כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014) - עמוד 5 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוננים קשיחים וכונני SSD מומלצים (מעודכן 2014)

YairZ

Recommended Posts

חברה מישהו מכיר את ה של Kingston? סדרה v 300 וגם סדרה hyperx? אני צריך גם .. מהיר ולא רועש.. הדגמים של הבלאק לא טובים?

מרעישים מאוד וכאלה? מכירים כוננים שהם גם מהירים אבל לא מרעישים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 178
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

M500 והאיבו לא באותה הקבוצה, לכן לא ברור למה מההתחלה המחיר לא היה כמו שהוא עכשיו.

הבעיה של M500 זאת מהירה הכתיבה שלו, שמשפיעה גם על מהירות השכתוב (שכן היא מוגבלת ע"י המהירות האיטית יותר מבין השניים). ניתן גם לראות את זה בבנצ'מרקים של הכתיבה וגם של השכתוב (כמו העתקה למשל) שבהם האיבו אוכל ללא רחמים את הקרושל הנ"ל. סדרת M500 הזו טובה אך ורק לנפחי 480 ו-960 שבהם מהירות הכתיבה גבוהה משמעותי מגרסאות ה-120 ו-240 (שעל שני הגרסאות הללו יש את ההנחה) אך הנפחים הללו אינם משתלמים כיום. לכן לדעתי, המחיר הזה עבור M500 הוא מכובד, אבל ה"וואו" פה זה לא בגלל שנמכר כונן מהיר במחיר הזה, אלא שעובדה שעד היום בקושי ראינו כוננים (אם בכלל) בנפחים הללו בטווח המחירים הזה בישראל, שזה מכובד.

כשמישהו מחליט להשקיע כמה מאות שקלים על , הוא משקיע אותם עבור מהירות שהכונן מספק לו, ובמקרה הזה M500 בנפחים הנמוכים יכול להיות בחלק מהפעמים איטי יותר מכונן מכאני סטנדרטי. לכן אם מישהו רוצה לחסוך כמה שיותר או מסיבה כלשהי שימושיו דורשים לרוב קריאה בלבד - שילך על ה-M500. במידה ומישהו מוכן להשקיע עוד 100-150 ש"ח עבור כונן עם יכולות כתיבה ושכתוב מהירים הרבה יותר, שישקיע על האיבו 840 או 530 במידה וימכר במחיר מעט נמוך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכירים כוננים שהם גם מהירים אבל לא מרעישים?

לא נותנים המלצות על ריק. תגדיר נפח רצוי ותקציב.

כונן מערכת SSD יבטיח העלאה מהירה של תוכנות. למה חשובה לך מהירות גבוהה בכונן אחסון נתונים (לא כונן מערכת)?

יש כוננים ללפטופים שהם שקטים (2.5"), דוגמת 1TB SSHD שמכיל גם קטן. או 1TB 7K1000 7200 RPM של HGST, שקט מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נותנים המלצות על ריק. תגדיר נפח רצוי ותקציב.

כונן מערכת SSD יבטיח העלאה מהירה של תוכנות. למה חשובה לך מהירות גבוהה בכונן אחסון נתונים (לא כונן מערכת)?

יש כוננים ללפטופים שהם שקטים (2.5"), דוגמת 1TB SSHD שמכיל גם קטן. או 1TB 7K1000 7200 RPM של HGST, שקט מאוד

והיו באותה כתבה עוד סיבות ליתרון בתחומים מסויימים של הקרושיאל על הסמסונג שלא דווקא קשורות למהירות.

והרבה אנשים שמים היום על לוחות ישנים או במחשבים שאין להם תמיכה בכלל ב SATA 6GB ואז.... אז ההבדל בין המוצרים השונים מצטמצם מאוד בגלל היכולת של החומרה לנצל מהירויות גבוהות יותר.

ושלא ישתמע מדבריי שיש לי משהו נגד הסמסונגים למינייהם. גם להם יש מחירים נפלאים :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אחלה טענה, אבל ההבדל בין החומרה הנ"ל עדיין לא מצטמצם באופן משמעותי. אם היה מדובר על סאטא 1 זה היה נכון.

