התבוללות , מדינת היהודים ..... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התבוללות , מדינת היהודים .....

א אוהל

Recommended Posts

"מניעת התבוללות" התבוללות זה רק שם אחר להפרדה גזעית.

אז לקרוא לזה בשם אחר לא הופך את הדעה הזאת לפחות גזענית.

אבל זה בסדר, יש מספיק קונספטים של הפרדה גזעית (או יותר נכון דתית) בדת שמוציאים את התומכים בהם כגזענים, לדוגמא "העם הנבחר" שלמעשה אומר למאמינים שהם נעלים משאר העמים או המילה "גוי" לכל מי שהוא לא חלק מאותו "עם נבחר". מכיון שלקונספטים אלו יש תוקף מהדת אז זה מקובל על החברה ומרגיש פחות "אסור".

אז התבוללות זה שם קוד לאדם מהעם הנבחר שבוחר כבן זוג גוי נחות ולכן זה דבר אסור.

אין לי בעיה עם זה שתחיה עם הדת שלך אבל אל תצפה מאנשים מסביב לשחק את המשחק של ליפות דברים בשמות אחרים.

:yelclap: :yelclap: :yelclap:

תודה לך :xyxthumbs:

לא צריך להוסיף יותר מידי , תקשיב את כל הטיעונים האתיאסטים שלך שמעתי כבר ממזמן ולצערי אתה לא מחדש לי כלום .

אם אתה אומר שמניעת התבוללות זה גזענות אז אין פה בכלל על מה להתדיין .

שוב כמו שכבר רשמתי ,"דו קיום" להגדרתכם זה התבוללות , ומי שחורג מההגדרה שלכם

אתם מתחילים לנסות לסחוט אותו בצורות מניפולטיביות בכך שאתם מתחילים להזכיר כל פעם את גרמניה ולהשוות אותו חס וחלילה לנאצי .

תגדירו דו קיום להגדרתכם ונראה לאן מתקדמים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 176
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

"מניעת התבוללות" התבוללות זה רק שם אחר להפרדה גזעית.

אז לקרוא לזה בשם אחר לא הופך את הדעה הזאת לפחות גזענית.

אבל זה בסדר, יש מספיק קונספטים של הפרדה גזעית (או יותר נכון דתית) בדת שמוציאים את התומכים בהם כגזענים, לדוגמא "העם הנבחר" שלמעשה אומר למאמינים שהם נעלים משאר העמים או המילה "גוי" לכל מי שהוא לא חלק מאותו "עם נבחר". מכיון שלקונספטים אלו יש תוקף מהדת אז זה מקובל על החברה ומרגיש פחות "אסור".

אז התבוללות זה שם קוד לאדם מהעם הנבחר שבוחר כבן זוג גוי נחות ולכן זה דבר אסור.

אין לי בעיה עם זה שתחיה עם הדת שלך אבל אל תצפה מאנשים מסביב לשחק את המשחק של ליפות דברים בשמות אחרים.

אני לא מסכים איתך בכלל (מפתיע, הא :smile1: ?).

מניעת התבוללות זה חיזוק הזהות היהודית. מבחינתי העובדה שאני יהודי וחי במדינת היהודים זה ערך בסיסי שחשוב לקיום שלנו כאן.

אני לא מתכוון אפילו להתחיל לשכנע אותך ולהסביר, אין בזה כמובן שום טעם.

מה שכן אני אשאל אותך, זה האם יש בכלל חשיבות למדינת כמדינה יהודית מבחינתך. אחרי שתענה על זה נדע על מה אנחנו בכלל מדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דו קיום הוא מצב בו כל צד מכיר בזכותו של הצד השני להתקיים לצידו. כרגע הערבים רחוקים מכך שנות אור, אבל גם אתה, מר אוהל. אין הקבלה בין חוסר רצון להתערבב משפחתית עם ערבים דווקא (עמדה לה אני שותף לחלוטין), לבין חוסר הרצון המופגן להטמיע תרבותית בני עמים אחרים לתוך העם היהודי (למשל, כאשר יהודי מתחתן עם לא יהודייה בתוך , ובהמשך מנהלים משפחה בעלת אופי יהודי אפילו עם "הלכתית" הילדים הם לא), לבין חוסר המוכנות להתיר כל היכרות בין ילדים יהודים לכאלה שאינם יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתת את הדוגמא הגרועה ביותר לעיר שמתנהלת כמו שצריך. שמעתי סיפורי זוועה מפה ועד באב אל וואד מהעיר הזו.

יש עיר שלא נשמע ממנה זוועות . בכל אופן לא מבין מה זה קשור. הגבתי לאדם שהוא פנאטי שזורק הכללות באוויר ובמיוחד לא מכיר חרדים (מכיר רק את הקבוצות שמראים בטלווזיה ). העיר אלעד מעודדת תעסוקה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב אני לא גזען !, אני לא שונא ערבים, ואני לא אשנא אף אדם בגלל שהוא נולד לאמא לא יהודיה.

