עמוד פייסבוק בנושא מחירי הארד דיסק - הכוח לצרכנים! - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמוד פייסבוק בנושא מחירי הארד דיסק - הכוח לצרכנים!

2Fluffy4U

Recommended Posts

העניין הוא יחסית פשוט. המחירים בארץ יקרים יותר. נקודה. לא בהרבה. אבל יקרים. ההבדל הוא שהאמריקאי / אירופאי מקבל בממוצע יותר כסף עבור אותה עבודה שעושה ישראלי. כלומר - בחוץ לארץ גם המחיר זול יותר וגם יש לאזרח יותר כסף בפרמטרי עבודה זהה. זה סוג של מגדיל פער. ולכן עבור ישראלי המחיר הלא כזה יקר בהשוואה לעולם מגלם למרות זאת סוג של קושי. כמו שנאמר עוד בתחילת הדיון - יקר לחיות פה בכל מקרה בלי קשר לעניין ספציפי.

נו שוין... לילה טוף. העיקר שכולם עושים ;)

עריכה:

ראיתי עכשיו את התגובה של איסתרא.. ממש אהבתי. אתה בהחלט מציג את הדברים נכון ואני גם מסכים עם מרבית מה שרשמת.. אז אשמח אם תוכל להסביר לי מדוע האדם שלקח על עצמו סיכון מרוויח עובדתית 191 אלף בחודש?.. אני מוצא עצמי נעול בדעה שאילו ראשי הפירמידה היו מוכנים להתפשר ״עבור״ החברה שלהם ולקחת כל חודש רק שישים אלף גג למשל.. רמת החיים שלהם עדיין לא הייתה נפגמת ואילו יתכן שרמת החברה שלהם בכללותה הייתה משתפרת פלאים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה אתה כלכך בטוח שחיסכון של 130 אלף שקל בחודש (מה שאתה רוצה לקצץ למנכ"ל) מדגדג בכלל לחברה שהמנכ"ל שלה מרוויח סכומים כאלה?

חברה שמשלמת 191 אלף שקל בחודש למנכ"ל שלה, זו חברה שהמחזור שלה כלכך גדול שעוד 130 אלף שקל לפה או 130 אלף שקל לשם - זה זניח עבורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מילפורד... אתה קפיטליסט. אני סוציאליסט. נאלץ להסכים שלא להסכים.

120 שקל נטו זה משהו, מכסה עלות חודשית בגולן טלקום לא?. וזה רק עובד אחד ש״מקצץ״ משכרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו ראיתי את הת'רד. התעסקתי הרבה עם המחירים של הקשיחים בזמן האחרון בניסיון לארגן את המכירה הקבומתית שלא הצליחה.

שתי נקודות:

1. נכון להיום המחיר למשווקים של הכוננים הקשיחים בחו"ל קרוב למחיר שהיה לפני ההצפות. כנראה שלא רק בארץ החנויות עושות קופה על הצרכנים.

2. החנויות שכן נתנו הצעה רצינית בארץ הביאו לפני חודש מחיר ל2TB יותר זול ממחיר של טרה אחד היום בשוק.

אתם מוזמנים להסיק מסקנות לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה מרוויח המוכרן של חנות מחשבים, אני לא יודע כמה מרוויח האפסנאי ואני לא יודע כמה מרוויח הטכנאי. אני כן יכול להניח בהימור פרוע שהמנכ"ל של החברה(ולא משנה איזו) הוא איש עשיר מאד. לכם זה לא מפריע. לי אישית זה כן. פה אני בכיין וזה מה שעומד בראש תסכוליי. ה"בוס" שלכם עושה שכר חודשי של פי 24 לערך מהעובד בשטח ומכאן והלאה זה פשוט השקפת עולם כלכלית אידיאולוגית. אני אישית מאמין שחברה יכולה להתקיים בצורה רווחית, ושרווחיה יחולקו בצורה היררכית ראויה בין כלל

נו אז מה? אז כואב לך הלב שאותו בעל חנות מחשבים נוסע באוטו חדש ואתה באוטו בן 10 שנים? תעבוד קשה וגם לך יהיה.

עסק שלו הוא יעשה מה שהוא רוצה. וזה לא כאילו מוכרים לך פה ציוד ב200% יותר, אגב, כמו בהרבה מדינות בעולם.

מדובר חנות מחשבים / חנות מחשבים, לא בתנובה ולא באורנג'.

אני אישית מאמין שחברה יכולה להתקיים בצורה רווחית, ושרווחיה יחולקו בצורה

היררכית ראויה בין כלל

אוקיי - בוא נעלה הצעת חוק לחילוק תלושים למעבדים ולHDD's לציבור. מה נראה לך שמנכ"לים יפרישו מהמשכורת שלהם בשביל לקנות לי ולך הארד דיסקים? אתה היית מפריש?

לקחת את זה רחוק מידי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה עוד שרשור של בכיינים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=524455.0

פותח השרשור, אני בסך הכל מבין אותך, אבל כנראה שיש מספיק אנשים שקונים קשיחים ולכן אף אחד לא רואה צורך, לפחות כרגע, להוזיל את המחירים בצורה משמעותית.

בכל מקרה, לי אישית כרגע זה לא מפריע, אין לי ממש צורך בנפח גדול והכוננים שיש לי כרגע מספיקים לי.

מי שרוצה להיות צרכן חכם, שישב ויעשה סדר בכוננים שלו, יבדוק מה הוא חייב לשמור ומה אפשר למחוק, ואולי גם יקנה כונן מיד שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שחושב שהמחיר בארה"ב הרבה יותר זול כי הוא השווה את המחיר הכי זול באמזון עם זה שבחנות אחת בארץ הנה עוד כמה פרטים:

מבדיקה מקרית באמזון של כ-10 דיסקים, נראה כי דיסק קשיח של 2tb עולה כ-130 דולר בבממוצע (כולל משלוח) ודיסק 1tb כ-100 דולר.

המחירים האלו הם לפני מיסים מקומיים. כלומר על כל זה יש להוסיף כ-10 אחוז מס.

דיסק 2tb יתקבל לכן במחיר של כ-140 דולר, שהם כ-550 שח. הדיסקים הזולים יותר יעלו אחרי מס כ-500 שח.

בארץ, המחיר הוא כ-600 שח בממוצע. הפרש של 10 אחוז זה משהו חריג או יקר באופן מיוחד לארה"ב

עריכה:

ההודעה האחרונה נמחקה.

זו הפעם האחרונה שאני מבקש ממכם לא לגלוש לנושאים אחרים.

דיונים על מחאה חברתית ומשכורות בכירים תנהלו בפורום כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה כלכך בטוח שחיסכון של 130 אלף שקל בחודש (מה שאתה רוצה לקצץ למנכ"ל) מדגדג בכלל לחברה שהמנכ"ל שלה מרוויח סכומים כאלה?

חברה שמשלמת 191 אלף שקל בחודש למנכ"ל שלה, זו חברה שהמחזור שלה כלכך גדול שעוד 130 אלף שקל לפה או 130 אלף שקל לשם - זה זניח עבורה.

השערה שגויה.

נסה לעבור פעם על רשימת החברות הבורסאיות, תמצא שם עשרות בהן שכר המנכ"ל (ומשפחתו...) הוא באחוזים שלמים ממחזור החברה (לא רווח, מחזור).

יש הרבה קומבינות בכלכלה הקפיטליסטית, הכל חוקי אבל מסריח. אל תקח שום דבר כמובן מאיליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...