מכשירי WP8 של נוקיה נחשפו! עדכון: מצלמה PureView בפעולה - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכשירי WP8 של נוקיה נחשפו! עדכון: מצלמה PureView בפעולה

lev-27

Recommended Posts

http://www.theverge.com/2012/9/5/3293146/nokia-lumia-920-hands-on-photos-video

נראה מכשיר מאוד מרשים ויפה. מצלמה איכותית + מסך מעולה + טעינה אלחוטית + אפשרות להשתמש במסך מגע גם עם כפפות + Maps + איכות חומרים מעולה + מפרט עדכני. לטעמי המכשיר נראה יפיפה בצבע צהוב. שונה מאוד מעדר מכשירים בצבא שחור/כסף/אפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט התלבטות עד כמה זה מלהיב (או שבעצם ברגע שיש את ההתלבטות - זה לא מלהיב).

המכשיר כחבילה הוא בהחלט "טיפ-טופ". סוף סוף מכשיר "נורמלי" ראשון של נוקיה (גם חומרה מעולה, גם תוכנה).

הבעיה היא, שאם בוחנים כל פרמטר לבד, זה לא כל כך מלהיב:

• המצלמה איכותית, נכון. עד כמה מעבר למצלמה במכשירי הדגל של סוני וסמסונג? כנראה שלא בהרבה. הצרכן ההדיוט גם לא מתחיל להכנס לבלוגים ולבחון השוואה בין תמונות. מקסימום קורא ביקורות מטופשת בידיעות.
  • מסך מעולה: הוא אכן מסך מעולה. אבל האם הוא יותר "מעולה" מהמסך שיש במכשירים מתחרים? כנראה שלא, ואם כן, לא ברמה כזו שלרוב הצרכנים יהיה איכפת ממנה.
  • טעינה אלחוטית: לדעתי, לא מעניין.
  • רגישות משטח המגע של המסך: זוהי בהחלט בשורה מעניין ובהחלט מאפיין מנצח שיגרום לצרכן ההדיוט לרכוש את המכשיר. משפיע באופן מכריע על שימושיות יום יומית.
  • נוקיה מפות: בסה"כ לא חושב שכזה מעניין את רוב הצרכנים (יש חלופות לא רעות וגם בחינם). לדעתי מאפיין נחמד מאוד, אבל בישראל אין מפות.
  • רמת הבניה של המכשיר: אכן ה"גוף האחיד" (UNIBODYׂ) נראה מרשים. עד כמה זה משנה בפועל לבן אדם שקונה מכשיר? כנראה שלא הרבה. לטעמי הקטע של הצבעים הבוהקים הופך את המכשירים לקצת ילדותיים. עדיף מאט. מה שכן, הגיוון בצבעים חביב מאוד.
  • WP8: ובכן, ימים יגידו. כנראה שהיא תצליח לתפוס נתח שוק, כי בסופו של דבר היא אכן מערכת מוצלחת.

דרך אגב, כמו שאני מכיר את נוקיה, המכשיר הזה הולך להיות המכשיר הכי יקר בשוק וזה הולך לטרפד את המכירות שלו.

הנוקיה N9 היה מכשיר מלהיב למדי כשיצא - אבל התמחור היה פשוט מוגזם. גם היום, הרבה אחרי שהוא יצא, הוא פשוט יקר מדי.

הנוקיה 808 גם מכשיר מלהיב למדי, אבל שוב, פשוט יקר מדי. מעולה זה פיצ'ר מנצח, אבל ברגע שהמכשיר נחות ממכשירים אחרים כמעט בכל פרמטר אחר שקיים, אתה לא יכול לתמחר אותו בכזו רמה.(600 - 700$)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמפרט הטכני של המכשיר צריך להיות "מעולה" יותר משל המתחרים. לנוקיה יש עדיין את השם ואיכות הבניה שלה, וכל עוד מפרט המכשיר מצליח לעמוד בקו אחד עם מכשירים מתקדמים של חברות אחרות, זה טוב מספיק.

