הגדרת טיפוס ב typedef ב C - עמוד 4 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרת טיפוס ב typedef ב C

robicon

Recommended Posts

אני מציע לך שתעשה חזרה על אופרטורים ותבין מה ההבדל בין אופרטור & ואופרטור =&.

ולגבי זה:

אני כרגע לא משתמש בה רק בגלל נוחות..

ברגע שאני אדע שהיא פועלת אני אעשה את זה עם הפונקציה.

זה אומר שאתה לא עובד בצורה נכונה.

כשמתכנתים, אחד מהדברים החשובים הוא אבסטרקציה (הפשטה). הרעיון הוא לפרק את התכנית שלך למרכיבים בסיסיים ואז לממש כל אחד מהם בנפרד. לדוגמה, במקרה שלך, כתוב את הפונקציות setbit, clearbit ו-getbit ותוודא שהן עובדות, בנפרד משאר התוכנית. כתוב אותן, ואז כתוב main פשוט שבודק את הנכונות שלהן. מה זה אומר פשוט? שהכל יהיה hard coded, דהיינו בלי שום קלט מהמשתמש - פשוט צור קבוצה ותכניס לתוכה איברים באמצעות הפונקציות הנ"ל, ואז תוודא שהן עובדות נכון (כלומר, אם אתה מכניס לדוגמה את המספר 5 לקבוצה, אז לאחר מכן getbit תחזיר שהאיבר 5 נמצא בקבוצה).

חשוב מאוד שה-main שלך לא ייגש למערך ישירות - תדאג שהוא ישתמש אך ורק בפונקציות שהגדרת.

אחרי שכבר יש לך את זה ואתה יודע שהפונקציות עובדות כהלכה, תוסיף את הפונקציה שמדפיסה את האיברים בקבוצה. גם אותה תבדוק ע"י main פשוט שרק יוסיף איברים כלשהם (קבועים בקוד) לקבוצה, ותדפיס אותה. חוץ מזה, תדאג שהפונקציה הזו תשתמש בפונקציות שהגדרת קודם - אין שום סיבה שהיא תיגש ישירות למערך.

אחרי שאתה יודע שכל הפונקציות עובדות כהלכה, רק אז תמשיך לכתוב את התכנית הראשית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה צודק לגבי סדר העבודה אני פשוט עושה כל כך הרבה נסיונות שאני מתעצל כל פעם לשנות במקומות אחרים.

בכל אופן פיצלתי וגם כתבתי פונקציה שבודקת ומדפיסה.

אבל עדיין יש לי בעיה עם ה strlok המשתמש מכניס משפט כזה למשל:print_set a

והפונקציה שאני שם בשביל לקרוא את ה a בתוך הפונקציה print_set היא:

strtok(NULL," ");

זה מוצא לי את a אבל עדיין לא מחזיר לי 0. אתה יודע למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב main :

char g[100];

fgets(g,100,stdin);

char *s=strtok(g," ");

func(s);

והפונקציה func משווה את הקלט עם כל הפונקציות ובוחרת במתאים ואז מפעילה את הפונקציה שהמשתמש בחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפונקציה קוראת עד לסימון שנותנים לה. למשל בשביל להוציא את המשפט הראשון צריך " " ואחרי זה נשארת אות אחת בלי המשך

איך אני יכול לסמן את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...