נושא קצת Off topic, כמה הייתם לוקחים על תוכנה כזאת? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נושא קצת Off topic, כמה הייתם לוקחים על תוכנה כזאת?

Zeev86

Recommended Posts

למנהלים: אם זה לא קשור לפורום, בבקשה תעבירו לפורומים כלליים. לא הייתי בטוח איפה לפתוח את הדיון.

לנושא:

אהלן. זו הפעם הראשונה שהתבקשתי לתכנת לבנאדם. סיכמנו על 400 שקל.

אני לא בטוח אם שווה לי בכלל לסיים אותה, תשפטו אתם:

תוכנה שמסדרת קבצי audio במסד נתונים. הלקוח מוסיף קבצי שמע ואז התוכנה מציגה לו את הפרטים בטבלה כמו: שם להקה, אלבום, זאנר, כתובת הקובץ, אורך המנגינה. בלחיצה על רשומה אפשר גם לנגן את קובץ האודיו.

את הרשימה אפשר לבסוף להדפיס ולהעלות לאתר . (התוכנה מעלה את כל נתוני מסד הנתונים לשרת ואז האתר קורא את כל הפרטים בדיוק איך שמופיעים בתוכנה)

הלקוח ביקש תאימות גם לXP וגם לWIN98 (אל תשאלו למה, אבל הושקע זמן לבדיקה יסודית אם התוכנה פועלת במערכות הפעלה אלו בvmware ו-vpc, וכאמור זמן שווה כסף).

כמה התוכנה הזאת שווה לדעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלת לכתוב או שעדיין לא ?

כמה שעות עבודה הושקעו בתוכנה מבחינת פיתוח ?

כ15-20 שעות (פחות או יותר) על התכנות ובנוסף לזה בדיקה יסודית שהתוכנה עובדת בWin 98 SE בvmware ו- virtual .

סיימתי את התוכנה כבר והיא מוכנה (גם התוכנה וגם העלאה לאינטרנט של כל המסד וקריאה בדף PHP את הנתונים).

קיוויתי שהוא יביא לי על זה 400 שקל אבל עכשיו הוא שינה את זה לתשלומים. כל חודש 100 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשרים שעות עבודה לפני בדיקות? לא יודע מה הנסיון שלך, אבל חברה חצי רצינית לא הייתה לוקחת על זה פחות מ-4-5 אלף ש"ח בלי למצמץ, וכנראה הרבה יותר...

שעת עבודה של מפתח עם נסיון היום זה לפחות 60-70 ש"ח, בד"כ יותר. וזה כשכיר - אם אתה חברה, אז שעת עולה לך פי שתיים ויותר - ציוד, חשמל, הפרשות (קרן השתלמות, פנסיה, מסים) וכו' וכו'.

קיצר על עבודה פרטית לא הייתי לוקח פחות מ-150 לשעה, אבל אם אתה תיכוניסט בלי נסיון אמיתי אז לקחת באזור ה-80 זה גם חצי סביר.

בכל מקרה 400 זה באמת בדיחה. ואם עכשיו הוא בא בקטע של תשלומים לא הייתי נותן לו כלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פחות מ 2500 שקלים בכלל לא הייתי מדבר איתו, שלא לדבר על צורת התשלום.

באופן עקרוני היית צריך להעריך זמן וזמן בדיקות \ אינטגרציה ולתמחר כל פעילות, לסכם מה הלקוח מקבל בסוף התהליך ולהציע מחיר.

מקווה שתלמד לפעם הבאה.

לעצמאי הייתי מתמחר את העבודה בכ 4500 שקלים כולל מע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נורא אחי... כולה אפליקצית CRUD פשוטה. אגב אתה יכול לחבר משהו כזה בגג 5-6 שעות (כולל טסטים כמובן)

אם אתה משתמש בכלים הנכונים. לדוגמה django על ה backend ומשהו כמו jquery UI על ה client side.

העצה שלי היא להשתמש user stories. אפילו הייתי הולך צעד רחוק יותר ועושה סוג של one man SCRUM,

כלומר לוקח את הדברים הטובים מ SCRUM כלפי עבודה עם "בעל המוצר" (ספרינטים, רשימת מוצר וכו...)

למה הכאב ראש הזה?

א. זה יחסית קל להעביר סיפור משתמש לשעות עבודה, כלומר לכסף.

ב. הלקוח שלך ידע בדיוק מה הוא מקבל בכל X זמן ( X = אורך ספרינט).

ג. הדברים החשובים יהיו שם קודם, ה nice to have אחרכך ודרעק מיותר כמו תמיכה ב win 98 לעולם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נורא אחי... כולה אפליקצית CRUD פשוטה. אגב אתה יכול לחבר משהו כזה בגג 5-6 שעות (כולל טסטים כמובן)

אם אתה משתמש בכלים הנכונים. לדוגמה django על ה backend ומשהו כמו jquery UI על ה client side.

העצה שלי היא להשתמש user stories. אפילו הייתי הולך צעד רחוק יותר ועושה סוג של one man SCRUM,

כלומר לוקח את הדברים הטובים מ SCRUM כלפי עבודה עם "בעל המוצר" (ספרינטים, רשימת מוצר וכו...)

למה הכאב ראש הזה?

א. זה יחסית קל להעביר סיפור משתמש לשעות עבודה, כלומר לכסף.

ב. הלקוח שלך ידע בדיוק מה הוא מקבל בכל X זמן ( X = אורך ספרינט).

ג. הדברים החשובים יהיו שם קודם, ה nice to have אחרכך ודרעק מיותר כמו תמיכה ב win 98 לעולם לא.

אתה יוצא מהנחה שהוא יודע בכלל מה זה AGILE...

בכל מקרה חשבתי על זה וכנראה הייתי לוקח על זה 2500-3000 ש"ח כפרטי או 7000 ומעלה כחברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...