סימני השאלה היחידים הם המחיר (שאכן עלול להיות יקר מדי, אבל עוד לא ידוע), ומערכת ההפעלה חסרת הניסיון, שקשה לדעת בוודאות אם היא אכן מוצלחת ותתפוס שוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט התלבטות עד כמה זה מלהיב (או שבעצם ברגע שיש את ההתלבטות - זה לא מלהיב).

המכשיר כחבילה הוא בהחלט "טיפ-טופ". סוף סוף מכשיר "נורמלי" ראשון של נוקיה (גם חומרה מעולה, גם תוכנה).

הבעיה היא, שאם בוחנים כל פרמטר לבד, זה לא כל כך מלהיב:

• המצלמה איכותית, נכון. עד כמה מעבר למצלמה במכשירי הדגל של סוני וסמסונג? כנראה שלא בהרבה. הצרכן ההדיוט גם לא מתחיל להכנס לבלוגים ולבחון השוואה בין תמונות. מקסימום קורא ביקורות מטופשת בידיעות.
  • מסך מעולה: הוא אכן מסך מעולה. אבל האם הוא יותר "מעולה" מהמסך שיש במכשירים מתחרים? כנראה שלא, ואם כן, לא ברמה כזו שלרוב הצרכנים יהיה איכפת ממנה.
  • טעינה אלחוטית: לדעתי, לא מעניין.
  • רגישות משטח המגע של המסך: זוהי בהחלט בשורה מעניין ובהחלט מאפיין מנצח שיגרום לצרכן ההדיוט לרכוש את המכשיר. משפיע באופן מכריע על שימושיות יום יומית.
  • נוקיה מפות: בסה"כ לא חושב שכזה מעניין את רוב הצרכנים (יש חלופות לא רעות וגם בחינם). לדעתי מאפיין נחמד מאוד, אבל בישראל אין מפות.
  • רמת הבניה של המכשיר: אכן ה"גוף האחיד" (UNIBODYׂ) נראה מרשים. עד כמה זה משנה בפועל לבן אדם שקונה מכשיר? כנראה שלא הרבה. לטעמי הקטע של הצבעים הבוהקים הופך את המכשירים לקצת ילדותיים. עדיף מאט. מה שכן, הגיוון בצבעים חביב מאוד.
  • WP8: ובכן, ימים יגידו. כנראה שהיא תצליח לתפוס נתח שוק, כי בסופו של דבר היא אכן מערכת מוצלחת.

דרך אגב, כמו שאני מכיר את נוקיה, המכשיר הזה הולך להיות המכשיר הכי יקר בשוק וזה הולך לטרפד את המכירות שלו.

הנוקיה N9 היה מכשיר מלהיב למדי כשיצא - אבל התמחור היה פשוט מוגזם. גם היום, הרבה אחרי שהוא יצא, הוא פשוט יקר מדי.

הנוקיה 808 גם מכשיר מלהיב למדי, אבל שוב, פשוט יקר מדי. מעולה זה פיצ'ר מנצח, אבל ברגע שהמכשיר נחות ממכשירים אחרים כמעט בכל פרמטר אחר שקיים, אתה לא יכול לתמחר אותו בכזו רמה.(600 - 700$)

נכון מאד עושה רושם שנוקיה לא תתאושש אם הם ימשיכו במדיניות החזירות שלהם בנושא המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שנוקיה הסיקו מסקנות. היה להם מספיק זמן להסתכל על השוק מהצד ולעשות שיעורי בית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים לא מדובר בפיצ'רים שמעניינים הצרכן ההדיוט. אדם פשוט מחפש מכשיר יפה, מעוצב ועם חווית שימוש. המכשירים החדשים של נוקיה פונים לאותו פלח באוכלוסיה.

אם נכנסים לעומק בכל תכונה של המכשיר יש יתרון כלשהו על פני המתחרים.

* מצלמה - מעולה. PureView מאוד מעניינת.

* מסך - איכותי מאוד, בהירות 600NIT, רגישות גבוהה. לטענת המבקרים נראה מעולה.

* טעינה אלחוטית - גימיק נחמד. נראה אם יתפוס.

