מה קורה עם כל אותם משחקים שדורשים אקטיבציה ,כאשר החברות ניסגרות ? - עמוד 4 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה קורה עם כל אותם משחקים שדורשים אקטיבציה ,כאשר החברות ניסגרות ?

ASI89

Recommended Posts

אם קניתי כיסא, אז אם אני שומר עליו הוא נשאר, ואם אני שובר אותו אז אין לי כיסא. מה לעשות? זו ההגדרה של בעלות, וככה צריך להיות. מי שאכפת לו מהציוד שבבעלותו, שישמור עליו או שלא יבוא בטענות.

עכשיו נניח שאתה 'קונה' כיסא באופן שהכיסא בודק כל הזמן שהוא נמצא בבית הנכון, ואם השאלת את הכיסא לשכן הוא מפסיק לעבוד. במקרה אחרי שנה "שרת הכסאות" מפסיק לעבוד עם הגרסה של הכיסא שלך, ולך חפש אותם. נראה לך?

באשר למצב תאימות - לא רלוונטי לעניין הבעלות. אם יש לי תוכנה שאמורה לעבוד עם win98, זה לא משנה אם היא לא עובדת על win7, אבל היא כן אמורה לעבוד אם אנסה להפעיל אותה על win98 גם בעוד 10 שנים.

כנ"ל , אם אתה קונה קלטת של n64 כנראה שיש לך קונסולה מתאימה, למה שתקנה משחק לקונסולה שאין לך? אבל כל עוד שיש לך את הקונסולה ואת המשחק, הוא יעבוד - גם בעוד 10 שנים או יותר. אם הקונסולה מתקלקלת, אין מה לעשות (ע"ע כיסא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם לקלטת של n64 אי אפשר, לפחות לא באמצעים קובנציונליים. לא ראיתי אותך מוציא אותה מהדיון בגלל זה.

גם אם זה כן חשוב לך, נגיד לצורך העניין שיש לך מזבלת כסאות מאחורי הבית, ואתה יכול להשתמש בחלקים השלמים של הכיסאות השבורים כדי לתקן את הכסא השבור שלך בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הדוגמאות האלו לא ממש עוזרות.

תכלס לחברות המשחקים יש מודל כלכלי ותפעולי, בו הם מנסות לשלוט ולעצב את העניין לטובתם כמה שאפשר.

הלקוחות שתלוים באותם חברות(מבחירה או חוסר ברירה) במידה כזאת או אחרת מצביעים עם הרגליים(והדולרים).

כמה טוב ש(כמעט)תמיד יש אפשרות להשיג עותקים באופן פיראטי.

שחברות המשחקים ימצאו את האיזון שמביא להם מספיק לקוחות.

וציבור השחקנים ימצאו את האיזון שעושה להם טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי האידיוט שיקנה קומקום שבשביל להפעיל אותו צריך להתקשר לחנות שמכרה אותו ולבקש רשות להשתמש בו? מתי הוא מתקלקל ומה אני עושה כשהוא מתקלקל זאת כבר בעיה שלי, אבל ברגע ששילמתי ויצאתי מהחנות זה רכוש פרטי שלי, ולאף אחד אין זכות להכתיב לי איך להשתמש בו.

אני לא אקנה קומקום כזה גם אם החנות תמכור אותו במחיר זול במיוחד, עם משלוח עד הבית ושירות תיקונים. אני מעדיף לשלם קצת יותר ולקנות קומקום שאני אדע שהוא שלי.

יש אנשים שלא אכפת להם, וזאת בעיה שלהם, אבל אין להם מה לבוא בטענות כשהחנות תסגר וכשכל מכשירי החשמל שהם קנו ממנה יהפכו ללא שמישים או שיחייבו פריצה כדי לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה טוב ש(כמעט)תמיד יש אפשרות להשיג עותקים באופן פיראטי.

שחברות המשחקים ימצאו את האיזון שמביא להם מספיק לקוחות.

וציבור השחקנים ימצאו את האיזון שעושה להם טוב.

