השילוב המנצח למעבד שלי (לא רק לשלי...). - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השילוב המנצח למעבד שלי (לא רק לשלי...).

PeaS

Recommended Posts

;D

המעבד שאני הולך לקנות הוא AXP 1700+

ההיטסינק-Thermalright AX-7 29$

המתאם-120MM to 80MM Fan Adapter 17$

המאוורר-YS TECH FD1212387B-2R 120mm Fan 17$

סה"כ זה יוצא 63$, יקר מאד, לפי שער הדולר היום ( :pissed: ), זה יוצא כמעט 300 שקל. לא ציפיתי למחיר זול, בעיקר עם המוצרים האלה...

אבל שלא כמו ברב הפעמים, אני ישתדל להסתכל על הצד החיובי-הביצועים. כנראה שיהיה גם AS3, אז בכלל.

אז מה דעתכם? להחליף את המאוורר או משהו אחר או להשאיר הכל ככה? יש פה איזה משהו שלא יתאים אחד לשני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:la:

יש לי רעיון ;D

בגלל שזה כ"כ יקר נתחלק במחיר חצי חצי (כל אחד 150 ש"ח), וחודש אני ישתמש בזה, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, חודש אני, שבוע אתה, עד שנמות.

יש מצב? ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח.... כנראה ששכחתי לציין כי כבר הזמנתי מ2cooltek...

ax7 +delta 80mm 80cfm + acs3......

רק שתדע שמתאם ל120מ"מ... לא ייתן כלום ורק יפגום בביצועים ויסכן את המעבד שלך....

נ.ב קובי, גם אתה רוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

;D

המעבד שאני הולך לקנות הוא AXP 1700+

ההיטסינק-Thermalright AX-7 29$

המתאם-120MM to 80MM Fan Adapter 17$

המאוורר-YS TECH FD1212387B-2R 120mm Fan 17$

סה"כ זה יוצא 63$, יקר מאד, לפי שער הדולר היום ( :pissed: ), זה יוצא כמעט 300 שקל. לא ציפיתי למחיר זול, בעיקר עם המוצרים האלה...

אבל שלא כמו ברב הפעמים, אני ישתדל להסתכל על הצד החיובי-הביצועים. כנראה שיהיה גם AS3, אז בכלל.

אז מה דעתכם? להחליף את המאוורר או משהו אחר או להשאיר הכל ככה? יש פה איזה משהו שלא יתאים אחד לשני?

אני רואה שהלכת על ההצעה שלי כול הכבוד

ודר אגב מאורר 120מ"מ או מתאם לא יכול לפגוע במעבד

אני מכיר 2 אנשים עם כזה הרכב והכול טוב ויפה

אולי זה לא יתן שיפור בביצועים אבל זה בהחלט יקטין את הרעש!!!

אני מקבל את זה ב28 נראה אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע שמתאם ל120מ"מ... לא ייתן כלום ורק יפגום בביצועים ויסכן את המעבד שלך....

אתה בטוח?

אני הולך על ה120+מתאם בגלל הרעש, שהוא נמוך מה80, ויחד עם זה דוחס כמות ענקית של אוויר (110CFM).

אתה בטוח שזה יסכן את המעבד?

ולמה זה לא ייתן כלום בביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכמה סיבות..

א. משקל... ולא רק משקל כי זה הרבה יותר גרוע מהמצב של הדרגון אורב.. מהסיבה שזה לא מאוזן על הסוקט והליבה.

וחוץ מזה כול הגודלל הזה יחסום הרבה זרימה ותחלופה של אוויר..

ב. למה זה לא ייתן תמורה לביצועים?

מהסיבה הפשוטה.. כי המתאמים הללו לא הוכיחו את עצמם..

הם לא יגרמו לכך שאתה תדחוף ותר אוויר דרכם.. כי הרי ברור לך שהמאוור דוחף תאורתית 120CFM ... אבל כשיש עליו התנגדות..

הנתון הנ"ל יפחת משמעותית.

זה בעיקורן נובע מכמה סיבות.. ובעיקר.. מצורת הפעולה של המאווררים.