הפוסט הראשי עודכן. אם למישהו יש הערות / הצעות, יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
M500 והאיבו לא באותה הקבוצה, לכן לא ברור למה מההתחלה המחיר לא היה כמו שהוא עכשיו.

הבעיה של M500 זאת מהירה הכתיבה שלו, שמשפיעה גם על מהירות השכתוב (שכן היא מוגבלת ע"י המהירות האיטית יותר מבין השניים). ניתן גם לראות את זה בבנצ'מרקים של הכתיבה וגם של השכתוב (כמו העתקה למשל) שבהם האיבו אוכל ללא רחמים את הקרושל הנ"ל. סדרת M500 הזו טובה אך ורק לנפחי 480 ו-960 שבהם מהירות הכתיבה גבוהה משמעותי מגרסאות ה-120 ו-240 (שעל שני הגרסאות הללו יש את ההנחה) אך הנפחים הללו אינם משתלמים כיום. לכן לדעתי, המחיר הזה עבור M500 הוא מכובד, אבל ה"וואו" פה זה לא בגלל שנמכר כונן מהיר במחיר הזה, אלא שעובדה שעד היום בקושי ראינו כוננים (אם בכלל) בנפחים הללו בטווח המחירים הזה בישראל, שזה מכובד.

כשמישהו מחליט להשקיע כמה מאות שקלים על , הוא משקיע אותם עבור מהירות שהכונן מספק לו, ובמקרה הזה M500 בנפחים הנמוכים יכול להיות בחלק מהפעמים איטי יותר מכונן מכאני סטנדרטי. לכן אם מישהו רוצה לחסוך כמה שיותר או מסיבה כלשהי שימושיו דורשים לרוב קריאה בלבד - שילך על ה-M500. במידה ומישהו מוכן להשקיע עוד 100-150 ש"ח עבור כונן עם יכולות כתיבה ושכתוב מהירים הרבה יותר, שישקיע על האיבו 840 או אינטל 530 במידה וימכר במחיר מעט נמוך יותר.

שלום לכולם,

אני מחפש לשדרג תנייד שלי ב . הצורך שלי זה מהירות.

ווינדוס שיעלה מהר, תוכנות שיפתחו מהר (בעיקר של אופיס) ומצד אחד אני מחפש מחיר סביר.

עכשיו, ה M500 240GB (שזה בערך הנפח שאני צריך) הוא הכי זול לפי זאפ. 600 שקל.

האם כדאי להשקיע עוד 150 שקל בשביל ה EVO840?

האם אני ארגיש בהבדל?

המפרט הקיים:

HP 9470m עם מעבד i5 ו 4 גיגה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

הי

אני באריזונה רוצה להביא נייד חזק לבת שלי (תכנתת) שאלותי הם:

1. האם ניתן להוסיף לכל לפטופ (או ללפטופ המיועד

HP ENVY 17t-j100 Quad Edition Notebook PC)

2. האם ניתן להוסיף לHD הקיים ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

אני יודע שעבר זמן אבל השאלה חשובה.

1.כן, כמעט לכל לפטופ רק צריך לוודא שיש כונן DVD פיזי.

2.לא,אולי אפשר במקום HDD קיים אבל בשביל לשמור על האחריות כמה שאפשר+כונן לגיבוים וסרים מומלץ לשמור את ה-HDD הקיים.

3.לאחר שוודאת שיש DVD פיזי במחשב צריך לחפש פנל דמה מהאתר http://hddcaddy.eu/ לפי הדגם של הלפטופ עולה כ-25$, רוכשים SSD בגודל "המתאים" 2.5'' מרכיבים בתוך הפנל הדמה את ה-SSD ואת הכל מריכיבם במקום ה-DVD הפנימי עם כבל USB אפשר להפוך את ה-DVD הקיים לחיצוני או לרכוש חיצוני לגמרי.

4.לאחר כל זה מומלץ להעביר את כל המערכת הפעלה מה-HDD המקורי ל-SSD בעזרת תוכנה של אימגים כגון:Acronis מומלץ להעביר רק את המערכת הפעלה וכל הסרטים והשטויות לשמו על ה-HDD הקיים...

5.לאח"כ צריך לשנות ב- שהמחשב יעלה מה- ולהגדיר בביוס ultra boot משהו כזה אם יש וזהו הכל יטוס ויעלה תוך שניות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...