לוח אם תקול שקבלתי בKSP,חנות מסרבת להחליף,הוגשה תביעה משפטית(עדכון)31.1.13 - עמוד 32 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם תקול שקבלתי בKSP,חנות מסרבת להחליף,הוגשה תביעה משפטית(עדכון)31.1.13

alex11111

Recommended Posts

• תגובות 508
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הרבה שוכחים או אף לא מודעים לעובדה שאם מבחוץ הכל נראה שאתה תנצח, בתוך המשפט הכל יכול להשתנות.

ללכת עם דעה ראש בקיר ולהגיד שתנצח לא תבין לך ניצחון. לא במדינתנו.

מי שיישמע הגיוני יותר, יספק הוכחות (ולא דיבורים) ועובדות - יזכה.

אני נוכחתי בלא מעט דיונים בעצמי בבתי משפט (כקהל חופשי), על דברים פשוטים שנראה לכם הגיוניים אנשים מפסידים.

לדוגמה, מישהו שהלווה את הקטנוע שלו לחברו, גרם לו נזק של כ-3000 שקלים.

כנראה החבר לא רצה לשלם ולכן בעל הקטנוע תבע אותו.

בבית המשפט הוא הפסיד, ואתם אומרים - למה? הקטנוע שלו, הלווה לחבר וזה גרם לנזק. שישלם, נכון?

התנהלות בבית משפט היא שונה מההגיון של כולנו כאן בחוץ.

אתם צריכים להגיע צלולים למשפט, אחרי תכנונים ואפילו להתכונן לשאלות, התקלות ועוד כדי לענות ברוגע ולא לתרץ סיבות כהוכחות.

צר לי שהבחור הפסיד במשפט, שכן גם אני עצמי מתנגד לחתימה על חוזה מפוקפק והזוי של KSP.

בעבר קניתי ברשת KSP מוצרים סגורים בקופסה, אך באמת שאשקול זאת להוסיף כמה שקלים ולקנות במקום מכובד וראוי יותר לכספי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא במקרה שאתה מתאר הפסיקה הגיונית. ואם הקטנוע (הלא מבוטח בביטוח מקיף) היה נגנב, גם אז לדעתך יש לחייב את המשאיל במלוא עלותו?

עדיין, זה לא משנה את העובדה שלפעמים פסיקות בית המשפט רחוקות מאוד מההגיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר, אלכס הפסיד במשפט כי הוא ניסה "לצאת גבר". הוא טען שהוא מבין בלוחות אם ובדק וגם חבר שלו בדק, או טכנאי בדק או וואטאבר, ממש לא בגלל תוקפו של אותו מסך עליו הוא חתם.

אם הוא פשוט היה טוען שלא ניתנה לו אפשרות סבירה לקרא את המסמך או לבדוק את לוח האם וכי מדיניות החנות אינה מעודדת זאת, הוא היה זוכה.

הטעות של אלכס הייתה אכן בדרך שבה הוא ניהל את התיק, אבל לא מהסיבות הללו.

הוא לא יכול היה להימנע מליידע את בימ"ש שהוא מבין וכו'.

אלו עובדות רלוונטיות וקיי.אס.פי ממילא הייתה טוענת שהוא עבד אצלה וקיבל הכשרה.

זה לא משנה שבפועל לא הייתה לו הזדמנות לבדוק את המסמך או את הלוח כי אלו טענות בעל פה נגד מסמך בכתב.

אם היה יכול להוכיח עומס בחנות וכו', זה עניין אחר.

הבעיה של התובע היא שהוא פשוט לא הצליח להוכיח כלום מהסיפור שלו.

הוא סתר את עצמו לגבי ההתקנה של הלוח.

הוא לא הצליח להוכיח כלום מהשיחה שהוא תיאר במכתב שלו שנכתב בזמן אמת.

מפסק הדין לא ברור איפה כתוב שהוא בדק ויזואלית - בפרונט או בגב הדף, זו רק דוגמא אחת לניהול לא נכון של התיק.

הוא היה צריך למשל להפנות שאלות לנציגי קי.אס.פי אם הם בדקו את הלוח כמו שהוא אומר שקרה, ואם הוא באמת צודק הם היו מתחילים להתפתל.

