ViewSonic E90F+SB או ViewSonic G90F או LG F900B - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ViewSonic E90F+SB או ViewSonic G90F או LG F900B

americium

Recommended Posts

הגעתי ליישורת האחרונה ונשארתי עם שלושת המסכים שבכותרת. אני מתאר לעצמי שאת הנתונים היבשים של כל אחד מן המסכים כולכם מכירים:

ViewSonic E90F+SB (or E92F+SB/E95 if available)

19inch - viewable 18inch

crt type = shadow mask

dot pitch = 0.25mm

horizontal frequency = 30-86KHz

vertical frequency = 50-180Hz

max flicker free = 1600X1200@68Hz

recommanded flicker free = 1280X1024@80Hz

מחיר = 1400ש"ח (ללא משלוח, אין צורך כי החנות 5 דקות נסיעה מהבית שלי)

ViewSonic G90F/FB

19inch - viewable 18inch

crt type = shadow mask

dot pitch = 0.25mm

horizontal frequency = 30-97KHz

vertical frequency = 50-180Hz

max flicker free = 1920X1440@64Hz

recommanded flicker free = 1280X1024@90Hz

מחיר = 1600ש"ח (ללא משלוח, אין צורך כי החנות 5 דקות נסיעה מהבית שלי)

LG F900B

19inch - viewable 18inch

crt type = (true) flatron

dot pitch = 0.26mm

horizontal frequency = 30-98KHz

vertical frequency = 50-160Hz

max flicker free = 1600X1200@75Hz

recommanded flicker free = 1280X1024@85Hz

מחיר = 1600ש"ח (בחנות אחת המחיר כולל משלוח אבל מצד שני המחסנים וגם החנות נמצאים בטבריה, בחנות השנייה המחיר אינו כולל משלוח והיא נמצאת נמצאת בכחצי שעה נסיעה ממני)

אז ככה, שלושת המסכים שטוחים לחלוטין, גם חיצונית וגם פנימית. שלושתם מחברות בעלות שם טוב מבחינת איכות. הנתונים היבשים מצביעים ששלושתם המסכים פחות או יותר באותה רמה (ה-E90 אולי קצת פחות טוב) אבל מה שהכי חשוב לי במקרה הזה הוא מיקום החנות. ושוב, המסך לא משמש לעבודה ברזולוציה הכי גבוהה שקיימת, או למשחקים הכי חדשים שדורשים את הרזולוציה הכי גבוהה. השימוש שלו אמור להיות שימוש ביתי פלוס.

לכן, חשבתי להתייעץ איתכם בפעם האחרונה לפני שאני מזמין. אם באמת יש סיבה ממש טובה נלך על ה- או ViewSonic G90F אחרת, מנקודת הראות שלי עדיף ה-ViewSonic E90F.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע יש לי מסך 17" ואני עובד איתו כמובן ברזולוציה של 1024X768@75Khz (זה גרוע אני יודע). השאלה שלי היא האם חובה לעבוד במסכי 19" עם רזולוציה של 1280X1024@85Hz? אי אפשר לעבוד ברזולוציה של 1024X768@85Hz?

לא ראיתי עדיין מסך 19" עובד (באופיס משום מה יש להם רק 17") כך שאני לא ממש יכול להעריך את ההבדל בין שתי הרזולוציות במסך 19".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרזולוציה הספציפית הזאת לא ממש נוחה, אני משתמש במסך 19" שלי ב1152X864

כנ"ל לגביי, אני משתמש ברזולוציה הזו ( ::) ) על 100HZ. (הכי טוב לדעתי למסכי 19")

נ.ב לא הייתי מעדיף שום מסך ממה שהצגת משום שיש ליVIEWSONIC 19" והוא שוכן אצל אח שלי (לא רציתי אותו) בכלל שיש לו קו דקיק באמצע החיים ובנוסף לזה לא הכי מדוייק. (אני כרגע משתמש בMAG , אני רואה בו כמסך הכי טוב לעין שלי )

LG - המון ניסיון רע עם החברה הזו (זו השערתי/דעתי) ולא הייתי נוגע במוצרים שלהם.

בכל זאת, הייתי ממליץ לך לסטות לכיוון IIYAMA - מסכים ברמה, אין על מה לדבר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SubX - מה שאתה אומר נשמע כמו הדבר הכי מוזר ששמעתי אי פעם, זאת מאחר ו-ViewSonic נחשבת לחברה איכותית ביותר ובעולם שמה נאמר בנשימה אחת יחד עם חברות כמו iiyama.

אני לא רוצה שזה יישמע כאילו שאני מגן עליהם אבל קראתי גם פה בפורום על ViewSonic ואפילו פעם אחת לא שמעתי עליהם ביקורת רעה.

