מפרט סופי(?) , פרטים ושאלון מלא בפנים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט סופי(?) , פרטים ושאלון מלא בפנים

DrGonzo

Recommended Posts

שלום,

הרכבתי מפרט כמעט סופי שהולך להירכש עוד שבוע בערך אך כרגע יש לי התלבטויות אחרונות לגבי כמה חלקים.

אך קודם, השאלון. :)

<blockquote>

1. מה התקציב המקסימאלי? 4200

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות לחסוך.

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 100 ש"ח.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים ותכני HD- BLUERAY.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: 3, MASS EFFECT 3 בהגדרות המקסימליות.

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). - 1920X1020 גם במשחקים.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. - לא.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 6-5

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. - אני אשקלוני אבל TMS היא הכי זולה ואין לי בעיה להגיע לראשון לציון.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). - חיבורי USB3 יתקבלו בברכה.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? אולי כרטיס מסך בעוד שנה-שנתיים.

</blockquote>וזה המפרט -

מעבד: Intel Quad I5 2500 Quad 3.3GHZ 1155 6MB BOX - בקניית מחשב חדש בלבד -מבחינת השימושים שלי, האם עדיף לי ה2320 היותר זול או להפך, ה3450 היותר יקר ?

קירור למעבד: ZALMAN 7000V Al SI EDITION FAN CONTROL - בקניית מחשב חדש בלבד

לוח אם: GA-B75M-D3H - התלבטות ראשונה. - בעקרות עדיף לי עם תמיכה בכמה שיותר חריצי USB3 וגם בSATA3 בשביל הקשיח אז.. יש משהו יותר איכותי מהנ"ל? גם אחד טיפה יותר יקר יתקבל בברכה.

מארז: TMS Gaming Case + Seasonic 520W S12II-520 - איך המארז\ספק הנ"ל בשביל המפרט שלי ?

זיכרון: Infinity 4GB 1600 X2

קשיח למחשב שולחני: 500GB Sata 3 Caviar Blue

כרטיס מסך: Sparkle GTX560 1GB Retail - בקניית מחשב חדש בלבד - פה אחת ההתלבטויות שלי. בינו לבין ה6870 שיקר ממנו ב50 ש"ח.

מסך: ULTRASHARP LED 23" U2312HM - PANEL - בקניית מחשב חדש

כונן אופטי: LG GH24NS50 -RW x24 Dual Layer Sata Black

סה"כ: ₪4100 , הורכב בTMS

בעיקרון השימושים שלי יהיו מה שציינתי בשאלון בדגש על שני המשחקים שציינתי + צפייה בסרטי BLUERAY באיכות מקסימלית בצורה חלקה.

ועוד שאלה קטנה - האם התקנת הווינדוס שלי על כונן חיצוני תועיל מבחינת הביצועים של הווינדוס ? אני לא ממש מתמצא בזה אז קצת הסברים יכולים להיות נחמדים.

שינויים, הערות, או בעצם כל פידבק יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח מצויין, יש לך מספיק חיבורים (על כמה קשיחים אתה בונה?)

אם ה-6870 יקר ב-50 ש"ח בלבד, הייתי הולך עליו. חוץ מזה שהוא חזק בכ-5% (בלבד) הוא גם קריר יותר וחסכוני יותר בצריכת חשמל.

אתה יכול לחסוך קצת כסף על המארז+ספק אם תיקח למשל את הבאנדל של המארז של ג'יגהבייט.

סרטים יעבדו לך בצורה חלקה גם עם הליבה המובנית של המעבד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה תיקונים שגיל חלק מהם כבר ציין.

קשיח כדאי יותר להחליף ל1T ולא 500GB.

http://www.tms.co.il/product/11471

במחיר משתלם במיוחד, אבל רק שנה אחריות.

לקחת מעבד BOX שמגיע עם קירור למעבד, לכן או שתבחר במעבד TRAY ללא מאוורר שיותר זול או שתוריד את המאוורר למעבד שבחרת.

לגבי כ.מסך 6870 חזק במעט, אבל אני לא יודע מה יותר רועש. לדעתי 6870 גם רועש יותר כי הוא מגיע רפרנס.

לגבי מארז וספק ממליץ לשקול את זה:

http://www.tms.co.il/product/11551

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד בתצורת BOX פשוט זול יותר אז הוא נבחר...

על הבאנדל הזה דיברתי.

יש כמה תיקונים שגיל חלק מהם כבר ציין.

נכון לא שמתי לב למחיר של הBOX, אז אין צורך להוסיף צד ג'. ההבדל לא יהיה משמעותי.

אם כבר מחליפים אז לפחות רמה מעל כמו הKATANA 3 או FREEZER 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

חברים תודה על התגובות. אני מגיב באיחור רב מאוד אך ורק בגלל שמאז שיצא לי לפרסם את הפוסט הזה לא יצא לי בכלל להיות נגיש למחשב כלשהוא(חוץ מהמחשב בעבודה כמובן) וקצת חששתי מרכישת המחשב ללא צפיה קטנה בפוסט הזה :P

בכל מקרה, הבנתי שמאז פרסום הפוסט שלי המחירים לגבי חלקים מסוימים שרציתי השתנו לרעה לצערי והלינקים שאתם הבאתם בתור המלצות כבר לא אקטיביים.. אז תהיתי אם עדכון קטן ותשובה לגבי השאלה שלי על הכונן היינם עדיין אופציה(?)

ועוד כמה שאלות קטנות:

1. ראיתי בTMS שיש 560TI באלף וקצת ברכישת מחשב חדש, האם יותר משתלם לי להוסיף קצת לתקציב וללכת עליו? האם זה אומר שאני אצטרך גם אחר\ספק כוח יותר חזק ?

