פסיכולוגים טוענים: מי שלא נמצא בפייסבוק - פסיכופת - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פסיכולוגים טוענים: מי שלא נמצא בפייסבוק - פסיכופת

Milford Cubicle

Recommended Posts

אין קשר בין השכלה גבוהה ובין נפשית.

יצא לך פעם לראות את התוכנית "היפה והחנון"?

הגברים בתוכנית הזאת משכילים מאוד. אתה בטוח שאתה רוצה להיות כמוהם?

אני ממש לא מדבר על חנונים! עם כל הכבוד, לא כל בעל השכלה גבוהה הוא חנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 187
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנשים פה משווים "אהבה לעגבניות" של פסיכופתים לחוסר שימוש בפייסבוק של פסיכופתים, ההבדל הוא שאם למישהו אין שום עניין במה שחברים ומכרים שלו וסתם בני אדם אומרים, אז גם פוטנציאלי שלא יעניין אותו מכמה עשרות אנשים שהוא ירסס באולם קולנוע, בשבילו זה כמו עוד משחק FPS.

ברור שאם למישהו אין אז 99% שהוא סתם חנון, אבל לפי דעתי אם מישהו הכל אצלו סבבה מבחינה חברתית, ווירטאולית ובחיים האמיתיים, הוא לא חנון, הוא מתנהג כמו הנורמה - אז הוא הרבה פחות יפחיד אותי מאחד מהחנונים האלה שאי אפשר לדעת מה יעבור לו בראש, זה הרי גישה כזאת של "אני חכם וכולם טיפשים, מה שאני חושב הוא הנכון לעשות", אולי מה שיראה לו חכם זה להרוג כמה אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארז ארז ארז.

שוב מביע זילזול בכולם, יודע יותר טוב מכולם, מסביר לפחותים ממך מדוע אינם שווים את זמנך.

מה שרשמתי בפנקסי, לא סתם רשמתי. אמנם אינני פסיכולוג או פסיכיאטר (מוסמך על כל פנים ;)), אך הלכתי וליקטתי מידע, עקבתי אחרי התנהגותך (העקבית, יש לציין), ולא מאוד הפתעתי מהתוצאות.

יש לך התנהגויות רבות המעידות על כך, ובהחלט לא מן הנמנע כי אתה סובל מהפרעת אישיות נרקסיסטית.

כמה תסמינים שמצאתי:

- תחושת חשיבות עצמית מוגזמת

- תחושת ייחודיות, תחושה שרק אנשים יחודיים כמותו מסוגלים להבינו

- אמונה בזכאות לזכויות יתר- ציפייה בלתי ריאלית לטיפול ייחודי או שיתוף פעולה מיידי עם ציפיותיו.

- יחס מתנשא, יהיר וגאוותני כלפי הסובבים

- יחס אגרסיבי לביקורת

יתכן ואם הייתי מכיר אותך יותר טוב הייתי מגלה עוד כמה כאלה. אבל אין לדעת. אתה יכול ללקות במרבית התסמינים ועדיין לחיות חיים בריאים.

אבל אולי, באמת אולי, יכול להיות שעוד 15 שנים אתה תפתח באש על חפים מפשע. :2gunsfiring: הייתי רוצה לרדת לעומק העניין... אפשר לעקוב אחריך? :lol:

עוד כמה תסמינים מצאתי:

- יצר סקרנות חזק על הנעשה אצל האחר (מציצנות?)

- תחושה חזקה של צדק גורף בעמדותיו, ופסילת כל עמדה אחרת על הסף

אני לא איש מקצוע ומעולם לא למדתי את הדברים האלה. אבל נראה לי שבכל זאת עלינו פה על כמה דברים :screwy:

כרגע הטענה שלך בטלה בשישים, כיוון שאין מה שיעמוד מאחוריה, ובין כה היא כללית מדי בכדי שתהיה לה השפעה כלשהי על נושא הוויכוח.

בכל מקרה, את הגיבוב הזה שאתה כותב אני יכול לפענח בדרכים רבות ושונות, אבל אתה תמיד מתכוון למשהו אחר, שחכמולוגים נחותים כמונו לא מבינים. נו שוין...

אתה אדם מאוד אינטליגנטי, על ז אין עוררין, אבל יש לך הפרעה כלשהי ביחסים עם הסביבה, בזה אין ספק.

בוודאי שכן.

לא תמיד, וצריך להסתכל על ה*גורמים* לאותה חריגה מנורמה, אבל - בוודאי שכן.

מה שתגיד, דוק :smile1:

רק אל תשכח שגם אתה יוצא מנקודת הנחה שנויה במחלוקת שפייסבוק הוא סממן הכרחי לנורמטיביות.

