מה אתם חושבים על Windows 8? - עמוד 9 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על Windows 8?

Moty_p

Recommended Posts

מה גם שכל הטריקים האלה בעבר (DX10/11 וIE9) לא ממש עזרו להם להיפטר מXP עד היום.

לא עזרו? בטח שעזרו.

XP ממזמן היא לא מערכת ההפעלה המובילה של מיקרוסופט. יש פי 2 מחשבי וינדוס 7 מאשר XP. (ולפי מקור אחר עוד יותר) אלו שעדיין משתמשים בה הם כמעט רק מחשבים ישנים או אירגונים שלא מעניין אותם direct x.

השוק הפרטי רובו ככולו כבר עבר לוינדוס 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 134
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן, אחרי יותר מ 10 שנים בשוק, ו5 שנים אחרי שיצאה המערכת הבאה אחריה (כשבינתיים יצאו עוד 2), ועדיין מחזיקה ביותר מ20% אחוזי שוק (לפי רוב המקורות שאני מכיר, ולפי netmarketshare זה 40%), לא הייתי אומר שהלך להם במיוחד. תשווה את זה גם לויסטה, שלא ממש עברה את ה20% בכל ימי חייה הקצרים - למרות DX10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בגלל הטריקים האלו אחרת זה כבר היה קורה בויסטה.

לויסטה היו את הצרות שלה.

מה גם שהיא יצאה בתקופה שבאמת לא כל מחשב יכל להריץ אותה היטב.

ככל שעבר הזמן ושיפרו את הביצועים של הויסטה/7, וככל שהחומרה הנפוצה השתפרה והיתה מסוגלת להפעיל את המערכות פוסט בקלילות, יותר ויותר אנשים הבינו שאין להם שום סיבה להישאר עם ישנה ופחות טובה מכל בחינה.

אותו הדבר יקרה עם 8, ו9, ו10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום מערכת הפעלה לא מחליפה מיד את קודמותיה. גם ש XP יצאה, לקח שנים למחשבים עם וינדוס 98\ME\2000 להיעלם מהשוק.

כן, ב XP הנטייה התגברה, וזאת מכיון שב XP לראשונה היה למיקרוסופט מערכת הפעלה בשלה ויציבה מאוד.

מי שמוביל את הסטטיסטיקות ב XP אלו בעיקר אירגונים שתלויים באפליקציות יעודיות רבות שלעיתים לא יעבדו עם מערכת הפעלה חדשה ללא התאמות שלוקחות הרבה זמן וכסף רב, שלא לדבר על העלויות של רכישות מחשבים מערכות הפעלה חדשות ללא כל סיבה מרכזית ניראת לעין. סיבה מרכזית נוספת- רוב האפליקציות המשרדיות לא דורשות יותר כוח מחשובי ממה שהם דרשו לפני 7 שנים. (גם בגרסתם החדשה) באירגונים, אין סיבה לשדרג מחשבים כמו שהיה בעבר, אלא רק להחליף לאט לאט מחשבים שהתקלקלו.

באירגון בו אני מנהל את המחשוב, ישנם מאות מחשבי XP, ועוד 20 שרתי טרמינל 2003. (ישנם גם מאות מחשבי 7, אך רובם המוחלט של אלו הם ניידים שנרכשו עם מערכת הפעלה מובנת שנרכשו לפני שנה-שלוש) ישנם עשרות אפליקציות יעודיות, וחלקן פשוט לא עובדות על 7 / 2008R2, בעיקר בגלל סיבת 64ביט אך לא רק. חלקם לא ניתן לשדרג, כי ההשקעה לא שווה את זה. ולמרות זאת, ניתן להתגבר על כך על ידי שמירת מספר שרתי טרמינל 2003 לאותם אפליקציות.