כמובן, חשוב לציין ולהזכיר שוב. אני לא ולא עוסק בגרפיקה (כתבתי הכול בתחילת הטופיק) והמסך החדש אמור להיות מסך איכותי קצת מעל הממוצע שיחזיק לי לפחות 3 שנים עד ש-LCD יהיו זולים וטכנולוגית יהיה שווה לקנות אותם.

לי אישית חבל להשקיע 1800 שקל במסך של iiyama כשאני יודע בוודאות שאני לא ינצל את כל התכונות שלו. האמת היא שגם חבל לי להשקיע 1600 שקל על ה-G90F כי גם שם די ברור לי שאני ככל הנראה לא ינצל את רוב התכונות שלו אבל אני מוכן להוסיף עוד 200 שקל אם זה באמת נחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב לי, אף אחד לא נותן ביקורת רעה על המוצרים שלו (בדר"כ) , אבל אני נותן כי המסך אצל אח שלי בגלל שלא הייתי מרוצה ממנו.

הMAG מציג גאומטריה ודיוק יותר גבוהות מהVIEWSONIC.

ד"א יש לי את הP95F+ (בגרסה הכסופה/שחורה) שנחשב ליותר טוב.

אותו הפס הדקיק שאורכו הוא כל רוחבו של המסך, ממש לא נעים לקרוא טקסטים כתובים באינטרנט/כתבן, ונראה יותר על רקע לבן במסך.

לא שמים לב במשחקים.

הדבר היחיד שאהבתי במסך הזה הוא הבהירות הנוספת שלו במצב DVD/Games (אחת האופציות).

הצעה שלי, תילך לראות מסכים בעייניים שלך ותבחון אתה את איכותם ויכולתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, לגבי iiyama אפשר להוריד אותם מהפרק. דברתי עם השני היבואנים של החברה הזו לארץ ו-RCM לא מביאים מסכי 19" CRT כי לטענתם האיכות של המסכים האלה ירדה, היצרנים לטענתם מזלזלים בייצור של המסכים האלה כי הם מעדיפים לעבור ל-LCD. אם אתם שואלים אותי זה כמובן בבל"ת אחד גדול. לדעתי פשוט לא משתלם ל-RCM להביא מסכי 19" CRT כי התחרות בתחום ה-19" כל כך גדולה שהרווח שלהם ירד למינימום. לעומת זאת, ב-LCD המשחק שונה לגמרי. אבל זו רק הדיעה שלי. לגבי KSP, יש להם רק את ה-455 והם רוצים עליו 1800 שקל כשאני עוד צריך לשלם על משלוח והבעיה תתעורר כשחס וחלילה תהיה בעיה ו-KSP ידועים לרוב כחנות שמספקת שירות לא משהו.

לכן, לצערי אני לא ייקנה iiyama. לפחות לא כ-19" CRT. אלא אם כן מישהו מכיר חנות שמוכרת את דגם ה-452.

SubX - אני לא מבין מה זה הפס הזה לרוחבו של המסך. איך זה שאף אחד לא דיבר על זה קודם באף פורום? עברתי על מספר פורומים ישראליים שעוסקים בתצוגה. לצערי, לא מצאתי חנות שיש לה בתצוגה מסכי ViewSonic פתוחים שאפשר להתבונן בהם. אם אתה מכיר חנות כזו אשמח אם תאמר לי היכן (בין אם זה פה או בפרטי. לשיקולך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברו על אותו הקו הדקיק הזה במסכי VIEWSONIC כאן בפורום.. הגיעו למסקנה שזה אכן מציק ובעיקר לכל מה שקשור לטקסטים.

הקו נעלם עם רזולוציות נמוכות יחסית. (הוא בטח "מתערבב" עם הקווי הרזולוציה המועטים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, תודה שהפנית את תשומת ליבי לנקודה הזו. כנראה שנצטרך באמת לחפש מסכים כאלו בתצוגה על מנת לבדוק אותם לפני הקנייה.

נאמר לי שהדגם E92F+SB הוא דגם חדש, ע"י היבואן לפחות. יכול להיות שאולי הבעיה של הפס הדקיק תוקנה פה? אם למישהו יש מסך כזה אשמח לשמוע על כך.

הערה, יצא לי לשוחח עם נציג של אומניטק (היבואן של ViewSonic) ואם יש עוד מישהו שמעוניין לקנות מסך של החברה הוא בטח ירצה לדעת שכרגע אין במלאי מסכים בכלל והם מחכים למשלוח בסוף החודש. כך שאם אתם קונים ואומרים לכם שצריך לבצע הזמנה וייקחו כמה ימים לקבל אותה סביר להניח שזה קצת יותר מכמה ימים (אם הם כמובן קונים מאומניטק ולא יבוא אישי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...