2. ה2500 אינו מוצע למכירה כמעט בשום מקום, האם שווה לי ללכת על ה3450 או לנסות ולחסוך אם אפשרי(בהתאם לשימושים המיועדים של המחשב שציינתי כמובן)?

3. האם זה שאני אשקלוני(לצערי) הקניה מTMS תהיה קצת בעייתית(בעיקר בעתיד אם תווצרנה בעיות באחד החלקים למשל)? מה בדיוק ההבדל בין הסניף שלהם בנתניה לבין הסניף בראשון ? אני קצת דואג לגבי זה ואפילו כמעט שקלתי קניה מאחת החנויות המקומיות באשקלון :\

בכל מקרה, אשמח לתיקון או תיקונים חדשים כלשהם במפרט מצדכם. נ.ב, אין לי בעיה גם לנסוע לשם ולשלם את הכל במזומן אם תינתן לי הנחה כלשהיא שאתם מכירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה רוצה תקנה אותו, הכרטיס משתלם במחיר של כ-1000 ש"ח.

2. זה יהיה בסיס טוב:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Quad Core I5 2320 Quad Core 3.0GHZ 1155 6MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪835

קירור למעבד:

ZALMAN 7000V Al SI EDITION FAN CONTROL - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪58

לוח אם:

Gigabyte GA-B75M-D3H

כמות: 1 - מחיר: ₪392

סה"כ: ₪1285

מתחרים בכל הצעה ומפרט בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 1260 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/yej2sm49

3. TMS עושים משלוחים חינם עד הבית, במקרה של תקלה במסגרת האחריות הם אוספים מימך את הרכיב/המחשב התקול.

יש עוד כמה דברים שאני ימליץ לך עליהם, אבל אני צריך ללכת ויחזור עוד כמה שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוספים את החלק ממני? וואו, נחמד מאוד.

אוקי ומה בעצם ההבדל בביצועים בין ה2320 ל3450 ? שווה את ה100 ש"ח הבדל? ובין ה2350 ל2500? סליחה שאני קטנוני אבל אני חייב לדעת אם רק בשביל להיות בטוח ב1מאה האחוזים לגבי הפרט הזה. והלוח האם המקורי שבחרתי הינו עדיין רלוונטי עם 560TI היינה גם ידיעה מעודדת.

תודה על התשובה.

אני מקווה שאתה(או מישהו אחר בפורום) יוכלו לעזור לי כמה שיותר מהר היום לגבי השאלות האחרות שלי כי אחרי היום אני שוב לא בטוח מתי תהיה לי גישה לפוסט הזה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפנה לי זמן, אז הנה...

ההבדל הוא של כ-10% בין המעבדים, לא הייתי מוסיף עוד 100 ש"ח על משהו שלא יהיה מורגש (זה דומה בשני המקרים).

כמו שאתה רואה השארתי את הלוח הקודם, תוכל לשדך לו 560TI זה לא משנה כל עוד אפיק התקשורת זהה (PCIeX16), הספק מהמפרט הנוכחי יספיק (אפשר לרדת עוד גם ל-SS S12II 430W).

לא ניתן להתקין WIN על כונן חיצוני. אם תתקין אותו על כונן פנימי, אז כן. לי יש את ה-C400 (מקביל/זהה ל-M4), המפרט שלי בצד אתה יכול לראות.

אם יש לך עוד שאלות תישאל. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תודה על התגובה.

אם אני מתקין אותו על הC400, ההבדל המורגש במערכת ההפעלה יהיה ניכר ?

ורק אם אפשר בקשה אחרונה לגמרי כי אני מרגיש שמששכתי קצת את הנושא הזה מעבר למה שצריך,

רק נדרשת לי המלצה על ספק ומארז שיתאימו לתקציב שלי(לנסוך ולחסוך) שאפשר לקנות בTMS והינם יחסית מומלצים ואני קונה את המחשב השבוע מתישהוא. :)

עריכה - http://www.tms.co.il/product/11577 - ? http://www.tms.co.il/product/11633 ?

ושאלה קטנטנה, מהו בעצם ההבדל בביצועים\צריכת חשמל בין ה7850 שיקר ב150 שקלים יותר לבין ה560TI ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הבאנדלים של המארז-ספק מציונים, הייתי הולך על ה-RAIDMAX (העדפה אישית), אם אתה רוצה את הראשון תוסיף עוד מאוורר.

ההבדל בביצועים תואם את הבדל הביצועים בין ה-560TI ל-570, ה-7850 ברמה זהה ל-570, יחד עם ה-6970 (ראיתי שיש אותו במחיר נמוך). צריכת החשמל של ה-7850 נמוכה ביותר מכל הכרטיסים שהוזכרו.

מבחינת ה-, יהיה שיפור ביצועים גדול מאוד. את ההבדל תרגיש בשניית השימוש הראשונה (כבר בהדלקה). לא תימצא C400 (סופק על ידי היבואן ומיועד בדרך כלל למקומות עבודה שמזמינים כמויות, דגם ה-OEM) בחנויות, אבל את ה-M4 כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה וכל העזרה, יום ראשון אני נוסע לTMS בירושלים ורוכש את המארז הבא:

http://www.tms.co.il/preview/spec/yzxfqh54

:)

יש לך אולי לינק לM4 יחסית מוזל בTMS? ההבדל בביצועים באמת שווה את השקעה של עוד 500 שקלים? וגם לינק למדריך כלשהוא לאיך לעזעזל אני מתקין וינדוס על כונן יתקבל בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...