שוב בנושא כרטיס רשת - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוב בנושא כרטיס רשת

matanya

Recommended Posts

האם יש דרך לעדכן/להתקין את הקרנל בלא לפגוע בתצורה ובהתקנה של האסטריסק וה sql וכולי?

דבר נוסף מוזר כאן בעניי, הרי הכרטיס הנוכחי הוא RTL-8169 שזה ממש נשמע מתאים ל:alias ath0 r8169

שהיה כתוב בתצורה המקורית עבור הכרטיס: RTL8111/8168B שנשמע פחות מתאים?

נוסף על זה, בבדיקת lsmod מסתבר שבכלל אין מודול שנקרא r8169 אלא r8168 ? אז איך זה שההפניה היא ל r8169 ?

כמו כן זה נראה שהשגיאה היא זהה, לכל שם שאני אכתוב ב alias אפילו של מודול שאינו בנמצא כלל?

למעשה לא ברור לי מה המשמעות של פקודת ה alias , האם היא מכוונת את המערכת באיזה מודול להשתמש לכל כרטיס רשת? אם כן איך הלינוקס יודע לאיזה כרטיס פיסי אני מתכוון לייעד לכל מודול? הוא יכול להפוך אותם, ולגרום לפעילות לא תקינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין מספיק יידע מה לנסות להעלות. ניסיתי את 8139too ואת 8139cp ולא עזר.

האם אתה מתכוון לתיקיות האלו:

[root@localhost kernel]# cd /lib/modules/2.6.18-164.15.1.el5PAE/kernel/drivers
[root@localhost drivers]# cd net
[root@localhost net]# ls
3c59x.ko dl2k.ko mlx4 pppoe.ko sundance.ko
8139cp.ko dummy.ko myri10ge pppox.ko sungem.ko
8139too.ko e1000 natsemi.ko ppp_synctty.ko sungem_phy.ko
8390.ko e1000e ne2k-pci.ko qla3xxx.ko sunhme.ko
acenic.ko e100.ko netconsole.ko qlge tg3.ko
amd8111e.ko enic netxen r8168.ko tlan.ko
b44.ko epic100.ko niu.ko r8169.bak tokenring
benet fealnx.ko ns83820.ko s2io.ko tulip
bnx2.ko forcedeth.ko pcmcia sis190.ko tun.ko
bnx2x.ko ifb.ko pcnet32.ko sis900.ko typhoon.ko
bonding igb phy skge.ko via-rhine.ko
cassini.ko igbvf ppp_async.ko sky2.ko via-velocity.ko
chelsio ixgb ppp_deflate.ko slhc.ko virtio_net.ko
cnic.ko ixgbe ppp_generic.ko slip.ko wireless
cxgb3 mii.ko ppp_mppe.ko starfire.ko
[root@localhost net]# cd ..
[root@localhost drivers]# cd ..
[root@localhost kernel]# cd net
[root@localhost net]# ls
8021q bridge ieee80211 key rds sunrpc wireless
atm ipv4 mac80211 sched tipc xfrm
bluetooth dccp ipv6 netfilter sctp tux

יש שם עוד גירסאות קרנל:

2.6.18-128.1.1.el5

2.6.18-128.7.1.el5

2.6.18-92.el5PAE

2.6.18-164.15.1.el5PAE

אני מניח שהאחרון מתאים לקרנל שלי שמדווח ע"י uname -r כ: 2.6.18-164.15.1.el5PAE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אתה בטוח שמדובר בבעיית מודול?

אני חושב שהצגתי את השאלה לא נכון. מדובר בבורד שיש עליו כרטיס, שאין לו דרייבר על הלינוקס שלי (broacome).

עכשיו אני מכניס כרטיס אחר. כאשר זה כרטיס של , הכל עולה יפה בלי בעיות, על eth1 .

אבל כאשר אני מחליף אותו ברילטק, הוא כלל לא מנסה להעלות את eth1 אפילו שהוא מופיע היטב ב lspci ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס אמור להופיע בתור eth ב dev - או לבד או אם מעלים לו מודול

ב 2006 אני הייתי על gentoo, היה שם menuconfig - ממש ממשק כזה לטייל בחומרה שנתמכת על ידיי הקרנל ולאפשר או לא לאפשר מודולים לפניי קימפול. אני זוכר שהיו קיימים מודולים שהיו תלויים במודולים אחרים אבל לא זוכר משהוא ספציפי ל 8169 או ריאלטק בכלל. לא יודע ם זה הבעיה

זיהוי ב lspci לא אומר שהחומרה נתמכת אלא רק שמערכת ההפעלה רואה שיש חומרה כזאת - לא אומר הרבה

ומה אם אתה מנסה לחבר כרטיס כמו 8139 או 8100 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

>>הכרטיס אמור להופיע בתור eth ב dev - או לבד או אם מעלים לו מודול

מעניין. במעלה האשכול כתבתי שאין ב dev שום eth גם במערכת המקורית שיש בה שני כרטיסים עובדים, ונאמר () שאכן לא אמור להיות שם כלום.

