מחפש קירור צד שלישי לHD6990 וצריך עזרה בנושא. - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש קירור צד שלישי לHD6990 וצריך עזרה בנושא.

3DBOOM89

Recommended Posts

שלום לכל התותחים.

יש לי כרגע HD6990 של GIGABYTE, הכרטיס מאוד חזק ומספיק לי אבל הקירור שלו מעצבן אותי,

אני מחפש קירור צד שלישי טוב עד כמה שניתן, התקציב עומד על כ500 שקל בלי חריגות.

2 אפשרויות שחשבתי עליהם:

1- הקירור הבא שכמובן צריך להזמין מי חו"ל.

http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/449/accelero-twin-turbo-6990.html?c=2182

2- לקנות בלוק קירור מים לHD6990 ולחבר אותו לקירור מים סגור.

http://www.ebay.com/itm/Koolance-VID-AR699-Radeon-HD-6990-Water-Block-for-Radeon-6990-Reference-Cards-/280886315599?pt=US_Water_Cooling&hash=item4166210a4f#ht_4707wt_1396

ובנוסף קירור המים הסגור הבא.

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=13255

מה לדעתכם יהיה טוב יותר עבורי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך אתה מתכוון לחבר בלוק לקירור מים סגור. כשמו הוא - אטום לחלוטין לפתיחות ושינויים. וגם אם כן באורך פלא תצליח לפתוח ולסדר את הלופ דע לך שהמשאבות בו הן מאוד מאוד בסיסיות והבלוק ממש לא נועד לעבודה עם כל כך הרבה פליטת חום.

במקרה הזה הפתרון של AC יותר ריאלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ככה גם חשבתי לעצמי, ובגלל שאני לא מתכוון לקנות קירור מים בהרכבה האפשרות הזאת יורדת.

לגבי הקירור של AC, לפי האתר השינוי בטמפ' הוא כ2 מעלות, ואצל אנשים ברשת כ30 מעלות,

עכשיו לא מובן לי למה שהAC ישקרו בקשר לטמפ', בקשר לשקט לפי ביקורות הוא חרישי לגמרי.

ושאלה נוספת.

האם אני יכול להזמין מי חנות שמוכרת מוצרים של , הכוונה להזמין דרכם לארץ, והאם זה שווה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא אכן 2 מעלות אבל שים לב איך, רק כאשר הקירור של HD6990 מכוון על 100%, עוצמה שבה הרעש הוא בלתי נסבל בעליל.

לגבי הזמנה מחו"ל אין לי נסיון עם חלקים כאלו אבל קח בחשבון את כל המיסים האפשריים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך ידע/זמן/חשק להתעסק, אתה יכול לקנות TEC בכמה דולרים מאיביי (של כמה עשרות וואט), תצמיד אחד כזה לכל בכרטיס ועליהם תחבר מים או פסיבי של הכרטיס. הכרטיס שלך לא יעבור את ה- 5 מעלות. רק שצריך לעשות זאת נכון ועם יצירתיות. יצא לך לא יותר מ- 300 שקל (עם הקירור מיים..בלי הרבה פחות) וטמפרטורות מתחת לאפס. אם תלא יודע מה זה TEC:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WOW זה פשוט מטורף הדבר הזה, למה לעזאזל לא חשבו לשלב את זה בכרטיסים כמו HD6990 :bash:

הנושא מאוד עניין אותי, אני מתכוון לקנות כמה כאלו ולעשות פרויקט לכל מוליכי החום במחשב,

האם יש מישהו בעולם שכבר הרכיב משהו דומה עם הTEC הזה ?

לגבי הקירור של , גם אני חושב שיצא סביב ה700 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WOW זה פשוט מטורף הדבר הזה, למה לעזאזל לא חשבו לשלב את זה בכרטיסים כמו HD6990 :bash:

הנושא מאוד עניין אותי, אני מתכוון לקנות כמה כאלו ולעשות פרויקט לכל מוליכי החום במחשב,

האם יש מישהו בעולם שכבר הרכיב משהו דומה עם הTEC הזה ?

בנאדם אנשים בונים מערכות שלמות עם הדבר הזה! כמובן צריך לדעת להתעסק (קצת אלקטרוניקה וקצת חוש טכני)..אחרת תהרוס את המערכת שלך. חפש פרוייקטים באינטרנט/יוטיוב וחפש מדריכים לעסק. אבל כמה דברים שתדע לפני שתמשחק עם זה:

1)צריך ספק מחשב חזק עם אתה הולך לקרר מערכת שלמה עם כאלו. (לפחות 600W ואצלך עם כרטיס כזה יותר).

2)אל תיסחף עם TEC חזקים מידי למרות שהמחיר מפתה. קיצוני ייגרום לתאבות מים סביב הרכיבים..אלא אם כן תקרר את הצד החם של ה- TEC בקירור מים קונבנציונאלי ואז זה לא מעניין.

3)מהר מאוד רכיבים יכולים להגיע לטמפרטורות שליליות..בגדול זה טוב אבל תבדוק טווח טמפרטורות לרכיבים שונים, יכול להיות שהם לא בנויים לטמפרטורה נמוכה (מעבדים בטוח שכן!).