הטווח שאיבה שלםה הוא רחב.. אך הדחיפה מאוד ממוקדת.. ובעלת טווח צר, אך המרכז שלה הוא טווח מת... וברגע שהאוויר נדחף במין מעגן כזה קדימה... הוא נתקע בדפנות של המתאם.. ומתגנש בעצמו.. ויוצר מערבולות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכמה סיבות..

א. משקל... ולא רק משקל כי זה הרבה יותר גרוע מהמצב של הדרגון אורב.. מהסיבה שזה לא מאוזן על הסוקט והליבה.

הם לא יגרמו לכך שאתה תדחוף ותר אוויר דרכם.. כי הרי ברור לך שהמאוור דוחף תאורתית 120CFM ... אבל כשיש עליו התנגדות..

הטווח שאיבה שלםה הוא רחב.. אך הדחיפה מאוד ממוקדת.. ובעלת טווח צר, אך המרכז שלה הוא טווח מת... וברגע שהאוויר נדחף במין מעגן כזה קדימה... הוא נתקע בדפנות של המתאם.. ומתגנש בעצמו.. ויוצר מערבולות...

א. הקליפס של ה ax-7 מספיק חזק כדי להחזיק את המשקל וזה בדוק

ב. אתה אמרת שמרכז המאורר הוא טווח מת בעצמך ולכן אם המאורר צמוד להיטסינק כמו מאורר 80מ"מ אז כול מרכז ההיטסינק

לא מקבל איורור אבל אם המאורר מוגבה אז כולו מקבל איורר מלא. ודר אגב מערבולות אוויר דווקא עוזרות לקירור

וזה לפי חוקי פיסיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכמה סיבות..

א. הקליפס של ה ax-7 מספיק חזק כדי להחזיק את המשקל וזה בדוק

ב. אתה אמרת שמרכז המאורר הוא טווח מת בעצמך ולכן אם המאורר צמוד להיטסינק כמו מאורר 80מ"מ אז כול מרכז ההיטסינק

לא מקבל איורור אבל אם המאורר מוגבה אז כולו מקבל איורר מלא. ודר אגב מערבולות אוויר דווקא עוזרות לקירור

וזה לפי חוקי פיסיקה.

א. הקליפס נורא חזק... כי הוא מקובע.. עם 3 נקודום עיגון בכל צד... הלכ טוב ויפה... והוא גם מאלומיוניום חזק..

אבל הפלסטיק של הסוקט לא כל כך חזק... ובגלל הלחץ הלו שווה שמופעל עליו... המעבד עלול לנשור עם הסוקט.. וזה כבר קרה בעבר.....

ב. .. אתה בערך צודק כי המרכז מקבל איוורור אך לא ישיר... אבל האוויר שנדחף בצדדים.. בעצם יוצר משיכה גם מהמרכז... אך זה לא מדויק.

שנית.. את צודק... בעיקרון ועדיף להרחיק את המאוורר.. אבל אז את מאבד חלק מכוח הדחיפה החזק.. ד"T לבעיה זאת בדיוק פיתחו את המאווררים החדשים של Y.s tech... הם כמעט ללא שטח מת.

והמערבולות שנוצרות.... אינן מועילות.. הן מערבולות בלתי נשלטות... ולא נדחפות בצורה אחידה מטה...

בקיצור, אינ מרגיש ויכוח.. ואני מרגיש עייפות.

תחפש מבחנים.. של מתאמים.. ותראה את התוצאות... הן מדברות בעד עצמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מצאתי שום השוואות.

e-Pit@m, אתה בטוח, או יותר נכון יש סיכוי גבוה שייגרם איזשהו נזק למעבד או להיטסינק?

והמטרה העיקרית של ה120 שהחלטתי זה לפחית את כמות הרעש... בגלל שהוא יותר גדול, הוא יכול להסתובב יותר לאט ולדחוף אותה כמות אוויר, ובגלל שהוא מסתובב לאט הוא גורם לפחות רעש.

כשראיתי שהביצועים יותר "חזקים" זאת לא הייתה המטרה, אלא חשבתי על זה כמעין "בונוס". אני מניח שהביצועים לא נמוכים ממאוורר 80 שמסתובב ב5000RPM, וזה מה שחשוב.

הבעיה היחידה שנשארה היא היציבות של כל העסק ואם ייגרם איזשהו נזק למעבד\HS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...