הוא אפילו לא טען שההימנעות של הטכנאי של קי.אס.פי שאיתו הוא דיבר מלהעיד (לא ברור מי הנציגים שהתייצבות לדיון) משמשת ראיה לטובתו.

אגב, מבחינה משפטית, הוא היה צריך לחדד לבית המשפט שמדובר בפגם נסתר.

לקוח סביר לא צריך לבדוק בשבע עיניים מוצרי אלקטרוניקה ולא הראו לו בשום שלב בחנות שהלוח עובד.

העובדה שבית המשפט היה צריך להרים את הלוח ולהסתכל מול אור בזוויות מסויימות אחרי שכבר יידעו אותו איפה השריטות - מוכיחה את הטענה של התובע. הוא היה צריך להתעקש שבית המשפט יבדוק בבדיקה ויזואלית של אדם סביר, כמה שניות כמו בנאדם שנמצא בחנות ולא יותר מזה.

זה ממש לא חוכמה למצוא משהו כשיודעים איפה הוא, מה השופטת עשתה זה בבחינת לחפש את השקל מתחת לפנס.

עם זאת, לאור הכישלון של התובע בהוכחת כל אחד ואחד מהיסודות העובדתיים של התביעה, אני חושש שהוא לא יצליח להפוך את פסק הדין בערעור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא במקרה שאתה מתאר הפסיקה הגיונית. ואם הקטנוע (הלא מבוטח בביטוח מקיף) היה נגנב, גם אז לדעתך יש לחייב את המשאיל במלוא עלותו?

בדיוק על זה דיברתי, רוב האנשים שישאילו משהו לחבר, והחבר יגרום לנזק, הם יצפו שמחובתו לא רק כחבר, לשלם על הנזק.

מבחינה חוקית, לא כך הדבר. וכל מי שהולך למשפט על סמך מחשבה וזעם לרוב יפסיד ועוד לא יבין למה.

גם בדברים כל כך מובנים מאליו כמו להשאיל משהו לחבר שזקוק לו, עדיין צריך לבצע הכל בצורה מסודרת (חוזה/הסכם וכו') ולא להניח שיהיה בסדר.

גם כשאנו בטוחים בעצמנו ב-100%, עדיין צריך להשאיר מקום לספק.

בית המשפט הוא מאוד לא הגיוני ברוב המקרים, עבורנו לפחות.

אם היו פוסקים שהחוזה של KSP פסול, ייתכן מאוד שהיה לו אפשר לזכות במשפט,

אך עם זאת, צריך להגיע מוכנים ולא לזרוק כל מיני 'הוכחות' למיניהן בבת אחת, כאשר אחת מבטלת את השניה.

לפחות כולנו יכולים ללמוד מה קורה כשמגיעים לרגע שיוצאים מחנות KSP עם מוצר,

גם שבוחנים אותו בעין אנושית, נצא אשמים במוצר תקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בשאלה אם הוא התרשל או לא.

בכל מקרה יש לו אחריות מסויימת (ראה סעיף 2 לחוק השומרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה אתכם , אבל יש לי חברים שהשאלתי להם את הקטנוע שלי , והם עשו בו נזקים ושילמו אותם כמו חברים אמיתיים , בלי תביעה ובלי שטויות.

אני לא הייתי תובע מישהו שמוגדר כחבר וגם לא הייתי מחתים אותו על הסכם כלשהו , כי זה פשוט לא מתאים.

אם אני לא יכול לסמוך עליו שהוא ישלם על נזק, אז הוא לא חבר אמיתי ואני מראש לא ישאיל לו כלום.

בכל מה שקשור ללוחות , אני לא יכול להיות בטוח שאלכס לא גרם לנזק ללוח ואחרי זה תבע אותם , אי אפשר לדעת מפה כלום , כי אי אפשר לסמוך פה על אף אחד מהצדדים.

אני לא מחבב את ksp בלי קשר לאחריות (שאני בחיים לא ניצלתי , כי למזלי אף פעם לא התקלקל לי מוצר במסגרת האחריות) , אלא בגלל שרוב החנויות שלהם פשוט לא נעימות ואני מעדיף לקנות במקום אחר שנותן לי הרגשה טובה , גם אם זה אומר להוציא עוד שקל וחצי.