4)אל תשכח שצריך לקרר את הצד החם של ה- TEC וכמה שהצד הקר קיצוני בקור כך הצד החם להפך! רוצה מערכת שקטה ועדיין OC חזק..אתה צריך מיים לצד החם של ה- TEC (עדיף מערכת מרכזית עם צינור לכול TEC זול יותר כך). אוויר יהיה רועש כבר.

סתכל תסרט הזה למשל..יאללה חתחתי בהצלחה :xyxthumbs:

Peltier Cooler to Desktop PC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נסחפתם קצת בשביל קצת שקט וטמפ' סבירה לכרטיס מסך ? ;D

זה אכן פרוייקט מגניב, אני יכול להבין אוברקלוקרים כבדים או יצירתיות ואתגר, אבל לשימוש יומיומי (גם אם אתה נהנה להרכיב) אתה באמת צריך ספק כח חיצוני ?

שמעתי שהפתרון הזה זולל חשמל ואתה תרגיש את זה בחשבון. כבר לא מדבר על סיכון אחריות \ נזק וכאלה (טעות אחת זה game over)...

נראה לי שגוף צד שלישי יהיה צעד הגיוני יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

יש לבנאדם HD6990 ואתה שואל אותו אם הוא נסחף :lol:

קיצר אתה סתם מפחיד אותו..בכלל לא בשמיים! חוץ מיזה לא צריך ספק חיצוני..אפשר להסתדר עם הפנימי במחשב.

זה נראה מאוד מסובך מבחינת חשמלאות, יש לי כמה חברים שמתעסקים בחשמל נתעזר בהם :smile1:

כמה סוגי בלוקים כאלו קיימים, ומה הנתונים של כל אחד מהם ?

מה זה "חשמלאות", מה אתה בונה בניין פה :lol: זה יותר בכיוון של עסקי הקפאה ה- TEC האלו :ylsuper:

קיצר מה שתצריך זה TEC ל- 12V כדי שיעבוד עם ספק של מחשב. אתה בוחר אותו לפי מידה והספק שתרוצה. נגיד למעבד אתה מודד אותו בס"מ ומחליט הספק רצוי ובהתאם מזמין. אבל זכור כמו שכבר אמרתי לך הם זולים ומפתים ואז אתה מגלה שזה OVERKILL פסיכי לצרכים שלך.

נגיד זה יכול להיות טוב למעבד:

http://www.ebay.com/itm/New-TEC1-12705-Thermoelectric-Cooler-Peltiers-12V-50W-/130709301364?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6ee1a874

רוצה להכניס את המעבד לעידן הקרח ו- OC עצבני, כך אחד כזה:

http://www.ebay.com/itm/TEC1-12726-400W-12V-Thermoelectric-Cooler-Peltier-Plate-New-/160737682386?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item256cb663d2

בכל מקרה הם שתייני חשמל כולם ואם תמיד תוהים למה צריך ספק 1200W..אז לזה לדברים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו לא מבין פה עקרונות פיזיקאלים פשוטים ::) כמו התעבות

אוויר שמתקרר אל מתחת לטמפרטורה של בערך 7 מעלות יוצר משהו שחלקי מחשב לא אוהבים

220px-Condensation_on_water_bottle.jpg

אין צורך להכניס לבנאדם רעיונות לראש, החלפה לקירור אוויר מתקדם יהווה שיפור משמעותי בטמפרטורה. אני אישית לא הייתי דואג לה כל כך. כל עוד הכרטיס באחריות אני הייתי משתמש בו במסגרת האחריות. אם היה מתפגר לפני תומה הייתי מימוש כדין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו לא מבין פה עקרונות פיזיקאלים פשוטים ::) כמו התעבות

אוויר שמתקרר אל מתחת לטמפרטורה של בערך 7 מעלות יוצר משהו שחלקי מחשב לא אוהבים

מהה אתתהה מדברר..אוויר מתעבה :eek2: בוטל יום ..אין TEC :bash:

בנאדם אנאשים עושים עם זה פרוייקטים שלמים ואני בעצמי משחק עם הדבר הזה כבר זמן ומכיר אנשים שמרכיבים את זה במחשב. אתה צודק התופעה קיימת ואמרתי לו שייזהר מיזה, אבל מתגברים עלייה. בדר"כ אף אחד לא רוצה לרדת את ה- 20 מעלות לכל רכיב שהוא במחשב (עולם מושלם עם המעבד שלך תמיד על 20 מעלות) ככה שזה לא מגיע לאזור הזה של התעבות.

פותח התרד אם אתה רוצה להיכנס לזה..אתה יכול! אבל בחוכמה ובעזרת מדריכים כן. אל תקשיב למי שפוסלים דברים בלי שניסו בעצמם. -dj-electric למה "אין צורך להכניס רעיונות לבנאדם לראש"..זה עוד אפשרות שיכול להיות שתתאים לו. זה שהיא עובדת הוא ייצתרך להאמין לי או לנסות בעצמו.

הקיצר העלתי אפשרות לפותח התרד שיהיה לך בהצלחה עם הקירור כרטיס במה שתבחר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...