ליאור

אתה יודע שהבחור הזה שמרסס חפים מפשע יכול להיות באותה מידה גם הבעלים של חשבון , נכון?

כך שאין קשר אם יש לו חשבון או אין לו חשבון, לא תוכל לנחש אם הוא פסיכופת בכל מקרה, בלי לרגל אחריו ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- אמונה בזכאות לזכויות יתר- ציפייה בלתי ריאלית לטיפול ייחודי או שיתוף פעולה מיידי עם ציפיותיו.

- יחס אגרסיבי לביקורת

כמו כל הדתיים.

מסקנה: דתיים הם פסיכופתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני חושב שאתה מצפה שכל פעם שזה יקרה רוני יופיע מאיפשהו.

כאילו אתה עומד ורק מחכה שמישהו יזרוק איזה פוקדור ויצעק "אני קורא לך, רוני, צאאא!"

יש טעם לערב את העניין הזה פה, ארט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא אמרתי את זה כדי להעיר את רוני.

פשוט נראה שאותם התכונות הרעות שהדוד משה מתאר, קיימות בו עצמו, וכל אדם דתי אחר(או לייתר דיוק, רובם).

אם על פי התכונות האלו אדם מוגדר כפסיכופת, הרי שכל(או לייתר דיוק, רוב) הדתיים פסיכופתים.

כל התכונות שהוא ציין קיימות אצל דתיים ביחס לעצמם ואלו שאינם כמותם:

- יחס אגרסיבי לביקורת

גם ההגדרה הקלינית לפסיכופתיה מתאימה לדתיים ביחסם לחילונים:

פסיכופתיה מתבטאת בפגיעה ביחסים בינאישיים, רגשות והתנהגות. אדם עם פסיכופתיה לא חש אשמה או בושה על מעשיו, גם אם הם פגעו באחר, ומוצא דרך להסביר אותם באמצעות רציונליזציה, האשמת אחרים או הכחשת מעשים אלו. הוא לא מביע אמפתיה כלפי האחר. רגשות שונים שהוא מביע לוקים בשטחיות ורדידות יחסית. אדם עם פסיכופתיה עשוי להשתמש במניפולציות שונות כדי להשיג את רצונותיו, ולשקר לשם כך ללא ייסורי מצפון.

ואם כבר הזכרנו את רוני.

הפסיכופת שומר בחירוף נפש על המוניטין שלו, כלי שעוזר לו ליצור לחץ חברתי על קורבנות, וכך גם מערער כלפי חוץ את תדמיתם של הקורבנות כאנשים אמינים.

מזכיר לכם מישהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה היא שלכל אדם יש בעיה פסיכולוגית כלשהי במידה זו או אחרת, פגמי אופי כאלו ואחרים.

אם זה לא מפריע לך יותר מדי לחיות, אז זה לא נורא. מצד שני, יש בעיה, שקיימים אנשים שמרגישים

עצמם מייצגים נורמה מסויימת שלפיה כלל האנשים צריכים להתיישר.

לדעתי, אין דבר כזה "בנאדם נורמאלי", כל אדם נמדד עפ"י מעשיו ותכונותיו והאם אני מסתדר איתו או לא.

זה יהיה עדיף לתת לאנשים צ'אנס וקרדיט, למרות שהם לא דומים לך כי אני בטוח שהייתם רוצים לקבל יחס כזה בעצמכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבעיה העיקרית בפייסבוק, היא שצריך תירוץ למה אין לך חשבון שם.

כאילו, מה קרה? כל הקטע של האינטרנט בתחילת שנות ה90, היה החופש.

היית מתחיל לגלוש (לאט), ולא היית בטוח איפה תגמור, כמו איזה טרק אל הלא נודע.

היום זה יותר כמו צעידה או נסיעה באוטובוס ברחוב סואן ומואר היטב.

תיאור מעולה של המצב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שהיה לו , אני יכול לאמר שיש יתרונות אבל החסרונות עולים עליהם .

אני מעדיף להשקיע את הזמן שלי בדברים אמיתיים מאשר ליצור על עצמי איזושהי תדמית דמיונית כמו שכולם יודעים , של הבן אדם המאושר בעולם ואם אם תשאלו אותי ככל שאנשים משתמשים יותר בפייסבוק זה מעיד על החוסר שלווה פנימית .

מה זה צק אין עוד דרך להראות שאני נהנה מהחיים שלי ואני עסוק .

כל הסטטוסים האלה על מנת לקבל לייקים , פשוט תת רמה .

היתרון המשמעותי הוא שאפשר לחדש קשר עם בחורות לזרימה וזה יותר נורמלי מאשר להתקשר למישהי באמצע החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...