>>ומה אם אתה מנסה לחבר כרטיס רשת כמו 8139 או 8100 ?

לצערי אין תחת ידי פנוי כרטיסים נוספים. יש לי על הבורד, אחד כרטיס רילטק, ועוד שניים .

למעשה רציתי לבדוק שבמקרה שהמרכזיה תפול, יהיה לי גיבוי מיידי. והופתעתי לגלות שאני עלול להיתקל בבעיות של זיהוי כרטיסי .

לגבי הברודקום, הבנתי שצריך דרייבר, מצאתי משהוא, אבל נבהלתי מהעובדה שיש לקרוא מדריך שלם כיצד לקמפל את זה וכולי, ולא הבנתי בדיוק את כל הפרטים. אז עברתי לרילטק וגם כן נתקעתי. רק האינטל עובד.

זה נראה לי מוזר שזה ככ בעייתי להתקין כרטיס . זה דיי מאכזב אותי מלינוקס. אני מבין שהשיטה פשוט למצוא חומרה אחרת.

אני מניח שהתקנה מחדש של הלינוקס תפתור את הבעיה, אבל לא ברור לי, כיצד ניתן להתקין בלא לפגוע בכל ההתקנות הקיימות של המרכזיה. האם יש דרך כזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שבמערכת שלך יש משהוא לא סטנדרטי שבגללו זה לא מופיע ב dev אבל הוא עדיין אמור להיות קיים - למשל להגיב ל ifconfig

בלינוקס אורך החיים של גרסה הוא קצר מאוד. המערכת שלך היא מערכת של 2006 - אם כל מה שנתמך ולא נתמך אז. יותר מזה, לא הרבה ממה שאתה יכול להוריד היום יעבוד בכלל על המערכת הזאת - הכול התקדם יות מידי רחוק. מערכת של היום היתה מזהה לך מהקופסה גם את הברואדקום שיש שם

במקרה שהמערכת תיפול, אם יש לך גיבוי אתה מוגן - עדיין לא בעיה למצוא חומרה שתעבוד מהקופסה במערכת הלינוקס הזאת. ואם אתה רוצה להיות בטוח, תיקח מחשב בצד משהוא לא חדש ותנסה לשחזר אליו את הגיבוי של המערכת

להתקין בלי לפגוע במה שיש - אני חושב שאין דרך בטוחה (חוץ מזה שאתה יכול לעשות גיבוי ולשחזר....) אם המערכת הזאת כל כך חשובה, תקנה ב 30 שקל כרטיס רשת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם תודה על המידע, באמת זה דבר חדש עבורי.

עדיין מספר דברים לא מובן לי, ואני מרגיש שאני מפספס משהוא:

1.

>>יכול להיות שבמערכת שלך יש משהוא לא סטנדרטי שבגללו זה לא מופיע ב dev אבל הוא עדיין אמור להיות קיים - למשל להגיב ל ifconfig

לא הבנתי מה אתה מתכוון לגבי ifconfig. שהרי במערכת המקורית, אין שום eth ב dev אבל ifconfig בהחלט מגיב נכון.

2.

אני עדיין לא מבין מדוע לגבי eth0 אף שאין לו דרייבר מתאים הוא מנסה להפעילו ומודיע seem not present , מדוע לגבי eth1 כאשר הוא של rtl8169 הוא כלל לא מתייחס לקיומו (בזמן הפעלת הסרוויס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי עכשו אצלי, היי, גם אצלי eth0 לא נמצא ב dev - חידשת לי את זה. כנראה המקום שבו אני בדקתי (לפניי כמה שנים) הוא היה מה שלא סטנדרטי כאן

אם כך מה שקוב זה אם הוא קיים או לא ב ifconfig. יכול להיות שהוא לא יופיע ברשימה אבל לפחות תבדוק שהוא מגיב לפקודות כמו ifconfig eth1 up 10.0.0.1 netmask 255.255.255.0 או ifconfig eth1 down

אם הוא "לא קים" מבחינת ifconfig, זה אומר שמערכת ההפעלה לא תומכת בו. הוא יכול להופיע ב lspci פשוט לא ניתן להשתמש בו מתוך מערכת ההפעלה

כנראה שהוא מנסה לעלות את המודול ל eth0 ואז מזהה שאין חומרה אבל השם של eth0 כבר תפוס... אז הוא מנסה את eth1 וכו. במקרה הזה ככל הנ\ראה המודול לא טוב אם הוא לא עולה אחריי modprobe או שצריך לעלות עוד מודול לפניי ואין לי שמץ איזה - איזה מודול אתה מנסה לעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...