תמרון מפסק מגנטי (כנראה) במקפיא - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמרון מפסק מגנטי (כנראה) במקפיא

kkffiirr

Recommended Posts

יש לי מקפיא אמקור, לא זוכר את הדגם אבל סופו של דבר הכל סיני היום.

כשסוגרים את המקפיא הוא מפעיל מנגנון מסויים שכנראה שואב אוויר או משהו.

אין מפסק פיזי אז ההנחה שלי שמדובר במפסק מגנטי שמזהה מתי הדלת נסגרת ומתחיל בפעולתו.

האם מעבר לחיפוש עם מגנט חזק מסביב למסגרת יש עוד דרך לתמרן אותו שלא יידע מתי אני פותח וסוגר את הדלת?

לפני שתזהירו אותו שלא מומלץ וכו', מדובר על אלתור מפסק שבת, כלומר יום אחד בשבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נתקלתי עדיין במקרר אם מפסק מגנטי, גם שים לב שבדרך כלל המארז החיצוני של המקרר עשוי ממתכת מגנטית והוא לא אמור להעביר שדה מגנטי למפסק - כלומר או שהמפסק נמצא איפה שהוא בפלסטיקים, או שיש דרך אחרת שהוא יודע

תנסה לעבור על הפלסטיקים - גם של המקרר וגם של הדלת - אם מצפן ואם יש שם מגנט אז המצפן ימצא אותו, ולפי זה תדע גם איםה המפסק המגנטי

אם אין מפסק מגנטי יכול להיות שהוא מזהה בדרך אחרת כמו מפסק מיקרו שנמצא בציר של הדלת בתוך המארז כך שלא רואים אותו) או משהוא אחר

אם אין אפשרות כזאת אז האק אחר : תקמבן למקרר שעון שבת שיכבה לו את המתח טוטאלית נניח ל 5 דקות כל שעה עגולה, וכך יהיו "זמנים בטוחים" לפתוח את המקרר

הואקום שנוצר שם לא קשור לזרימת אוויר אלא להתכווצות של האוויר בקור. כשאתה פותח את הדלת של המקפיא חלק מהאוויר הקר יוצא ממנו ובמקומו נכנס אוויר רגיל מהחדר. כשאתה סוגר את הדלת האוויר החדש שנכנס מתקרר במהירות, מתכווץ מהקור (הלחץ יורד) וכך נוצר ואקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

הואקום שנוצר שם לא קשור לזרימת אוויר אלא להתכווצות של האוויר בקור. כשאתה פותח את הדלת של המקפיא חלק מהאוויר הקר יוצא ממנו ובמקומו נכנס אוויר רגיל מהחדר. כשאתה סוגר את הדלת האוויר החדש שנכנס מתקרר במהירות, מתכווץ מהקור (הלחץ יורד) וכך נוצר ואקום

וזה אומר שגומיה על דלת עובדת טוב מאד.

מחקים כמה דקות ואין ואקום.

וזה ככה תמיד. ככול שיש יותר אוכל בפנים - יהיה פחות וקום כי פחות אויר חם נכנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להוריי מקרר ששם יש מתג נראה לעין של סגירת הלדת.

הפעולה והרעש שנגרמים מלחיצה על הכפתור בעוד המקפיא פתוח, זהים לפעולה ולרעש שקורים אצלי במקפיא שאני סוגר את הדלת.

דהיינו, זה מנגנון מקובל, וחשמלי.

בעוד שבסמסונג קל לעקוף את זה על ידי הדבקת מסקיינגטייפ על המתג, באמקור אצלי אין מתג גלוי.

פניתי בנושא למכון צומת שמתעסק בפתרונות לבעיות כאלו, ובין השאר נכתב לי כך:

ישנם מספר דגמים של מקררים / מקפיאים מודרניים שבהם הוחלף (או נוסף) החיישן הפיזי בחיישן מגנטי נסתר. הדרך היחידה לנטרל בערב שבת חיישן זה היא לאתר את מיקומו במשקוף המקרר ולהניח כנגדו מגנט ש'ירמה' את המקרר לחשוב כאילו הדלת סגורה.

מכיוון שלא מצאתי מתג כזה, ואין סיבה גדולה מידי להסתיר אותו, אני יוצא מנקודת הנחה שמדובר במפסק מגטי.

מצפן לא נראה לי שיש לי בנמצא, ואני מקווה לזכור להביא איתי מהוריי מגנט חזק כדי שאוכל לבדוק איתו.השאלה אם עוד מישהו נתקל בתופעה כזו ויודע איך לפתור אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפסק עצמו יכול להכיל מגנט (כלומר שהוא לא סתם ברזל שנמשך מהמגנט בדלת, אלא שהוא נמשך או נדחה כמו כוחות בין 2 מגנטים). במקרה כזה הוא יגיב רק לקוטב 1 של המגנט שלך - תנסה אם 2 הצדדים שלו

חוצנמה תנסה לסגור את הדלת באיטיות ותראה מתיי יש תגובה, ואיזה חלק של הדלת עדיין רחוק מהמסגרת, כך תוכל לשלול את המקומות שבהם המפסק בטוח לא נמצא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שטחנתם את הראש כבר יומיים, עצה שלי לפותח התרד׳, פשוט תבדוק איזה דגם יש לך ותבדוק הוראות שימוש (דבר לא אופייני לישראלי המצוי) . במידה ושמרתה את שלך ואם לא, תבדוק באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...