שוב בנושא כרטיס רשת - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוב בנושא כרטיס רשת

matanya

Recommended Posts

מדובר ב Centos עם קרנל:

2.6.18-164.15.1.el5PAE

העתקתי את הדיסק למערכת חומרה אחרת.

במקורי lspci :

02:00.0 Ethernet controller: Corporation 82574L Gigabit Network Connection

03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 02)

ובנוכחי:

RTL-8169

ביצוע ריסטרט לדימון לא עזר.

אני שואל שוב האם זו בעיה של דרייבר, או עניין אחר.

בפוסטים הקודמים הזכרתם שזה אולי בעיה ב dev , האם אתם יכולים לשלוח אותי ללינק, שמסביר כיצד להגבר על הבעיה? (אם אין בעברית, אז באנגלית).

כמו כן כתבתם, שיש לקמפל את הקרנל מחדש.למשתמש זה נראה קצת מוזר בשביל התקנת כרטיס , וגם קצת מבהיל. אם תוכלו לציין לינק שמבהיר את העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק שהכרטיס רשת מגיב על ידיי הגדרת IP קבוע ותראה אם יש תקשורת

תבטל את תהליך הרקע של הרשת, יכול להיות network או networkmanager תלוי באיזה מהם אתה משתמש

/etc/init.d/network stop

/etc/init.d/networkmanager stop

תנסה לקבוע IP קבוע (מה שמתאים לרשת שלך)

ifconfig eth0 down
ifconfig eth0 up 10.0.0.1 netmask 255.255.255.0

route add default gateway 10.0.0.254

ותראה אם הצלחת

ifconfig

את התוצאה של זה תעתיק לפורום

כמו כן תנסה לפתוח אינטרנט ותראה אם יש לך חיבור

אם כן אז התמיכה בחומרה תקינה, ותבדוק שההגדרות של network או networkmanager תקינות. אם לא עובד אז תכתוב את כל ההודעות שאתה מקבל

לא קימפול קרנל, אלא התקנה שלו מחדש דרך מנהל ההתקנות (בארצ' זה לא קימפול אלא תהליך מהיר שנקרא mkinitcpio ומנהל ההתקנות מריץ אותו אוטומטית אם מתקינים את הקרנל מחדש. אני מניח שיש משהוא כזה גם במנהלי התקנות אחרים)

תמצא שם חבילה מותקנת בשם kernel26 או ופשוט תבחר התקנה מחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלילה לי לא להתייחס:

כתבתם באשכול הקודם:

>>יכול להיות פאק בזיהוי חומרה של הכרטיס המקורי וזה כן יכול להיות קשור ל /dev

מה הכוונה פאק בזיהוי? כלומר מה אני אמור לעשות?, וכן אם זה בעיה ב dev מה אני אמור לעשות ?

>>עכשו realtek זה כרטיס שאין לך באף אחד מהמחשבים נכון ? על הלוח זה broadcom ? כרטיסים של broadcom נתמכים ולא צריך דרייבר או משהוא. אם כבר אז רק קטע של זיהוי חומרה - פשוט תנסה לעדכן / להתקין מחדש את הקרנל וכל מה שקשור אליו אכן עכשיו הוספתי כרטיס של Realtek וגם לא עובד. אז מה צריך לעשות? כתבת שצריך להתקין קרנל? מה הכוונה? באשכול הנוכחי, כתבתם: בטח שלא לא דורש שום התערבות ב kernel של המערכת.