* נוקיה מפות - לצערי לא רלוונטי בישראל, אבל מדובר במפות האיכותיות ביותר שיש. תחליפים חינמיים לא מתקרבים לקרסוליים של נוקיה מפות.

* רמת בנייה - לטענת המבקרים רמת בנייה מעולה.

* צבעים בוהקים - לטעמי צבעים בוהקים נותנים למכשיר מראה צעיר ורענן. נמאס לראות גוונים של שחור-כסף-לבן. אנשים שמרנים יכולים לקנות בצבע אפור - לבן - כסוף.

בשורה התחתונה מדובר במכשיר חזק מאוד, יפה ואיכותי שמעמיד את נוקיה בשורה אחת עם מכשירי דגל של סמסונג ואפל. נוקיה הוכיחה שיש לה ידע, ושיטות ייצור מתקדמות להתחרות בחברות המובילות בשוק. גורלה של נוקיה קשור בהצלחתה של WP8. אם WP8 תצליח נוקיה תתאושש בהדרגה ותחזור למרכז הזירה. אם לא זה כנראה הסוף שלהם. אני חושב ש-WP8 תצליח כי זו מערכת הפעלה טובה שנות אור יותר טובה מאנדרואיד בשנותיה הראשונות.

אני אהבתי את המכשיר. הוא שונה לחלוטין ממכשירי עדר שמציפים את השוק. צבעים נועזים ומרהיבים. נמאס ממכשירים בצבע שחור-כסף-לבן. מספיק. יש עוד צבעים בעולם. לטעמי 920 בצבע צהוב נראת מעולה. כנראה זה יהיה הסמארטפון הבא שלי. הספיק לי מאנדרואיד לחמש השנים קרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

עדכון:

אתר רוסי קיבל אבטיפוס של 920. מצלמה של 920 בפעולה.

מדהים. אין מילים. אידיוטים שלא השתמשו בתמונות אמיתיות. בהנהלת החברה יושבים ליצנים.

מחיר המכשיר ככל הנראה יעמוד באזור ה-580 יורו. אני מעריך באזור ה-3,500 שקל בישראל מחיר השקה. לדעתי מחיר סביר למכשיר דגל עם 32GB זיכרון + .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה הרבה יותר טוב מהאחרים. אם כבר, אז עדיף . אבל הסיבה העיקרית שבגללה אני מתפלל שהמכשירים האלה יכשלו היא האסון של מערכת הדסקטופ. אם חס וחלילה הטלפון הזה יהיה להיט נשאר תקועים גם עם דסקטופ של טלפון לנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן צדקת.

אני בטוח שנוקיה הסיקו מסקנות. היה להם מספיק זמן להסתכל על השוק מהצד ולעשות שיעורי בית.

לפעמים אני חושב שהדירקטוריון של מורכב מאנשים פגועי מוחין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתבה לא ממש מדייקת

מחיר 5 באירופה הוא מעל 800 דולר

529 פאונד באנגליה

680 בצרפת

הם משווים את המחיר באירופה למחיר בארה"ב

בכל מקרה השוק העיקרי זה לא אנשים שקונים טלפון UNLOCKED בחנות במחיר מלא

השוק העיקרי הוא בחבילות עם חברות הסלולר (ואז המחיר הוא בין 0 ל200 דולר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן. חשבת שמכשיר דגל עם חומרה מתקדמת וחדשנית יעלה 400$? חוץ מזה מדובר במחיר סים-פרי שלא רלוונטי לרוב הצרכנים.

טעות של נוקיה שהם השיקו רק דגם של 32GB. הם לא מבינים שרוב האנשים לא נכנסים לפרטים הקטנים ועושים השוואה בסגנון טוב כאן אני מקבל 32GB ובמכשיר מתחרה אני מקבל 16GB. אנשים מסתכלים רק על השורה התחתונה ובשורה התחתונה נוקיה יותר יקרים. בהשוואה 32GB VS 32GB המחיר כנראה זהה. נוקיה לא מבינים את הראש של האדם הפשוט. כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...