וכשאתה תובע מישהו , אתה צריך להוכיח שהוא גרם לך נזק , ואם לא הצלחת להוכיח את זה , אז בית המשפט לא יכול לעשות כלום.

כל הרעיון של ksp שאנשים יסתכלו על מוצר לפני שהם קונים הוא פשוט מגוחך.

כשמישהו קונה נניח ps3 , והם מוציאים אותו מהקופסא כדי להראות שהוא בסדר , האם ב10 שניות שאני מסתכל עליו אני אוכל לדעת שהוא בסדר? זה ברור שלו , ואני חושב שהוא היה צריך לשחק על העיקרון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Henry55

באופן כללי לא צריך הסכם לכל דבר. יש דין.

תקינות ויזואלית, שריטות וכו' - הקונה צריך לבדוק לפי הדין

וזה לא משנה מה כתוב בנייר של החנות, כי הדין לא ניתן להתנאה.

ולכן - או שתבדוק ויזואלית

או שתמחוק בכתב יד את השורה שבדקת ויזואלית - אם באמת לא בדקת, ותקווה לטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חזק בקטע של 'אמרתי לך'.

אני מתבאס שהבחור הפסיד רק בגלל ההודעה הזו שלך. מיותר לגמרי.

גם אני מתבאס בדיוק כמוך שאלכס הפסיד במשפט.

שים לב,ההודעה שלי לא אומרת שאלכס יפסיד במשפט,ההודעה שלי אומרת למה ksp זיזלו והתעקשו לא להחזיר לו חלופי,כי כנראה הם הכינו את עצמם טוב למשפט(ואת זה מבינים עכשיו לפי הטענות שלהם כמה הם היו מוכנים) וזה מה שהיה נראה לי מלכתחילה גם אם אלכס היה מנצח בסוף,אז קודם כל תבין עניין לפני שאתה מדבר ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן עוד עניין אחד הנוגע לתקנון שלהם - הלקוח רואה אותו רק אחרי התשלום. נניח רגע שהלקוח לא מכיר את KSP ולא מודע לתקנון שלהם - אפילו אם הוא לקוח אחראי והוא נכנס ל"תקנון" באתר KSP, הרי שהתקנון שם חלקי ביותר (מה שלא מפריע לו לכלול לפחות סעיף אחד בעייתי מבחינה חוקית) ואין בו את החלק הנוגע לאחריות. נגיד ואותו לקוח שילם, קיבל לידיו את החשבונית ועליה התקנון, גילה פתאום שמדובר בתקנון אחר, קרא אותו ומסרב לקבלו. מה אתם אומרים, KSP תסכים לבטל את הרכישה ללא הטלת דמי ביטול כלשהם על הלקוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חברים,

כמו שהבטחתי שאגיב ואעדכן בכל תרחיש אז הנה אני מגיב.

ראשית לא הפתיע אותי בכלל שעובדי קיי אס פי או עמיתהם מגיבים פה לראשונה .

ידוע לי שהם חיכו לרגע כזה כדי לצאת מהמחילות שלהם וכאן התגלה הפרצוף האמיתי של חלק מחברי\ מנהלי הפורום או בעלי תפקידים אחרים שדאגו לעדכן אותם בהתפתחויות ושיתפו פעולה.

אם תוצאות המשפט היה הפוכות אני לא בטוח שהם עדיין הם היו מגיבים פה.

אז ככה יש מי שדאגו להפיץ את תוצאות המשפט ולכן נמנע ממני לעדכן על המתרחש באופן ראשוני.

כידוע לכן תוצאות המשפט הן שהתביעה נדחתה,לטעמי בחוסר צדק ומשקולים לא מקצועים.

ברצוני להגיד תודה לכל האנשים ששולחים לי הודעות תמיכה בפרטי ,אני יודע שחלק גדול נוסף של חברים מאוד היה רוצה לשמוע את הגרסה שלי למהלך הדברים ואני פה כדי לספק אותה.