עוד להדגיש למשיב 11010010110, הלינוקס משיב no such device כך שאא להגדיר לו שום IP

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקיית ה dev היא תיקיה משונה כי יש בה קבצים שמייצגים התקני מערכת. עכשו אחד הדברים הלא טבעיים שקורים שם הוא שחלק מהתוכן שלה תלוי בדברים שנמצאים על הדיסק, וחלק בדברים שמייצר הקרנל תוך כדיי שהוא רץ

בחלק גדול מהמקרים ניתן לסדר קרנל בעייתי (למשל - כזה שלא בונה משהוא כמו שצריך ב dev) על ידיי בניה מחדש / התקנה מחדש

נתחיל מזה כי אם הוא כותב no such device, אז הבעיה היא בזה שהוא לא מוצא התקן כזה eth0

מה הוא מוצא אם אתה כותב

ls /dev/eth*

?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ls /dev/eth*

נותן:

No such file

(אני מזכיר שוב,בכל אופן, כאשר הכנסתי כרטיס של אינטל הוא הכיר אותו והתחבר לאינטרנט, הבעיה רק בכרטיס של רילטק וברודקום)

לגבי אפשרות ההחלפה ל 1 2 3 , נראה לי שזה לא המקרה כי restart לדימון בפירוש נכשל, וגם ifconfig לא מצביע על שום חיבור חוץ מהלופ lo .

לגבי קבצי networ-script , אני ממש לא מבין מה קורה שם ומה צריך לעשות. אני מוצא שם שני קבצים:

/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 וקובץ /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth1

ההבדל היחיד בין הקבצים הוא רק בהערה שלמעלה. בקובץ הראשון כתוב בהערה Realtek ובשני Intel. שאלו הכרטיסים שהיו במערכת המקורית. זה נראה מוזר, שזה יקבע. באחד מהם אני רואה כתובת חומרה בסגנון מספרים הקסא-דצימלים, ובאחר אין.

לא ברור לי מה לבדוק שם, או מה לשנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ls /dev/eth*

נותן:

No such file

זה גם לא אמור להביא לך כלום. :)

ההבדל היחיד בין הקבצים הוא רק בהערה שלמעלה. בקובץ הראשון כתוב בהערה Realtek ובשני Intel. שאלו הכרטיסים שהיו במערכת המקורית. זה נראה מוזר, שזה יקבע. באחד מהם אני רואה כתובת חומרה בסגנון מספרים הקסא-דצימלים, ובאחר אין.

אם הופיע ממשק עם השם של הבר Ethernet אז זה מצב תקין.

הערך ההקסדצימלי זה הכתות של הממשק.

מה הודעת השגיעה ברגע שאתה מפעיל את ה deamon של network?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, עכשיו זה כבר הרבה יותר מתקדם ממשה שהיה לפני זה. :)

בפלט של פקודת lsmod יש מודול של 8139too?

אם לא אז תכתוב:

modprobe 8139too

ותבדוק שוב פלט של lsmod (אםשר גם לפלטר עם grep).

במידה והכל עבר בהצלחה, תעפיל את ה deamon מחדש.

אתה יכול גם לעקוב אחרי הודעות kernel עם dmesg (בשילוב של pipe ל tail).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכם כאן את הבעיה. לצערי עדיין לא נפתר. המחשב עדיין אינו מזהה את כרטיס הרשת.

מדובר ב Centos עם קרנל:

2.6.18-164.15.1.el5PAE

העתקתי את הדיסק למערכת חומרה אחרת.

במקורי lspci :

02:00.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82574L Gigabit Network Connection

03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 02)

ובנוכחי:

RTL-8169

בוצע:

modprobe 8139too

והתוצאות נחזו גם ברשימת mod וגם ב dmsg .

ביצוע איתחול לדימון של הרשת עדיין מציג את ההודעה:

r8169 device eth0 does not seem to be present delaying init.. נציין עוד, כי ב:ls /dev/eth* לא אמור להימצא שום דבר כאן במצב תקין. כמו כן, קבצי networ-script , אני ממש לא מבין מה קורה שם ומה צריך לעשות. אני מוצא שם שני קבצים:

/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 וקובץ /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth1

ההבדל היחיד בין הקבצים הוא רק בהערה שלמעלה. בקובץ הראשון כתוב בהערה Realtek ובשני Intel. שאלו הכרטיסים שהיו במערכת המקורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...