אני לא אמרתי שאנטולי ואחמד לא ילמדו ביחד , פשוט שלא יהיו בשלבים קריטיים בשלבי החיים על מנת שבעתיד זה לא יהיה לגיטימי להתחתן עם בני מיעוטים .

לא אמרתי להפריד אותם במכללות , אונברסיטאות וכו' .

אני לא אמרתי שיהודים וערבים לא יכולים לחיות ביחד ואני בעד דו קיום , אבל אני מסתכל על דו קיום בצורה אחרת ממה שאתה מסתכל , אני מפרש את הדו קיום שלך להתבוללות .

דו קיום זה ללמוד לחיות ביחד למרות ההבדלים שקיימים ולא להפוך יהודים וערבים לקבוצה אחת ללא הבדלים ולקרוא לזה בשקר הכי גדול של "דו-קיום" .

איך בדיוק למידה ביחד בבית הספר קשורה להתבוללות?

מה זה בדיוק "שלבים קריטיים בחיים"?

למה לשיטתך יהודים ולא יהודים יכולים ללמוד יחד באוניברסיטה אבל בבית ספר לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דו קיום הוא מצב בו כל צד מכיר בזכותו של הצד השני להתקיים לצידו. כרגע הערבים רחוקים מכך שנות אור, אבל גם אתה, מר אוהל. אין הקבלה בין חוסר רצון להתערבב משפחתית עם ערבים דווקא (עמדה לה אני שותף לחלוטין), לבין חוסר הרצון המופגן להטמיע תרבותית בני עמים אחרים לתוך העם היהודי (למשל, כאשר יהודי מתחתן עם לא יהודייה בתוך , ובהמשך מנהלים משפחה בעלת אופי יהודי אפילו עם "הלכתית" הילדים הם לא), לבין חוסר המוכנות להתיר כל היכרות בין ילדים יהודים לכאלה שאינם יהודים.

זה לא נקרע להטמיע תרבותית זה נקרע להטמיע דתית .

האופי של המשפחה לאחר מכן הוא לא מעניין , שורה תחתונה הילדים לא יהודים , ואותי זה לא מעניין אם הם ידליקו נר של חנוכה כי זה נחמד להם .

אני לא אמרתי שילדים לא יכירו את השונה, אני טוען שבשלבים מוקדמים של החיים צריכה להיות הפרדה במסגרות חינוכיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אמרתי שילדים לא יכירו את השונה, אני טוען שבשלבים מוקדמים של החיים צריכה להיות הפרדה במסגרות חינוכיות .

כי?

לא ענית על השאלה הראשונה שלי: איך למידה ביחד בבתי הספר קשורה להתבוללות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא רוצה שהבן שלי ילמד עם אחמד באותה כיתה.

והעניין הוא לא מה הערך של אחמד בעיני. אחמד לא מעניין אותי.

מה שחשוב לי זה שהבן שלי יתחנך במסגרות בהן אני מעוניין, עפ"י ערכים מסויימים שאני מאמין בהם.

ומכיוון שכל הנראה אחמד מגיע מתרבות אחרת ועולם ערכים שונה משלי, תהיה לי בעיה אם הבן שלי יתחנך יחד איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

כי?

לא ענית על השאלה הראשונה שלי: איך למידה ביחד בבתי הספר קשורה להתבוללות?

איך ? כי בשלבים מוקדמים של החיים אתה מעצב את עצמך , האישיות שלך , הזהות שלך בתור בן אדם . (יש מספר קבוצות שאחראיות לזה , משפחה , חברים (במקרה שלנו עירבוב בין ערבים ליהודים ) בית ספר , ותקשורת .

כך למידה במסגרת חינוכית מוקדמת של החיים עלולה להשפיע על התבוללות בעתיד הרחוק .

עוד קצת אם מעניין אותך

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA_%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%99%D7%9D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל איפה פה הבעיה?

הן הבן שלך והן אחמד מקבלים בביה"ס את החינוך לצינות וליהדות שתואמים לעולם הערכים שלך. זה לא כאילו מלמדים שם גם את הערכים של אחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל איפה פה הבעיה?

הן הבן שלך והן אחמד מקבלים בביה"ס את החינוך לצינות וליהדות שתואמים לעולם הערכים שלך. זה לא כאילו מלמדים שם גם את הערכים של אחמד.

אחמד יקבל חינוך לציונות ויהדות? אתה רציני?

אתה מפחד שהערכים שלך לא מספיק טובים והבן שלך ילך עם הערכים של אחמד?

ניסיון נחמד...

לא ניסיתי לעשות תחרות בין הערכים של הבן שלי ושל אחמד, פשוט ציינתי שאנחנו כנראה מגיעים מעולמות שונים. פשוטו כמשמעו.

אם עושה לך טוב לפרש את זה בצורה הזו, בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין לא לרצות שהבן שלך יגדל על הערכים של אחמד (ולשם כך יש לחנכו לערכים משלך, ולהסביר לו למה הם עדיפים) לבין לחסוך מעצמך את העבודה שבחינוך הילד ע"י כך שפשוט תסתיר ממנו את עצם קיומם של ערכים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...