להלן העובדות:

קיי אס פי לא הופיעו ל 2 דיונים

קיי אס פי חוייבו בהוצאות התייצבות.

קיי אס פי הגישו אינספור בקשות לנסות ולבטל את התביעה והפעילו לחץ בלתי פוסק על השופטת במהלך כל תקופת המשפט אשר נדחו .

אני חוייבתי בהוצאות משפט מאחר והתביעה נדחתה.

אז אתם שואלים את עצמכם איך יכול להיות שהפסדתי במשפט,מניתוח קר של כל מה שקרה אני חושב שיש הסבר .

KSP ביצעו תרגיל משפטי מבריק והצליחו להערים על השופטת:

הצגת הראיות בתיק מטעם קיי אס פי נמסרו רק בבוקר יום המשפט.

הראיות KSP הציגו לראשונה לבית המשפט היו:

דוח מומחה מטעמה אשר נתן חוות דעת על סמך תמונה שאני פרסמתי פה הפורום שטוען שהשריטה היא הגורמת לתקלה.- לא מבין איך השופטת קבלה חוות דעת כזאת מבלי שהלוח נבדק במעבדה בכלל על ידם,כמו כן השופטת הציעה להעביר את הלוח לבדיקה של בעל מקצוע שלישי שימונה על ידי בית המשפט שייתן חוות דעת נוספת לסיבת התקלה - קיי אס פי סירבו ואני הסכמתי. השופטת משיקולים שאינם מובנים לי לא יישמה את המלצתה וחזרה בה.

קיי אס פי הציגו ציטוט שלי מהפורום פה שטוען שאני משקר מאחר שהלוח הורכב ע"י טכנאי פי סי ,ולא על ידי צריך לציין שאני הרכבתי את את הלוח ואני טכנאי פי סי בהכשרתי שעבד בקיי אס פי בסניף ראשון בעברי הרחוק אני לא מבין מה בדיוק הם ניסו לטעון פה.גם השופטת לא הבינה כל כך.

מר זאב(בעלים של KSP) טען שבידו סרט שבו אני נראה בחנות בודק את המוצר בדקדקנות- השופטת לא אפשרה לנו לצפות בסרט מפאת חוסר הזמן ועקב רצונה לסיים את התיק כמה שיותר מהר.צריך לציין שבאותו סרט אני נראה בבירור בודק את הלוח ו פונה למחסנאי ומסב את תשומת ליבו לסימנים מחשידים בלוח ומבקש מהמחסנאי החלפה אם ניתן.כמובן שהשופטת לא נתנה לי להציג את גרסתי לראיה זאת ולא קויים כל דיון בנושא.

הצגת הלוח פיזית לשופטת אשר מעיד על קיום השריטה,השופטת הצליחה להבחין בשריטה רק בזוית מסויימת מול האור תוך כדי הטיית הלוח בכמה זויות וזאת לאחר שהופנתה לאיזור הספיציפי שבו השריטה קיימת.

אתם תשפטו מה קרה פה בדיוק,

יכול להיות שחוסר הנסיון המשפטי שלי פעל לרעתי פה,אם כי אני בטוח ששופט\ת אחר היו פוסקים לטובתי.

עצתי אליכם:

אל תחתמו על שום מסמך בשום חנות אשר מאשר שבדקתם את המוצר,חנות שפועלת ככה רב הסיכויים שתגיעו איתה לבית משפט.

אני אומנם הפסדתי בקרב ובמשפט שלא בצדק ,אם כי לא תמיד מוצאים צדק בבית המשפט, ואני יכול להגיד שאפילו התאכזבתי מפסיקת השופטת,אבל דבר אחד טוב יצא מכל זה,שאנשים יקחו את המקרה שלי וילמדו ממנו ויעשו את השיקולים שלהם מאיפה לקנות,אני בטוח שגולשי הפורום לא טפשיים והם יסיקו את המסקנות המתבקשות.

שאלת העורך:האם בדיעבד הייתי תובע אותם שוב?

תשובה: כן, רב הסיכויים ששופטת אחרת הייתה מקבלת את התביעה.

שיהיה לנו חג חג פסח שמח וכשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...