שימוש בסוללות של קשר צבאי להטענת galaxy s2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בסוללות של קשר צבאי להטענת galaxy s2

Yossarian22

Recommended Posts

שלום לכולם

אני לא בטוח שזה הפורום הנכון לשאול את השאלה הבאה אבל נראה לי שכן.

השבוע הייתי במילואים, אימון שבוע מלחמה שכולו בשטח וכמובן שגם אין מקורות חשמל.

הדבר היחיד שהיה ברשותי זה בטריות טעונות של קשר צבאי(מק 91, מק 624 מוגבר וכדומה)

בנוסף שמתי לב שלחצי מהצוות שלי יש אס 2.

רציתי לשאול אם מישהו פה מכיר מדריך(בעברית או אנגלית) או שיודע בעצמו איך ליצור מטען מהבטריות הנל למכשיר שברשותי?

אני יודע שזה אפשרי וקיים..

תודה רבה ושבת שלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. השאלה היא בעצם שאלה באלקטרוניקה ובמודינג (למרות שהפרוייקט נועד לשימוש כמטען לפלאפון), ולכן הדיון מועבר לפורום "אלקטרוניקה ומודינג".

ב. אתה תמיד יכול לקנות חיצונית - אני מאמין שזה הפתרון הפשוט ביותר.

ג. באותה ההזדמנות שנה את הכותרת, לדוג': "שימוש בסוללות של קשר צבאי להטענת הסמארטפון".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לייצב כל מתח על ידיי LM317, 7805 וכדומה

אני בטירונות "התעלקתי" על התאורה של האוהל - היה שם 24VAC (משנאי, יכול לתת קצת יותר בלי עומס), ממנו מיישר 4 דיודות + קבל, 7818 ו 7805, ו USB

פרט של הסוללות שמשתמשים בהם במק 77 באנגליה : (אוליי הסוללה הישראלית תהיה אם אותו מספר "בט-XXXX")

סוללת אלקליין :

http://www.milpower.co.uk/pdfs/milbat/milba3186.pdf

סוללת ליתיום : (נראה לי זה מה שיש בארץ ? - אני מנחש שה 15V עדיין יהיה על אותו פין)

http://www.milpower.co.uk/pdfs/milbat/milba5598.pdf

במקרה כזה אתה צריך רק את ה 7805 וממנו מקונפג לטעינה (ה 2 חיבורים של ה DATA מקוצרים). תבדוק אותו מספק כוח בבית שהוא עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט קונים מטען לרכב

בדרך כלל המטענים לרכב מתאימים למתח כניסה 12-24 וולט.(לבדוק מה רשום עליו בקניה)

הסוללות "בתולה" מספקות 14.4 וולט עד כמה שזכור לי

בנוסף כל צבאי יש כמובן מצבר של 12 או 24 וולט

והזרקורים עובדים על 24 וולט

אז לוקחים את המטען לרכב, מצמידים אליו באופן קבוע שני חוטים עם קליפסים או חוטים גלויים (תלוי לאן צריך לחבר)

ובהצלחה

אצלי זה עובד בכל מילואים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח שלוש של מ.ק. 91/93 (הדקות או העבות) - חבר אותן בטור אחת לשנייה ותוציא מהסוללה המשורשרת חוט של פלוס ומינוס

אתה יכול לחבר אותו ישירות למטען או לשקע ואת השקע למטען - מבטיח לך שזה יטעין !

וגם יחזיק מעמד מספר מטורף של הטענות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לחבר בטור כי אז זה כבר יהיה כבד... ובהרבה מקרים אני אצטרך לסחוב את זה.

ומי שבאמת יודע להכין את זה ויכול להסביר בשפה פשוטה אני אשמח.

תודה רבה

ד.א: יש איזה שהיא סכנה לסוללה או למכשיר? משהו שאני צריך להיזהר ממנו? בנוסף שמתי לב שכאשר אני מטעין את המכשיר דרך האוטו (בצורה רגילה) אז ההטענה היא יותר איטית מאשר דרך השקע בבית. למה זה ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצורה הבסיסית ביותר אתה מחבר מייצבים ליניאריים כדיי להוריד את המתח לכמה שאתה צריך. מייצב 7805 נותן 5V קבוע. במקרה שלי הייתי צריך להוריד מ 34V DC (תוצאה של יישור ה 24V AC של התאורה באוהל) וזה די רחוק, לכן הורדתי ב 2 שלבים - 7818 ואחריו 7805, שתיהם על צלע קירור גדולה כי אלה דברים שמתחממים

אפשרות יותר יעילה (הסוללה הגדולה תחזיק משמעותית יותר זמן) היא אם ממיר DC-DC שניתן למצוא ב וכו

אם המתח של הסוללה הצבאית הוא בין 12 ו 24V, יש מטענים לרכב שמיועדים לעבוד גם מ 12 וגם מ 24V (למשאיות וכו) וניתן להשתמש איתם

מה המתח של הסוללה שאתה רוצה לנצל ? (מק77 = כ 14-15V, סולות אחרות = כל מיני מתחים)

ההבדל במהירות טעינה בגלל מתח יציאה שונה - יכול להיות למשל שהמטען ברכב יורד ל 4.8-4.7V תחת עומס, והמטען בבית נשאר על 5.1V יציב - תלוי באיכות של המטענים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון הכי זול הוא מטען לרכב. מקבל טווח מתחים מתאים (12~24V) בטוח לשימוש, לא ישרוף לך את המכשיר, וחסכוני בצריכה.

קנה לך שקע מצית נקבה, חבר אליו דרך גשר דיודות שני חוטים, והנה מטען סופר אוניברסלי שתוכל לתקוע לכל מקור מתח נמוך, מסוללות דרך מצברי טנקים, ועד תאורה באוהל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...