חוות דעת ודעה למגיני ברקים - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת ודעה למגיני ברקים

spider272

Recommended Posts

ההגנה הכי פחות מעניינת של מגן ברקים היא הגנת נחשולי מתח / ברקים

המגן אמור לנתק את המתח אם הוא גבוה מידי, נמוך מידי, או נופל לרגע - כומר הגנה ממתח גבוה/נמוך והשהיה

מגן כזה שאני מכיר הוא VDPS של Q protectors

מנחשולי מתח אף אחד מהמגינים אינו מגן בצורה טובה במיוחד, ההגנה האמיתית מתחילה ב UPSם online שעולים יותר מ 2000 שקל. לכן כל מגןם ברקים שיש לו הגנת ברקים מוסיך משהוא קטן אבל לא ממש משמעותי

למגינים של Hyundai שבתמונה יש הגנת ברקים בלבד והיא העלובה ביותר שיכולה להיות מתוך מגינים שונים - פשוט חסר משמעות

למה העלית את השאלה על מגן ברקים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאלו שקרים עוד לא ראיתי.

כתוב באתר של KSP, כי למגן יש הגנות מפני ברקים, נחשולי מתח יתר, נפילות מתח, עבודה במחזורים קצרים ומפני עבודה מתח נמוך. בפועל אין לו אף אחת מההגנות האלו (זו פשוט קופסא שאיננה מכילה כלום חוץ משני ואריסטורים קטנים ו-GDT. מכשירים שמחוברים אליו, עדיין אינם מוגנים כלל מהפרעות מתח וזרם, כמו מכשירים שמחוברים ישירות לשקעים).

כתוב באתר כי המוצר פותח (כלומר מיוצר) בארץ ב"טכנולוגיה ישראלית" (תן לי לנחש: יונדאי, מותג מדבקה סיני גנרי בכל מה שאיננו קשור לרכב ומנועים. רכיב ה-MOV [הרכיב שאחראי לספוג את נחשולי המתח] הומצא ביפן בשנות ה-60).

לא לקנות בשום אופן יונדאי. לשכוח מהמותג הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באשר ל-GPT: דגם ה-SC9L מומלץ לשימוש כתוספת מגן נחשולים וברקים למכשירי אל פסק זולים שהגנת הנחשולים שלהם היא נחותה (UPSים שעולים במאות שקלים). חוץ מזה, הוא חסר שימוש (הגנת נחשולים בלבד היא חסרת תועלת למכשירים אלקטרוניים, והדגמים שכן יש להם השהייה והגנות מתח נמוך, עושים בעיות).

כמו ש-11010010110 אמר, הכי מומלץ להשתמש באלה של Q-Protectors, שיש להם את כל שלושת ההגנות: הגנת ברקים/נחשולים, השהייה וכן הגנת מתח נמוך/גבוה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באשר ל-GPT: דגם ה-SC9L מומלץ לשימוש כתוספת מגן נחשולים וברקים למכשירי אל פסק זולים שהגנת הנחשולים שלהם היא נחותה (UPSים שעולים במאות שקלים). חוץ מזה, הוא חסר שימוש (הגנת נחשולים בלבד היא חסרת תועלת למכשירים אלקטרוניים, והדגמים שכן יש להם השהייה והגנות מתח נמוך, עושים בעיות).

כמו ש-11010010110 אמר, הכי מומלץ להשתמש באלה של Q-Protectors, שיש להם את כל שלושת ההגנות: הגנת ברקים/נחשולים, השהייה וכן הגנת מתח נמוך/גבוה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dor123 :

את המגן הזה אני מכיר מתמונות בדיונים האלה :

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=479262.0

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=424854.0

ב 2 הצמונות ניתן לראות MOVים קטנים (TVR10xxx ?) ו GDT מחוברים בצורת Y בין ה 3 חיבורים, המנורת נאון שמראה ש "יש הגנה" מחוברת אחריי הפיוזים שאמורים להישרף כשה MOV נשרף

לא נראה לי כמו משהוא שנותן הגנה נורמלית. כתבתי את זה בכמה מקומות בפורום בעבר

הרכיבים האלה (MOV שהוא נגד שנפרץ במתח מסויים ו GDT שהוא סוג של מנורת ניאון לזרם גבוה) אינם מסננים מתח. כל התפקיד שלהם הוא, כשמגיעה מכה של מאות V ויותר, להיפרץ ולהוריד אותה לאדמה. עד איזה 300-400V המתח יכול לעשות מה שבא לו, לשרוף את המחשב ולעלות אותו באש, והמגן פשוט לא יתערב בכלל

גם כדיי להוריד נחשולים בצורה קצת יותר טובה צריך רכיבים יותר גדולים. ב GPT יש רכיבים משמעותית יותר טובים, ב Q protector לא ממש. אבל מכיוון שהגנת הברקים היא הפחות חשובה מתוך ה 3, ה Q עדיף לדעתי כי יש לו הגנות אחרות טובות יותר מה GPT

לסיכום המגן הזה כן נותן משהוא. אבל הוא מגן צעצוע מפני נחשולי מתח צעצוע, ניתן למצוא דברים יותר נורמליים ושכן מכילים את ההגנות החשובות האחרות

כל מגן, גם ה GPT SC9L אמור לתת משהוא וניתן להניח שהוא נותן משהוא. בהגנת ברקים/נחשולי מתח כמה שיש יותר רכיבים שחוטפים מכה, כך פחות ממנה מגיע הלאה. אבל שיהיה מובן שלא ניתן לצפות מרכיב קטן של כמה ממ להוריד כמות אנרגיה של מכת ברק - כל מה שהם טובים בו זה נחשולים קטנים של מיתוג, של מפסקים שקופצים בלוח חשמל וכדומה - וגם זה בקושי. מגן ברקים אינו באמת מגן מברקים - הוא פשוט לא בגודל המתאים

ההגנות החשובות יותר של מגן או UPS (ואת זה יש דיי בכל UPS, גם בהכי זולים) זה הגנות מתח גבוה/נמוך והגנה מנפילות (במגן ברקים זה השהייה, ב UPS זה הגיבוי מהסוללה)

אל תעיף מגינים - מה שהוא נותן הוא נותן ועדיף על כלום

שלא תחשוב לרגע שאחד מהמגינים טוב יותר בסדרי גודל מהאחרים, הוא לא, לכל אחד מהמגינים יש את היתרונות והחסרונות שלו. המגן שאני ממליץ עליו בכל פעם הוא פשוט המגן הטוב ביותר שאני מכיר נכון לאותו רגע, וה SC9 ELEC היה ההמלצה שלי עד שבדקתי את ה Q protector

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר ... :xyxthumbs: מזל שנתקלתי בפוסט הזה עוד תיכננתי לקנות מגיני ברקים זולים כאלה :kopfpatsch:

הינה סרטון קטן שמצאתי על ה - Q PROTECTOR

אגב זה הדבר הכי טוב בשוק [glow=red,2,300]או שיש יותר טובים ?[/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...