בשוק הקונסולות פיראטיות היא מאוד בעייתית, לכן היתה מחאה מאוד גדולה כשהתחילו השמועות שהקונסלות של הדור הבא יחייבו חיבור תמידי לאינטרנט, לא יכללו מדיה פיזית ולא יתמכו במשחקים משומשים. אני מאוד מקווה שבעתיד הצרכנים לא יכנעו ללוקשים שהחברות האלה מוכרות להם ש"למי כבר אין כיום?", "למדיה הפיזית אין מקום בעתיד", "שוק המשומשים הורס את התעשייה" וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה משחקים כאלה וזה בדרך כלל לא קשור לאיכות של המשחק, לרוב זה יותר קשור למפתחת (REMEDY, Firaxis Games, VALVE, BLIZZARD, CDP וכו') או למותג (COD, וכו').

בקונסולות יש הרבה מאוד משחקים שמכסים את ההוצאות עוד בשלב ההזמנות המוקדמות, במחשב יש מעט מאוד חברות שמצליחות לעשות את זה.

שוק המשומשים הוא באמת בעיה, במיוחד באיך שהוא מתנהל היום. מה ש GAMESTOP עושים זה אסון...

אני גם לא רואה צורך במדיה פיזית, יקר יותר ליצור, פחות ירוק, גורם לעליה במחיר המשחקים, הבלאי של המדיוט האופטיות והמכניות מהיר מידי והמשך השימוש בדיסקים לא באמת משפר הרבה.

אתם מדברים על ה וכמה הייתם מעדיפים לקנות דיסקים, חבל שאף אחד פה לא מזכיר את זה שהדיסקים האלה מתים דיי מהר גם אם לא משתמשים בהם. יום אחד אתה מכניס את הדיסק והוא לא עובד ואתה צריך ללכת ולקנות את המשחק מחדש, כמובן שגם אין אחריות על הדיסק וזה יכול לקרות חודש או חודשיים אחרי שקנית את המשחק. ברגע שהדיסק הפסיק לעבוד אתה יכול לזרוק את המשחק לפח יחד עם הכסף ששילמת עליו. החנויות הדיגיטליות סוף סוף הביאו אותנו למצב שאם אנחנו קונים משחק אנחנו יכולים להשתמש בו כמה פעמים שאנחנו רוצים ולשמור אותו לזמן ארוך יותר.

נכון שכרגע המצב לא מושלם אבל הוא משתפר באופן תמידי וכל כמה זמן מגיעה חברה נוספת שמנסה לדחוף את השוק קדימה למקום טוב יותר עם פחות זבל למשתמשים (למשל CDP שמנהיגה מדיניות של NO בכל המוצרים שלה ואפילו אפשרה למי שקנה את המשחקים שלהם מ STEAM להוריד אותם בלי מ GOG).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל ענק בכושר ההישרדות בין דיסקים ביתיים מבוססים דיו אופטי שצורב ביתי ממיס אותו לבין דיסקים תעשייתיים שמודפסים ע"י פלטות בכמויות מסחריות. וכמו שאמרתי, אני אשלם בכיף קצת יותר בשביל שאיזו חנות וירטואלית לא תחזיק אותי בביצים. אם אני ארצה לקנות עותק דיגיטלי, שלא ישאיר לי כלום בידיים, החנות הכי זולה היום היא "מפרץ הפיראטים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר למה שוק המשומשים הוא בעיה בדיוק? כמו כן דיסק מקורי יכול להחזיק לך 20 שנה בכיף.

מה זאת אומרת? זה דיי מובן מאליו, אתה באמת לא מבין איך זה פוגע במכירות של המשחק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת? זה דיי מובן מאליו, אתה באמת לא מבין איך זה פוגע במכירות של המשחק?

