תעבוד טוב לפחות 3 שנים. . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא הגדלתו פי 2.

מה850 EVO זאת תוספת של 75 שקלים(פחות אם זה באילת).

מה840 EVO זאת תוספת של 175 שקלים.

אל כונני 128GB שעולים 300 שקל אני בכלל לא רוצה להתייחס כי הם בקטגוריה משלהם, ועדיף להימנע מהם אם אפשר.

לא רק שתוספת של 175 שקל לנפח כפול היא משתלמת באבו אבוע.

אתה גם מקבל יתרונות בביצועים קיימים, אורך חיים, ועמידות לשחיקת ביצועים עם הזמן.

איך אפשר לא לומר לזה כן?

אם היה בו הכונן השני שאתה קונה אתה מקבל בחצי מחיר, לא היית לוקח?

זה בדיוק!!! הסיטואציה.

אפילו יותר טוב מזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...