אני רוצה לשדרג ולו רק בגלל ש IE8 כבר איטי ומיושן, ואילו Firefox ו עדיין לא תומכים ב group policy כמו שצריך בצורה מלאה. (נכון לפעם האחרונה שבדקתי לפני 6-8 חודשים - אם מישהו כאן הטמיע את אחד מהם בצורה מלאה באירגון גדול, עם שליטה מלאה על הגדרות וחסימות תחנות הקצה, אשמח לשמוע כיצד)

בנוסף, יש את עניין העלויות הגבוהות של שידרוג מלא בסביבה מבוססת שרתים. מדובר בהוצאה ענקית, שההנהלה צריכה לראות יתרון איכותי בהוצאה כזו, כשבתכלס היא לא רואה יתרון משמעותי, ובצדק. הרי כל מה שצריך עובד, גם אם לא ב 100% אופטימלי. (למשל במקרה של IE8) ואין כאן את העניין של לעבור ממערכות נוראיות למערכות טובות כמו שהיה בעבר. (למשל המעבר מ 98\ME ל XP)

אבל אחרי הכל, מחשב פרטי שנרכש כיום ובשנים האחרונות מגיע עם 7. במקרים רבים לא תוכל להתקין למחשב חדש גם אם תרצה עקב חוסר בדרייברים.

וגם האירגונים יישרו בסוף קו. הם תמיד איחרו בשנים רבות לאחר כל השוק. במקרה של בנקים, מדובר לפעמים באיחור אופנתי של 15-20 שנים ויותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני לא רואה סיבה אמיתית להוציא SP2 ל7, אני מניח SP1 ל8 וSP2 ל7 יצאו יחד, כמו שMS עושים בכל סיבוב.

מה גם ש7 עדיין נמצאת בMainstream Support עד 2015 או 2014 אם אני לא טועה, ככה שלא להוציא את IE10 ל7 או כל מוצר אחר של MS הוא טעות מבחינתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא התכוונו מלכתחילה גם לשחרר SP3 לXP, והחליטו על זה רק כשהתברר שהם הולכים לתמוך בXP הרבה יותר זמן ממה שחשבו.

אגב, לפי היסטוריית שחרור חבילות שירות: ל2000 היה עד SP4, לXP היה SP3, לויסטה SP2 ול7 SP1. אם הם ממשיכים בכיוון הזה אז ל8 לא יהיה SP בכלל, ומה יהיה עם 9?

באותו הקשר, למי שפיספס, גירסת Release Preview של IE10 יצא היום לwindows 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לדעתי קשר.

ההנחה שלי היא, שבזמנו, 2000 יצא בזמן תפר שבו הרבה טכנולוגיות חדשות יצאו לשוק / התעדכנו. היה צורך לעדכן את הOS יותר בתכיפות בשנים האלה (2000 - 2004).

מה גם של2000 בזמנו היו בעיות רציניות.

אבל הכל פה עניין של באנדלים של עדכונים. SP לאו דווקא בא לשפר משהו שהוא לא קשור לאבטחה

אם יצאו לWin 7 יותר עדכונים ממה שMS מצפים, בסוף יהיה SP2. אם הם ירבו בעדכונים זה בגלל סיבה כלשהי... וזה יגרור לSP.

לעניינו, Win 8 היא מערכת מצויינת. התקנתי על הלפטופ שלי בן ה5 שנים, והיא רצה מצויין. אומנם עוד לא התקנתי יותר מידי דברים חוץ מOffic, אבל היא רצה הרבה יותר טוב מאשר הפעם הראשונה שהעלתי את Win 7 על המחשב הזה (וזה לא היה מזמן).

משתמשים כמונו שחיים , יעופו עם המערכת הפעלה הזו.

אתם רואים עכשיו את בני המשפחה המבוגרים אצלכם עוברים למערכת הפעלה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא התכוונו מלכתחילה גם לשחרר SP3 לXP, והחליטו על זה רק כשהתברר שהם הולכים לתמוך בXP הרבה יותר זמן ממה שחשבו.

אגב, לפי היסטוריית שחרור חבילות שירות: ל2000 היה עד SP4, לXP היה SP3, לויסטה SP2 ול7 SP1. אם הם ממשיכים בכיוון הזה אז ל8 לא יהיה SP בכלל, ומה יהיה עם 9?

באותו הקשר, למי שפיספס, גירסת Release Preview של IE10 יצא היום לwindows 7.

בקצב הזה 9 בכלל לא תצא :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הדיון הזה רק היום והתקנתי רק היום

בגדול מרגיש כמו WIN7 עם ממשק שונה שצריך ליתרגל אליו

בעיקרון התקנתי לעבור לWIN חוקי סוף סוף

ולקח לי המון זמן להתקין תוכנות צד שלישי שאני תמיד מישתמש בהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...