בערך באותה מידה שקנית ספר יד שניה (או השאלה מחבר, או קריאה בספריה ציבורית) פוגעת במכירות ספרים. ראית מישהו צועק על הנושא?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השליטה של GAMESTOP בשוק המשומשים בארה"ב (ועל ידי חברות נוספות בקבוצה גם במדינות אחרות) גורמת להרבה מאוד בעיות, הם שולטים במחירים (0 רווח ליוצרי המשחק, החזר מאוד נמוך למי שנותן להם את המשחק ומחיר גבוה מידי לעותק משומש) וזה מינף אותם למקום שהם יכולים לשלוט בשוק בכללי. הם מונעים שינויים במחירים בשביל לשמור את מחירי היד שניה גבוהים ככל האפשר לאורך זמן ארוך ככל האפשר, הם דורשים מהמפיצות תוכן לבעדי וזה הגיע למצב שהם דופקים על ימין ועל שמאל גם את המפתחים והמפיצים וגם את מי שרוצה לקנות משחקים במחיר מוזל.

שאר שוק המשומשים (מקומות כמו יד2) בקושי מפריעים לחברות, זה הגוש הגדול שמפריע להם ואותו הם מנסים להרוג.

דיסק מקורי לא מחזיק 20 שנה, יש לי הרבה מאוד דיסקים של מוזיקה שאחרי שנה התחילו לקפץ ולהשמיע רעשים מוזרים (ולא שמעתי אותם כל יום). יש גם לא מעט אנשים שקנו את אותו משחק פעמיים-שלוש ואפילו יותר כי הדיסק מת והיה צריך דיסק חדש בשביל להתקין את המשחק שוב. דיסק זה מדיה שאורך החיים שלה מאוד קצר, רגישות לחום, לחות, אור (תדרים מסויימים) ובלאי טבעי שפשוט גורמים לזה שנדיר למצוא דיסק שמחזיק טוב.

עוד בעיה עם דיסקים זה קצב ההתפתחות שלהם, BR עדיין יחסית יקר והחדירות שלו נמוכה. זה המדיה היחידה היום שיכולה להחזיק משחק מלא בלי צורך למספר דיסקים. הגענו למצב שאו משתמשים בדיסק BR ואז אף אחד לא יקנה כי צריך לקנות גם כונן BR, או שמתמשים בהרבה דיסקים של או שמשתמשים בדיסק בודד (או 2) ודורשים מהמשתמש להוריד חלק גדול מהמשחק מהאינטרנט (שזה המצב עם רוב המשחקים היום).

זה מאוד לא כלכלי ומאוד לא ירוק ליצר אריזות עם 4-5 דיסקים בשביל משחק אחד. אני מאוד אוהב את זה שה ORANGE BOX הגיע רק עם 2 דיסקים, אם לא היה היה צריך לפחות 5 דיסקים (שמעבירים במהלך ההתקנה) בשביל להכניס את כל התוכן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yonizaf

בא נלך רק בתאור שלך על הכיסא

קניתה כיסא הכל טוב ויפה ,הוא שלך ,יהיו בעיות עם היצרנית\מוכרת ועדין תוכל לישתמש בו

כל הכבוד

אבל עם בעלות מגיעה התחזוקה שזה אליך

אתה צריך מקום לאכסן את הכיסא \לשמור שלא יגנבו או ישברו אותו \לצבוע מידי פעם וכו וכו

או שלחלופין אתה יכול "לשכור" את הכיסא לתקופה מאוד ארוכה ,והאחזקה על המוכרת\יצרנית

ככה שאין יתרון לפה ולשם ,יש יתרונות וחסרונות לשני הצדדים

ובגדול לרוב המישחקים רובנו לא נחזור אחרי ריצה אחת ,כי רובם לא שווים את זה

ודרך אגב ,גם עם שרות כמו סטים יסגר יום אחד ,רוב המשחקים יכולים לרוץ אוף ליין ,ובטח נדע מספיק מראש

ונוכל להוריד ולהתקין מה שחשוב לפני הסגירה

אולי חלק מהיצרניות יתנו גם עותקים לנפגעים בחנויות אחרות

ואולי חלק מהמתחרות של סטים ,יתנו הנחות גדולות בהתחלה ,לפליטי סטים

כדי למשוך המון קונים פוטנציאלים

ככה שהמחשבה ,זהו אין סטים הכל אבוד תוך יום ,לא כזאת מציאותית ,אולי עם יפול אסטרואיד ענק על כדור הארץ

אבל אז יהיה לך בעיות הרבה יותר גדולות ממחשבה על המשחקים שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...